Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch, venku je 10.4 °C

Kohouti padli se Ševci v prodloužení

24.9.2017 aktualizováno 24.9.2017 19:52

Hokejisté HC Olomouc se v dalším extraligovém kole utkali v moravském derby s Aukro Berany Zlín. První branku dali hosté, ale Mora během první třetiny góly Laše s Burianem skóre otočila. Po bezbrankové druhé části zase nevyšel Kohoutům start do té třetí, když nechali Aukro otočit skóre. V 51. minutě opět vyrovnal David Ostřížek. V prodloužení rozhodl o bodu navíc pro hosty Honejsek.

Hokejisté HC Olomouc hráli tradiční derby se Zlínem. V dresu Mory patřil k nejlepším opět zlínský ochovanec Roman Vlach. Bohužel mu nevyšlo střídání v prodloužení... Hokejisté HC Olomouc hráli tradiční derby se Zlínem. V dresu Mory patřil k nejlepším opět zlínský ochovanec Roman Vlach. Bohužel mu nevyšlo střídání v prodloužení... Foto: www.hc-olomouc.cz

Trenéři HCO postavili do základní sestavy Davida Ostřížka se slovenskou posilou Bruno Mrázem, mimo sestavu zůstali Jergl s Rácem. První tutovku měli hosté, když Kubiš zakončil akci dva na jednoho střelou, Konrád však srazil betony včas.
Ve 3. minutě už to hostům vyšlo. Roberts Bukarts trefil přesně z kruhu po odrazu puku. Kohouti odpověděli využitou přesilovkou o dvě minuty později, kdy se štěstím srovnal Marek Laš. Hrál se vynikající hokej „nahoru-dolů“, Olomouc začínala mít převahu, kterou zúročil v 10. minutě dorážkou Vilém Burian, když už před tím Kašík chytil velkou šanci Eberlemu. V 15. minutě mohly skórovat oba týmy. Nejprve netrefil odkrytou branku domácích Sedláček, na druhé straně ujel Eberle a trefil tyčku zlínské branky.
V další možnosti se objevil Vyrůbalík, Kašík opět zachránil. Hosté pak dostali šanci hrát přes minutu pět na tři, ale domácí se ubránili.V početní převaze Hanáků pálil od modré Škůrek a Lašovi při dorážce skočil do střely obránce. V další možnosti se objevil Vyrůbalík, Kašík opět zachránil.
Druhou třetinu už oba celky pojaly více defenzivně, až ve 27. minutě vybruslil Kubiš zpoza branky a ohrozil Konráda. V polovině utkání jel po Holcově pasu sám na Kašíka Skladaný, strážce zlínské svatyně dokázal tutovku domácích chytit. V početní převaze Hanáků pálil od modré Škůrek a Lašovi při dorážce skočil do střely obránce. V další možnosti se objevil Vyrůbalík, Kašík opět zachránil. Hosté pak dostali šanci hrát přes minutu pět na tři, ale domácí se ubránili.
Ve 42. minutě ujel obráncům HC Olomouc útočník Kubiš a nad padajícím Konrádem poslal puk do branky a srovnal stav skóre. O minutu později nechali domácí střílet Robertse Bukartse a „Ševci“ šli do vedení. V 51. minutě dokázala Olomouc vyrovnat. Místo nad Kašíkovou lapačkou našel David Ostřížek. Hanáci mohli jít do vedení, ale Vlach nedokázal v tísni dorazit puk za Kašíka. Dvě minuty před koncem Kašík vyrazil i dělovku Buriana. Zápas šel po remíze po šedesáti minutách do prodloužení. V něm si s obranou Olomouce pohrál Honejsek a rozhodl o bodu pro Zlín.
"Od nás tam byly špatné začátky první a třetí třetiny, ty nás stály bod nebo dva. Nevyšlo nám to, musíme bojovat a pokračovat dál. Třetí třetina byla u dvou rychlých branek do naší sítě jako přes kopírák s Hradcem, těžko říct, jestli jsme vypadli z tempa ve druhé třetině, kdy bylo hodně vyloučení. Máme tam v obraně výpadky, které by neměly nastat, je jich zbytečně moc, neustále dotahujeme a stojí nás to spoustu sil. Ale když nedáme tutovku, je to stejné, jako chyba při inkasované brance na 2:2. Z těchto dvou domácích duelů jsme určitě chtěli více než bod. Budeme bojovat dál," hodnotil duel asistent trenéra Jan Tomajko.

HC Olomouc – Aukro Berani Zlín 3:4 (2:1, 0:0, 1:2 - 0:1)

Branky: 5. Laš, 10. Burian (Eberle, Roman Vlach), 51. Ostřížek (Ondrušek) - 3. Roberts Bukarts (D. Šťastný), 42. Kubiš (Popelka, Z. Okál), 43. Robarts Bukarts (Honejsek, D. Šťastný), 61. Honejsek (Šťastný). Rozhodčí: R. Hradil, R. Svoboda – Zíka, Klouček. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Diváků: 4 565.