Dnes je středa 25. listopadu 2015, svátek má Kateřina
Aktuální teplota: 0.9 °C

Bleskovky

Dnes je středa 25. listopadu 2015
10:51Líbí6

Zdravá snídaně – zdravá svačina. Přemýšlíte, co dětem k snídani nebo do školy na svačinu? Přijďte si vybrat z pestré nabídky čerstvých moštů, nektarů a ovocných nápojů. Prodejna MOŠTOVNA LAŽANY pro vás připravila 24 druhů. Kromě klasického jablka a hrušky nabízíme meruňku, višeň, švestku nebo černý rybíz, brusinku, malinu, jahodu apod. Na prodejně v Sokolské ulici (naproti kinu Metropol) vám také nabídneme čerstvý med – medovicový, javorový, akátový, květový, pastovaný nebo třeba se skořicí. Těšíme se na Vás!

10:08Líbí15

Unie výtvarných umělců Olomoucka a Galerie města Olomouce Vás zvou na výstavu Zdeňka Vacka, která v galerii právě probíhá. Navštívit ji můžete do 28. listopadu.

9:47Líbí20

Okresní hospodářská komora Olomouc ve spolupráci s Finančním úřadem pro Olomoucký kraj si Vás dovolují pozvat na odborný seminář INFORMAČNÍ PODPORA KE KONTROLNÍMU HLÁŠENÍ A K ELEKTRONICKÉ EVIDENCI TRŽEB Datum konání: 8. prosince od 9 do 12 hodin. Místo konání: v Olomouci (místo bude přihlášeným upřesněno 3 dny před konáním). Více na FB.

9:40Líbí Lupiči vybrali zdravou výživu, policisté je poznali na kameře Včera nad ránem se vloupali do prodejny zdravé výživy na ulici 8. května dva zloději. Ze širokého sortimentu zboží je však zaujala jen pokladna s penězi. Policisté ale tentokrát nepotřebovali k objasnění případu žádné sofistikované metody: oba poberty poznali na kamerovém záznamu a rovnou si pro ně dojeli.
9:17Líbí27
Ve čtvrtek 26. listopadu odpoledne se ve Velkém sále v budově magistrátu v Hynaisově ulici uskuteční simulované jednání zastupitelstva, na kterém si studenti gymnázií Hejčín a Čajkovského vyzkouší pozice zastupitelů města. Projednávat budou své vlastní náměty, které si připravovali v uplynulých dvou týdnech. Jednání by mělo trvat max. do 16:00.
8:41Líbí34

Nakladatelství ANAG vás zve na seminář Nebojte se INTRASTATU • pravidla vykazování • nejčastější chyby • změny v oblasti celní legislativy pro rok 2016 - nový celní řád, který se koná dne 2. prosince 2015 v Olomouci na Kollárově náměstí. Tématem provede Ing. Lenka Sabelová, specialistka na legislativu EU v oblasti cel, daní při dovozu a vývozu, EXTRASTATU a Intrastatu. Více informací ZDE.

 

8:40Líbí Marek Sehnal byl v hanáckém basketbalovém derby ve schizofrenní pozici V basketbalovém poháru se utkala prvoligová Olomouc s celkem Kooperativa NBL Ariete Prostějov. Hosté v hanáckém derby jasně dominovali, získali postup do 5. kola a míří tak za obhajobou trofeje, kterou získali v únoru tohoto roku. Pikantní byl duel také pro křídlo Marka Sehnala. Ten v sezóně hostuje v Olomouci a občas si zahraje i v nejvyšší soutěži za Orly. V poháru si ho v kádru ponechal trenér Prostějova Choleva a Sehnal byl hlavně v úvodu jedním z motorů Prostějova.
8:09Líbí30

Od 1.12.2015 vstupují v platnost změny tarifu, které se dotknou seniorů nad 70 let, členů odboje a držitelů zlaté Janského medaile. V tarifní zóně 71 se pro cestující starší 70 let a odbojáře snižuje cena roční jízdenky - „Senior Pasu“ na 20 Kč, a to bez ohledu na místo trvalého bydliště. Zavádí se také roční jízdenka pro dárce krve - „Kapka Pas“ v ceně 300 Kč, nárok na ni mají držitelé zlaté Janského medaile bez ohledu na místo trvalého bydliště. Více zde.

8:00Líbí Teplota dnes ráno dosáhla -3 °C
7:32Líbí33

Ke dni 25. listopadu 1898 se vážou počátky závodu Zora. Vše začalo provoláním olomouckých maloobchodníků k upisování akcií nového podniku pro výrobu cukrovinek a čokolády. Vznikl tak nový podnik pod názvem První společná moravská továrna na cukrovinky a čokoládu v Olomouci, zapsané společenstvo s obmezených ročením.

6:30Líbí37

Pranostiky na svatou Kateřinu říkají: "Na svatou Kateřinu schováme se pod peřinu." nebo "Kateřina na ledě, Vánoce na blátě."

6:00Líbí35

Dobré ráno, Olomouci! Před 23 lety odhlasovalo Federální shromáždění rozdělení Československa na Českou a Slovenskou republiku počínaje 1. lednem 1993.

0:06Líbí Dnešek: veletrh středních škol i čtvrtstoletí Sto zvířat Čím bude zajímavý dnešní den? Co se bude dít ve městě Olomouci? Přinášíme pro vás telegrafický přehled dnešních očekávaných událostí ze světa společenského života, kultury i školství.
Úterý 24. listopadu 2015
22:08Líbí Basketbal Olomouc dostal od Prostějova krutou lekci Basketbal Olomouc se ve 4. kole Českého poháru utkal se čtvrtým týmem Kooperativa NBL a loňským vítězem poháru Ariete Prostějov. V hanáckém basketbalovém derby se překvapení nekonalo. Olomouc se chytila jen jednou v závěru první čtvrtiny, kdy snížila na rozdíl pěti bodů. Pak už to vzali Orli pevně do rukou a jen navyšovali skóre, které se zastavilo až na hrozivých 118:44. Rozdíl mezi dvěma soutěžemi se jeví jako propastný, pro omluvu domácích hrálo to, že jim chybělo pět hráčů sestavy.
18:15Líbí69

Do Olomouce přichází „nová“ studentská akce – Battle of Faculties! Dnes večer v Účku dostaneš za každý drink žeton, který přičte body tvé fakultě. Výsledky pak můžeš celou noc kontrolovat na projekcích. Zapař za svou školu a odpal zimní semestr na barech v U-Klubu! O hudební mix se postará Dj Beny Bass a jeho exkluzivní host!

17:25Líbí52

Již tuto neděli nás čeká procházka Cirkusovým světem, ale v sobotu, večer před tím ještě stihnete setkání a workshop v podobě pořádné pařby spojené s tréninkem a workshopem od mistra svého řemesla Vojty Stolbenka. Od 17:30. Spolu s performery festivalu Cirkus doma, který proběhne hned druhý den od 13:00. Pro všechny z vás, koho zajímá žonglování a pohyb.

 
16:42Líbí60

Dnes večer se v Jazz Tibet Clubu představí britský písničkář James Harries, který už deset let sídlí v Praze. Jeho styl bývá přirovnáván k různým jménům světové hudby a jeho hudba je výsostně autorská, originální a osobitá. Koncert začíná ve 20:00. Vstupenky stihnete ještě buď v Informačním centru Olomouc nebo na místě

16:13Líbí51

Moravské divadlo Olomouc dnes večer uvádí operetu Emmericha Kálmána Hraběnka Marica. Čeká vás komedie plná zábavných peripetií, která osloví svojí cikánskou magií, maďarským temperamentem a ohnivými čardáši. Hraběnka Marica vás zve dnes od 19:00.

16:00Líbí Teplota dnes odpoledne dosáhla 1.5 °C
15:29Líbí58

Zazimujme parky! Olomoučtí studenti Univerzity Palackého se rozhodli pomoci svému studentskému městu a jeho parkové zóně. V pátek 27. listopadu se proto rozhodli zapojit do dobrovolnické brigády při podzimním úklidu olomouckých parků. Pracovní pomůcky, sváču a punč zajistí organizátoři! Akce začíná v 10:00, sraz v Bezručových sadech za budovou mateřské školy.

14:55Líbí80

Retro dresy, se kterými olomoučtí Kohouti odehráli utkání 18. kola proti Kometě Brno, jež se neslo v duchu oslav šedesátého výročí klubu, jsou od pondělí 23. 11. v aukci. Každý z vás tak má možnost vydražit si autentickou podobiznu dresu, který hokejisté oblékali v 70. letech minulého století! Startovací cena dresů činí 2000 Kč. Aukce probíhá na webu sportovniaukce.cz do úterý 15. prosince 18:00.

