Dnes je čtvrtek 27. dubna 2017, svátek má Jaroslav
Aktuální teplota: 2.1 °C

Pivní festival - Beerfest Olomouc 22. - 24. 9. 2016

Pivovary se chystají na Beerfest: přivezou speciály, kvasničkáky a další lahůdky

5.6.2013 15:08

Do vypuknutí Beerfestu už zbývají jen tři týdny a pilně se na něj chystají i pivovary. Ty většinou připravují pro festivalové návštěvníky speciality šité na míru. Například vícestupňová piva, kvasnicové speciály či piva s ovocnou příchutí. A všechny oslovené se shodují: pít bude co, určitě nám pípy nevyschnou.

Soutěž o vstupenky
V posledním kole soutěže o vstupenky za 50% ceny máme deset lístků na sobotní program. Stačí správně odpovědět na tři soutěžní otázky a být dostatečně rychlí. vyhrává prvních deset správných odpovědí! Soutěžit můžete v našem Beerfest speciálu »
Populární kvasničáky, třináctky, čtrnáctky i piva s příchutěmi. Na Beerfest letos dorazí téměř čtyřicet pivovarů a každý se bude chtít před návštěvníky něčím blýsknout. "Začínáme připravovat černé pivo s lavinovým efektem, pro návštěvníky festivalu dovezeme také švestkové alkoholické pivo," hlásí Petr Nachtmann z pivovaru Bernard a připojuje ještě jednu specialitu. "První den bude na ochutnávku nefiltrovaná desítky," slibuje. Na olomoucký svátek piva se ale nechystají jen velké a známé pivovary, předvést se budou chtít i ty nejmenší. Například Městský pivovar Štramberk či Valašský pivovar v Kozlovicích. Oba provozuje Ivan Šubják: "Na Beerfest přivezu pokud možno celou nabídku obou minipivovarů, které provozuji. Z Městského pivovaru Štramberk to bude světlý jedenáctistupňový ležák Trubač a polotmavý čtrnáctistupňový speciál Trubač Ušák. Z Valašského pivovaru v Kozlovicích to bude světlá dvanáctka Valašský vojvoda, tmavá dvanáctka Kozlovický fojt, desítka Valašské kůzle a polotmavý šestnáctistupňový speciál Kozlovjan Březňák," láká pivaře Šubják. Chystají se i v přerovském minipivovaru Parník. "Jestli bude hezké počasí a dost bezinkového květu, tak budeme vařit Bezinkový Wittbier," slibuje pivovar. Z jeho produkce bude k ochutnání jedenáctka, polotmavá třináctka či pšeničná dvanáctka. Točit se bude i medová desítka. Chystají se i v Radničním pivovaru v Jihlavě. "Na festival plánujeme přivézt jak naši tradiční jedenáctku, tak i svrchně kvašené speciální piva," prozradila za pivovar Kamila Gebrtová. Že by pivo došlo, se na Beerfestu stát nemůže. Pivovary přivezou dostatek sudů, doplňovat je budou průběžně každý den.

Pivní festival vypukne už 26. června. "Do té doby se snad umoudří počasí," doufá hlavní pořadatel Pavel Spálený. Dlouhodobé předpovědi počasí ale vypadají optimisticky. Poslední červnový by už se mělo ukázat sluníčko a teploty by se opět měly vrátit k letním hodnotám.

jap

© 1997-2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace