Dnes je úterý 28. června 2016, svátek má Lubomír
Aktuální teplota: 14.5 °C

Bleskovky

Dnes je úterý 28. června 2016
7:00

V Olomouci byla 28. června 1885 ustavena Národní jednota pro východní Moravu. Jejím hlavním zakladatelem byl Jan Žáček, který až do roku 1905 vykonával funkci starosty spolku sídlícího v Olomouci. Dva roky po ustavení měl spolek 2600 členů. Činnost se zaměřovala na podporu české menšiny, na péči o školství, osvětu, přednášky, knihovny a podporu kulturních akcí apod.

6:43Olomouc bude zelenější: frekventované silnice se dočkají nových stromů a keřů. Předtím se ale musí kácet Zelená brána - tak zní název projektu, díky němuž se hlavní příjezdová cesta do města směrem od Přerova a Ostravy a třída poblíž nádraží dočkají 240 nových stromů a 4 tisíc keřů. Lipenská ulice a třída Kosmonautů tak budou zelenější. Celkové náklady vyjdou na 5,5 milionu korun, z dotací půjde na obnovu veřejné zeleně 2,3 milionu. Předtím se musí vykácet nemocné dřeviny.
6:30

Narozeniny dnes slaví slovenská modelka Andrea Verešová (*1980), český básník a prozaik Petr Cincibuch (*1943) a zpěvačka Helena Blehárová (*1943).

6:00

Dobré ráno, Olomouci! Dne 27. června 1914 byl v Sarajevu spáchán atentát na následníka trůnu rakousko-uherské monarchie Františka Ferdinanda. Událost se stala záminkou k rozpoutání první světové války.

0:10Dnešek: Queen, Strašáci i sladké pokušení Tak tu máme úterý. Jaké bude? My to víme a prozradíme vám, co všechno se dnes v Olomouci chystá. A také přineseme várku novinek - nejen z radnice, ale také ze světa sportu. A navrch přidáme jednu sladkou tečku...
Pondělí 27. června 2016
18:14

Hitem letošních Olomouckých kulturních prázdnin bude vystoupení Báry Polákové, jejíž hity Nafrněná nebo Kráva mají na youtube 15 a 10 miliónů zhlédnutí. Předprodej vstupenek je v IC v podloubí Olomoucké radnice nebo v Bounty Rock Cafe. Vstupenky rychle mizí, neváhejte. ;-)

17:56Ve Slavoníně našli leteckou pumu. Lidé z okolí museli opustit své domovy Krátce po druhé hodině odpolední přijali policisté oznámení o nálezu munice. Jednalo se o stokilovou leteckou pumu. Okolí nálezu bylo evakuováno, na místo byli přivoláni pyrotechnici. Nyní se lidé mohou vracet do svých domovů.
17:06

Gepardí samice Binty ze ZOO Olomouc nedávno podruhé porodila. Porod byl ovšem velmi složitý a zdlouhavý, ze čtyř koťat byla živá jen dvě a brzy se navíc ukázalo, že Binty přes všechnu péči, kterou mláďatům věnuje, má málo mléka. Poslední živé kotě je momentálně v péči ošetřovatelky a o jeho dalším osudu rozhodnou následující týdny.

16:13

V červenci se koná již 8. ročník tradičního mezinárodního tenisového turnaje žen ITS CUP s dotací 50.000 USD. Přijďte fandit českým i zahraničním hráčkám. Turnaj se koná v termínu 9. - 17.7.2016, vstup je zdarma.

16:01

Policie právě evakuuje domy ve Slavoníně, mimo jiné také Veterinární kliniku MVDr. Galka kvůli nahlášenému nálezu letecké pumy.

16:00Teplota dnes odpoledne dosáhla 15.1 °C
15:07

POZOR! Změna programu v Divadle na cucky. Milí diváci, vzhledem ke zranění Vandy Hybnerové jsme nuceni upravit dnešní program. Namísto představení Uhozené květinou uvádíme tři pohybová sóla v podání nejmladší generace tvůrců české nezávislé scény.

14:16

Nejdelší bobová dráha na Moravě je v provozu ve Ski areálu v Hlubočkách. Délka 1536 metrů, 17 zatáček, přitom v přepočtu na metr jízdy nejlevnější v širokém okolí. Přijeďte se i s dětmi pobavit do Hluboček. ;-)

13:38Olomoucké kulturní prázdniny odstartují ve čtvrtek. Nabídnou divadlo, koncerty i výstavy Divadlo pro děti, koncerty nejrůznějších žánrů, zajímavé kapely či výstavy v několika galeriích. Tradiční Olomoucké kulturní prázdniny odstartuje již tento čtvrtek a návštěvníkům opět nabídnou bohatý a pestrý program.
13:06

Diagnostika poškození pleti slunečním zářením pod UV kamerou ZDARMA. Ve středu 29.6. od 10 do 17h, pouze v Lékárně U Pöttingea - DERMOCENTRUM!

12:11

Konec školního roku se blíží a v Lobsteru jsme si pro všechny malé školáky a předškoláky připravili vymazlené 3-chodové menu. Udělejte radost sobě i dětem a přijďte k nám na oběd, určitě si to po celém školním roce zasloužíte. :)

12:07Štafeta na vozíku zlomila rekord! Lidé jezdili v tropickém horku a nezastavila je ani bouřka V Olomouci se o víkendu nejen běhalo, ale i jezdilo nonstop na vozíčcích. Spolek Trend vozíčkářů Olomouc totiž už třetím rokem pořádal akci pro veřejnost s názvem Olomoucká štafeta na vozíku, kdy mělo co nejvíce lidí usednout na vozík a zkusit si v Rudolfově aleji projet trať dlouhou 250 metrů.
12:00Teplota dnes v poledne dosáhla 20.3 °C
11:32Ze svodky olomoucké policie Ze zahrádky si odnesl slunečník ● Po hádce s přítelem ukradla jeho telefony ● Šel s dvanácti tisíci do hospody, domů se vrátil bez nich ● Dvacet jedna přestupků během festivalu
11:08

Sezona živých operních přenosů bude zakončena ve velkém stylu Massenetovou operou založenou na Goetheho románu Utrpení mladého Werthera. Hudba této překrásné francouzské opery je plná lyrické krásy, vášně a emocí. Dirigovat bude sám umělecký ředitel Londýnské královské opery Antonio Pappano, v hlavní roli se představí italský tenor Vittorio Grigolo a po jeho boku vystoupí Joyce DiDonato jako Charlotta. Operu Werther přenáší Premiere Cinemas v Šantovce živě přímo z Londýnské královské opery DNES ve 20:15. Vstupenky můžete rezervovat zde.

10:26Zpoplatnění parkovišť i kyvadlový autobus. Řešení dopravy na Svatém Kopečku se rýsuje Svatý Kopeček je druhým nejnavštěvovanějším místem Olomouckého kraje. Zejména v jarních a letních měsících je tak velmi obtížné najít volné místo k parkování. Nyní nabírá řešení dopravní situace jasnější obrysy. Začal jezdit kloubový autobus, který zajišťuje větší komfort, a jako nezbytné se podle provedené studie jeví zpoplatnění všech parkovišť na Svatém Kopečku.
10:07

Přípravy na léto vrcholí a v Contours rozdáváme měsíce cvičení zdarma! Už se nemůžete dočkat horkého léta, slunění na pláži a osvěžujícího koupání? Se cvičením v Contours a správnou životosprávou budete do plavek fit :-)

9:04

NEZAPOMEŇTE SI POŘÍDIT NOVÉ PLAVKY ... v butiku EMILY MODA si v klidu a s odbornou pomocí paní prodavačky vyberete ty nejlepší pro vaši dovolenou. Butik EMILY MODA v nové budově magistrátu naproti ušatému domu. Facebook EMILY-MODA.

8:28Eva Vrabcová-Nývltová: Běhání mě dělá šťastnou Eva Vrabcová-Nývltová byla dlouho reprezentantkou České republiky v běžeckém lyžování, je třetí českou sportovkyní, která se zúčastní zimních i letních olympijských her. Na ty letní v Rio de Janeiru, kde poběží maraton, vyrazí co nevidět, předtím si ještě střihne půlmaraton na ME v Amsterdamu. Na Mattoni 1/2Maratonu Olomouc tak testovala svoji výkonnost. "Čas úplně skvělý není, počasí udělalo své a jsem po náročném soustředění, kde jsem to s tréninkem trochu přehnala. Teď se soustředím na mistrovství Evropy v Amsterdamu a jsem ráda, že se mi dnes běželo v rámci možností dobře," říkala rodačka z Trutnova krátce po doběhu na tiskové konferenci závodu.
8:09

Květiny Lena v supermarketu Terno v Olomouci oznamují výprodej veškerého zboží -30%. Sleva se nevztahuje na hrnkové a řezané květiny.

8:00Teplota dnes ráno dosáhla 17.1 °C
7:00

Rozhodnutím olomoucké městské rady byli roku 1408 městští hajní přeloženi z Krčmaně, kde sídlili odedávna, do Grygova, aby měli blíže k lesům na Horkách a do Markrabství. Počet hajných byl snížen ze čtyř na dva – byli to Dalík a Václav, syn Miskův. Hajní nepobírali plat v penězích. Dostali pole a louky, z nichž měli platit deset hřiven ročně, z lesa si směli vzít palivo a stavební dříví a směli využívat lesní chmel. Dohlížet měli i na zakázané cesty.

6:58Dehydratace a totální vyčerpání. Záchranáři měli během půlmaratonu plné ruce práce Předpoklady se potvrdily - během sobotního půlmaratonu panovaly natolik tropické teploty, že záchranáři byli plně zaměstnaní ošetřováním vyčerpaných běžců. Na urgentní příjem do olomouckých nemocnic bylo převezeno celkem 32 osob, dalších sedmdesát bylo ošetřeno na trati.
6:30

Narozeniny dnes slaví režiséři Dušan Klein (*1939) a Jan Hřebejk (*1967), ale také zpěvačka Monika Načeva (*1966), nebo britský herec Matthew Lewis (*1989), známý jako Neville Longbottom z Harryho Pottera.

6:00

Dobré ráno, Olomouci! Dnes je to 66 let, kdy komunisté popravili čtyři odsouzené ve vykonstruovaném politickém procesu s dr. Miladou Horákovou a spol. Popravena byla Milada Horáková, Záviš Kalandra, Jan Buchal a Oldřich Pecl.

0:07Dnešek: Werther, novinky z města i nabídka kulturních prázdnin Tak tu máme opět pondělí. Víkend stál za to - skvělé počasí, spousta akcí a především půlmaraton s hvězdným obsazením. A ani dnes se nebudeme nudit. V Šantovce se bude přenášet živá opera, přineseme vám novinky z města i program Olomouckých kulturních prázdnin.

Máte zajímavý tip? Pošlete ho!

Sennheiser MOMENTUM ON-EAR

Luxusní sluchátka pro vnější i vnitřní poslech za velmi příznivou cenu.

Cena: 4 990 Kč

Přehled všech nabídek »

© 1997-2016 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace