Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek, venku je 3.6 °C

Atleti AK Olomouc vybojovali na MČR v Třinci tři bronzy

13.6.2017

O víkendu proběhlo Mistrovství České republiky v atletice, které hostil Třinec. Na stupně vítězů vystoupali třikrát také závodníci AK Olomouc. V trojskoku se to povedlo Tomáši Janečkovi, na 110 m překážek Martinovi Pokornému a ve vrhu koulí Martinu Novákovi. Za zmínku stojí ještě čtvrté místo Dominika Záleského ve sprintu na 100 metrů a pátá místa výškaře Martina Ostrčila a překážkáře Jindřicha Večeři.

Olomoucký Tomáš Janeček (vpravo) na stupních vítězů při vyhlášení soutěže nejlepších trojskokanů. Olomoucký Tomáš Janeček (vpravo) na stupních vítězů při vyhlášení soutěže nejlepších trojskokanů. Foto: www.atletikaolomouc.cz

První bronz vybojoval v trojskoku Tomáš Janeček. V dramatickém a vyrovnaném závodě se rozhodovalo až v posledních pokusech. Tomáš Janeček svým závěrečným pokusem dolétl do vzdálenosti 15,46 m, což znamenalo nejenom zlepšení osobního rekordu, ale také splnění ostrého nominačního limitu na Mistrovství Evropy juniorů. Nejlepší výkon soutěže předvedl Jiří Vondráček z Hvězdy Pardubice, když výkonem 15,75 m překonal do té doby vedoucího Dukláka Jiřího Zemana o 5 cm (15.70).
Druhý bronz přidal Martin Pokorný, který ve finále na 110 m př. zaběhl čas 14,30 s. V rozběhu se mu navíc podařilo vylepšit svůj osobní rekord na 14,18 s. Účastníkem tohoto finále byl také druhý olomoucký překážkář Jindřich Večeřa, který si  v rozběhu vyrovnal osobní rekord výkonem 14,49 s. Ve finále pak skončil na 5. místě výkonem 14,60 s. Vítězem stodesítky byl Václav Sedlák z pražské Dukly za čas 13,91.

Martin Novák se umístil ve vrhu koulí za suverénnem sezóny Staňkem a ochovancem AK Laďou Prášilem na třetím místě. Martin Novák se umístil ve vrhu koulí za suverénnem sezóny Staňkem a ochovancem AK Laďou Prášilem na třetím místě. Foto: www.jojka.cz

Třetí bronzovou medaili získal Martin Novák, který ve vrhu koulí předvedl svůj letošní nejlepší výkon 18,49 m. Suverénem soutěže byl Tomáš Staněk z pražské Dukly, který potvrdil skvělou formu. Dva pokusy poslal na hranici 21 metrů, ve druhé sérii však předvedl parádu: 21,61 m je o 42 cm vylepšený rekord mistrovství Remigia Machury z roku 1987. Jeho tréninkovému parťákovi z Dukly Ladislavu Prášilovi a odchovanci AK Olomouc stačil jediný, úvodní pokus ke stříbru - 20,04.
Těsně pod stupni vítězů skončil Dominik Záleský ve finále na 100 m. Cílem prolétl v čase 10,43 s, porazili jej jen vítězný Zdeněk Stromšík z Vítkovic v osobáku 10,29, o setinu za ním byl Pavel Maslák 10,30 také v osobním rekordu a těsně přes Záleským byl Jan Veleba z Dukly 10,38.
5. místo vybojoval v hodu oštěpem Štěpán Mikoška v novém osobním rekordu 68,52 m a ve skoku vysokém Martin Odstrčil výkonem 207 cm.