www.olomouc.cz - hlavní stránka
Dnes je pátek 25. července 2014, svátek má Jakub
Aktuální teplota: 25.1 °C

Bleskovky

Dnes je pátek 25. července 2014
12:47Líbí9Univerzita Palackého uspěla v žebříčku nejkvalitnějších světových univerzit, který sestavuje The Center for World University Rankings (CWUR). Tisícovka položek zahrnuje pouhá tři procenta vysokých škol na světě, olomoucká univerzita při své premiéře obsadila 804. příčku. Celkové skóre pro olomouckou univerzitu ve CWUR činí 44,52 bodu, přičemž nejvýše postavená Harvardova univerzita má hodnotu 100.
12:20Líbí17Na Výstavišti Flora Olomouc se už vše připravuje na největší a nejstarší českou květinovou akci – letní etapu mezinárodní zahradnické výstavy a veletrhu FLORA OLOMOUC 2014. Své brány otevře od 14. až 17. srpna v pavilonu A. Těšit se můžete na staronový unikát – květinovou přehlídku – výstavu Vyznání růžím. Uvidíte nově vyšlechtěnou žíhanou krasavici z Hamburku Abrakadabra, ale i další jako nově vyšlechtěnou odrůdu begonie, nový český mečík, čerstvě vyšlechtěné odrůdy šalvěje...
12:05Líbí Kraj chce získat Hanácké kasárny, mohl by sem přesunout i depozitáře knihovny a uvolnit tak Červený kostel Armádou nedávno opuštěná budova Hanáckých kasáren na třídě 1. máje je v hledáčku Olomouckého kraje. Ten by rád objekt získal do svého vlastnictví. Plány na využití už existují: mohly by se sem přesunout rozsáhlé krajské archivy, ale třeba také depozitáře Vědecké knihovny, nyní uložené v červeném kostele. Ten by pak mohl začít sloužit úplně jinému účelu: například kultuře.
12:00Líbí Teplota dnes v poledne dosáhla 24.1 °C
11:54Líbí26Dnes od 17 hodin vás opět v restauraci Fojtství čeká grilování. Máte chuť na uzený bok, kuřecí prso s kůží, panenku nebo třeba pikantní křidýlka? K tomu vynikající pivo nebo domácí limonády. A celý víkend gril už od 11 hodin.
11:32Líbí12Další víkend je tu: vychutnejte si temperamentní Španěly, krásné dívky i sportovní nadšence v pyžamech Poslední červencový víkend je opravdu nabitý a už teď vám můžeme slíbit, že nudit se nebudete ani jeden den. Pokud si jej chcete pořádně užít, rozhodně nemusíte čekat až do zítřejšího dne. V pátek večer se můžete zúčastnit cyklojízdy na Poděbrady nebo kolo vyměnit za brusle či koloběžku a vyrazit na pyžamovou cyklojízdu. V sobotu odpoledne Olomouc zaplaví bojoví psi, jejichž páníčci se pokusí veřejnost přesvědčit, že i „bull“ psi mohou být hodnými domácími mazlíčci, kteří nikomu neubližují. Ty večer vystřídají krásné ženy, které budou bojovat o titul Miss léto. A tím náš vyčerpávající seznam víkendových aktivit zdaleka nekončí.
11:19Líbí35Tip na dnešní obědové menu? Co říkáte na Pečenou krkovičku, červené zelí a variaci knedlíků? Takovou pochoutku dnes nabízí restaurace M trojka na Masarykově 3. Případně si můžete vybrat z nabídky Poledního menu. Přejeme vám dobrou chuť!
10:51Líbí32Univerzitní knihovna se chystá přitvrdit – nezaplatíš = nic si nepůjčíš! Půjčování knih nebo prodlužování výpůjční doby bude totiž od září podmíněno vyrovnáním veškerých dluhů. Ty nyní v součtu dosahují 650 tisíc korun. Pokutu neuhradilo 1550 lidí. Knihovna Univerzity Palackého přechází k nulové toleranci. Více čtěte zde.
10:47Líbí33Dva mladíci okradli třiadevadesátiletou paní. Zabrala povídačka o prasklých trubkách. Viděli jste je? Třiadevadesátiletá paní seděla na lavičce před domem na Norské ulici v Olomouci, když k ní najednou přistoupili dva mladí muži a začali ji přesvědčovat, že v jejím bytě praskla voda a je nutná kontrola vodovodních trubek. Přesvědčit seniorku pro ně nebyl velký problém. Jeden z nich ji následoval do jejího bytu – prý když mu dá peníze, zařídí opravu. Než se paní stihla dovolat svého syna o radu, stihla jen zahlédnout, jak muž z jejího bytu rychle utíká ven. Poznáte zákeřnou dvojici mladíků?
10:27Líbí35Přijďte si zazávodit! V Centru Semafor se dnes 25.7. od 15:00 rozjede zábavné odpoledne se soutěžemi pro rodiče a děti Generali F1 cup a Kostka kolobka cup. Závodit se bude na koloběžkách, šlapacích autech, zajímavou podívanou nabídne Freestyle skating klub a děti potěší i malování na obličej. Vítězové se mohou těšit na ceny, zúčastnění na dárek!
9:48Líbí35Přijďte si užít s dětmi výtvarný workshop! Vytvořte si vlastní malované kamínky, unikátní výrobky s 3D efektem nebo malovaná trička! Atmosféru zajistí DJ Mickey Degeut a DJ Džísek a k tomu občerstvení. V neděli 27.7. od 10 do 20 hodin ve Výtvarných potřebách na Kollárově náměstí.
9:14Líbí23POZOR! Soutěžní Bleskovka: Kdo jako první klikne na tento odkaz, vyhrává vstupenku na 1 hodinu bowlingu v Bowland Bowling Center v olomoucké Galerii Šantovka.
8:43Líbí35Vyhrajte nákup školních a kancelářských potřeb v hodnotě 2000 Kč! Stačí nakoupit v Papírnictví Ladislav Koutný v Pavelčákově ulici do 31.8. v minimální hodnotě 200 Kč, odpovědět správně na otázku a výhra může být Vaše! Podívejte se také na nový e-shop www.prestige-pens.cz.
8:07Líbí41Balneo – Lázně Flora v hotelu Flora Olomouc si připravily pro všechny klienty prázdninovou akci! K jakékoli masáži půl hodiny v relaxačním bazénu ZDARMA. Objednávejte se na tel. 702 003 963.
8:00Líbí Teplota dnes ráno dosáhla 18.6 °C
7:32Líbí33Roku 1797 25. července se narodil lékař a pedagog František Jan Mošner, vůdčí osobnost českého národního obrození v Olomouci. Roku 1829 se stal řádným profesorem porodnictví a byl jmenován prvním rektorem české národnosti, pak ředitelem všeobecné zemské nemocnice v Olomouci. Napsal lékařský spis Babictví a výchovný spis Pěstounka čili způsob vychování dítek mimo školu, který se stal předlohou pro spisovatelku Boženu Němcovou k dílu Babička.
6:32Líbí45Dnes Vám doporučuji bramborovou kapsu s uzeninou za 7 Kč a koblih s pudinkem za 9 Kč. Přijďte si k nám do Rašnerova pekařství v Denisově ulici. Těšíme se na Vás!
6:30Líbí41Narozeniny dnes slaví česká herečka a písňová textařka Gabriela Osvaldová (*1953) a americký herec Matt LeBlanc, známý jako Joye ze seriálu Přátelé (*1967).
6:00Líbí39Dobré ráno, Olomouci! V roce 1648 během třicetileté války švédské vojsko na rozkaz švédské královny Kristýny I. vtrhlo do Prahy a vyrabovalo české umělecké sbírky Rudolfa II., z nichž si odneslo vzácné umělecké předměty (včetně např. Ďáblovy bible).
5:24Líbí42V Olomouci se bude natáčet akční sci- fi Trhlina, přispějte na vznik filmu také vy Mladý debutující režisér a student Univerzity Palackého Jan Haluza připravuje natáčení krátkometrážní sci-fi s názvem Trhlina. Každý fanoušek oblíbeného žánru sci-fi, který se v české kinematografii rozhodně nerodí každý den, může na produkci snímku finančně přispět přes internetový portál Hithit.cz. Příspěvek se může pohybovat od 100 Kč výše a každá částka s sebou navíc nese určité odměny pro přispěvatele - nechybí mezi nimi podepsané plakáty, DVD, Blu-ray či přímo osobní poděkování v titulcích. A hlavně dobrý pocit, že jste pomohli rozvoji nového talentu.
