Dnes je čtvrtek 27. dubna 2017, svátek má Jaroslav
Aktuální teplota: 2.1 °C

Pivní festival - Beerfest Olomouc 22. - 24. 9. 2016

Beerfest přivítá Kryštof, N.O.H.A. i Ondřeje Havelku. Chystá se na konec června

21.3.2013 12:01

Až na konci června se letos uskuteční tradiční pivní festival Beerfest. Dvanáctý ročník se opět odehraje v areálu Korunní pevnůstky a kromě pivních lahůdek ze všech koutů republiky nabídne i delikatesy hudební. Třeba kapely Kryštof, N.O.H.A., či Mig 21, ale také Ondřeje Havelku a jeho Melody Makers. Předprodej by měl začít už příští týden.

Aktuální novinky najdete na facebookových stránkách Beerfestu.
Podvanácté se v Olomouci uskuteční tradiční čtyřdenní svátek piva. A už potřetí bude festival hostit Korunní pevnůstka. Letos se ale mírně posune v čase. Zatímco v předchozích letech se konával na přelomu května a června, letos je mu v kalendáři vyhrazen termín 26. - 29. června. "Bohužel jsme museli zvolit termín s ohledem na vytíženost areálu. Každopádně konec června už je takový festivalovější čas a navíc je i stálejší počasí," domnívá se hlavní pořadatel Pavel Spálený.
Beerfest opět nabídne pestrý program. Na pódiu i na čepu.
Foto: Jan Procházka

Téměř hotový už je hudební program. Právě ten spolu s bohatou nabídkou piva posunul Beerfest mezi přední tuzemské festivaly. "Máme obrovskou radost, že se nám podařilo domluvit vystoupení kapely Kryštof. To bude úplně speciální, s posíleným zvukem i světly. Ale vystoupí i další hvězdy: kapela N.O.H.A., Mig 21, lahůdkou je i koncert Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers," zmínil Spálený.
Na festivalu zahrají i jeho stálice: Fleret, Walda Gang, Desmod, Polemic, či Jan Spálený. "Zajímavé bude i vystoupení kapely Heath & Molly Bluegrass z amerického Owensboro, partrnerského města Olomouce," doplnil Spálený. Program podle něj ještě není zcela uzavřen. "Novinkou je letos rovnost scén. Nebude žádné áčko a béčko, ale dvě scény, na nichž se program bude střídat tak, aby navazoval a nebyly dlouhé prostoje. Kromě toho zvažujeme i třetí scénu, kde by mohly dostat prostor kapely z regionu. Ten zájem je totiž opravdu veliký," vysvětlil Spálený.

Svátek piva se letos odehraje na konci června.
Foto: Jan Procházka

Festival nabídne i bohatý výběr piva. "Pivovary zatím teprve řešíme, ale určitě chceme zachovat pestrost. A znovu otevřeme také stan minipivovarů, ten se loni velice osvědčil, byl o něj mimořádný zájem," slíbil Spálený. Vstupné na jednotlivé dny podle něj nepřekročí hranici tří set korun. "Přestože náklady jsou rok od roku vyšší, snažíme se udržet ceny vstupenek na přijatelné úrovni. Takže ani na hlavní den festivalu, což bude tradičně čtvrtek, by ta cena tři sta korun neměla přesáhnout," ubezpečil Spálený. Lístky půjdou do předprodeje pravděpodobně už během příštího týdne.

Jan Procházka

Web: twitter.com/jan__prochazka

© 1997-2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace