Dnes je čtvrtek 3. září 2015, svátek má Bronislav
Aktuální teplota: 19.1 °C

Bleskovky

Dnes je čtvrtek 3. září 2015
20:49Líbí Letecký víkend začíná. Kromě letadel se můžete těšit na pivní slavnosti i Handicap rally Je tady pátek a vy máte před sebou poslední pracovní den. Ideální čas začít přemýšlet o tom, co podniknete o víkendu. A není lepší nápad než začít oslavovat přicházející dny volna už v pátek večer. Dnes můžete vyrazit do Hanušovic na pivovarské slavnosti, kde pivo poteče proudem a na podiu se budou střídat nejrůznější kapely. Živo bude také v Kině Hoblina, kde to rozjede náš redaktor Jan Procházka se svou kapelou Chernobyl generation. Pokud hledáte spíše akci rodinného charakteru, pak doporučujeme nedělní Handicap rally nebo sobotní Letecký den, u obou akcí se pobaví nejen děti, ale také jejich rodiče.
19:26Líbí36MIG 21 zahrají v olomouckém U-klubu22. října! Můžete se těšit na skvělý koncert, který se uskuteční v rámci turné pojmenovaném po úspěšném hitu Štěstí hejbe planetou. Info o předprodeji vstupenek zde.
18:45Líbí47

Čtvrteční party pro dnešní noc? Ve Varně se opět chystá velká Československá soc. párty! Za mixem oblíbený DJ Sly a akční drinky na baru. Vstup free a start ve 22:00.

18:16Líbí41

Užijte si první zářijový víkend! Už zítra 4. září se otevírá areál pivovaru Holba a s ním víkendové Pivovarské slavnosti s programem pro celou rodinu. V pátek na vás čeká exkurze po pivovaru, Vagon Rock Machine, ale také Dalibor Janda s kapelou Prototyp a Jiřina Anna Jandová. V sobotu pak na scénu přijde Petra Janů, Argema i Horkýže Slíže, o slavnostní zahájení se postarají atleti Denisa Rosolová a Petr Svoboda a na závěr ohňostroj!

 

 

 
17:53Líbí43

Zítra 4. září si přijďte do baru RYTMUS poslechnout live vystoupení Marka Soldána – acoustic blues/folk, hrajeme od 20:00, vstupné zdarma. 

17:01Líbí40

Po červnové předpremiéře má Moravské divadlo Olomouc zítra na programu první premiéru olomoucké činohry v nové sezoně. Od 19 hodin se těšte na tragikomedii amerického dramatika Neila Simona Drobečky z perníku. Vedle Ivany Plíhalové v roli zpěvačky Evy účinkují také Anna Stropnická v roli dcery Polly a Roman Vencl coby homosexuální přítel hlavní hrdinky Jimmy. Vstupenky zde.

16:27Líbí45

kině Metropol se dnes večer představí Radek Jaroš ve filmu o zdolávání vrcholů Země a života. Po promítání filmu je naplánována beseda s tvůrci filmu a Radkem Jarošem. Cesta vzhůru začíná ve 20:30.

 

 

16:00Líbí Teplota dnes odpoledne dosáhla 23.1 °C
15:41Líbí44
Olomouc si připomene 20. výročí návštěvy papeže Jana Pavla II. v Olomouci a při té příležitosti bude přejmenováno prostranství před Bazilikou Navštívení Panny Marie na Sv. Kopečku na Návrší Jana Pavla II. Slavnostní událost se uskuteční v úterý 8. září v 11 hodin před bazilikou.  
 

 

15:07Líbí52

Fort XVII. Křelov vás zve na Slavnost regionálních produktů a ukázky řemesel. V sobotu 19. září na vás od 11 do 19 hodin čeká den plný zábavy pro celou rodinu, ochutnáte dobroty od malých regionálních výrobců a žízeň zažene pivo malých místních pivovarů. Večer si můžete zatancovat u country kapely. Vstupné dobrovolné a součástí bude i zajímavý doprovodný program... Více zde.

14:57Líbí Podzim klepe na dveře! Čas letních šatů, krátkých sukýnek i sexy topů je nenávratně pryč. Podzim už se totiž neodbytně hlásí o slovo. Ale nemusíte se obávat, že by vám to v podzimních kouscích neslušelo, na módním poli je na co se těšit. In budou maxišaty, maxisvetry, úzké džíny, volné halenky, XXL kabáty, z materiálů povede kůže a hřejivá vlna, z barev vsaďte zejména na vínovou, rezavou i nesmrtelnou černou. Vydejte se s námi na lov a objevte poklady, které vám v šatníku nemohou chybět.
14:28Líbí40

Neznámý ničitel se někdy v noci z úterka na středu vloupal do cukrárny na Zikově ulici v Olomouci. O sladkosti mu ale rozhodně nešlo. Rozbil vyklápěcí okno v horní části výlohy. Jediné, co po jeho nezvané návštěvě však chybělo, byla peněženka s penězi. Celková škoda se tak vyšplhala na 23 tisíc korun. Policie po pachateli pátrá. Tomu teď hrozí až dva roky vězení.  

13:46Líbí49

Baletní studio při Moravském divadle hledá malé tanečníky – přijímat nové členy bude po celé září. Těmi se mohou stát děti od 4 do 10 let. Nábor bude probíhat každý zářijový pracovní den kromě středy. Trenéři na zájemce a jejich rodiče počkají v 15 hodin na vrátnici divadla. Na prvních hodinách mohou být i rodiče. Děti si mohou nejen samy vybrat svého trenéra, ale i který den budou cvičit. Více na www.baletolomouc.cz.

13:20Líbí44

Dnes začíná 47. Mezinárodní varhanní festival Olomouc. Letos ho zahájí Karel Martínek, který si přizval soubor Jumping Drums. V jejich podání zazní Toccata a fuga d moll J. S. Bacha a také jejich improvizovaná suita pro bicí nástroje a varhany. Druhý koncert se uskuteční 7. 9. v Redutě, kde bude hrát Kateřina Chroboková na svůj vlastní nástroj... Další podrobnosti o programu najdete ZDE. Na programu jsou také varhanní exkurze 10. a 14. 9. vždy v 17:30.

12:51Líbí40K třetímu výročí vzniku Galerie Anděl si tady pro vás připravili večer čínské poezie v podání herečky Hany Maciuchové. Představení se uskuteční ve dvou termínech, v pátek 4.9.2015 v 18:30 a v pondělí 28.9. v 15:00 v Galerii Anděl. Vstupné je 180 Kč, počet míst je omezen, vstupenky prosím rezervujte co nejdříve emailem, telefonicky nebo osobní návštěvou v Galerii Anděl.
12:50Líbí Handicap rally: to je netradiční soutěž pro celou rodinu Již poosmé pořádá sdružení Dobré místo pro život sportovně společenskou akci s názvem Handicap rally, která se tentokrát uskuteční v neděli 6. září na Korunní pevnůstce. Členové rodiny přiberou do týmu buď nevidomého, neslyšícího nebo invalidního kamaráda a budou společně plnit nejrůznější úkoly. Akce začíná v 10 hodin a bude zakončena losováním výherních rodin ve 14:00. Stejně jako v minulých ročnících i letos přislíbili svou účast fotbalisté Sigmy Olomouc.
12:25Líbí50Nábor do Baletní školy Irina Popova. Individuální a milý přístup, vysoká profesionalita. Rodiče i děti si mohou vybrat, zda se budou chtít zúčastnit soutěží a vystoupení, nebo zda budou brát balet jako prostor pro zdokonalení držení těla a rozvoj pohybových vlastností. Široká nabídka možností v čem dítě rozvíjet – klasický balet, moderní tanec, show dance, gymnastika (zaměřená na tanec) a další. Více informací zde.
12:00Líbí Teplota dnes v poledne dosáhla 20.8 °C
11:54Líbí59

Pivovárek Melichárek vás zve na grilovanou šunku, kterou pro vás připravuje na sobotu 5. září od 14:00 v areálu pivovárku v Horce nad Moravou. Na čepu budou tři piva z našeho pivovárku.

11:03Líbí56Ochutnejte dnes speciality orientální kuchyně: restaurace Taste of India nabízí mimo jiné Kashmiri Methi Murg neboli kuře v rajčatové omáčce s pískavicí. Vybírat také můžete z široké nabídky Poledního menu ZDE. Přejeme dobrou chuť!
10:41Líbí53

Kromě vodních radovánek potěší návštěvníky Aquaparku i výborné jídlo. Dnes si pochutnáte na Hrachové polévce s párkem, z hlavních chodů nabízí na výběr Jelení guláš zdobený cibulí s houskovým knedlíkem za 95 Kč, Kuřecí rarášky v pivním těstíčku s bramborovou kaší za 77 Kč nebo Dukátové buchtičky s vanilkovým krémem za 74 Kč. Jídlo můžete zapít kofolou za zvýhodněnou cenu. Dobrou chuť.

 

10:10Líbí157Čtvrtek je malý pátek, jak se praví v textu písně Korporát office popové kapely Simple Muffin. Pokud si jej chcete zpříjemnit, není nic lepšího, než si pustit jejich aktuální video, které k singlu natočili. Tento song bude jasným hitem tohoto podzimu a letošních vánočních večírků. Jen bych nechtěl vidět to množství ustřižených kravat. ;-)
10:05Líbí46
Výluka tramvají v úseku Okresní soud - Náměstí Hrdinů se prodlužuje do neděle 13. září 2015 včetně. Důvodem je úprava harmonogramu stavebních prací na opravách tramvajové tratě na třídě Svobody mezi zastávkami Náměstí Hrdinů a Okresní soud. Opravy se týkají také ostrůvku v zastávce Náměstí Hrdinů. Po celou dobu zde nejezdí tramvaje. Další podrobnosti o provozu tramvají a jízdních řádech ZDE.
9:37Líbí53

Sháníte kvalitní koloběžku, ale nemáte zkušenosti a chcete poradit s výběrem? Navštivte prodejnu Ride On v OC Haná v Olomouci. Jsme prodejci značkových koloběžek Kostka, Morxes, Kickbike a dalších světově uznávaných značek. Vaše dopravní prostředky ochráníme unikátními zabezpečovacími sytémy Datatag a Protect6, které odradí případné zloděje koloběžek a kol. Nabízíme praktické outdoorové doplňky určené nejen na koloběžky.

9:19Líbí58

Centrum Pohybu startuje a rozšiřuje nabídku služeb a místo svého působení: FIT – FLY STUDIO na ul. Janského 24 a FUNKČNÍ ZÓNA na ul. Holická 49a. Na obou místech najdete open classy = lekce za zvýhodněnou cenu a ke každé lekci nápoj dle vašeho výběru zdarma. Na obou místech najdete také kurzy = 15 lekcí za zvýhodněnou cenu s možností rozvíjet se. Všechny informace na www.centrumpohybuol.cz

8:57Líbí Zkušený bek Mory Pavel Skrbek by chtěl hrát o osmé místo Mora je na startu druhé extraligové sezóny. Všichni od vedení, trenérů i hráčů si uvědomují, jak bude těžké vyhnout se barážovým bojům, které byly v dubnu tak náročné. Odešla řada zkušených hráčů, z nich zůstal obránce Pavel Skrbek. Rodák z Kladna, který odehrál skoro celou svoji kariéru v USA a hlavně ve Švédsku, bude opět hlavní držákem olomoucké obrany. "Už tady zaznělo, že se chceme vyhnout baráži, ale cíl si musíme dát vyšší. Uvidíme, jak to bude. Hrát o osmé místo by bylo úplně super, ale to bude mít takto dalších šest týmů. Vepředu asi budou silné čtyři týmy a ostatní se o to budou rvát," říká před startem extraligy Pavel Skrbek.
8:50Líbí Ve sporáku ohříval vosk, pak do něj nalil vodu... K neštěstí nedošlo jen zázrakem K neobvyklému zásahu vyjížděli včera policisté. Starší muž si ohříval v troubě hrnec s voskem. Když se roztaveného vosku začal valit silný dým, nalil do něj vodu. Stalo se, co káží fyzikální zákony: vosk vyprskl a vzňal se.
8:43Líbí52
Denní pomaturitní studium a intenzivní kurzy angličtiny, španělštiny, němčiny a ruštiny nejen pro letošní maturanty – to je aktuální nabídka Jazykového a vzdělávacího institutu. Maturanti 2015 získají automaticky status studenta. Studium je koncipováno jako příprava na certifikované mezinárodní jazykové zkoušky. Více zde.
8:02Líbí53

Podívejte se, jaké knihy aktuálně u nás v Olomouci bodují u čtenářů! V čele TOP 10 nejprodávanějších knih v Knihkupectví Kosmas těchto dní najdete například Olomouc v roce 1968 Miroslava Čermáka, kalendář na rok 2016 Bohuslava Reynka i román Dívka v pavoučí síti Davida Lagercrantze. TOP10 přehledně najdete zde.

 

8:00Líbí Teplota dnes ráno dosáhla 13.2 °C
7:40Líbí Nová sezona v Tramtarii bude plná komedií, chystá se i klasika Stařec a moře či pokračování Jedlíků čokolády Tramtarie vstupuje do své dvanácté sezony. Nezávislé divadlo, které se už nějaký ten pátek honosí titulem profesionální, v ní představí pět novinek. Převládnou komedie, ale dojde i na klasiku. Hrát se bude Shakespeare i Stařec a moře, už na podzim navíc na diváky čeká kus s ambicemi na veliký hit: Růže pro Algernon.
7:28Líbí37Mezi olomouckým kramářem Jakubem Kaufmannem a pražským kramářem Fridlinem Rolem vypukly podle historických zápisů dne 3. září 1210 spory o dluhy. Nevyrovnané dluhy s Rolem měli také Heřman cíchař a Mikuláš Tauber.
6:30Líbí50Narozeniny dnes slaví americký herec Charlie Sheen (*1965), hokejisté Petr Čáslava (*1979), Martin Straka (*1972) a Michal Rozsíval (*1978) a spisovatel Zdeněk Zapletal (*1951). Gratulujeme!
6:00Líbí48Dobré ráno, Olomouci! Před 76 lety vyhlásily Francie, Velká Británie, Nový Zéland a Austrálie v reakci na německou agresi vůči Polsku válku nacistickému Německu.
5:18Líbí1Letošní varhanní festival, to jsou Jumping drums v kostele nebo hra na přenosné varhany Už dnes večer odstartuje 47. ročník Mezinárodního varhanního festivalu, který v průběhu necelého měsíce nabídne mimořádně šest koncertů. A jelikož diváci jsou stále náročnější a kromě klasiky vyžadují i modernější pojetí, můžete se letos těšit na unikátní spojení varhaníka Karla Martínka s bubeníky z Jumping drums. Vůbec poprvé v historii festivalu se navíc bude hrát mimo chrám svatého Mořice, v Redutě se představí Kateřina Chroboková se svými mobilními varhanami.
Středa 2. září 2015
19:17Líbí61

Máte rádi grotesky? Zasmějte se z plných plic (zde) nezmarovi všech nezmarů Busteru Keatonovi! Je to sice už pár let, co oslňoval na filmovém plátně svými bláznivými kousky s kamennou tváří, ale dobře pobaví i dnes! Obzvláště takhle k večeru a také ty z vás, kdo si rádi dáte jazz. Dobrou zábavu! ;-)

19:12Líbí56

Sigma Olomouc postoupila po výhře 5:0 na hřišti účastníka Divize D FC Slovanu Rosice do 3. kola MOL Cupu, kde ji čeká SFC Opava. Hattrick vstřelil Michal Ordoš. Sigma zvládla v Rosicích roli favorita.

18:36Líbí54

Za začátkem školního roku začíná také sezona umělecká. Podívejte se (zde), s čím přichází po prázdninách pro měsíc září ArtUm Centrum Olomouc. Jako první je na programu 11. září Two towers HuLu jazz, dále se můžete těšit na Hanácké folkoš, Scandalladies či folkový Dunibuch.

18:36Líbí Sigma zvládla v Rosicích roli favorita a jde v poháru dál Olomoucká Sigma postoupila v poháru MOL Cupu do 3. kola. Ve tom druhém zvládla duel na hřišti divizních Rosic a i díky hattricku Michala Ordoše zvítězila jasně 5:0. Ve třetím kole čeká na Hanáky SFC Opava.
17:54Líbí53

zítra začíná 47. Mezinárodní varhanní festival Olomouc. Letos ho zahájí Karel Martínek, který si přizval soubor Jumping Drums. V jejich podání zazní Toccata a fuga d moll J. S. Bacha a také jejich improvizovaná suita pro bicí nástroje a varhany. Druhý koncert se uskuteční 7. 9. v Redutě, kde bude hrát Kateřina Chroboková na svůj vlastní nástroj... Další podrobnosti o programu najdete ZDE. Na programu jsou také varhanní exkurze 10. a 14. 9. vždy v 17:30.

17:49Líbí46

Fotbalisté SK Sigma Olomouc vedou po prvním poločase ve 2. kole MOL Cupu na hřišti divizních Rosic 2:0. Obě branky vsítil Michal Ordoš.

17:16Líbí59

Dnes večer si do kina Metropol můžete zajít na dokumentární film o zpěvačce Amy Winehouse. Kým ve skutečnosti byla dívka, která stojí za tímto slavným jménem? To vám napoví snímek AMY dnes od 20:00.

 

16:29Líbí53

A už je to opět tady! Akce s O2 v prodejních centrech Tescoma – od 1. do 30. září můžete využít 20% slevu na porcelánové misky, talíře a hrnky GUSTITO. Proto neváhejte a přijďte se za námi podívat do naší prodejny na Erbenově ulici 2 v Olomouci (u Ušatého domu). Těšíme se na vaši návštěvu.

16:00Líbí Teplota dnes odpoledne dosáhla 21.1 °C
15:45Líbí58

Potlesk a povzbuzování se bude ozývat dnes na Hoblině. Diváky pobaví olomoucké O.LI.V.Y. a jejich další nápaditá improshow. Zápas mezi skupinkami improvizátorů slibuje podívanou plnou vtipu, nečekaných situací i překvapivých point. Jak to všechno dopadne, to netuší diváci ani samotní herci. Improshow začne v 19 hodin. Vstupné je do klobouku.

 

15:21Líbí43

Fotbalisté 1. HFK Olomouc včera porazili v derby Mohelnici 4:1. Hattrick ukořistil útočník Šteigl. Ve čtvrtém kole Moravskoslezské fotbalové ligy byli diváci svědky souboje trenérů Machaly a Sedláčka.

 

 

15:08Líbí Opravené budovy pedagogické fakulty nabídnou specializované laboratoře i nádvoří s pódiem Zatímco školákům začal školní rok už včera, vysokoškolští studenti si zatím stále užívají zaslouženého volna. Někteří z nich se však už nyní mají důvod těšit se na začátek semestru, čeká na ně totiž zbrusu nové studijní prostředí. Kromě nových laboratoří a pódia na nádvoří se mohou studenti některých pedagogických oborů těšit také na prostory pro nácvik terapií či na místnosti pro samostudium. Podívejte se s námi do prostor dvou nově zrekonstruovaných budov v Purkrabské ulici 2 a 4.
14:28Líbí67

Do SK Sigma Olomouc se vrací stoper Roman Hubník (1984), jeden z nejslavnějších odchovanců olomouckého klubu. Na Hanou přichází na hostování z Viktorie Plzeň. Vrací se přitom po osmi letech. V olomouckém dresu dosud odehrál 104 utkání, dal 4 branky.

 

14:16Líbí Mora jde do druhé extraligové sezóny Už příští pátek startuje hokejová extraliga. Kohouti ji začnou na Spartě, týden před tím si ještě odehrají generálku na Kometě. V přípravě zatím Mora září, v sedmi utkáních zatím neprohrála. Výborně zvládala také nájezdy. Na tiskové konferenci v Olomouc City představila nová trenérská dvojice Venera - Tomajko své plány do sezóny.
14:10Líbí55

Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Pöttingova nabízí ve školním roce 2015/2016 studium v denním pomaturitním kurzu s výukou cizích jazyků. Posluchačům přitom zůstává status studenta! Dále nabízí odpolední a večerní kurzy pro veřejnost – angličtina, němčina, ruština, španělština, italština a čeština. Dále přípravné kurzy zájemcům o mezinárodní zkoušky a možnost státní jazykové zkoušky základní i všeobecné z angličtiny, němčiny a francouzštiny. Jako jediná škola v Olomouci! Více na www.epol.cz.

 

13:48Líbí57

Zpěvák a písničkář Bobby Long vyráží v říjnu znovu na evropské turné, v rámci kterého se poprvé dostane také do Olomouce! V Americe je Bobby Long hvězda a k nám přijede rozšířit řady svých fanoušků také o ty olomoucké! Koncert odehraje v neděli 18. října od 20 hodinArtUm Centru. Vstupenky za příznivých 200 Kč koupíte v Infocentru v podloubí radnice nebo na e-mailu ticketbooking@seznam.cz. Zaposlouchejte se do jeho písní a hlasu...

13:11Líbí61

Přivítejte začátek školního roku na lezecké stěně. Flash Wall zve všechny děti od 6 do 15 let, které si chtějí vyzkoušet lezení na umělé lezecké stěně a venkovní boulderové stěně. Přijďte se naučit uzly a seznámit s horolezeckým materiálem, vyzkoušet se simulaci ferratového lezení a také si užít srandu! To vše pod vedením instruktorů M-Guide CZ. Akce je zároveň náborem dětí do kroužku lezení. Kdy? Ve středu 9. září od 16 do 19 hodin.

12:37Líbí105

Fandíte olomouckým Kohoutům? Nenechte si ujít příležitost vidět všechny hráče HC Olomouc pohromadě. Navíc si můžete nechat jimi podepsat dres, tričko, čepici či přímo na tělo. ;-) Dnes v 17:00 se v OC Olomouc CITY koná autogramiáda olomouckých hokejistů!

12:12Líbí59

Sigma Olomouc hraje pohár. Hanáci jedou na hřiště divizních Rosic, kde se ve 2. kole MOL Cupu utkají o postup do druhého kola s domácím celkem. Start duelu je v 17:00.

 

 

 

12:00Líbí Teplota dnes v poledne dosáhla 19 °C
11:59Líbí Potyčka v Patnáctce: letící půllitr zranil mladíka Nejprve hádka, pak půllitr letící vzduchem, krev a policejní houkačky. Večírek v klubu 15 minut se včera poněkud zvrtl. Čtyřiadvacetiletý muž byl zraněn na hlavě, o rok starší útočník teď může jít až na tři roky do vězení.
11:42Líbí61

V září a říjnu probíhají na třídě Kosmonautů opravy a s nimi spojená dopravní omezení. Částečná uzavírka bude probíhá od 1. září do 11. října. Postupně jeopravována a frézována část této ulice od křižovatky s ulicí 17. listopadu po most přes Moravu. Poté projde rekonstrukcí také křižovatka ulic 17. listopadu, Kosmonautů a Wittgensteinova. Během dvou víkendů 26.–28. září a 3.–4. října bude ulice uzavřena úplně, kdy bude nanesen finální povrch. Více informací ZDE.

11:29Líbí44POZOR! Soutěžní Bleskovka: Kdo jako první klikne na tento odkaz, vyhrává voucher na 5 jízd na bobové dráze v Parku sportu Hrubá Voda.
11:06Líbí61Dnes si na oběd můžete dopřát Itálii! V restauraci La Boca Grande pro vás dnes mají Chimichurri Steak Burrito – plátky grilovaného hovězího steaku, salsa chimichurri, nakládaná cibulka, rýže, červené fazole, sýr a zakysaná smetana – to vše zabalené v tortille. Nebo vybírejte z další široké nabídky Poledního menu ZDE. Přejeme vám dobrou chuť!
10:23Líbí67

Tento víkend 5. a 6. září se otevře Fort č. XIII na Nové ulici v Olomouci pro všechny milovníky modelářství a letectví. Stane dějištěm 15. ročníku mezinárodní výstavy a setkání modelářů MORAVA OPEN 2015. Čeká vás zde výstava modelů, komentované prohlídky pevnosti, střelby z kanónů, a to i v nočních hodinách. V průběhu dne a podvečera střelby z bezzákluzového kanónu i kanónové houfnice DANA z výzbroje ČSLA. Více zde.

 

 

10:18Líbí Nový kapitán Basketbalu Olomouc Luboš Moravec chce s týmem do finálové čtyřky Již 18. září začíná třetí sezona v první lize basketbalu mužů pro celek Basketbal Olomouc. Příprava je v plném proudu a po dvou letech dochází ke změně na postu kapitána mužstva. Tím se stal Luboš Moravec. Posílené mužstvo můžete na vlastní oči shlédnout na přípravném mezinárodním turnaji ve dnech 5. – 6. září v olomoucké Čajkaréně, kde se utká s Vysočinou, rakouským Mittelbachem a Opavou.
9:53Líbí Zemřel heraldik Jiří Louda, autor státního znaku a válečný veterán Ve věku nedožitých 95 let zemřel včera v Olomouci legendrání heraldik Jiří Louda. Autor státního znaku a mnohých jiných znaků prošel druhou světovou válkou jako parašutista, posléze ho několik let věznil komunistický režim. Byl jedním z prvních držitelů Ceny města Olomouce, před patnácti lety také dostal státní medaili za zásluhy.
9:45Líbí45

Včera 1. září zemřel významný český heraldik Jiří Louda. Bylo mu 94 let. Patřil k nejuznávanějších evropských znalcům erbů a vlajek a byl také autorem státního znaku České republiky. Více připravujeme.

 

9:15Líbí63Ještě necelý týden do neděle 6. září je olomoucký krytý bazén pro všechny návštěvníky zcela UZAVŘEN! Probíhá tady nejen celková pravidelná údržba, ale těšit se můžete také na nové sprchy a sociální zázemí ve vodní zóně. ;-)
8:42Líbí58
Olomoucké železniční muzeum mění otevírací dobu z důvodu změny termínu doprovodných programů. Ve dnech 5. a 6. září 2015 bude muzeum zavřeno. O víkendu 12. a 13. září 2015 se naopak otevře, současně proběhnou v sobotu oslavy Dne kulturního dědictví. Při této příležitosti budou vypraveny zvláštní historické vlaky na trati Olomouc hl. n. - Olomouc město. Více ZDE. 
 
8:10Líbí Volejbalistky budou opět bojovat o pohár rektora UP. Zvítězí Olomouc počtvrté v řadě? Příznivci volejbalistek Univerzity Palackého Olomouc budou mít o nadcházejícím víkendu první příležitost před blížící se sezonou vidět svůj oblíbený tým v akci na domácí palubovce. Od pátku do neděle se ve sportovní hale na Lazcích uskuteční již 27. ročník mezinárodního turnaje O pohár rektora Univerzity Palackého. Vedle vysokoškolaček se na něm představí také hráčky Sokola Šternberk, zahraniční účast zajistí přední běloruský tým z města Baranoviči a juniorská reprezentace Rakouska.
8:07Líbí58

Využijte speciálního náboru dětí od 3 do 10 let, juniorů od 11 do 14 let, dospělých nad 15 let (včetně tzv. kategorie 30+, neboli "rodičů“) a zapište se do všech složek street dance Taneční školy Lola´s Dance. Je možno se zapsat do soutěžních i rekreačních nesoutěžních sekcí pro ty, kteří se nechtějí tanci věnovat tak často. Přijďte se podívat od 7. do 11. září vždy od 17:00 do taneční školy, kde získáte potřebné info. Více informací najdete zde.

 

8:00Líbí Teplota dnes ráno dosáhla 29.9 °C
7:31Líbí46Od 2. září 1918 se datuje historie Klubu přátel umění v Olomouci. K ustavující valné hromadě došlo v besedních místnostech Národního domu 5. října 1918. Klub se členil na tři odbory – hudební, literární a výtvarný. V čele stál výbor, jehož prvním předsedou byl JUDr. Jaroslav Svoboda. Další významné osobnosti: prof. Klement Králík, akademický sochař Julius Pelikán, akademický malíř František Hoplíček, pedagog a malíř Karel Wellner.
6:30Líbí60Narozeniny dnes slaví herec Ladislav Potměšil (*1945), atlet Jaroslav Bába (*1984), americký herec Keanu Reeves (*1964) a mexická herečka a modelka Salma Hayek (*1966). Gratulujeme!
6:00Líbí49Dobré ráno, Olomouci! Před 668 lety byl Karel IV. korunován českým králem a Blanka z Valois českou královnou.
5:24Líbí Pivovar Holba se promění v největší hospodu v zemi, čepovat se bude deset druhů piv Devět kapel, deset druhů piv a dva špičkoví čeští atleti, kteří se předvedou v roli výčepních. To jsou dvanácté Pivovarské slavnosti Holba, které proběhnou už tento víkend v hanušovickém pivovaru. Těšit se můžete třeba na Dalibora Jandu nebo Horkýže Slíže.

Máte zajímavý tip? Pošlete ho!

© 1997-2015 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace