Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek, venku je 7.3 °C

Kapitán Aleš Škerle: "Makali jsme jako tým, proto jsme postoupili"

22.5.2017

Autor: Radek Heloňa

Sigma Olomouc si postup zajistila už ve Znojmě ve 26. kole. V závěrečných dvou kolech může sportovně promluvit do postupu druhého celku do nejvyšší soutěže. Remízou s Baníkem udrželi Hanáci naději Opavy, u které hrají v posledním kole. Po utkání s Baníkem převzala Sigma pohár pro vítěze FNL a medaile. Kapitán Aleš Škerle mluvil o utkání s Baníkem, postupu i motivaci pro poslední duel v Opavě. "Tak teoreticky o nic už jsme hráli i proti Baníku, ale viděli jste, že hrajeme o svoji čest, o svoje jméno, proto budeme stejně hrát i v Opavě," říkal po zápase s Ostravou třebíčský rodák Aleš Škerle.

Kapitán SK Sigma Olomouc Aleš Škerle odebral míč útočníkovi Baníku Jakubovi. V derby skončil duel 0:0. Kapitán SK Sigma Olomouc Aleš Škerle odebral míč útočníkovi Baníku Jakubovi. V derby skončil duel 0:0. Foto: ČTK/Luděk Peřina

Aleši, jak byste zhodnotil poslední domácí zápas, ve kterém jste nehráli "o nic", zatímco Baník o "vše"?
Hráli jsme o sportovní čest, doma jsme chtěli potvrdit domácí neporazitelnost. Trenér Baníku Petržela navíc celou sezonu prohlašoval, že Baník má nejlepší mužstvo ve druhé lize. To pro nás byla výzva to vyvrátit. V první půli jsme trochu zaspali její druhou část, ale ve druhém poločase už jsme Baník téměř do ničeho nepustili. Škoda, že jsme nedali branku a nevyhráli jsme.

Jak jste viděl šanci Jakubova?
To byla asi jediná šance soupeře ve druhé půli, díky bohu za to, jak to dopadlo. My jsme tam měli taky Plšovu šanci, takže to skončilo podle mě spravedlivou remízou.

Jaká byla oslava vítězství ve FNL?
To byla další motivace, chtěli jsme doma slavit sami, ne s Baníkem, ten ať si to oslaví doma, ne u nás.

Zápas byl hodně tvrdý...
Věděli jsme, že Baník bude agresivní, my jsme se tomu chtěli vyrovnat. Proč bychom si doma měli nechat nakopat, že?

Vy jste dostal žlutou kartu už ve 28. minutě. Pro stopera je to složité, jak se vám hrálo ve zbytku utkání?
Dalo se to pohlídat. Tím, že jsme ve druhé půli drželi balon, tak to bylo jednodušší. Kdyby měli brejky, tak to bylo složité, ale my jsme je moc do ničeho nepouštěli, takže to nebyl problém.

SK Sigma Olomouc, vítěz Fortuna národní ligy v sezoně 2016/2017. Aleš Škerle s pohárem dole uprostřed. SK Sigma Olomouc, vítěz Fortuna národní ligy v sezoně 2016/2017. Aleš Škerle s pohárem dole uprostřed. Foto: www.sigmafotbal.cz

Jak přistoupíte k poslednímu utkání v Opavě?
Tak teoreticky o nic už jsme hráli i proti Baníku, ale viděli jste, že hrajeme o svoji čest, o svoje jméno, proto budeme stejně hrát i v Opavě.

Jak jako kapitán hodnotíte postup do ligy?
Myslím, že je jedno, kdo byl kapitán, protože jsme makali jako tým. Byla tam zastupitelnost, všichni, kdo nastoupili, si tu medaili zasloužili. Hráli jsme jako kolektiv.

Trenér Petržela zmínil, že oba týmy, jak Sigma, tak Baník, by měly na střed ligy. Jak to vidíte?
Vždy je to odvislé od toho, kolik bodů uděláte. Můžete hrát dobrý fotbal, ale když neděláte body, tak se plácáte někde naspodu tabulky. Je to o tom chytit začátek ligy. Hodně kluků ji tady ještě nehrálo, bude důležité se připravit. Roli tam hraje i štěstí. Obě dvě mužstva, když budou hrát aktivně, tak budou soupeřům dělat problém, protože soupeři mají potíž uhrávat míče a dostávat se do šancí. Na střed ale oba týmy mají.

Radek Heloňasport@olomouc.cz

LONG STORY SHORT HOSTEL | CAFÉ | EATERY | BAKERY

Katalog firem » Restaurace, stravování » Bary a kavárny

REZERVACE NUTNÁ ! Volat na číslo 727800900 nebo VYUŽÍT online rezervaci ZDE Náš Cooking Bar Café se nachází hned vedle recepce, je přístupný všem hostům a stejně tak kolemjdoucím...