Reklama

Sobota 23. září 2017, venku je 6.7 °C

Svátek má Berta

Kohouti nestačili v premiéře v pirátském doupěti...

Sport

8.9.2017

Autor: rhe

HC Olomouc vstoupil do nového ročníku Tipsport extraligy 2017/2018 porážkou na ledě Pirátů z Chomutova. Mora dokázala odpovědět na úvodní branku domácích vyrovnáním Houdka. Ve druhé části ale Chomutov vsítil tři branky a Olomouc dokázala snížit až v závěru a ke zdramatizování duelu už se nedostala.

Olomoučtí beci Tomáš Houdek a Jiří Ondrušek si sjednávají pořádek před Konrádovou brankou. Olomoučtí beci Tomáš Houdek a Jiří Ondrušek si sjednávají pořádek před Konrádovou brankou. Foto: ČTK/Libor Zavoral

Kohouti nastoupili v Chomutově v očekávané sestavě, bez dlouhodobě zraněného Jana Jaroměřského a uzdravujícího se Ostřížka. Domácí vstoupili do utkání lépe, když Poletín využil úvodní přesilovou hru.
Mora odpověděla o deset minut po inkasované brance. Také v početní převaze se trefil Tomáš Houdek. Hned za minutu vrátil Pirátům vedení Chlouba. Střelec první branky Poletín mohl ještě navýšit vedení domácích, Konrád zachránil.
Ve druhé části mohla Mora srovnat, ale Jan Knotek nedokázal zblízka dopravit puk do odkryté klece, puk těsně přeletěl horní tyč, a tak se trefili domácí. Vondrka a Poletín se ještě neprosadili, ale ve 33. minutě zvýšil na 3:1 syn trenéra Růžičky Vladimír ml. Ve 37. minutě našel přesně Dlapa Chloubu a ten druhou brankou v utkání snížil šance Olomouce na body.

Proti svým. Ale Rašner (uprostřed) nastoupil hned v prvním utkání v dresu nového zaměstnavatele proti HC Olomouc. Jeho premiéra byla bohužel pro Moru vítězná. Proti svým. Ale Rašner (uprostřed) nastoupil hned v prvním utkání v dresu nového zaměstnavatele proti HC Olomouc. Jeho premiéra byla bohužel pro Moru vítězná. Foto: ČTK/Libor Zavoral

Mora se snažila ve třetí třetině dostat do zápasu, ale otevírala zadní vrátka, kde pronikali domácí v brejcích. Vondrku vychytal Konrád. První šanci na snížení nevyužil v samostatném úniku Miroslav Holec, který trefil tyčku.
Kohouti snížili až v 54. minutě, když domácí obraně ujel Vilém Burian a tentokrát vyzrál na Lace. V 56. minutě Kohouti sahali po třetí brance, domácí gólman ale svoji klec uhlídal a na další zdramatizování už Mora neměla síly. Hanáci padli v Chomutově 2:4. SESTŘIH DUELU
V neděli od 17:00 se pokusí Kohouti doma porazit Vítkovice, které prohráli v prvním utkání na svém ledě v prodloužení se Zlínem.

Piráti Chomutov4:2HC Olomouc
(2:1, 2:0, 0:1)
Branky:2. Poletín (Vondrka, Mrázek), 13. Chlouba (Mrázek), 33. V. Růžička (Sklenář, Skokan), 37. Chlouba (Dlapa) – 12. Houdek (J. Knotek), 54. Burian (Sundher, Skladaný).
Rozhodčí:Bejček, Pešina – Jindra, Zíka.
Vyloučení:6:6
Využití:1:2
Diváků:4 115.
Sestava Piráti Chomutov:J. Laco – Flemming, Rašner, Valach, Mrázek, Slovák, Dlapa, Grman – Vondrka, Huml, Tomica – Skokan, V. Růžička, Sklenář – V. Tomeček, Lauko, Koblasa – Hlava, Chlouba, Poletín. Trenéři: Růžička, Martínek a Šťastný.
Sestava HC Olomouc:Konrád – Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Ondrušek, Dujsík, L. Galvas, J. Galvas – Eberle, Sundher, Burian – Buc, J. Knotek, Strapáč – Skladaný, Herman, Laš – R. Vlach, Řípa, Holec. Trenéři: Venera, Moták a Tomajko.
Reklama

SKŘÍŇ

Katalog firem » Obchod » Outlety a secondhandy

Jsme výběrový sekáč, nakupujeme a po kusech vybíráme tu nejlepší dostupnou kvalitu secondhand zboží dováženého z převážně z Anglie, dále pak z Německa a Francie. Jedná se o zboží k...

Aktuálně z Olomouce