Čtvrtek 24. července 2014
18:56Líbí81Čtvrtek vás opět zve na Československou social party do Clubu Varna. Zajděte se vyřádit. ;-) Čeká vás tu DJ Sly, vstup free a akční drinky k tomu. Dnes od 22:00.
18:23Líbí73Přemýšlíte, co podniknout dnes večer? Zajděte si do kina: v Premiere Cinemas v Galerii Šantovka dnes nabízí dobrodružnou novinku Hercules v 19:50 nebo akční parodickou komedii 22 Jump Street ve 21:20.
17:49Líbí54Přijďte si zazávodit! V Centru Semafor se v pátek 25.7. od 15:00 rozjede zábavné odpoledne se soutěžemi pro rodiče a děti Generali F1 cup a Kostka kolobka cup. Závodit se bude na koloběžkách, šlapacích autech, zajímavou podívanou nabídne Freestyle skating klub a děti potěší i malování na obličej. Vítězové se mohou těšit na ceny, zúčastnění na dárek!
17:18Líbí64Festival Colores Flamencos běží naplno. Z jeho filmové nabídky můžete ochutnat už dnes večer v Kině Metropol. Netradiční zpracování pohádkového námětu – Sněhurka: jiný příběh, tentokrtá z prostředí španělských matadorů... Začátek ve 20:00.
16:41Líbí62Olomouc opět nalákala filmaře! Interiéry i exteriéry Olomouce se tentokrát objeví v trilleru s názvem Rudý kapitán. Celovečerní film režiséra Michala Kollára natáčí společnost Fog'n'desire v kooprodukci s Českou televizí, a to ode dneška až do neděle 27. července. Příběh filmu podle knihy slovenského autora Dominika Dána Kapitán Smrt se odehrává těsně po revoluci v Olomouci, Šumperku a Bratislavě. Dnes a zítra jsou filmaři v budově Vojenského archivu na náměstí Republiky 4. V sobotu a v neděli je bude možné vidět na Dolním náměstí.
16:15Líbí57Na Výstavišti Flora Olomouc se už vše připravuje na největší a nejstarší českou květinovou akci – letní etapu mezinárodní zahradnické výstavy a veletrhu FLORA OLOMOUC 2014. Své brány otevře od 14. až 17. srpna v pavilonu A. Těšit se můžete na staronový unikát – květinovou přehlídku – výstavu Vyznání růžím. Uvidíte nově vyšlechtěnou žíhanou krasavici z Hamburku Abrakadabra, ale i další jako nově vyšlechtěnou odrůdu begonie, nový český mečík, čerstvě vyšlechtěné odrůdy šalvěje...
16:00Líbí Teplota dnes odpoledne dosáhla 21.7 °C
15:54Líbí55Proč to lámat přes koleno, přiznáváme to: okurková sezona je tady Každý rok to přijde. Uprostřed léta nastane útlum a jindy plná redakční pošta zeje prázdnotou, tradiční témata jsou vyčerpána a nová není kde hledat. Někteří se možná snaží toto období překlenout zvýšenou investigativitou, což občas vyzní až legračně. Tak proč to nepřiznat? Vždyť tahle utlumená doba je vlastně moc příjemná.
15:50Líbí68Policie dopadla kuplířku! Na internetu nabízela k sexuálním službám i nezletilé dívky Osmapadesátiletá kuplířka z Olomouce má po svém nekalém podnikání. Krajští kriminalisté ji téměř po dvou letech jejích sexuálně zaměřených aktivit odhalili a dopadli. Na internetu na webových stránkách www.naprivat.cz v místnosti zvané Půvabné dívky – hotgirls nabízela sexuální služby. Často tak zajišťovala klienty i dívkám, které v té době ještě nebyly ani plnoleté. Převážně šlo o mladičké studentky.
15:39Líbí58OpenWine vás zve na degustaci jihoamerických vín v prostorách vinného šenku U Zlatého Beránka. Ochutnáte vzorky z Chile, Argentiny i Uruguaye z portfolia OpenWine. Zítra v pátek 25. 7. od 19:00 na adrese Univerzitní 2, Olomouc. Svá místa můžete rezervovat na čísle 776 747 625 u paní Šubové.
15:05Líbí59Přijďte si užít další Šantíkovy čtvrteční radovánky! Kromě návštěvy psounů z olomoucké zoo, bowlingové a inline školičky se můžete také zapojit do pokusu o dva nové rekordy. Společně se ZOO Olomouc chce Galerie Šantovka nasbírat více než 60 fotbalových míčů pro malé lvíčky a překonat prosincový rekord ve sběru krmení – 1000 kg mrkve, 700 g jablek a 300 kg rýže. Tak přijďte – dnes do 18 hodin.
14:42Líbí54České akademičky budou zanedlouho obhajovat zlaté medaile, získané na loňském AMS v Brazílii. V portugalském historickém městě Guimarães proběhne ve dnech 3.–10. srpna letošní házenkářské Akademické mistrovství světa. V zatím 17 členné nominaci je také čtveřice olomouckých hráček ZORYMichaela Dederlová, Kristýna Salčáková, Tereza Kubáčková a Lucie Severová. České reprezentantky budou startovat ve čtyřčlenné skupině B, kde budou jejich soupeřkami Brazílie, Španělsko a Srbsko.
14:18Líbí57Přijďte si užít sportovní odpoledne! Také poslední sobota v červenci je zasvěcena v OC Haná programu pro celou rodinu – čeká vás škola in-line bruslení, nafukovací atrakce, trampolína, kreslení i soutěže a balonky! 26. července vždy od 14 do 18 hodin.
13:51Líbí58Přijďte se s přáteli, rodinou a kolegy pobavit na pétanque! Na olomouckém Horním náměstí se můžete zapojit do turnaje - každý večer budou vyhlášeni vítězové, na které čekají hodnotné ceny. Volná hra od 10 do 16 hodin a turnaj se pak rozehraje od 16 do 21 hodin. Přijďte se také podívat na malý trh s občerstvením, pitím a ručními řemeslnými výrobky. Od 27.7. do 1.8. je tu Pétanque Open! Více na www.cesimajikoule.cz. ;-)
13:17Líbí59Připravte si klobouk, bouchačku, kolo a plavky a vyrazte na Poděbrady! Pastiche Filmz pořádá zítra 25.7. komponovaný večer – cyklojízdu na Poděbrady, kde proběhne koncert a projekce snímku Nespoutaný Django. Více informací zde.
12:48Líbí58Balneo – Lázně Flora v hotelu Flora Olomouc si připravily pro všechny klienty prázdninovou akci! K jakékoli masáži půl hodiny v relaxačním bazénu ZDARMA. Objednávejte se na tel. 702 003 963.
12:13Líbí56Prodejna a servis MTmobil ve Švédské ulici stále nabízí kvalitní a rychlý servis mobilních telefonů a navíc rozšiřuje svoji nabídku! Nyní u nás nově naleznete LED reflektory a měřicí přístroje. Vše je možné vyzkoušet přímo na prodejně. Přijďte se přesvědčit na vlastní oči nebo navštivte náš e-shop.
12:00Líbí Teplota dnes v poledne dosáhla 20 °C
11:35Líbí58Máte dnes chuť na něco sladkého? Vyzkoušejte Alpské knedlíky s borůvkami a tvarohem. ;-) Ty dnes nabízí Hospůdka U Flory. Pokud ale máte jinou představu, vyberte si z nabídky Poledního menu. Přejeme vám dobrou chuť!
11:24Líbí77Z břehů Moravy zmizí kanadské topoly, jejich stav je kritický Povodí Moravy připravuje rozsáhlou údržbu břehových porostů v úseku od lávky u MVE Chomoutov po jez Řepčín. Půlroční akce, která začne 1. září a potrvá až do konce února příštího roku, zahrnuje hlavně kácení geograficky nepůvodních topolů kanadských, které v současné době dožívají, takže hrozí jejich pád do koryta řeky.
11:04Líbí54Nechte se naladit saunovými ceremoniály. DNES V AQUAPARKU! Na návštěvníky olomouckého Aquaparku čeká opět překvapení. Letní saunové ceremoniály nabízí nevšední zážitek na vlastní kůži ve wellness zóně. Vítaní jsou jak saunaři, tak i návštěvníci vodního světa. Přes léto si užijí eukalyptový či ledový ceremoniál, v nabídce jsou i toskánské bylinky, finská bříza, ruská baňa a španělský citron. Nechte se překvapit od 14 hodin, který ceremoniál si užijete...
10:45Líbí58Ve dvou se to lépe táhne! Přijďte cvičit s kamarádkou a získejte měsíc cvičení zdarma. ;-) V Contours Fitness – nejoblíbenějším fitness pro ženy s kruhovým tréninkem v ČR. Účinně a rychle pálí tuky a tvaruje ženskou postavu již za 30 minut 2x týdně. Překážkou není jakýkoliv věk, hmotnost, kondice a zdravotní omezení. Po celou dobu se o Vás stará trenérka, která Vám poradí i se stravou.  
10:43Líbí62Podvodník si smlsl na důvěřivé dívce: ta investovala tisíce do bezcenné repliky telefonu Když nakupujete na internetu, buďte si vždy jistí tím, kdo je na druhé straně! Jednadvacetiletá žena žijící v Olomouci tak nešťastně vložila důvěru v prodejce na internetovém bazarovém portále a objednala si mobilní telefon Apple iPhone za 5500 korun. Teď ale nemá nic. "Po domluvě s prodávajícím si telefon včera vyzvedla po zaplacení dobírky na jedné z pošt v Olomouci. Když balíček rozbalila, zjistila, že si zaplatila dokonalou repliku objednaného telefonu s nulovou hodnotou,“ popsala situaci policejní mluvčí Marie Štrbáková. Dívka celý podvod hned ohlásila na policii a prodejci za podvod hrozí v případě odsouzení až dva roky ve vězení.
10:22Líbí65V Olomouci se bude natáčet akční sci-fi snímek Trhlina a vy, fanoušci, se můžete podílet na jeho vzniku! Příběh to bude napínavý i romantický a téma? Jste nesmrtelní. Dokážete vidět do budoucnosti. Do své vlastní i do budoucnosti ostatních. Jak s tím naložíte?! Režie se ujal mladý debutující režisér a student UP Jan Haluza. Každý fanoušek oblíbeného žánru sci-fi může na produkci snímku finančně přispět přes internetový portál Hithit.cz – od 100 Kč výše a každá částka s sebou nese určité odměny - např. podepsané plakáty, DVD, Blu-ray či přímo osobní poděkování v titulcích.
9:43Líbí42Koncert Vladimíra Mišíka, který byl v plánu v rámci Olomouckých kulturních prázdnin dne 7.8. na nádvoří radnice, je ZRUŠEN. I když to ještě na začátku měsíce vypadalo, že legenda českého bigbítu má nejhorší zdravotní potíže za sebou a letní koncerty odehraje, lékař nakonec doporučil hudebníkovi všechny akce o prázdninách odříct.
9:11Líbí54DEKORDORT vám nabízí prodej cukrářských potřeb a surovin. Najdete ho na adresa Voskovcova 3 v Olomouci. A jak se k němu dostanete? Z Náměstí Hrdinů, či Tržnice cca 10 minut autobusem č. 16 (směr Nové Sady), nebo autobusem č.1 7 (směr Nemilany), zastávka U kapličky.
9:10Líbí27Fanoušci Mory vybrali klubové motto: "S kohoutem ve znaku, s bojovností v srdci" Mora má nové klubové motto. Víc než týden měli fanoušci Mory na to, aby vybrali z pěti návrhů na motto pro HC Olomouc to finální, které následně hanácký celek bude používat ke své propagaci. Volba fanoušků byla naprosto jasná. Celkem 66 % procent hlasujících zvolilo "S kohoutem ve znaku, s bojovností v srdci". Tak zní nové motto pro extraligového nováčka.
8:59Líbí77POZOR! Soutěžní Bleskovka: Kdo jako první klikne na tento odkaz, vyhrává poukaz na jednu jízdu na bobové dráze v areálu Park sportu Hrubá Voda.
8:35Líbí52Přijďte si užít s dětmi výtvarný workshop! Vytvořte si vlastní malované kamínky, unikátní výrobky s 3D efektem nebo malovaná trička! Atmosféru zajistí DJ Mickey Degeut a DJ Džísek a k tomu občerstvení. V neděli 27.7. od 10 do 20 hodin ve Výtvarných potřebách na Kollárově náměstí.
8:34Líbí28Tenisový ITS CUP se letos opravdu povedl. Trofeje posbírala Petra Cetkovská V neděli 20. července byl úspěšně ukončen mezinárodní tenisový turnaj žen ITS CUP 2014 s dotací 50 tisíc USD. Tento ročník navazoval na předchozích pět ročníků a kvalitou se zařadil mezi nejlepší turnaje žen v České republice v roce 2014. Vítězkou turnaje se stala první nasazená hráčka Petra Cetkovská, která s Renatou Voráčovou vyhrála i čtyřhru. Přinášíme vám shrnutí povedeného tenisového klání.
8:03Líbí44Ode dneška do 8.8. probíhají na třídě Míru opravy sdělovacího kabelu AČR. V souvislosti se stavebními pracemi je do prostoru zastávky U Zlaté koule směr Globus umístěn kontejner a dojde k zúžení přilehlého jízdního pruhu. Zastávka U Zlaté koule se proto podle potřeby posunuta o cca 20 metrů k přenosnému označníku.
8:00Líbí Teplota dnes ráno dosáhla 16.1 °C
7:47Líbí23Pavel Patera na prvním tréninku: "Těším se na nováčkovské nadšení celého klubu" Pavel Patera naskočil do přípravy Kohoutů kromě pár tréninků v suché přípravě naplno až na ledě. Je to logické, ve svých letech si kondici chystá sám. Kohouti jsou na prahu historické sezóny. Po sedmnácti letech se vrací do extraligy. Trenéři Fiala s Dopitou budou spoléhat na zkušenosti Pavla Patery, který by měl být zárukou toho, že Mora nebude v žádném utkání dopředu poražená, protože porážky, to je něco, co "Patýs" nesnáší.
7:34Líbí55Josef von Engel, mluvčí Stavebního spolku mořického kostela, referoval 24. července 1878 v dopise vídeňské Centrální komisi, že kaple rodiny Petrášovy u kostela sv. Mořice je nestylovou stavbou. V prosinci téhož roku pak vypracoval olomoucký sochař a kameník A. Melnitzký projekt, který bral v úvahu požadavek zkrácení prostoru od vozovky (dnešní ul. 8. května) a tedy zbourání části kaple. Kaple sloužila po zrušení hřbitovů nalézajících se uvnitř osídlení jako hrobka rodiny Petrášovy.
6:32Líbí53Dnes doporučuji balkánský rohlík za 13 Kč a hřebeny s náplní mák, ořech, malina za 12 Kč. Přijďte si k nám do Rašnerova pekařství v Denisově ulici. Těšíme se na Vás!
6:30Líbí55Narozeniny dnes slaví tanečník a choreograf Vlastimil Harapes (*1946), olomoucký básník, publicista a překladatel Radek Malý (*1977) a americká zpěvačka a herečka Jennifer Lopez (*1969). Narozeniny by oslavil také malíř Alfons Mucha (*1860,†1939).
6:00Líbí49Dobré ráno, Olomouci! Roku 1744 byla podle spojenecké smlouvy mezi císařem Karlem VII. a Fridrichem II. část pravého břehu Labe s Kolínem a Pardubicemi připojena k Prusku.
5:07Líbí48Kulturní prázdniny jsou v půlce. Ještě nás čeká spousta hudebních i divadelních zážitků Červenec je skoro pryč a v půlce jsou také Olomoucké kulturní prázdniny. Před sebou ale mají ještě bohatý program. Na diváky čeká například koncert balkánské hudby uskupení Kon Sira, americké blues v podání maďarského souboru Jack Cannon Blues Band či představení Švandova divadla Cry Baby Cry.

Máte zajímavý tip? Pošlete ho!

BATERIE VANOVÁ 150mm

Baterie vanová nástěnná - 150 mm - bez příslušenství - kartuše 40 mm tříkroková

Cena: 1 374 Kč

Přehled všech nabídek »

Partnerské weby:    Brno     Plzeň     Přerov     České Budějovice     Pardubice     Hradec Králové     Ústí nad Labem     Liberec     Ostrava     Zlín

© 1997-2014 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace