Reklama

Sobota 23. září 2017, venku je 8.9 °C

Svátek má Berta

Dnešek: Den prevence hypertenze i festivalová horečka

Tipy a názory

17.5.2017

Autor: Barbora Mrkvová

Polovina týdne je tady! Jaká bude středa v Olomouci? Podívejte se společně s námi, co se dnes chystá a na co se můžete těšit.

Ilustrační foto Ilustrační foto Foto: Archiv redakce

Co se chystá?

Divadelní Flora 2017 
DVOŘÁKOVA OLOMOUC

10:00 / Parky v pohybu - cvičení nejen pro seniory / Smetanovy sady
13:00 / Den prevence hypertenze / Poliklinika Agel
18:00 / Varhanní koncert / Kostel sv. Mořice
20:00 / LACO DECZI & CELULA NEW YORK / Bounty Rock Cafe

Divadelní Flora 2017 je v plném proudu. Událost nabídne během deseti dnů na čtrnácti festivalových scénách více než sedm desítek akcí. Součástí bude i bohatý off program – vedle divadla i koncerty, besedy či workshopy. Kompletní programovou sekci naleznete v našem Kalendáři akcí

Právě probíhá mezinárodní hudební festival Dvořákova Olomouc. Akce vznikla transformací festivalu Olomoucké hudební jaro, které Moravská filharmonie pořádá již od roku 1958. V sedm hodin si pod záštitou události vychutnáte grotesku s doprovodem orchestru - Ve světě němého filmu. 

Cvičení nejen pro seniory
proběhne od desíti hodin ve Smetanových sadech. Padesátiminutová lekce s vyškoleným instruktorem slibuje spoustu zábavy. S sebou si nezapomeňte ručník, pití a pohodlné sportovní oblečení.

Na poliklinice AGEL bude dnes probíhat Den prevence hypertenze. V rámci akce se můžete těšit na měření krevního tlaku, diagnostika složení těla přístrojem InBody, měření EKG, nácvik resuscitace pro laickou veřejnost a také nácvik severské chůze s holemi.

Konzervatoř Evangelické akademie si na dnešní den připravila Varhanní koncert. Vychutnáte si jej od šesti hodin v kostele svatého Mořice. 

Trumpetista, skladatel, kapelník a amatérský malíř Laco Deczi se narodil v roce 1938 ve vesnici Bernolákovo na Slovensku. V roce 1962 odešel z Bratislavy do Prahy kde působil až do své emigrace v roce 1985. Po několika měsících strávených v Západním Německu nakonec definitivně zakotvil ve Spojených státech kde žije do teď. Dnes večer budete mít šanci ho slyšet naživo v Bounty Rock Cafe. Od osmi hodin. 

Barbora Mrkvová

Reklama

Oční optika - FN Olomouc

Katalog firem » Obchod » Oční optika

Optika-zdravotnické potřeby ( FN Olomouc) hledá optometristu pro svou provozovnu.
Nabízíme práci v příjemném prostředí.
Požadujeme dokončené vzdělání v oboru optometrie.
Pracovní poměr je na dobu určitou, zástup za mateřskou dovolenou.
Plný, nebo částečný pracovní úvazek.
Nástup únor 2018.

V případě zájmu kontaktujte p. Maliňákovou
tel: 588442606, 777714006
mail: optika.fn@seznam.cz

Aktuálně z Olomouce