www.olomouc.cz - hlavní stránka
Dnes je čtvrtek 23. října 2014, svátek má Teodor
Aktuální teplota: 5.1 °C

Bleskovky

Dnes je čtvrtek 23. října 2014
18:55Líbí53Oblíbená čtvrteční noc ve Varně začíná! Zažijte opět návrat do let minulých s Československou social party! Hrát bude DJ Sly, na druhé stage dj Mate! Přijďte se bavit – od 22 hodin, vstup free. ;-)
18:20Líbí53Meex club přichází každý čtvrtek se Studentskou party! Má pro vás vstup free a start ve 22:30. A všichni registrovaní na FB dostanou speciální drink gratis! ;-)
17:49Líbí43Velkým lákadlem, které pro diváky chystá baletní soubor Moravského divadla, bude taneční ztvárnění klasické Dvořákovy opery Rusalka. Nelehkého úkolu poprvé převést nejznámější českou operu do řeči tance se ujal šéf souboru Robert Balogh. Premiéra se uskuteční v pátek 14. listopadu v 19 hodin, první repríza o den později ve stejný čas. Rusalkou bude Karolina Zarach a Irina Lapteva, v inscenaci se představí také nové zahraniční posily souboru - francouzský tanečník Marin Louis Delavaud či Damani Campbell Williams z britského Leicesteru v roli Vodníka.
17:16Líbí46V kině Metropol dnes posledním dnem pokračuje festival Outdoor films. Od 20 hodin na vás čeká filmový blok čtyř snímků Into the mind, Cave Unicycling, Wild Steppe a Rock Wall Climbing.
16:53Líbí47Oslavy výročí Dne vzniku samostatného československého státu se blíží a chybět opět nebude oblíbený lampionový průvod. Oslavy začnou v úterý 28. října v 15:30 na Horním náměstí koncertem Tradicionálu Olomouc, v 17:40 se pak lampionový průvod vydá z Horního náměstí na Žižkovo náměstí, kde průvod přivítá Vojenská hudba Olomouc. Proběhne kladení věnců k pomníku prezidenta Masaryka a jako třešinka na závěr ohňostroj!
16:12Líbí17Erik Hrňa před zápasem s Třincem věří, že plná plecharéna Oceláře rozhodí 15. kolo přinese na Hanou další moravsko-slezské derby. Podobnou kanonádu jako proti Vítkovicím však s Třincem asi nelze očekávat. Devět branek, které dala Mora ostravskému celku, je totiž polovina celkového počtu inkasovaných branek Ocelářů za 14 kol. Moru čeká těžká práce, ale s vyprodanou plecharénou by se mohlo podařit těžké soupeře zdolat. V předzápasovém preview si můžete přečíst názory "třineckých" v Moře Erika Hrňi a Rostislava Marosze a také "Olomoučana" v Třinci Lukáše Galvase.
16:07Líbí46Diváci Divadla Tramtarie pozor! Dnešní představení Jedlíci čokolády s Ivanou Plíhalovou, Dášou Rybářovou a Petrou Konvičkovou je ZRUŠENO. Náhradní představení se koná 18. listopadu v 19:30.
16:00Líbí Teplota dnes odpoledne dosáhla 5.7 °C
15:24Líbí40Vzhledem k očekávanému zvýšenému počtu cestujících na Neředín z důvodu blížících se Dušiček budou v sobotu 25. a v neděli 26. října posilovány, dle aktuální situace, tramvajové vozy na lince č. 2. V sobotu 1. a v neděli 2. listopadu budou sólo vozy na lince č. 2 vyměněny v průběhu dne za spřažené soupravy a v odpoledních hodinách zpět za sólo vozy (vše dle aktuální potřeby). Na lince č. 7 budou jezdit nízkopodlažní článkové tramvaje.
15:03Líbí14Kampaně, volby, koalice… A něco jiného by nebylo? Co třeba fresky? Tak jsme odvolili, sečetli výsledky, pak poměrně krátkou, o to však napínavější dobu sledovali, kdo s kým se dá dohromady, a už máme koaliční radniční vládu i s podepsanou koaliční smlouvou. Neděje se ale ve městě i něco jiného, co by se opravdu žádným způsobem netýkalo politiky?
14:56Líbí45Třetím kolem pokračuje volejbalová extraliga žen. Volejbalistky SK UP Olomouc se od 17 hodin představí v hale pražského Olympu.
14:19Líbí73Starý podchod na nádraží od pátku zavřou. Pro příchod k vlakům bude až do května sloužit nový podchod Starý podchod na olomouckém nádraží bude od zítřka zcela zavřený. Rekonstrukční práce se totiž přesouvají na první nástupiště. Pro příchod k vlakům tak bude až do května možno použít výhradně nového podchodu.
14:17Líbí56Jak se bude jmenovat letošní vánoční strom? Pokud se chcete do vymýšlení jména zapojit i vy, máte příležitost. Olomouc vyhlašuje osmý ročník soutěže Pojmenujte vánoční strom. Výtvarně zpracované návrhy se jmény vánočních stromů můžete zasílat do 14. listopadu na adresu Magistrát města Olomouce, Tamara Hegerová, oddělení kultury, Horní náměstí – radnice, 779 11 Olomouc. Nezapomeňte uvést kontaktní údaje. Vyhlášení výsledků proběhne při zahájení Vánočních trhů 23. listopadu, vítěz získá cenu od primátora.
13:50Líbí1Nevíte, co s dětmi o podzimních prázdninách? Vyzkoušejte některou z akcí Domu dětí a mládeže Školákům se blíží podzimní prázdniny. Pokud nemáte možnost vzít si dovolenou a vaše babičky bydlí bůhví kde, pak doporučujeme využít služeb Domu dětí a mládeže, který pro všechny školáky, kteří mají zaneprázdněné rodiče, připravil několik možností využití volného prázdninového času. Na výběr je sportovní soustředění i herní maraton v deskových hrách.
13:43Líbí41V průběhu dnešního odpoledne bude na Moravě a ve Slezsku zesilovat severozápadní vítr, který bude v pátek dopoledne slábnout. Maximální nárazy větru budou dosahovat 20 až 25 m/s (72 až 90 km/h). Meteorologové proto doporučují zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit skleníky, na horách omezit túry a určitě se nevydávejte na hřebeny! Další informace zde.
13:18Líbí49Jazykové škole s právem státní jazykové zkoušky Olomouc vám nabízí vzdělávací program Cizojazyčná komunikace pro hospodářskou praxi (AJ, NJ, RJ, ICT). Program je určen široké veřejnosti, zejména střednímu managementu, obchodním pracovníkům, firemním asistentům, zaměstnancům státní správy. Kontaktujte kancelář jazykové školy: faltynkova@epol.cz nebo na tel. 585 704 151.​
12:51Líbí54Balneo - Lázně Flora vás zvou – přijďte se zahřát!!! Za okny je nevlídno a chladno. V Balneo sauna, pára, solární louka a teplá voda v relaxačním bazénu. Objednávky na 702 003 963 a další info na www.laznefloraolomouc.cz .
12:12Líbí101Koaliční smlouva je podepsaná, nové vedení města slibuje MHD pro seniory zdarma i redukci hazardu Krátce po desáté hodině dopoledne byla dnes podepsána koaliční smlouva mezi ČSSD, ODS, TOP 09 a KDU-ČSL. Strany, které příští čtyři roky budou stát v čele města, v ní slibují například bezplatnou hromadnou dopravu pro seniory starší sedmdesáti let, další redukci hazardu či prodloužení tramvajové trati.
12:05Líbí61Komorně laděný koncert osobité umělkyně Chantal Poullain v U-klubu! Hluboko posazený sexy hlas, šarmantní francouzština, jazzově laděná kapela pod vedením Štěpána Markoviče a atmosféra sladké Francie. Chantal zazpívá své vlastní písně, ale také tradiční francouzské šansony. Cena vstupenek podle vzdálenosti od pódia. Předprodej obvyklý a také v síti www.ticketstream.cz. Recitál Chantal Poullain se skupinou začíná dnes 23.10. ve 20:00.
12:00Líbí Teplota dnes v poledne dosáhla 7.2 °C
11:37Líbí51Náš polední tip: dneska si můžete v restauraci Renomé pochutnat na pomalu pečeném králičím hřbetě ve schwarzwaldské šunce na červeném víně, kořenové zelenině a rozmarýnu a jasmínové rýži. Pokud vás náš výběr z menu neláká, vyberte si sami z nabídky Poledního menu. Dobrou chuť!
11:04Líbí51Horká novinka! S nástupem chladných podzimních dnů je pro vás v olomoucké moštovně připraven nápoj, který nejen zahřeje, ale především pohladí vaše chuťové buňky – horký jablečný mošt s příchutí skořice a hřebíčku. Přijďte ochutnat do prodejny Moštovna Lažany v Olomouci na Sokolské 44 u kina Metropol. Jste srdečně zváni.
10:53Líbí92Prachy, dej sem všechny prachy, křičel muž se zbraní v ruce na obsluhu herny. Poznáte jej na fotografii? Na svou směnu nejspíš dlouho nezapomene obsluha herny v Masarykově ulici. V úterý v pět hodin odpoledne dovnitř vstoupil muž se zbraní v ruce a s hlasitým: "Prachy, dej sem všechny prachy," vyzval obsluhující ženu, aby mu vydala veškerou hotovost. Z herny si nakonec odnesl 7 tisíc. Policie má jeho popis i fotografie a prosí veřejnost o pomoc.
10:40Líbí38POZOR! Soutěžní Bleskovka: Kdo jako první klikne na tento odkaz, vyhrává 2 vstupenky na představení Divadla Ypsilon PÁNSKÁ ŠATNA aneb Improvizace v Ypsilonce, které se koná ve středu 29.10.2014 od 19:00 v Divadle na Šantovce.
10:06Líbí53První Den otevřených dveří Univerzity Palackého, kdy se nejen uchazečům představí pět fakult, je za rohem. Takže pokud přemýšlíte, kam po střední škole, nebo si chcete dodělat vysokou školu při zaměstnání, přijďte 21. listopadu, případně 17. ledna, nahlédnout za univerzitní zdi. Více na www.studuj.upol.cz.
9:47Líbí53Rezervujte si poslední místa na gastronomický večer na téma Italský podzim s Emanuelem Ridim. Proběhe v restauraci Sal de Mar hotelu NH Collection Olomouc Congress v pátek 24. října od 19:00. Můžete se těšit, kromě Emanuela Ridiho, na degustaci vín z rodinného vinařství Springer v Bořeticích za účasti pana Springera, buffet s italskými specialitami, živou hudbu a další překvapení. Rezervace stolu nutná, na tel.: 585 575 111 nebo emailem: l.slota@nh-hotels.com. Doporučován neformální oděv. Pro členy OmegaKlubu 10% sleva.
9:34Líbí70Každý týden na WWW.OLOMOUC.CZ rozdáváme odměny za nákupy v olomouckých obchodech a restauracích. Už v pondělí 27. října 2014 se tři z vás mohou těšit na:
1. cena - 500,- Kč v hotovosti na ruku
2. cena - poukaz na 500 Kč do Restaurace Lobster v Galerii Šantovka
3. cena - poukaz na 1 hodinu bowlingu v Bowlandu v Galerii Šantovka
Podrobnosti najdete zde.
9:22Líbí54Každý, kdo chce zjistit, zda mu správně fungují plíce a jestli se nepotýká s chronickou plicní chorobou, se může ve čtvrtek nechat zkontrolovat. Plicní klinika Fakultní nemocnice v Olomouci na 23. října vyhlásila Den spirometrie, kterým se připojuje k celoevropské kampani Dýchej čistý vzduch. Přijďte si na Horní náměstí dýchnout do spirometru. Přítomní lékaři vám změří, jak vaše plíce fungují. Výsledky můžete probrat s přítomnými specialisty. Měření začíná dnes ve 12:00 a skončí v 18:00.
9:06Líbí20Nechejte na sebe dýchnou francouzskou atmosféru. Chantal Poullain vás okouzlí svými chansony Komorně laděný koncert osobité umělkyně. Hluboko posazený sexy hlas, lahodná francouzština, jazzově laděná kapela pod vedením skvělého Štěpána Markoviče a atmosféra sladké Francie. To vše vás čeká dnes večer v U-klubu, kde vystoupí Chantal Poullain se svou skupinou.
8:41Líbí47V neděli 26. října dojde ke změně letního času na čas středoevropský (SEČ). Z tohoto důvodu se ve 3 hodiny posouvá čas o hodinu zpět, tj. na 2 hodiny. Ranní tramvajové i autobusové spoje v neděli 26. října pojedou již podle středoevropského času. Úprava nočních autobusových linek bude následující: Linka číslo 50 pojede opakovaně s odjezdem ve 2:06 ze zastávky Hlavní nádraží, tzn. ve 2:06 dle letního času a znovu ve 2:06 dle středoevropského času.
8:28Líbí13Zázrak se nekonal. Zora prohrála s Mostem a výkon hlavně v útoku byl jalový V 5. kole interligy nastoupil DHK ZORA Olomouc proti českému mistrovi z Mostu. Minulý týden Hanačky počtvrté prohrály, ale na půdě slovenského mistra podaly nadějný výkon. Ten bohužel proti Černým Andělům nedokázaly zopakovat. Poločas byl jen o tři branky, ale hned zkraje druhé části Most odskočil a konec utkání byl jen čekání na závěrečný klaskon. Čekání Zory na první výhru v sezóně tak pokračuje dál.
8:09Líbí57Firma Freshnack rozjela ochutnávky na vybraných školách. Připraveny jsou pomazánky pohanková, drožďová, vajíčková a další na kváskovém pečivu – chléb či rohlík. Dále vás čeká ochutnávka kaší např. jáhlová, pohanková, šlehaný tvaroh a jiné. Ta nejbližší proběhne v úterý 4. 11. od 16:30 na ZŠ Waldorf, další pak 13. 11. od 16:00 na ZŠ tř. Spojenců, 20. 11. od 16:00 ochutnávka na ZŠ Rožňavská a 27. 11. od 16:00 na ZŠ sv. Voršily.
8:00Líbí Teplota dnes ráno dosáhla 6.9 °C
7:24Líbí51Svatá Pavlína se 23. října 1623 stala patronkou města Olomouce. Událo se tak poté, co město sužovala těžká morová epidemie a uspořádaný prosebný průvod s jejími ostatky pomohl mor zažehnat. Ostatky sv. Pavlíny jsou uloženy v chrámu sv. Mořice, kde se nachází její oltář. Průvod ku cti svaté Pavlíny je pořádán každoročně a je součástí Svátků města.
6:37Líbí67Dnes doporučuji koblihovou kapsu s náplní meruňkovou, povidlovou, či jablečnou za 12 Kč a výborná je též bramborová kapsa s uzeninou za 7 Kč. Přijďte si k nám do Rašnerova pekařství v Denisově ulici. Těšíme se na Vás!
6:30Líbí50Narozeniny dnes slaví zpěvák Václav Neckář (*1943), herec Jiří Mádl (*1986) a brazilský fotbalista Pelé (*1940). Gratulujeme!
6:00Líbí48Dobré ráno, Olomouci! Roku 1526 Český sněm zvolil jednomyslně Ferdinanda I. Habsburského králem, čímž započala takřka čtyř set letá habsburská vláda nad českými zeměmi.
