Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav, venku je 6.8 °C

Další české derby na ITS CUPu. Kristýna Plíšková vyzve v semifinále Denisu Allertovou

22.7.2017

Tenisový ITS CUP pokračoval na kurtech OMEGA CENTRA SPORTU a ZDRAVÍ v pátek a o víkendu vyvrcholí závěrečnými duely. V pátek se odehrálo čtvrtfinále, které nepřineslo tolik dramat, ale rozhodně zajímavá utkání. V českém derby se radovalo mládí. Střetnutí fedcupových spoluhráček Hradecké a Allertové, vyhrála mladí Denisa. Dnes si podobný zápas zopakuje, když se v semifinále utká s jedničkou turnaje Kristýnou Plíškovou.

Jednička ITS CUPu Kristýna Plíšková vyzve dnes v českém derby v semifinále Denisu Allertovou. Zápas začíná na centr kurtu OMEGA CENTRA SPORTU A ZDRAVÍ ve 13:00. Jednička ITS CUPu Kristýna Plíšková vyzve dnes v českém derby v semifinále Denisu Allertovou. Zápas začíná na centr kurtu OMEGA CENTRA SPORTU A ZDRAVÍ ve 13:00. Foto: www.itscup.cz

Páteční program byl omezen pouze na dva kurty, vedle toho centrálního tak mohli diváci přihlížet zápasům i dvorci č. 6.  K úvodnímu klání dvouhry proti sobě nastoupily česká hráčka Jesica Malečková a její slovenský protějšek Michaela Hončová.
Předzápasové preference byly nejednoznačné a očekával se vyrovnaný zápas. Tomu naznačoval také výsledek jediného vzájemného střetu mezi těmito soupeřkami, kdy Malečková před šesti lety vyhrála 2:1 na sety. Dnešní zápas byl však zcela jiný, obě hráčky měly v první sadě problém s udržením servisu a po sérii brejků se nakonec propracovaly až do tiebreaku, v kterém měla nakonec pevnější nervy Slovenka. Druhá sada byla již v režii Hončové, která ji ovládla v poměru 6:3 a pomstila tak svou krajanku Schmiedlovou, kterou Malečková vyřadila včera.
Střet dvou někdejších fedcupových parťaček a kamarádek, druhé nasazené Denisy Allertové a stálice české tenisové školy Lucie Hradecké, ovládla mladší z dvojice poměrně jednoznačně po setech 6:3, 6:4. Allertová se tak výrazně přiblížila k možnosti obhájit předloňské finále, letos ji však v cestě bude stát nasazená jednička a 41. hráčka Kristýna Plíšková.
Kristýna Plíšková došla k vítězství v zápase s Rebeccou Petersonovou. Zlepšující formu potvrdila Kristýna již v první sadě, když za stavu 4:4 brejknula soupeřku a následně čistou hrou dopodávala. Do 2. setu vlétla česká hvězda jako uragán a když šla po pár minutách servírovat, svítil už na scoreboardu stav 5:0 pro českou tenistku. Ukolébána výsledkem však světová jednačtyřicítka výrazně polevila a Švédka otočila druhou sadu 6 gemy v řadě na 5:6. Kristýna se ale nakonec probrala ve správný čas a v tiebreaku druhého setu poměrem 7:4 ukončila zápas a zítra si tak zahraje o finálovou účast.
V posledním čtvrtfinále hrála Nizozemka Richel Hogenkampová s Američankou Bernardou Peraovou, jenž na turnaji předvádí úctyhodný tenis. Nizozemka zůstala daleko za očekáváním a po prohospodařeném prvním setu, ve kterém neudržela vedení 4:2, hladce odevzdala Američance také druhou sadu a turnaj opustila.
ITS CUP 2017 tak spěje do finálové fáze. Dnes jsou na programu semifinálové zápasy dvouhry. Od 11:00 hod nastoupí k zápasu na centrálním kurtu Michaela Hončová a Bernarda Peraová. Od 13:00 hod se pak diváci mohou těšit na představení Kristýny Plíškové a Denisy Allertové.
Osmý herní den bude zakončen finálovým utkáním čtyřhry od 15:00 hod. Vrcholem turnaje bude finálový zápas dvouhry v neděli 23.7. 2017 od 11 hodin, kterému bude předcházet dětské zábavné dopoledne.