Čtvrtek 28. března 2024, svátek má Soňa, venku je 7.3 °C

Kohouti prohráli s neoblíbeným Mountfieldem

15.8.2017

Hokejisté HC Olomouc odehráli pátý přípravný zápas. Dnes zavítali na led neoblíbeného soupeře z extraligy HC Mountfield Hradec Králové. Mora se dostala v první třetině Skladaným do vedení, domácí ve druhé části otočili skóre. V závěrečné třetině Hanáci nesrovnali a Mountfield korunoval vítězství trefou do prázdné branky.

Kapitán HC Olomouc Martin Vyrůbalík mančaft k vítězství v Hradci Králové nedovedl. Hanáci neoblíbený Mountfield opět nepokořili. Kapitán HC Olomouc Martin Vyrůbalík mančaft k vítězství v Hradci Králové nedovedl. Hanáci neoblíbený Mountfield opět nepokořili. Foto: ČTK

Trenéři Mory opět trochu proházeli sestavu. V brance chytal Branislav Konrád, v obraně hráli spolu prvně Staněk s Lukášem Galvasem, mladí beci Rutar se Spurným tvořili čtvrtou obranou dvojici. V útoku se v sestavě opět objevili Řípa se Strapáčem. Řípa měl na křídlech Skladaného s Lašem, Knotek dostal do lajny Strapáče s Bucem.
Skóre otevřela Řípova formace v 7. minutě, když Skladaný propálil brankáře HK Sedláčka. Domácí mohli dvakrát srovnat, ale Pavlík trefil tyč a Vopelku vychytal Konrád.
Ve druhé části mohl zvýšit Jan Knotek, v obrovské šanci zazdil do betonů Sedláčka. Pak Hanáci přišli o své těsné vedení, když se nejdříve trefil Köhler a o něco později Gregorc. Za Kohouty se posléze v největší šanci ocitl Kevin Sundher, když sám ujížděl na hradeckého gólmana, kterého ovšem nepřekonal.
Ve třetí třetině měl na hokejce srovnání David Škůrek, jeho ránu od modré bohužel zastavila horní tyč branky Mountfieldu. V závěru se Mora tlačila do vyrovnání, Petr Strapáč pálil z nadějné pozice, Sedláček zachránil parádním semaforem. V posledních dvou minutách zkusila Olomouc hru v šesti bez brankáře. Hanáci měli velkou šanci, ztížení zakončení odnesl vyloučením domácí Koukal. Hanáci tak hráli v poslední minutě 6 na 4. Hradec ale nakonec trefil do prázdné a porazil Moru 3:1.

Mountfield HK3:1HC Olomouc
(0:1, 2:0, 1:0)
Branky:23. Köhler (Zigo, Gregorc), 32. Gregorc (Koukal, Jarůšek), 60. Cingel – 7. Skladaný (Laš).
Rozhodčí:Horák, Úlehla – Blümel, Kis
Sestava Mountfield HK:Sedláček – Cibulskis, Vydarený, Pláněk, Rosandič, F. Pavlík, Gregorc, Čáp – Bednář, Džerinš, Šimánek – Jarůšek, Koukal, Červený – Köhler, Zigo, Dragoun – Vopelka, Cingel, R. Pavlík. Trenér: Václav Sýkora.
Sestava HC Olomouc:Konrád – Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Ondrušek, Staněk, Galvas, Rutar, Spurný – Eberle, Sundher, Burian – Buc, Knotek, Strapáč – Skladaný, Řípa, Laš – Jergl, Macuch, Holec. Trenér: Zdeněk Venera.