Středa 22. října 2014
19:35Líbí68Panda je krásné a dokonce i velmi mazlivé zvíře, ale když si má zbaštit svoje léky, je z toho spíš rodeo. :-) Podívejte se na jedno pandí přemlouvání.
18:26Líbí75Dnes je opět středa a s ní večer Belmondo ožije Erasmus party Asian Countries: dj Ron JB , lounge dj Rocky. Začíná ve 22:00.
17:48Líbí57Diváci Divadla Tramtarie pozor! Zítřejší představení Jedlíci čokolády s Ivanou Plíhalovou, Dášou Rybářovou a Petrou Konvičkovou je ZRUŠENO. Náhradní představení se koná 18. listopadu v 19:30.
17:23Líbí61V kině Metropol dnes opět pokračuje festival Outdoor films. Od 20 hodin na vás čeká filmový blok čtyř snímků Guides&Cie, Bavorský splitboarding, Faktor U - Parkour a Surfing na Antarktidě.
16:51Líbí56Soubor baletu Moravského divadla Olomouc slaví výročí 450 let od narození Williama Shakespeara. Minifestival jde dnes večer do finále. V 19:00 vás zve na slavný příběh veronských milenců v baletní verzi Romeo a Julie s hudbou Sergeje Sergejeviče Prokofjeva.
16:18Líbí67Přijďte na koncert nové kapely Alberta Černého Lake Malawi po rozpadnutí oblíbených Charlie Straight! Ve středu 22. října od 20:00 v U-klubu. Předkapela Make My Heart Explode. Cena vstupenky na místě 200 Kč.
16:00Líbí Teplota dnes odpoledne dosáhla 6.7 °C
15:43Líbí50Po dobrém výkonu v Michalovcích bude Zora Olomouc zkoušet získat první body proti českému mistrovi. Na Hanou dorazí Černí Andělé – Baník Most. Utkání začíná v 17:30.
15:29Líbí59Chybí vám veselí pomocníci do kuchyně? Tak neváhejte a využijte nabídku tří výrobků za cenu jednoho na SET FUNNY MUMMY. Obsahuje škrabku, otvírák a krájecí kolečko za 99 Kč. Tak neváhejte a přijďte navštívit prodejnu Tescoma na ulici Erbenova 2 v Olomouci vedle Ušatého domu.
14:52Líbí67Komorně laděný koncert osobité umělkyně Chantal Poullain v U-klubu! Hluboko posazený sexy hlas, šarmantní francouzština, jazzově laděná kapela pod vedením Štěpána Markoviče a atmosféra sladké Francie. Chantal zazpívá své vlastní písně, ale také tradiční francouzské šansony. Cena vstupenek podle vzdálenosti od pódia. Předprodej obvyklý a také v síti www.ticketstream.cz. Recitál Chantal Poullain se skupinou začíná zítra ve čtvrtek 23.10. ve 20:00.
14:17Líbí58Jste zvědaví, jaké knihy jsou právě teď v kurzu a jdou v Olomouci nejlépe na odbyt? V TOP 10 nejprodávanějších knih posledních dní figuruje kuchařka Vaříme s Láďou Hruškou známá z televizních obrazovek nebo knížka lékaře a rebela Jana Hnízdila Zaříkávač nemocí. Podívejte se, jaké další tituly jdou v Knihkupectví Kosmas nejvíc "na dračku".
13:46Líbí55Už od pátku 24.10. potkáte Bezva kytku a její stánek i na hlavním hřbitově v Olomouci u vchodu ke krematoriu. A právě objednané dušičkové zboží si můžete bez problémů po domluvě vyzvednout u hřbitova na stánku.
13:21Líbí54Obchod se sportovní a zdravou výživou ZDRAVIAFITNESS.cz hledá brigádnici, která ráda sportuje a rozumí výživě. Obchod sídlí v OD Koruna, nástup možný ihned! Tel. 724 710 009.
12:50Líbí72Dárkový koš, který překvapí! Ve Sklizeno Olomouc vám vytvoří dárkový koš, který překvapí nejen složením produktů, které vesměs nikde jinde neseženete, ale také jejich opravdovou a poctivou chutí. Vybírat můžete již z tisícovky produktů – na výběr je balíček pro opravdové chlapy s pořádnou pálenkou, kusem sušeného masa a pálivého chilli, sladce laděný koš plný pravé čokolády, skleniček té nejlahodnější marmelády a jemné višňovky nebo koš pro labužníky s tradiční játrovkou i španělskou salsou. Přijďte do Sklizena a objevte jiný svět potravin.
12:07Líbí61V Mikulovské vinárně v pátek 24. října od 20 hodin zahraje živá hudba! Těšte se na skupinu Balinband, jako každý pátek. A vstupné je zdarma!
12:00Líbí Teplota dnes v poledne dosáhla 6 °C
11:45Líbí64Přijďte si pochutnat na KANČÍ HODYode dneška až do úterý 28. října Se šípkovou, nebo se zelím? Rozhodnutí je na vás, Holba jde perfektně k obojímu. A nebo je libo kančí gulášek, mysliveckou živáň či řízečky z divočáka v česnekovém láku s vídeňským bramborovým salátem? Prostě v River DOG bar & restaurant si vyberete.
11:45Líbí94Strašidelný a tajuplný zároveň. Sežeňte si masku a vyrazte na nějakou z halloweenských akcí Můžeme se nad tím pohoršovat, nevěřícně kroutit hlavou, ale realitu nezměníme. Do našeho města zkrátka zavítal americký Halloween a podle výloh obchodů a programů jednotlivých klubů to vypadá, že se v hanácké metropoli pěkně zabydluje, ve většině případů se mu dokonce podařilo vytvořit něco jako tradici. Chcete si také užít strašidlácký rej v nějaké šílené masce? Nebo jen potřebujete sehnat dokonalou masku pro vaše děti? Pak jsou následující řádky určeny právě pro vás.
11:14Líbí56Náš polední tip: dneska si můžete zajít do pivovaru Moritz na jelení plec na smetaně s houskovým knedlíkem. Pokud vás náš výběr z menu neláká, vyberte si sami z nabídky Poledního menu. Dobrou chuť!
10:56Líbí59DISCO DISCO. Přijďte okouknout nové taneční kroky, soutěžit a užít si spoustu zábavy. To vše v pondělí 27. října ve 14 hodin v dětském koutku při olomouckém aquaparku. Lístek je zdarma v rámci vstupu do dětského koutku.
10:33Líbí49Někdy od neděle večer do pondělí se kdosi vyřádil na Fordu Mondeo zaparkovaném na ulici Jílová v Olomouci. Nejprve poničil okno dveří a ze sedačky ukradl černou cyklistickou přilbu. To mu ale rozhodně nestačilo a přibral si k tomu ještě všechna čtyři kompletní kola. V klidu ho nenechala ani palivová nádrž. Poškodil víčko a odčerpal 25 litrů nafty. Celková škoda se vyšplhala na více než 5 tisíc korun. Policie nyní hledá svědky, kteří si všimli podezřelé osoby v blízkosti poškozeného vozidla. Přihlaste se na linku 158.
9:54Líbí58Už je skoro konec podzimu a vy jste ještě nenašli tu správnou zálibu pro své dítě? Pak zkuste tanec! Taneční skupina RYTMUS Olomouc vás zve mezi sebe. Přijďte se podívat a vyzkoušet si to. Vítány jsou děti ve věku 3 až 6 let. V úterý 4. a 11. listopadu v 18:00 v prostorách Tanečního studia TARA na tř. Svobody 39, Olomouc. Info na tel. 603 892 538 nebo na www.rytmus-olomouc.com.
9:37Líbí218Zloděj ukradl kartu, pak z ní v převleku za kašpara zkoušel vybrat peníze. Poznáte ho? Na první pohled běžný případ. Muž v galerii Šantovka ukradl peněženku a našel v ní platební kartu. Nebyl to ale žádný "obyčejný" hlupák. Vědouc, že bankomaty jsou opatřeny kamerou, opravdu důmyslně se před výběrem namaskoval. Bez PINu byl ale ztracen, bankomat mu nic nevydal, pouze pořídil podobenku neznámého kašpara. Ten ale zatím policii vodí za nos, o bezradnosti vyšetřovatelů svědčí fakt, že případ, který se stal 19. září, zveřejnili až nyní. Pokud jste před více než měsícem zahlédli kolem budovy polikliniky na třídě Svobody podezřelé individuum, měli byste ihned volat na linku 158.
9:17Líbí51Až do úterý 4.11.2014 včetně probíhají opravy silnice v ulici Velkomoravská v úseku mezi křižovatkami s ulicemi Brněnská a Rooseveltova a dále komunikace ulice Lipenská v úseku mezi křižovatkami s ulicemi Rolsberská a Pavelkova. Stavební práce jsou prováděny za úplné uzavírky komunikací mimo BUS. Podívejte se, co to znamená pro městskou dopravu a pro vás jako řidiče. Podrobnosti a výlukové jízdní řády naleznete zde.
8:59Líbí80POZOR! Soutěžní Bleskovka: Kdo jako první klikne na tento odkaz, vyhrává 2 volné vstupenky do ZOO Olomouc.
8:12Líbí65Pro první dva klienty, kteří si dobijí permanentku nejméně za 1000 Kč, má centrum v SUN WELL připravenou volnou vstupenku na veletrh nábytku a vybavení interiérů BYDLENÍ a veletrh módy, kosmetiky a zdravého životního stylu MODERNÍ ŽENA, který se koná v Olomouci ve dnech 31.10.–2.11.2014.
8:00Líbí Teplota dnes ráno dosáhla 6.5 °C
7:34Líbí52Ve velkém sálu arcibiskupského paláce v Olomouci rektor Univerzity Palackého prof. Josef Jařab dne 22. října 1990 slavnostně začlenil Cyrilometodějskou teologickou fakultu do svazku Univerzity Palackého v Olomouci: "Pronuntio Facultatem theologicam sanctis Cyrillo et Methodio dedicatam partem Universitatis Palackianae." Právně se tak stalo ovšem už 10. května roku 1990 prostřednictvím nového zákona o bohosloveckých fakultách.
6:38Líbí68Dnes doporučuji šneky z listového těsta s anglickou slaninou a sýrem za 9 Kč a Rašnerův máslový koláč za 10 Kč. Přijďte si k nám do Rašnerova pekařství v Denisově ulici. Těšíme se na Vás!
6:30Líbí54Narozeniny dnes slaví básník, publicista a hudebník Vít Kremlička (*1962), slovenský hokejista Miroslav Šatan (*1974), francouzská herečka Catherine Deneuve (*1943) a americký herec Jeff Goldblum (*1952). Gratulujeme!
6:00Líbí41Dobré ráno, Olomouci! Dnes je Den porozumění koktavosti.
5:09Líbí45Kam za sportem? Na vedoucí Třinec v hokeji, mistra v házené, poprvé na volejbal nebo do Zlína podpořit Sigmu Sportovní týden bude nabitý událostmi. Vše začíná už ve středu, kdy v předehrávce interligy přivítá Zora Černé Anděle z Mostu. V pátek hostí Mora vedoucí Oceláře Třinec. V sobotu se doma poprvé představí volejbalistky UP, o první body zabojují také házenkáři STM proti Kopřivnici. Sigma jede v sobotu bojovat o body do Zlína, Mora pak do stejného města v neděli. Basketbalisté hrají ve stejný den v Šumperku.

Máte zajímavý tip? Pošlete ho!

VEDOUCÍ SKLADU

Máte zkušenosti s vedením pracovního týmu ve výrobní společnosti? Mluvíte plynule anglicky? Pak je tato pracovní pozice přímo pro Vás!

Přehled všech nabídek »

© 1997-2014 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace