Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří, venku je 5.1 °C

Hanačky se trápily s hodonínským nováčkem

17.9.2017

Házenkářky DHK ZORA Olomouc vybojoval po dvou remízách v MOL lize i vítězství. Na domácí palubovce hostily Hanačky nováčka z Hodonína a vítězství se nerodilo vůbec lehce. V poločase byl stav 11:11 a to Olomouc srovnala až v jeho závěru. Ve druhé části Zora zabrala a dokázala nováčkovi odskočit až na pět branek. Náskok si pak Olomouc pohlídala a zvítězila 24:21.

Zora musela do duelu nastoupit bez střední spojky (chyběly Salašová s Trumpešovou), na které musela zaskočit Valentína Kapsová.
Obě družstva nastoupila do utkání 3. kola MOL ligy s plným nasazením. Překvapivě více vyhovovalo nastavené tempo hostům, kteří dokázali držet alespoň minimální vedení po celý poločas, vyrovnat na poločasových 11:11 se domácím podařilo až v poslední minutě první půle.
"Do 15. minuty první půle jsme drželi krok velmi dobře, zahodili jsme však šance, což nás stálo body i v Prešově. Pak už domácí začali získávat převahu, zkusili jsme udělat změnu v sestavě a do poločasu jsme se ještě drželi," řekl hostující kouč René Gärtner.
"Soupeř hrál nebojácně, rychle a bez respektu, na nováčka velmi dobré utkání. Náš výkon dnes nesnesl žádná měřítka. Nepřiblížili jsme se výkonům z přípravy ani z duelu doma s Porubou. V první půli jsme se nemohli dostat do tempa, bylo to vlažné, nepřipravená střelba, chyběla koncentrace," byl k výkonu svých svěřenkyň hodně kritická trenér Zory Jan Hegar.
Ve druhém poločase už soutěží více ostřílený domácí tým dokázal uchopit otěže utkání pevněji do rukou. Z dálky pálila Gajdošíková, na křídle řádila reprezentantka Tereza Fryčáková a střelecky přispěla také Valentína Kapsová. Hráčky Zory si vypracovaly čtyřbrankové vedení, které udržovaly po celý poločas. Až v závěru tým Hodonína skóre dvěma trefami upravil na konečných 24:21 pro domácí.

Trenér Zory Jan Hegar: "Hlavně krajní pravé spojky nepodpořily útočnou hru"

"V kabině jsme hráčky nabádali, aby se vrátily ke své hře v tempu, i když jsme se trochu zlepšili, tak pořád jsme zdaleka za svými možnostmi pokulhávali. Z vítězství mám radost. Jediné, co sneslo trochu měřítko, snad byla obranná fáze v systému 0-6. V útoku jsme neproměňovali šance, vázla nám kombinace, i když na obranu tohoto faktu musíme říct, že nám vypadla střední spojka Salašová a museli jsme improvizovat s Valentínou Kapsovou, která se toho zhostila dobře. Ale krajní spojky, zejména na pravé straně, se k jejímu dobrému výkonu nepřidaly. S rychlým útokem spokojen vůbec nejsem a tam nás čeká hodně práce. Ještě přece jen musím vyzdvihnout výkon brankářky Raškové," zhodnotil druhou půli trenér Zory Hegar.
"Ve druhé půli už jsme vymýšleli blbosti a dopláceli jsme na to. Byla tam tři vyloučení, Zora nám odskočila. Pak jsme zkusili hrát bez brankářky, nějaké branky jsme dali, ale nedokázali jsme se už Olomouci dostat blíže, než na dvě branky. Mrzí mě u zkušených hráček neproměňování šancí," dodal k duelu kouč Hodonína.

DHK Zora Olomouc – HK Hodonín 24:21 (11:11)

Nejvíce branek: Gajdošíková 6, Kapsová 5, Kubáčková 4/1, T. Fryčáková 3, Jansová 2, Chlandová 1, Růžičková 1, Hurychová 1 – Kalinová 5/2, Patrnčiaková 4, Budayová 3. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/2. Vyloučení: 2:3. Diváci: 212.

Zdravotnický Materiál - Velkoobchod s.r.o.