14:43Líbí49

Na třídě Svornosti u obchodního domu Timpo došlo před chvílí k nehodě: osobní auto tu srazilo osmileté dítě. Podle záchranné služby utrpělo zranění na hlavě, jeho stav ale naštěstí není vážný.

14:26Líbí43

Svěřenci kouče Vlada Paunoviče postoupili do 4. kola českého poháru a od 19 hodin v Čajkaréně budou mít diváci šanci vidět pikantní basketbalový souboj. Přijede celek Ariete Prostějov, tedy bronzový medailista loňského ročníku nejvyšší soutěže Kooperativa NBL.

 

13:54Líbí35

Chcete být na chvíli jako Mikuláš? Maltézská pomoc v Olomouci pořádá humanitární sbírku Zkuste udělat zázrak – Staňte se Mikulášem. Výtěžek ze sbírky dostanou sociálně slabší rodiny a senioři na Olomoucku, klienti Azylového domu Samaritán a občanského sdružení ESTER na Javornicku a Jesenicku. Potřebné jsou trvanlivé potraviny, ošacení, hračky, omalovánky, školní potřeby, hygienické a čisticí prostředky atd. Své dary můžete přinést do centra Maltézské pomoci ve Wurmově ulici 7, a to od 1. do 4. 12., vždy od 10 do 17 hodin.

13:17Líbí32

POZOR! Od čtvrtka 26. do soboty 28. 11. budou na ulici Zeyerova na Na Bystřičce (vnitroblok – více zde) probíhat práce, konkrétně pokládka nové živičné vrstvy. Z tohoto důvodu bude zamezen v době od 8 do 15 hodin přístup do garáží, které zde možná i vy máte.

12:23Líbí32

Od 28. do 29.11. včetně bude probíhat pokládka obrusné asfaltové vrstvy v ul. Heydukova, Peřinova a v křižovatce u kostela na Frajtově náměstí. Kvůli pracím zde nepojedou autobusy (kromě linky č. 15). Autobusové linky č. 17 a 22 skončí ve směru od centra na zastávce Lazce, kaple. Zastávky Frajtovo náměstí, Stratilova, Farmak, Na Sezníku a Černovír nebudou obsluhovány. Linka č. 21 povede po objízdné trase mezi zastávkami Lazce, kaple a Pasteurova. Více zde.

12:18Líbí Olomoucké judo má mistra Evropy: jednadvacetiletý David Klammert vybojoval zlato v Bratislavě Spanilá jízda judistického krále. I tak by se dalo nazvat Mistrovství Evropy v judu do 23 let, kterého se v neděli 15. listopadu v Bratislavě zúčastnil i jednadvacetiletý David Klammert. Pro olomoucké judo i samotného Davida jde o největší úspěch jeho kariéry. Domů si odvezl zlatou medaili.
12:00Líbí Teplota dnes v poledne dosáhla 3 °C
11:45Líbí39

Lektor olomoucké Bubenické školy a lídr formace Jumping Drums, Ivo Batoušek, vydal knihu Cesta bubeníka – StřípkyPodívejte se zde.

11:07Líbí42

Srnčí kýta na smetaně s brusinkami a houskový knedlík nebo zapečené francouzské brambory a sterilovaný okurek – to je dnešní nabídka v restauraci U Madony. Dáte si? Nebo si vyberte sami podle vlastní chuti z Poledního menu ZDE. Dobrou chuť! 

 

10:41Líbí40

Tento týden okoření nabídku obědů v AQUArestauraci vepřový steak z amerického plemene „Duroc“ doplněný kukuřicí na másle s bramborovými hranolky a parmazánovým dipem. Kromě této speciální nabídky si můžete i vybrat z klasického denního menu. Po hráškovém krému si pochutnáte na kuřecích paličkách pečených v kořeněné marinádě s bramborovo-dýňovým pyré a salátem, boloňských lasagních s vepřovým masem a sýrem nebo krůtích nudličkách v corn flakes na salátu s dresinkem a celozrnným chlebem. Dobrou chuť!

10:02Líbí29

V době od 13. do 20. 11. proběhla v Olomouckém kraji kontrola podávání alkoholu mladistvým. Celkem policisté (v doprovodu dalších složek, včetně hasičů, ČOI, inspektorát práce, celní úřad, hygiena a další) zkontrolovali 40 zařízení, 150 osob a zjistili u 11 nezletilých požití alkoholu. Vesměs šlo o mladistvé od 15 do 17 let, kteří nadýchali od 0,33 do 1,99 promile. Nejvyšší hodnotou se mohli "pochlubit" šestnáctiletý mladík a sedmnáctiletá dívka. 

 

9:36Líbí40

Přijímáme objednávky na vánoční cukroví, dorty, obložené mísy! Objednávejte na tel.: 731 222 338. Ochutnávky ZDARMA. Těšíme se na vás v Kavárně ESO.

 

9:24Líbí Na přehlídce animovaného filmu se představí i umělec, jehož instalace v Benátkách vyústila v soudní při Přehlídka animovaného filmu (PAF) před Vánoci opět ovládne Konvikt. V tematicky zaměřených programových sekcích se představí více než sedmdesát snímlů. Diváci se mohou těšit na téměř stovku českých i zahraničních hostů. Filmový festival proběhne v Uměleckém centru Univerzity Palackého a v dalších festivalových Olomouce od čtvrtku 3. prosince do neděle 6. prosince.
9:12Líbí Atleti AK Olomouc se rozhodují, zda půjdou do extraligy Olomoucká mužská atletika zažila letos historický moment. Tým mužů poprvé v historii oddílu vybojoval postup do extraligy. Po radosti přišlo přemýšlení o tom, zda je pro mančaft extraliga vhodnou soutěží. Jasno ještě nebylo na vyhlášení Atleta roku v Olomouci. Předseda oddílu Miroslav Hrabal a vedoucí družstva mužů Zdeněk Rakowski se v rozhovoru zamýšlejí nad všemi aspekty startu v nejvyšší soutěži. Rozhodne se tento týden.
8:54Líbí42

HORKÁ NOVINKA. S nástupem chladných podzimních dnů jsme pro vás připravili nápoj, který nejen zahřeje, ale především pohladí vaše chuťové buňky – horký jablečný mošt s příchutí skořice a hřebíčku. Přijďte ochutnat do prodejny MOŠTOVNA LAŽANY v Olomouci na Sokolské 44 u kina Metropol. Jste srdečně zváni.

8:00Líbí Teplota dnes ráno dosáhla -1.7 °C
7:29Líbí36

Jan Josef Václav hrabě Radecký z Radče byl 24. listopadu 1829 jmenován velitelem olomoucké pevnosti, aby zde dosloužil do penze. Prosazováním nepopulárních vojenských reforem si nadělal totiž mnoho nepřátel, proto sem byl nakonec odklizen. Sídlil na Horním náměstí v Edelmannově paláci, čas trávil pilováním výcvikového řádu, prací ve speciální komisi o budoucnosti opevnění severovýchodní hranice Rakouska, přátelskými návštěvami a péčí o zahrádku v pevnostním příkopu. V Olomouci se snažil zlepšit životní podmínky, vysušoval mokřady a vysazoval stromy (Františkova alej). V roce 1831 byl jmenován velitelem císařské armády v Itálii a z Olomouce odešel.

6:30Líbí38

Narozeniny dnes slaví zpěvačka Petra Černocká (*1949), hokejový trenér Josef Augusta (*1946) a český zpěvák a vítěz Československé Superstar 2009 Martin Chodúr (*1989). Gratulujeme!

6:00Líbí33

Dobré ráno, Olomouci! Charles Darwin publikoval přesně před 156 lety knihu O původu druhů (The Origin of Species). V ní popsal svou evoluční teorii, založenou na přírodním výběru, tedy přežití a množení jedinců lépe přizpůsobených podmínkám, ve kterých žijí.

0:06Líbí Dnešek: muzika, pozor na uzavírky a pozvánka do stylového podniku Čím bude zajímavý dnešní den? Co se bude dít ve městě Olomouci? Přinášíme pro vás telegrafický přehled dnešních očekávaných událostí ze světa společenského života, kultury i školství.

Máte zajímavý tip? Pošlete ho!

Vánoční černý čaj s bylinami a ovocem

Využijte krátkých zimních dnů k relaxaci a zpříjemněte si večery šálkem úžasného voňavého čaje.

Cena: 255 Kč

Přehled všech nabídek »

© 1997-2015 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace