Reklama

Sobota 23. září 2017, venku je 6.8 °C

Svátek má Berta

Bezpečná cesta do školy zve do Smetanových sadů na záchranářskou techniku i spoustu her

Tipy a názory

12.9.2017

Autor: jap

V neděli 17. září ožijí Smetanovy sady tradiční rodinnou akcí Bezpečná cesta do školy. Nabitý program i oblíbený veletrh volnočasových aktivit začne ve 13 hodin v parku u pavilonu H. Vstup je zdarma.

Bezpečná cesta do školy, to jsou hry i setkání se záchranáři. Bezpečná cesta do školy, to jsou hry i setkání se záchranáři. Foto: Ondřej Hlaváček

Nadace Bezpečná Olomouc na neděli chystá už tradiční akci zaměřenou na děti i rodiče. "Můžete se těšit na hry, soutěže, různá vystoupení v podání olomouckých zájmových kroužků a nespočet poučných zážitků. Svou často až napínavou a nebezpečnou práci přiblíží zástupci složek záchranného integrovaného systému, jako jsou policisté, hasiči a záchranáři. Chybět nebude prohlídka hasičské cisterny, sanitky nebo policejních vozů. To běžný člověk jen tak neuvidí a my jsme rádi, že můžeme názorně ukázat, co obnáší práce lidí, kteří zachraňují životy,“ uvedl za organizátory akce Josef Kaštil. Ale to zdaleka není všechno. Přijede i Český kynologický svaz se svými čtyřnohými pomocníky, kteří všem přítomným ukážou dokonalou poslušnost. Paragáni z Hanáckého paraklubu zase předvedou seskok padákem a zástupci zdravotnické školy vysvětlí základy první pomoci. Součástí Bezpečné cesty do školy je také Veletrh volnočasových aktivit, který dětem i rodičům představí zájmové kroužky, které jsou v Olomouci k mání.
Bezpečná cesta do školy patří k tradičním rodinným akcím v Olomouci. Například loňského ročníku se zúčastnilo na tři tisíce lidí. „Cílem je naučit děti všímat si okolí, vnímat dopravní prostředí a orientovat se v něm, vytvořit správné návyky při pohybu na silnicích a v dopravě, seznámit je s možným nebezpečím a rizikovými oblastmi a vést je k opatrnosti. Výsledkem toho všeho by mělo být výrazné snížení počtu dopravních nehod s účastí dětí. Právě proto doslala akce s jedenáctiletou tradicí název Bezpečná cesta do školy,“ vysvětlil Ivan Langer, předseda správní rady Nadace Bezpečná Olomouc. Akce začíná ve třináct hodin, končit by měla okolo osmnácté.

jap

Reklama

Balneo - Lázně Flora

Katalog firem » Služby » Lázně

Vítá Vás Balneo - Lázně Flora relaxační bazén * whirlpool * finská sauna * aroma pára * solární louka * masáže * přísadové koupele * zábalové procedury * cvičení ve vodě - aqua aerobic * cvičení pro zdravá záda na suchu * magnetoterapie přístrojem.

Aktuálně z Olomouce