Dnes je čtvrtek 27. dubna 2017, svátek má Jaroslav
Aktuální teplota: 2.1 °C

Pivní festival - Beerfest Olomouc 22. - 24. 9. 2016

Na OLOMOUC.CZ STAGE na Beerfestu zahraje 7 kapel v čele s Callibos M.S.

14.6.2013 17:05

Legendární olomoucká kapela Callibos M.S. vyhrála naši hlasovací soutěž a diváci ji tak uvidí na OLOMOUC.CZ STAGE na letošním Beerfestu. A zahraje si i dalších šest hudebních těles z Olomouce a blízkého okolí: v pátek a sobotu se představí Fastmade, Spocená uklízečka, Fragmentary, Brainfreeze Paradox , Total Harmony a Cabo Wabo. S konečným pořadím notně zamíchala bezpečnostní prověrka: zdaleka ne všechny hlasy totiž byly platné.

Čtrnáctidenní hlasování je u konce. Čtyřiadvacet kapel se ucházelo o vaši přízeň, zahrát si na OLOMOUC.CZ STAGE na letošním Beerfestu ale může jenom sedm z nich. A téměř osm tisíc hlasů během dvou týdnů rozhodlo, které to budou. "Došlo nám celkem 9523 hlasů, po provedení jejich analýzy ale 1536 z nich bylo vyhodnoceno jako falešných. To trochu zamíchalo i s konečným pořadím a posunulo dopředu kapely, jejichž fanoušci měli neplatných hlasů méně," komentoval výsledek předseda představenstva vydavatelství Nejlepší adresa David Kopřiva.
Aby byla zaručena férovost soutěže, byl z každého počítače, tabletu či mobilu započítán pouze jeden hlas. Mnozí fanoušci ale chtěli svého interpreta protlačit dopředu stůj co stůj pomocí nekalých triků. Nejvíce neplatných hlasů - 436 - došlo kapele Bluesberg, vítězní Callibos M.S. měli jen 59 hlasů, které byly vyhodnoceny jako neplatné.
"Kapely budou hrát v pořadí podle toho, kolik dostaly hlasů. V hlavních časech proto zahrají Callibos M.S. a Fastmade. Budeme se domlouvat také podle toho, jak kapelám vyhovují konrétní dny, tedy pátek a sobota," vysvětlil hlavní pořadatel Beerfestu Pavel Spálený. Definitivní program OLOMOUC.CZ STAGE bude uveřejněn v pondělí.

Hlasovací soutěž vyhrála kapela Callibos M.S.
Foto: archiv kapely

Olomoucký pivní festival začne už za dva týdny, ve středu 26. června. Kromě bohatého hudebního programu nabídne i lahůdky z produkce tuzemských pivovarů. Na čepu bude přes sto značek piva.

jap

© 1997-2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace