www.olomouc.cz - hlavní stránka
Dnes je středa 1. října 2014, svátek má Igor
Aktuální teplota: 13.6 °C

Bleskovky

Dnes je středa 1. října 2014
9:46Líbí7Alena Vychodilová, autorka třídílné série knih o automatické kresbě "Svět je kouzelná hra energií", vás zve na kurz (nejen) automatické kresby Měním svůj život. Nevíte si rady se svým životem, máte problémy se vztahy či zdravím? Chcete znát odpovědi na otázky PROČ? Pak přijďte na kurz, kde se mnohé dozvíte. V sobotu 4. října od 9 do 17 hodin v Peoplepointu na Vídeňské 6 v Olomouci.
9:19Líbí20POZOR! Soutěžní Bleskovka: Kdo jako první klikne na tento odkaz, vyhrává 2 vstupenky na pěvecký recitál Tarase Štondy, který se v rámci Podzimního festivalu duchovní hudby koná v neděli 5.10.2014 od 19:00 v Klášterním Hradisku v Olomouci.
8:42Líbí24Centrum pro děti Žirafa má pro vás kurzy angličtiny, anglickou herničku, kroužky... Dnes se můžete od 15:00 do 18:00 přijít podívat na Den otevřených dveří!
8:04Líbí33Přihlaste se do jazykových kurzů Agentury ACADEMIA – NOVĚ jsme otevřeli kurzy Aj pro začátečníky, mírně pokročilé a přípravy na FCE a CAE. Máte už angličtinu v malíčku? Zkuste třeba španělštinu – nabízíme začátečníky a mírně pokročilé. Těšíme se na vás! Více v rozvrhu hodin.
8:00Líbí1Teplota dnes ráno dosáhla 12.6 °C
7:26Líbí34Na hřišti, které bylo u lávky přes řeku Moravu proti klášteru Hradisko (hřiště v ulici Na Letné tam stojí dodnes a hraje se tam malá kopaná), se uskutečnily 1. října 1916 první velké závody jako mistrovství Moravy za účasti atletů až z Čech. Na tomto místě se poprvé veřejnosti představily dívky v první poválečné sezoně 6. července 1919 před velkou návštěvou a zájmem diváků.
6:43Líbí27Dnes vám doporučuji koblih exklusive za 10 Kč a listové těsto 500g za 22 Kč. Přijďte si k nám do Rašnerova pekařství v Denisově ulici. Těšíme se na Vás!
6:30Líbí34Narozeniny dnes slaví umělec Jiří Suchý (*1931), zpěvačka Ilona Csáková (*1970) a hokejista Vladimír Bednář (*1948). Gratulujeme!
6:00Líbí30Dobré ráno, Olomouci! Dnes je Mezinárodní den seniorů, Mezinárodní den hudby, Mezinárodní den kávy i Světový den vegetariánů.
Úterý 30. září 2014
19:12Líbí74Jedna z nejoblíbenějších party minulých let! Největší hity těch nejlepších interpretů, co brázdí naše domácí pódia. Mnohé znáte i z live koncertů právě v Ú-čku. To je ČeskoSlovenská party dnes od 21:00 v Ú-klubu! Pop & rock & disco & oldies & ska & folk... A k tomu všemu se jako vždy o půlnoci roztočí sud piva zdarma!
18:39Líbí69S-Cube rozjíždí novou pravidelnou party! Energickou, plnou kvalitní hudby a zábavy. Každé úterý se bude v "Esku" konat party především pro studenty UP, to ale neznamená, že nemůžete přijít i vy ostatní, kdo nebudete vědět co s večerem! ;-) Těšit se můžete na 2 stage s odlišnými hudebními styly, drinky v akci a vstup zadarmo! Začátek ve 20:00.
18:06Líbí63Nevšední příběh jedné z nejvýznamnějších českých uměleckých rodin 20. století, do něhož nám dávají nahlédnout osobní a cestovní deníky ženy Josefa Čapka. Kino Metropol dnes večer zve na dokumentární drama Ztracen 45. Začátek ve 20:00.
17:48Líbí57Dnes večer vás Ošklivec od nejuznávanějšího současného německého dramatika Maria von Mayenburga pozve do svého tragikomického světa. Své drama rozehraje od 19:30 na prknech Divadla Tramtarie.
17:14Líbí55Moravské divadlo Olomouc dnes večer uvádí novou komedii ve svém repertoáru podle Jiřího Venera U pokladny stál. Přijďte se v nové sezoně seznámit s novou hrou plnou humoru. Začátek tradičně v 19:00
16:42Líbí51Alena Vychodilová, autorka třídílné série knih o automatické kresbě "Svět je kouzelná hra energií", vás zve na kurz (nejen) automatické kresby Měním svůj život. Nevíte si rady se svým životem, máte problémy se vztahy či zdravím? Chcete znát odpovědi na otázky PROČ? Pak přijďte na kurz, kde se mnohé dozvíte. V sobotu 4. října od 9 do 17 hodin v Peoplepointu na Vídeňské 6 v Olomouci.
16:19Líbí40Galerie Anděl vás zve na výstavu Dřevořezeb Karla Táborského. Zítra v 18 hodin ji zahájí vernisáž za účasti autora a výstava potrvá do 31. října.
16:00Líbí Teplota dnes odpoledne dosáhla 17.5 °C
15:43Líbí55Na úvod nové sezony chystá soubor opery a operety Moravského divadla Olomouc výjimečný počin – premiéru opery Pád Antikrista. Dílo německo-židovského skladatele Viktora Ullmanna se dočká prvního scénického provedení v České republice. Navíc je to poprvé, kdy s olomouckým souborem spolupracuje Jan Antonín Pitínský uznávaný režisér, dramatik a prozaik, několikanásobný držitel Ceny Alfréda Radoka. Premiéra se uskuteční v sobotu 18. října v 19 hodin v rámci slavnostního zahájení Dnů židovské kultury 2014.
15:25Líbí28Dopřejte svým nohám pohodlí a komfort! Protetika firmy Greif-Inex vám vyrobí vložky do bot na míru Chůze a pohyb obecně jsou pro většinu z nás přirozeností a samozřejmostí. Spousta lidí se bez nich neobejde v zaměstnání, jiným zase přináší radost při volnočasových sportovních aktivitách. Všichni se však shodneme, že bolest při pohybu není nic příjemného bez ohledu na příčinu. Nemám teď na mysli puchýře z nových lodiček, ale vážnější problémy, na které pohodlné tenisky nestačí. Vyřešit je však můžete spolu s firmou Greif-Inex, která přichází na trh s unikátními vložkami do bot tvarovanými přesně podle vašeho chodidla.
15:21Líbí10Bludiště z ovoce a zeleniny a houpačky z květin. Podzimní Flora chystá lákadla pro malé i velké návštěvníky Zahrada je hra. Tak zní motto letošní podzimní Flory, která proběhne na olomouckém výstavišti od 2 do 5. října. Organizátoři chtějí dokázat, že podzim nemusí být nutně pochmurný a depresivní, ale že může být také veselý a hravý. Pro malé návštěvníky je připraveno bludiště z ovoce a zeleniny, skákací panáci, šachy nebo člověče, nezlob se, dospělí se zase mohou těšit na kuchařskou show, řízené degustace vína nebo košt pálenek. A samozřejmě chybět nebudou ani tradiční zahradnické trhy nebo rozkvetlé památky.
15:04Líbí52Přihlaste se do jazykových kurzů Agentury ACADEMIA – NOVĚ jsme otevřeli kurzy Aj pro začátečníky, mírně pokročilé a přípravy na FCE a CAE. Máte už angličtinu v malíčku? Zkuste třeba španělštinu – nabízíme začátečníky a mírně pokročilé. Těšíme se na vás! Více v rozvrhu hodin.
14:37Líbí58Olomoucký krajský úřad: "Dnes kolem půl 8 ráno požádala protikorupční policie ředitele krajského úřadu o součinnost a poskytnutí dokumentace a výpočetní techniky, a to v souvislosti s projekty integrovaného operačního programu. Součinnost byla policii poskytnuta v plné míře. Současně lze uvést i stanovisko ředitele krajského úřadu k dnešní situaci, kdy ředitel Michal Malacka věří, že součinnost poskytnuta policii povede ke zjištění, že na krajském úřadě je postupováno v souladu s právním řádem ČR."
14:16Líbí65Milovníci a znalci burčáku! Do Vinotéky SENECA dovezli další čerstvý růžový burčák z odrůdy Zweigeltrebe a navíc i bílý burčák z odrůdy veltlínské zelené z Vinařství roku 2011 Ing. Františka Mádla z Velkých Bílovic. Zveme všechny milovníky vína a burčáku ochutnat skutečnou kvalitu!
13:59Líbí56Chystáte měnit interiéry vašeho bydlení, kuchyně, obýváku či rovnou celého bytu? Pokud požadujete opravdu široký sortiment s garancí nejlepších cen, pak se rozhodně zastavte i ve společnosti Interiéry – Centrum.cz, kterou najdete na Wellnerově ulici 3B – naproti "ušatému domu".
13:16Líbí62Školní rok ve fitness brzy začíná! Objednejte se na svou úvodní hodinu do dámského fitness Contours, přijďte k zápisu a užijte si každý měsíc s novou cvičební pomůckou. :-) Podívejte se, co vás čeká!
12:51Líbí54Od zítřka 1.10. má pro vás Tescoma připravené nové slevy na různé druhy zboží. Vyzkoušejte třeba čajovou konvici TEO TONE 1,25l s vyluhovacími sítky za 239 Kč a mnoho dalších skvělých nabídek. Navštivte prodejnu Tescoma na ulici Erbenova 2 v Olomouci (u Ušatého domu). Těšíme se na vaši návštěvu.
12:24Líbí43Galerie Bohéma na Dolním náměstí 7 vás zve na výstavu Petra Válka ŠINGO ŠOKO ŠAL. Od 2. října do 5. listopadu. Otevřeno PO–PÁ od 9 do 13 a od 13:30 do 17:30 hodin, v SO pak od 9 do 12 hodin.
12:00Líbí Teplota dnes v poledne dosáhla 13.6 °C
11:42Líbí47Pro pět litrů benzínu poškodil někdy během uplynulého víkendu neznámý záškodník nádrž u Škody Octavia. Auto stálo zaparkované na ulici Moravská v Olomouci. Poškozením způsobil majiteli na autě škodu za tisíc korun, ukradením benzínu dalších 180 korun. I tak to zloději zřejmě stálo za to. Pokud by byl odhalen, hrozí mu až dva roky vězení.
11:05Líbí61Náš polední tip: Mtrojka si pro vás dnes připravila pečené medailonky z vepřové panenky se slaninou a mandlové krokety. Pokud vás náš výběr z menu neláká, vyberte si sami z nabídky Poledního menu. Dobrou chuť!
11:00Líbí51Peníze ZPĚT za účtenku registrovanou ve včerejším kole získává Soňa Navrátilová. Akce Peníze ZPĚT dnes pokračuje. Podmínky si můžete přečíst zde. Stokorunu jen tak na ulici nenajdete, pro tu si musíte zajít na www.olomouc.cz. ;-)
10:46Líbí53Divadlo na cucky na své scéně uvítá pražské Studio Hrdinů s inscenací Černá zrcadla! Postapokalyptický příběh v režii Kathariny Schmitt přijde na řadu už dnes 30. září. Nabídne témata osamělosti lidského vnímání, zamilovanosti nebo touhy po lidské blízkosti a zároveň nemožnosti blízkost snášet. V inscenaci pro jednoho herce exceluje Ivana Uhlířová. Představení začíná v 19:30, vstupenky v ceně 150 a 100 korun můžete rezervovat zde.
10:42Líbí18Divadlo na cucky zve na postapokalyptický příběh Černá zrcadla Divadelní sezóna sotva začala a Divadlo na cucky představuje už druhý trumf podzimního programu. Na své scéně uvítá pražské Studio Hrdinů s inscenací Černá zrcadla.
10:17Líbí58PRAMOS – to jsou okna, dveře, vrata, fasády – tradiční český výrobce od roku 1995. Využijte aktuální prodejní akce: Nyní pořídíte okna za polovinu a žaluzie navíc zdarma. Akce platí naposledy dnes 30.9.2014! Navštivte PRAMOS v jeho obchodní kanceláři v Olomouci na Pavlovické ulici 27/29. Více na www.pramos.cz.
10:14Líbí19Dechový soubor Philharmonia Octet zahraje Mozarta, Kamáře a Pärta – již tuto středu Na další koncert z řady v rámci Podzimního festivalu duchovní hudby nemusíte čekat do příští neděle. Již ve středu 1. října je pro posluchače připraven další koncert v kostele Zvěstování Páně, který začíná výjimečně o půl sedmé. Olomouckému publiku se na něm představí významný dechový soubor PhilHarmoniaOctet a zahraje Serenádu c moll KV 388 W. A. Mozarta, Fratres estonského autora A. Pärta a Partitu Es dur českého klasicistního skladatele F. V. Kramáře.
9:57Líbí522Policie hledala důkazy o korupci na radnici i kraji. Domovní prohlídku provedla i u podnikatele Tesaříka Nepříjemné překvapení čekalo ráno na úředníky olomouckého magistrátu, olomouckého kraje, ale také třeba zaměstnance společnosti Tesco SW, spoluvlastněné podnikatelem Josefem Tesaříkem. Dorazili k nim totiž policisté z Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality a začali odstavovat počítače. Stejně jako na mnoha dalších místech v celé zemi hledali důkazy údajné korupce, související s čerpáním evropských peněz. Policisté dnes nikoho neobvinili, pouze sbírali důkazní materiál.
9:43Líbí42Přijměte pozvání Galerie Labyrint na výstavu olomouckého výtvarníka Petra Eschlera a jeho ženy Jáji. Vernisáž se koná ve čtvrtek 2. října v 17 hodin za účasti autorů. Otevřeno je PO–PÁ od 9 do 13 a od 14 do 18 hodin, v SO od 9 do 12 hodin.
9:10Líbí36POZOR! Soutěžní Bleskovka: Kdo jako první klikne na tento odkaz, vyhrává 2 vstupenky na francouzskou komedii Herci jsou unaveni v podání herců Divadla na Vinohradech, který se koná v neděli 5.10.2014 od 19:00 v Divadle na Šantovce.
8:35Líbí62Už ladíte formu? Funaerobic show začíná už tuto sobotu! Čeká na vás program ve 2 sálech: ve velkém Cardio dance, Latino dance, House moves, Explosiv dance a Deep work; v malém Tabata, Metabolic training, Slow toning & fascia release, Port de bras a Bosu pilates. Tak neváhejte – v sobotu 4.10. od 9:00 ve Sport centru gymnázia Hejčín, vstupné při platbě do 3.10. 500 Kč, na místě 550 Kč. Veškeré informace o platbě na www.funaerobic.cz.
8:12Líbí50Centrum pro děti Žirafa má pro vás kurzy angličtiny, anglickou herničku, kroužky... A zítra 1. října se můžete od 15:00 do 18:00 přijít podívat na Den otevřených dveří!
8:00Líbí Teplota dnes ráno dosáhla 8.5 °C
7:28Líbí55Král Jan Lucemburský udělil 30. září roku 1314 v Praze olomouckým měšťanům právo uspořádat druhý výroční trh (tzv. Svatodušní), který se konal po dobu jednoho týdne o Letnicích; obchodníci, kteří na tento trh zavítali, byli osvobozeni od mýtného osm dní před trhem a stejnou dobu po jeho ukončení.
6:37Líbí62Dnes vám doporučuji loupáček za 5 Kč a koblížek plněný nugátem za 9 Kč. Přijďte si k nám do Rašnerova pekařství v Denisově ulici. Těšíme se na Vás!
6:30Líbí51Narozeniny dnes slaví tenistka Martina Hingisová (*1980), zpěvák Pavel Vítek (*1962) i italská supermodelka a herečka Monica Bellucci (*1964). Gratulujeme!
6:00Líbí53Dobré ráno, Olomouci! Československá vláda přijala před 76 lety, roku 1938, Mnichovský diktát a postoupila Sudety Třetí říši.
4:12Líbí282Videomappingové fiasko. Podcenili jsme to, přiznávají pořadatelé, opakovat to nemusíte, vzkazují diváci Místo velkolepé videomappingové projekce na náměstí Republiky fiasko. Pořadatelé festivalu Vzáří v sobotu večer podcenili přípravu a až pozdě zjistili, že na promítání nemají dost proudu. Stovky lidí čekaly na show marně, o lapáliích pořadatelů se navíc diváci dozvěděli až šuškandou, na místě se jim nikdo neomluvil. Pořadatelé už slíbili náhradní termín, lidé jim ale na facebooku vzkazují, že si mohou ušetřit námahu. Nebylo to totiž poprvé, kdy místo strhujícího zážitku dostali diváci pověstné velké kulové.

Máte zajímavý tip? Pošlete ho!

Dámská obuv, kotníkové boty Nagaba

Tato dámská kotníková obuv má polstrovanou koženou stélku, vhodnou pro korekci podélné i příčné klenby. Svršek z měkké lícové kůže.

Cena: 1 495 Kč

Přehled všech nabídek »

© 1997-2014 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace