Dnes je čtvrtek 27. dubna 2017, svátek má Jaroslav
Aktuální teplota: 2.1 °C

Pivní festival - Beerfest Olomouc 22. - 24. 9. 2016

Beerfest nabídne lahůdky pivní i hudební. Soutěžte s námi o vstupenky

13.5.2013 12:00

Špičková muzika a možnost ochutnat opravdové pivní lahůdky. Olomoucký Beerfest už má hotový program. Představí se na něm například kapely Wanastovi vjecy či Kryštof, pivovary přijedou z celé republiky.

Velký svátek piva vypukne letos na konci června, první soudek bude slavnostně naražen ve středu šestadvacátého. "V předchozích letech jsme volili dřívější termín, často nás ale zradilo počasí. Tak snad to letos vyjde lépe," doufá hlavní pořadatel Pavel Spálený.

Beerfest opět obsadí areál Korunní pevnůstky.
Foto: Jan Procházka

Beerfest bude už tradičně hostit Korunní pevnůstka, konat se tu bude už potřetí. A přestože od startu dvanáctého ročníku nás dělí ještě více než měsíc, už dnes mají pořadatelé jasno, kdo bude hrát a co se bude točit v pípách. "Bývalo to tak, že hlavně pivovary se hlásily ještě pár dnů před festivalem. Letos jsme už jejich výběr uzavřeli, celkem bude svoje produkty na Beerfestu nabízet třicet osm pivovarů. Od těch největších jako je Plzeňský Prazdroj až po ty úplně malé, třeba přerovský Parník," zmínil Spálený. Většina pivovarů podle něj chystá na Beerfest speciality. "Chtějí se vytáhnout, takže dovezou lahůdky, uvařené jen pro návštěvníky Beerfestu. O tyhle speciály je tradičně velký zájem," upřesnil Spálený. I letos se tak budou točit vícestupňová či různě ochucená piva, oblíbené kvasničáky a další chmelové dobroty.

Skupina Kryštof přiveze zbrusu novou show.
Foto: Jan Procházka

Beerfest potěší i hudební fanoušky. "Zlatým hřebem bude vystoupení skupiny Kryštof, která přiveze opravdu mimořádnou show, na kterou budeme muset hodně přestavět a rozšířit scénu. Zážitek bude i koncert skupiny Wanastovi vjecy," láká Pavel Spálený. Na programu jsou i festivalové klasiky. "Nechybí Mig 21, Fleret, po loňském úspěchu se vrátí Vypsaná fixa.." vyjmenoval Spálený. Z programu je patrné, že pořadatelé mysleli na všechny žánry. Starší tak potěší třeba vystoupení Václava Neckáře či Ondřeje Havelky, mladším rozproudí krev například či Sunshine. Sedmdesáté narozeniny na festivalu oslaví Jan Spálený, chybět nebudou ani slovenští Desmod. "Další lahůdkou je potom vystoupení formace N.O.H.A.," doplnil Spálený.

Předprodej na festival je už v plném proudu. Ceny vstupenek se pohybují v předprodejích od 170 korun, čtyřdenní permanentka se dá pořídit za 450 korun. Portál Nejlepší adresa je hlavním mediální partnerem Beerfestu, naši čtenáři mají speciální možnost získat vstupenky za polovinu. Stačí správně odpovědět na tři soutěžní otázky a být dostatečně rychlí. V prvním kole soutěže na vás čeká deset vstupenek na pátek.

Jan Procházka

Web: twitter.com/jan__prochazka

© 1997-2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace