Dnes je úterý 26. května 2015, svátek má Filip
Aktuální teplota: 14 °C

Bleskovky

Dnes je úterý 26. května 2015
11:09Líbí5Dnešní menu tip: v Taboo Restaurantu sei pro vás na polední menu připravili například lososa v bylinkové krustě a s karotkovým pyré. Další pestrý výběr z Poledního menu najdete zde. Přejeme dobrou chuť!
10:48Líbí9V pátek 22. května se v olomoucké ZOO narodila letošní první žirafa Rothschildova. Je to samička a po počátečním napětí se má čile k světu. Tímto porodem dosáhla zoo na Svatém Kopečku historického rekordu v počtu chovaných kusů těchto zvířat – celkem jich má už 19!
10:27Líbí14Juniorská mistryně světa v chůzi a patronka projektu Atletika pro děti do škol, Anežka Drahotová, zve děti, které se rády hýbou a jejich rodiče na Sportovní den, který proběhne ve středu 27. května na atletickém stadionu AK Olomouc. Program je určený dětem od 3 do 11 let a proběhne od 15 do 17 hodin. Děti si vyzkoušejí osm atletických disciplín šitých na míru nejmenším.
9:51Líbí28Dětská neděle na olomouckých Poděbradech vypukne poslední květnový den! Přijďte spolu se svými dětmi oslavit jejich den zábavně a sportovně! Začátek je v 10:00 a pak už bude o zábavu postaráno! Děti se mohou naučit žonglovat, chodit po laně či zahopsat si ve skákacím hradu, zahrají si pohybové hry nebo si nechají vytvořit balónkové zvířátko. A v 17 hodin zahraje folkrocková kapela Noaco a něco dobrého na zub k tomu.
9:24Líbí38Zveme milovníky kvalitních vín na řízenou degustaci výběrových vín z Jižní Ameriky. Ve středu 17. června v 19:00 v BEST Restauraci. Večerem vás provedou profesionální sommeliéři ze společnosti OpenWine. K degustaci je připraveno 10 vzorků vín z vinařství Santa Ema, Familia Schroeder a Familia Deicas. V ceně je degustace 10 vzorků, sýrové pochoutky a večerní raut. Cena 350 Kč v předprodeji, 390 Kč na místě. Rezervace a zakoupení vstupenek na tel. 730 664 958 nebo osobně na recepci BEST Sportcentra.
9:04Líbí25Zloděj s kradenou taškou vběhl do náruče policejní hlídky Plátěná taška vezená v košíku na jízdním kole zaujala v pondělí v Opletalově ulici zloděje. Ten se zavazadla zmocnil a dal se na útěk. Jenže vběhl přímo do náruče policejní hlídky. Ta muže zajistila a převezla do cely. Vzhledem k jeho trestní minulosti tam může pobýt až tři roky.
9:01Líbí7Děti, pojďte si zasportovat s Anežkou Drahotovou Juniorská mistryně světa v chůzi a patronka projektu Atletika pro děti do škol, Anežka Drahotová, zve děti, které se rády hýbou a jejich rodiče na Sportovní den, který proběhne ve středu 27. května na atletickém stadionu AK Olomouc.
8:42Líbí40Poslední domácí zápas sezony bude hrát tým SK Sigma Olomouc v neděli 31. května proti Žižkovu (17:00). Předprodej vstupenek začal ve středu 20. května, lístky si můžete koupit v klubové prodejně Fanshop na Andrově stadionu. A na poslední zápas se půjde na Sigmu za rozlučkovou cenu, vstupenky tentokrát stojí jen 20 korun.
8:06Líbí33Vzdělávací agentura ANAG pro vás připravila na středu 27. 5. v Paláci Bohemia na Kollárově nám. 7 odborný seminář s Ing. Gabrielou Rathouzskou na téma Personalistika v kostce neboli co všechno musí znát personalista • přehled aktuálních problémů z každodenní praxe. Začátek v 9:00. Volná poslední místa. Více informací zde.
8:00Líbí Teplota dnes ráno dosáhla 11.7 °C
7:31Líbí36Roku 1466, dne 26. května napomenul papež Pavel II. bulou město Olomouc, aby nepomáhalo "usurpátorovi" Jiřímu z Poděbrad na výpravu proti Plzni.
6:48Líbí43Dnes Vám doporučuji koblížek plněný pudinkem za 9 Kč a bramborovou kapsu s uzeninou za 7 Kč. Přijďte si k nám do Rašnerova pekařství v Denisově ulici. Těšíme se na Vás!
6:30Líbí40Narozeniny dnes slaví filmový a televizní herec Martin Zounar (*1967), operní pěvkyně, mezzosopranistka Magdalena Kožená (*1973) a americký rockový zpěvák Lenny Kravitz (*1964). Gratulujeme!
6:00Líbí28Dobré ráno, Olomouci! V roce 1986 přijalo Evropské hospodářské společenství Evropskou vlajku.
5:38Líbí17Autoři hitu Najdeme se na Ztracené chystají bombový útok na soukromé letadlo, vyjde jim hra na Jamese Bonda? V pátek večer bude v Divadle na Šantovce k vidění komedie S hlavou v oblacích pardubického divadla Do Houslí. Pod ní jsou podepsáni autoři populárních hitů Najdeme se na Ztracené či Když se zhasne Roman Vencl a Michaela Doleželová. Spolu s nimi se na jevišti představí i další v Olomouci známá tvář, Venclova kolegyně z Moravského divadla Vendula Fialová. Vychutnejte si příběh o téměř dokonalém zločinu, pilotech a letuškách, s nádechem a tempem hollywoodského akčního trháku. Vstupenky totiž rychle mizí.
Pondělí 25. května 2015
19:04Líbí67Nový týden začíná a s ním Pondělní Patnáctka! Dnes večer pořádná párty s Křídly a Morganem s Colou za 39 Kč! Hraje DJ Dentist! Dnes v v Patnáctce od 20:00.
18:42Líbí53Koncert olomoucké formace No limit zítra večer v ArtUm centru na Sokolské. Dávka jazzu určitě neuškodí a zvláště od kvalitních muzikantů. Koncert začíná zítra od 20:00, vstupné je 80 Kč.
18:30Líbí77Odměnu od WWW.OLOMOUC.CZ za nákupy v Olomouckých obchodech a restauracích získávají:
1. Růžena Vláčilová - 500 Kč v hotovosti na ruku
2. Radka Martináková - poukaz na 1 hodinu bowlingu v Bowlandu v Galerii Šantovka
3. Veronika Charvátová - 2 vstupenky do ZOO Olomouc
Odměny za nákupy rozdáváme každý týden, podrobnosti najdete zde. ;-)
17:31Líbí65Pokus miliardáře Tonyho Starka oživit program na udržení celosvětového míru skončí nezdarem a největší hrdinové světa, včetně Iron Mana, Kapitána Ameriky, Thora, Neuvěřitelného Hulka, Black Widow a Hawkeye musí čelit děsivému nebezpečí. Kino Metropol dnes od 20:00 láká na dobrodružné sci-fi Avengers: Age of Ultron!
16:53Líbí59Rockové léto v červenci opět rozproudí Červenku! Dymytry, Perseus, Dilated, Ortel, Notion Deep, Nihilistic Attempt i Absolut Deafers! Ti všichni vám budou hrát na benefiční akci, jejíž výtěžek poputuje na onkologický pacientský program. V sobotu 18. července. Předprodej vstupenek v IC Olomouc v podloubí radnice, v IC Litovel, MIC Uničov, ARCUS OC na tel. 777 761 717 a Šumperk na tel. 732 995 069.
16:17Líbí48Jsou tři a jsou sestry, jako od Čechova. Divadlo Tramtarie má dnes večer na programu Českou hru roku 2011 Jedlíci čokolády. V hlavní roli Ivana Plíhalová, Dáša Rybářová a Petra Konvičková. Začátek v 19:30.
16:07Líbí84V pátek večer se otevřou kostely. Kromě zvláštních prohlídek chystají i koncerty či program pro děti Už tento pátek se na Olomoucku otevře na čtyři desítky kostelů, kaplí či modliteben. Podívat se do nich může doslova každý. Připraveny jsou komentované prohlídky, ale také koncerty a program pro děti. Atraktivní může být i neformální setkání s duchovními.
16:00Líbí Teplota dnes odpoledne dosáhla 20.6 °C
15:48Líbí58Lázně Slatinice se letos poprvé připojují ke Světovému Dni zdraví, který vyhlašuje WHO, letos s motem Bezpečné potraviny. Přijďte si proto užít v sobotu 30. května Lázeňský den zdraví. Čekají na vás přednášky, ukázky cvičení, program pro děti, stánky a občerstvení se zdravou výživou, k tomu se bude soutěžit, zazní koncert bubnování a užijete si i večer s písničkou pod lampionovým nebem. Začátek už v 9 hodin.
15:19Líbí61Řidiči, info pro vás! Právě jsme aktualizovali ceny, za které si právě teď můžete zajet natankovat v Olomouci a okolí. Po víkendu žádné velké změny! Podívejte se do našeho přehledu Cen pohonných hmot. Zjistíte, kam si můžete zajet na nejvýhodnější ceny.
14:43Líbí62Extraliga 2015/2016 rozlosována. Hokejisté HC Olomouc začínají v pátek 11. září na Spartě, doma pak v neděli 13. září v Mountfieldem HK. Kompletní los zde.
14:06Líbí54Lidsky dojímavá komedie o nekončících patáliích dvou klaunů na penzi. Skvělý Petr Nárožný a Ladislav Mrkvička co by dva tvrdohlaví klauni v penzi se po letech setkávají, aby natočili nejzdařilejší dílo. Jak to ale s nimi dopadne? Vstupte! je náhradním představením namísto původní hry Tři na lavičce, která ze zdravotních důvodů Květy Fialové musela být zrušena. V sobotu 13. června od 19:00.Vstupenky zde.
13:48Líbí56Dětský koutek v olomouckém aquaparku mění název! Původní Vodní svět se tak již tuto letní sezonu promění v AKVÁRKO. O nové pojmenování se zasadili sami návštěvníci, a to v soutěži o nejlepší název dětského koutku. Celkem se sešlo 24 nápadů. Nápaditý výherce si nyní užije tříhodinový pobyt v aquaparku s celou rodinou ZDARMA. Dětský koutek má dvě části. V té suché si děti vyhrají s hračkami, na členité herní konstrukci nebo nebo mohou tvořit a cvičit s hlídacími tetami. Koutek je i odrazovým můstkem do bazénku, kde se děti seznamují s vodou.
13:21Líbí73Beerfest startuje už tento čtvrtek! Nejen pivovary chystají na festival své speciály. Jeden speciál najdete i na Olomouc.cz. Články, fotky z minulých ročníků, ale i pivní mapu, to vše pěkně pohromadě jen u nás ZDE.
12:54Líbí51Královna Koloběžka První přijede do Moravského divadla Olomouc oslavit Mezinárodní den dětí. Koloběžku dětem v neděli 31. května v 10 hodin zahraje Divadlo loutek Ostrava. Pro děti jsou připraveny dárky – kdo totiž přijede do divadla na koloběžce, bude sladce odměněn! O dopravní prostředky bude dobře postaráno v improvizované úschovně ve foyer divadla. Vstupenky jsou v prodeji v pokladně nebo na webu zde.
12:17Líbí58Brankář SK Sigma Olomouc Michal Reichl a záložník David Houska jsou v nominaci na EURO U 21. V týmu jsou také dva odchovanci ze Sigmy Tomáš Kalas a Tomáš Přikryl.
12:00Líbí Teplota dnes v poledne dosáhla 16.3 °C
11:39Líbí57Rychlé rande Olomouc – letní láska na vás možná čeká v pátek 29.5.2015 v kavárně, věková kategorie 30–40 let. Randevkavarne.cz
11:37Líbí67V Přichystalově ulici vzniklo nové bydlení pro seniory, nabízí se malometrážní byty za zvýhodněné ceny Celkem 159 bytů v Přichystalově ulici mohou využívat senioři, kteří si tuto lokalitu vybrali jako místo, kde chtějí strávit roky na odpočinku. V bytech je, oproti ostatním městským bytům, zvýhodněné nájemné. Navíc jsou malometrážní, takže kromě úspory financí senioři jistě ocení také menší plochu, která jim usnadní úklid.
11:06Líbí63Pondělní menu tip: v Planu B se dnes v rámci poledního menu servíruje biftek z mletého telecího s karamelizovanou červenou cibulkou, pečenými bramborami a dipem ze zakysané smetany + sladká tečka. Další pestrý výběr z Poledního menu najdete zde. Přejeme dobrou chuť!
10:50Líbí57Restaurace TROPIC má za sebou důkladné změny. Připravte se na řadu novinek – návštěvu vám zpříjemní nové vybavení, nově nainstalované čističky vzduchu, posedíte na nové zahrádce a osvěžíte se novými druhy piv v nabídce! Prostě příjemné posezení! Zajít si samozřejmě můžete také na polední menu – podívejte se, co nabízí.
10:31Líbí14Eduard Bezděk na Mistrovství Evropy juniorů vybojoval na dvojskifu stříbrnou medaili O víkendu se v Račicích konalo Mistrovství Evropy juniorů, na kterém byla početně zastoupená i česká výprava. Vidět bylo také závodníky Veslařského klubu Olomouc, a to dokonce na stupních vítězů, když Eduard Bezděk bral na dvojskifu stříbro.
10:23Líbí47S platností od pondělí 1.6.2015 dochází ke zrušení autobusové linky č. 28. Poslední spoj na lince pojede v neděli 31.5.2015 ve 23:30 ze zastávky Olomouc CITY do zastávky Hlavní nádraží dle platných jízdních řádů. Obsluhu hypermarketu Globus a centra Olomouc CITY budou nadále zajišťovat pouze linky č. 27 a 29.
10:13Líbí107Alkoholem rozjaření muži házeli květiny po autech. Teď jim hrozí vězení Nedělní popíjení se trochu zvrhlo. Dva silně opilí muži si našli novou zábavu. Převrátili v hostinci květináč, vyrvali z něj nebohé květinky a metali jimi po autech. Neunikli však zájmu policie, která jim naměřila přes tři promile. Za výtržnosti teď oběma mužům hrozí až dvouleté vězení.
9:53Líbí28Třemi góly zpečetila rezerva Sigmy postup do 2. ligy. Holice ve Slatinickém azylu nestačila na mladíky ze Zlína Květen je pro olomoucký fotbal měsíc zaslíbený. Před 14 dny postoupilo mužstvo Sigmy do 1.ligy a nyní její rezerva postoupila do 2.ligy. Sigma je tedy jediný tým v republice, který bude mít svoje mužstvo v obou nejvyšších soutěžích. Vítězstvím nad Zábřehem si postup zajistili již tři kola před koncem.
9:46Líbí61První krok ke zdraví na besedě s Petrem Havlíčkem – koná se ve středu 27. května v OMEGA centru. Pro účastníky besedy ZDARMA ukázkové sportovní lekce i individuální poradenství. Kromě přednášky a diskuse s řadou tipů, rad a osobních zkušeností vám nabídne možnost vyzkoušet si zdarma služby profi koučů nebo si nechat změřit tělesné parametry na přístroji Tanita. Vstupné 99 Kč člen, 149 Kč nečlen – na recepci OMEGA centra nebo elektronicky ZDE.
9:13Líbí40Střední zdravotnická škola a VOŠ zdravotnická E. Pöttinga pořádá Kurz dietního stravování pro školní jídelny. V termínu od 8 do 10. června 2015 ve cvičné kuchyňce SZŠ, celkový počet účastníků školení je 8–10. Na programu lekcí je Intolerance a alergie na složky potravin, Metabolická onemocnění a Onemocnění trávicího traktu. Více informací a přihláška ZDE.
8:51Líbí54Na Sborový koncert ke Dni dětí zve v neděli 31. května od 10:30 ZUŠ Campanella! Na programu budou P. Eben, P. Klapil, J. Uhlíř, J. Vičar a lidové písně v podání Berunek, Zelené a Červené Campanelly Olomouc a jako host vystoupí Vlčí máky ZUŠ Jitro Hradec Králové. To vše poslední květnový den v Redutě.
8:07Líbí47Totální likvidace prodejny Speciál v Přerově na adrese Mostní 5 stále pokračuje! Vše za - 50%. Sportovní a outdoor oblečení.
8:00Líbí Teplota dnes ráno dosáhla 13 °C
7:32Líbí56Roku 1469, dne 25. května, vydal papež Pavel II. bulu, kterou nařizoval Olomoučanům rozbořit klášter Hradisko s výjimkou kostela sv. Štěpána, protože klášter "je nebezpečný a škodlivý pro město Olomouc“. Opati kláštera pak přesídlili v Olomouci na Předhradí. Vratislavský biskup měl svěřit správu klášterních příjmů duchovní osobě, polovina ale připadla kapitule a polovina městu.
6:44Líbí72Dnes doporučuji koblihový banán za 14 Kč a croissant s pudinkem za 13 Kč. Přijďte si k nám do Rašnerova pekařství v Denisově ulici. Těšíme se na Vás!
6:30Líbí54Narozeniny dnes slaví herečka Eliška Balzerová (*1949), hudební skladatel a malíř Vladimír Franz (*1959), básník, kreslíř a prozaik Honza Volf (*1955) a americký fotbalista Carlos Bocanegra (*1979). Gratulujeme!
6:00Líbí48Dobré ráno, Olomouci! Před 17 lety vystoupil na nejvyšší horu světa Mount Everest první tělesně postižený horolezec – jednonohý Američan Tom Whittaker.
5:37Líbí29Trenér Sigmy B Augustin Chromý hodnotil postup do FNL Po áčku postoupilo o soutěž výše i béčko SK Sigma Olomouc. Tři kola před koncem si zajistilo postup z MSFL. Sigma B triumfuje v dosavadní čtyřiadvacetileté historii MSFL již potřetí a děje se tak v sedmiletých cyklech: nejprve to bylo v roce 2001, podruhé v roce 2008. Přinášíme vám rozhovor s trenérem B-týmu Augustinem Chromým.

Máte zajímavý tip? Pošlete ho!

Přehled všech nabídek »

© 1997-2015 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace