Reklama

Pátek 26. května 2017, venku je 12.8 °C

Svátek má Filip

Dnešek: Král Rybář, Lenka Bradáčová, návštěva prezidenta pokračuje

Zajímavosti a tipy

21.3.2017

Autor: Barbora Mrkvová

Úterý je před námi. Co se dnes v Olomouci chystá a kam můžete zajít? Málo toho rozhodně nebude, přesvědčte se sami.

Foto: Jan Procházka

Kam dnes zajít?

13:15Lenka Bradáčová – vrchní státní zástupkyně / PF UPOL
18:00VOSTO5 – PROTON!!! A KOLAPS POPMUSIC SE TOČÍ DÁL! / Divadlo hudby
18:00JARNÍ SBOROVÝ KONCERT / Reduta
18:00Absolventský koncert / Koncertní sál KAE
19:00Paterson / Mozarteum
20:30Král rybář - Jarní bizár / Blues Bar Garch

Návštěva prezidenta, den druhý

Dnes prezident Miloš Zeman navštíví Šterberk a Uničov. Nejprve se v dopoledních hodinách setká s vedením i zaměstnanci společnosti Excalibur Army, odpoledne zamíří na šternberskou radnici a ve 14:10 se na Hlavním náměstí pozdraví s místními obyvateli. Prezidentská kolona se následně přesune do Uničova, kde prezident svůj program v 15:45 opět ukončí setkáním s obyvateli v centru města.

V rámci cyklu přednášek, které připravila Právnická fakulty Univerzity Palackého, se dnes představí vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová. Beseda začíná ve 13:15 v učebně MS1. 

Jevištní rozhlasová reportáž o objevu zapadlé ostravské kapely PROTON, která byla umlčena těsně předtím, než se stala slavnou, se chystá v Divadle hudby. Strhující příběh zapomenuté hudební legendy se uskuteční v rámci festivalu PRIX BOHEMIA RADIO od šesti hodin v Divadle hudby. 

Milovníci hudby dnes mohou vybírat hned ze dvou koncertů. Jarní sborový koncert ZUŠ CAMPANELLA se uskuteční v šest večer v Redutě a zazní na něm skladby P. Ebena, J. Říhy, J. Slimáčka, M. Rakové, E. Hradeckého, P. Klapila a také lidové písně. Druhý si vychutnáte v Koncertním sále Konzervatoře Evangelické akademie. Absolventský koncert začíná v šest hodin a na klavír se na něm představí Kristina Machačíková ze třídy MgA. Davida Mimry.

Drama i komedii v jednom si dnes od sedmi užijete v Mozarteu. O půl šesté tady startuje dobře hodnocený americký snímek Paterson, který vám ukáže, že i život, který je stereotypní, může být svým způsobem krásný.
A na promítání se těšte i v Blues Baru Garch. Film Král Rybář v hlavní roli s Robinem Williamsem slibuje napínavou a kvalitní podívanou.

Barbora Mrkvová

Reklama

FINE ENGLISH

Katalog firem » Vzdělávání a školství » Jazykové školy a agentury

Tak jako v minulých letech, i letos jsme se rozhodli pro Vaše děti připravit zvláštní kurz angličtiny. Nejen, že se něco naučí, ale užijeme si i legraci a pojedeme na výlet.

Kurz povedou české lektorky, ale přijde mezi nás i rodilý mluvčí, takže si děti budou moct v praxi vyzkoušet, co už umí.

Letos se vydáme Zpět do minulosti! Toto téma jsme vybrali právě pro děti, které končí šestou třídu. Zaměříme se totiž na minulý čas, který má své úskalí. Nejobtížnější je naučit se nepravidelná slovesa, a to bychom chtěli během tohoto týdne zvládnout.

Aby ale nezůstalo jen u učení, máme pro děti připravené i jiné aktivity - hry, písničky, trochu pohybu i výlet. Během této doby budou děti ale opět mluvit co nejvíce anglicky. Rozlučte se s češtinou :)

Termín: 24. - 28.7. 7.30 - 16 hod

Cena: 1 950,- ( v ceně je zahrnuto kurzovné, materiály, obědy, pití, vstupné)

Místo konání: Fine English, Sokolská 30, Olomouc

Aktuálně z Olomouce