Dnes je pátek 28. října 2016, svátek má Den vzniku samostatného československého státu (1918)
Aktuální teplota: 10 °C

Bleskovky

Dnes je pátek 28. října 2016
15:47

Vinárna U Zlatky pro vás chystá další degustaci vín, a to netradičně během víkendu, v sobotu 5. listopadu od 19. hodiny. Tentokrát vám budou představena vína ze znojemského vinařství Ampelos, během které ochutnáte mimo jiné už i mladá vína z letošního roku. Připomínáme nutnost včasné rezervace míst.

15:06

Volejbalistky VK UP Olomouc vyhrály první dva zápasyUniqa extraligy ve čtvrtém jedou do Přerova, kde od 18 hodin nastoupí proti družstvu Volejbal Přerov.

14:40

Nenechte si ujít Slavnost vína, která se koná 11. listopadu od 19:00 v NH Collection Olomouc Congress. Kromě toho nejlepšího moravského vína od vybraných vinařství budete moci ochutnat delikatesy šéfkuchaře, speciality regionální gastronomie, a zejména se skvěle pobavit! Večerem vás provede OLGA LOUNOVÁ, vystoupí FRAGILE, Zelená pára Brno, DJs Rádia Haná! Akce se koná pod záštitou ministra zemědělství Ing. Mariana Jurečky. Vstupenky seženete tady.

14:07

Kohouti jedou v 16. kole Tipsport extraligy do Pardubic, kde se od 17:00 střetnou s posledním týmem tabulky Dynamem.

13:36

Albertík a jeho kamarádi Vás přenesou do říše strašidýlek a smyšlených zázraků, které s pravidelností přináší halloweenská noc. Těšit se můžete na velká soutěžní klání s kostřičkou zlobivou tykví, soutěže pro malé i velké a v neposlední řadě na pravou hallowveenskou kapelu... To je Halloween v Šantovce od 16:00!

12:41

Vážení zákazníci, nová podzimní a zimní kolekce 2016/2017 je již v prodeji naší prodejny dětské obuvi U Medvídka na ulici 8. května 27 v Olomouci. Najdete zde nové podzimní, zimní vzory oblíbené značky SUPERFIT i s membránou GORETEX. Obujte své děti do kvalitních certifikovaných botiček na nadcházející podzimní a zimní počasí.

12:05

Další extraligový zápasodehraje ženský oddíl FBS Olomouc na domácí půdě v Čajkaréněve 14:30 proti třetímu družstvu tabulky FAT PIPE FLORBAL CHODOV.

12:00Teplota dnes v poledne dosáhla 8.3 °C
11:30

Už víte, co podniknete o prodlouženém víkendu? Inspirujte se v našich Tipech!

10:38

Novou knihu vydává po roce jeden z nejúspěšnějších českých spisovatelů současnosti Michal Viewegh. Román nese název Melouch a sám autor jej představí 2. listopadu v knihkupectví Knihy Dobrovský v Galerii Šantovka. Autogramiáda odstartuje v 17 hodin.

9:33

Nevíte-li ještě, jak využít s rodinou páteční volno, pak přijměte pozvání od Resortu Bystrovany (bývalý Horizont) na Dýňovou slavnost aneb Halloween v Resortu Bystrovany. Těšit se můžete na vyřezávání dýní, speciální dýňové menu, výzdobu parku,teplé nápoje pro děti i dospělé a dokonce už i kvalitní svatomartinská vína. Začátek dnes od 11. hodiny. Tak se u nás zastavte ;-)

8:30

Lovecká chata Horka nad Moravou vás zve na závod O pohár Lovecké chaty se speciálními závody pro kategorii XS a veterány. Uskuteční se dnes; v sobotu 29.10. pak proběhne Dvojité agility s 1, 2 a 3 jumpy. Je to sport pro pejsky, ve kterém jde o nejrychlejší překonání dráhy v určitý čas. Těšit se můžete na bohaté občerstvení včetně zvěřinových specialit. Srdečně zvou pořadatelé a Lovecká chata.

8:00Teplota dnes ráno dosáhla 1.6 °C
7:27

Dne 28.10.1453 korunoval v Praze olomoucký biskup Jan Haz na českého krále třináctiletého vnuka Zikmunda Lucemburského – Ladislava Pohrobka. Stalo se tak proto, že arcibiskupem pražským byl utrakvista Jan Rokycan. Správou země byl za Ladislava pověřen v Čechách Jiří z Poděbrad, na Moravě Jan z Cimburka s desetičlennou radou, v níž zasedal i další olomoucký biskup Bohuslav ze Zvole.

7:00

Dobré ráno, Olomouci! Dnes slavíme státní svátek: Den vzniku samostatného československého státu.

0:07Prodloužený víkend přinese oslavy Halloweenu i výlety na koloběžkách Poslední říjnový víkend je tu a díky státnímu svátku si volno budeme užívat i v pátek. Jak a kde tři volné dny nejlépe strávit? Program přeje fanouškům sportovním, hudebním i divadelním a láká například na oslavy strašidelného Halloweenu, dýňovou slavnost nebo na koloběžkový výlet do olomoucké svíčkárny. Stačí si jen vybrat...
Čtvrtek 27. října 2016
17:54

Dekflor & Santina flowers; to je nový velko i maloobchod specializující se na originální bytové dekorace a doplňky či materiály určené k aranžování či špičkové floristické služby. Najdete ho na Hamerské ulici č. 137/44. Tak se určitě zastavte, velký výběr vás skutečně překvapí.

17:50Žilka Hodinky Krása a lesk, z nichž přechází zrak. Všudypřítomný tikot, který jako by symbolizoval tlukot srdce dvou mladých lidí, jejichž největší vášní jsou hodinky. Manželé Lída a Radek jsou hrdými majiteli úspěšné firmy, jež nese jejich jméno - Žilka Hodinky. A vedle e-shopu, který funguje už od roku 2009, si před nedávnem v Olomouci otevřeli kamennou prodejnu. Jsou sympatičtí, vstřícní, komunikativní, skvěle se doplňují a největším úspěchem je pro ně spokojený klient. Svou práci tito rodiče tříletého synka zkrátka milují. A to je hodně znát…
16:41

Sbor Chorus Mauritiensis Olomouc vás zve na Dušičkový koncert REQUIEM Wolfganga Amadea Mozarta. Ten se uskuteční v neděli 30. října 2016 od 19. hodiny v chrámu sv. Mořice. Rozhodně doporučujeme včasné pořízení vstupenek - předprodej od 9. 10. v podloubí radnice.

16:12Teroristé v Šantovce: podívejte se na emotivní dokument ze cvičení V úterý ráno se v Šantovce odehrálo velké cvičení záchranářů a zdravotníků z olomoucké univerzity. Zdeněk Hošák, mluvčí záchranářů a autor mnoha působivých klipů, nasadil do akce svůj tým a celou událost zachytil na několik kamer ze země i ze vzduchu. Podívejte se na výsledné dílo.
16:00Teplota dnes odpoledne dosáhla 9.3 °C
15:46

O víkendu 28., 29. a 30. října se na Sovinci bude slavnostně zakončovat sezona. Těšte se na program Hofmistrova závěť, který potrvá po tři dny vždy od 09:10 do 17:30

14:40

Arcidiecézní charita Olomouc spouští letošní akci Vánoční balíček. Čeští dárci tak obdarují 304 ukrajinských dětí v nouzi. Více se dočtete tady.

13:35

S příchodem podzimu jsme unavenější, ozývají se bolesti hlavy i zad, a s úbytkem sluníčka nás opouští dobrá nálada. Často si nevíme rady, jak se nepříjemných a stresujících pocitů zbavit. Masáž u nás, v Relaxačním centru Čtyřlístek, je ideálním únikem ze všedního dne. A navíc už jen do konce října nabízíme ODPOČINKOVÝ BALÍČEK relaxačních masáží za skvělé ceny. Tak se přijďte zrelaxovat. ;-)

13:05

Tradiční Mikulášská charitativní akce proběhne v pátek 25.11. od 18:30 v Domě kultury v Mohelnici. Těšit se můžete na Tomáše Kluse s jeho kapelou, a další dvě kapely - BIG DOG a Krápník. Výtěžek z akce půjde na pacientský onkologický program, lidi, kteří si procházejí nebo prošli léčbou zhoubného nádorového onemocnění. Vstupenky už najdete v předprodeji, a to mimo jiné v Informačním centru v podloubí radnice.

12:41Zubní klinika je bezbariérová. Dostala i novou fasádu Bezbariérové toalety, výtah nebo vyhrazené parkovací stání zpříjemní hendikepovaným pacientům návštěvu Kliniky zubního lékařství olomoucké fakultní nemocnice. Historicky cenná budova v centru Olomouce navíc prošla v minulých měsících kompletní rekonstrukcí obvodového pláště včetně výměny oken a dveří. Celkové náklady na stavební úpravy, které probíhaly půl roku za plného provozu kliniky, dosáhly částky bezmála 24 milionů korun, přičemž 10 milionů korun poskytlo ministerstvo zdravotnictví a 14 milionů korun zaplatila nemocnice z vlastního rozpočtu.
12:33

V Pivovárku Melichárek v Horce nad Moravou se uskuteční už dnes tradiční prodej piva ze dvora, tzv. Prodejní čtvrtek. Budeme tu pro Vás v době od 15:00 do 19:00. A co máme pro Vás na tento čtvrtek připraveno? Melichárek světlý 11% - světlý ležák, Challenger APA 12% - polotmavý American Pale Ale, Hanácká Pšenice 13% - světlý pšeničný speciál, Cascade APA 13% - polotmavý American Pale Ale, Fuggles EPA 13% - světlý English Pale Ale.

12:00Teplota dnes v poledne dosáhla 9.1 °C
11:40

Moravská filharmonie Olomouc připravila ke Dni vzniku samostatného československého státu slavnostní koncert, na kterém zazní skladby W. A. Mozarta a A. Vivaldiho, nebude chybět ani česká hudba zastoupená B. Smetanou a A. Dvořákem. Jako sólisté se představí kytaristka Miriam Rodriguez Brüllová ze Slovenska a italský flétnista Massimo Mercelli. Moravská filharmonie bude hrát pod vedením svého šéfdirigenta Petra Vronského, a to už dnes v 19:00 v Redutě.

 

10:29

To bude jízda - Jaři přijíždějí představit po x letech své nové album! A teď to nejlepší - vychutnáte si i několik koncertních verzí písní z připravovaného alba Eskalace dobra. Dvouhodinová funková vichřice vás dostane do varu už 3. 11. ve 21:00. 

9:36

Atelier Romantica a Živá zahrada pořádají workshop Aranžování květin pro začátečníky. Ten se uskuteční v pondělí 31.10.2016 od 17 hodin, místem konání bude Živá zahrada v Edelmannově paláci na Horním náměstí č. 5. Další informace naleznete i ZDE.

9:12Cyklistický oddíl Mapei Merida Kaňkovský se drží na špici domácího mládežnického pelotonu Cyklistická sezona skončila nejen u profíků, ale i na domácí scéně. Olomoucký mládežnický oddíl Mapei Merida Kaňkovský hrál doma zase prim. Stačí jen shrnout čísla. Dohromady 28 medailí na silnici i dráze na republikových závodech. Obhajoba titulu mistra republiky na silnici u Jakuba Otruby, jeho vítězství na velmi silném mezinárodním závodu Regionem Orlicka o osmé místo na ME v časovce. Český pohár v kadetech opanoval Vojtěch Kmínek, starší žáky pak devíti tituly velký talent Pavel Bittner. Bylo co bilancovat...
8:49V chrámu sv. Mořice zazní Mozartovo Requiem Jak nejlépe prožít poslední říjnovou neděli a při dušičkovém koncertě v dušičkový čas zavzpomínat na naše drahé zemřelé? Chrámový sbor Chorus Mauritiensis při farnosti sv. Mořice v Olomouci zve na koncert nejznámějšího duchovního díla Requiem Wolfganga Amadea Mozarta.
8:32

Poslední říjnová sobota bude v zoo opět plná duchů, úžasné podzimní atmosféry, dobrot pro zahřátí i mlsné jazýčky. Nebojácní, kteří se těší na tajemnou večerní atmosféru, si musí ovšem vzít baterku nebo raději lampion, aby byli styloví. 29. října od 14:00 do 18:30 se tu koná Večer duchů.

8:00Teplota dnes ráno dosáhla 5.1 °C
7:51Kdo je to anděl? Muzeum umění vás provede historií nebeských poslů Od konce října do března příštího roku se v Muzeu moderního umění a v Arcidiecézním muzeu potkáte s více než dvěma stovkami andělů. Výstava Šumění andělských křídel provede návštěvníky historií ztvárnění nebešťanů v nejrůznějších provedeních od gotiky po současnost.
7:27

T. G. Masaryk byl 27. října 1919 jmenován starostou Karlem Marešem prvním čestným občanem města Olomouce.

6:30

Narozeniny dnes slaví houslová virtuózka Vanessa-Mae (*1978), český alpský lyžař Ondřej Bank (*1980), fotbalista Jiří Jarošík (*1977) i rychlobruslařka Karolína Erbanová (*1992). 

6:00

Dobré ráno, Olomouci! Roku 1108 kníže Svatopluk přikázal vyvraždit Vršovce kvůli jejich údajné kolaboraci s Poláky.

0:15Dnešek: minus123minut, filharmonie i prodejní čtvrtek A máme tu čtvrtek - vlastně konec pracovního týdne! Těšíte se na prodloužené volno? Dnes nás ale ještě pár akcí čeká, podívejte se.

Máte zajímavý tip? Pošlete ho!

Sennheiser HD 518

Jde o otevřená dynamická high-endová sluchátka vybavená systémem E.A.R., díky němuž je cesta zvuku do ucha zcela optimální.

Cena: 2 990 Kč

Přehled všech nabídek »

© 1997-2016 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace