www.olomouc.cz - hlavní stránka
Dnes je úterý 28. dubna 2015, svátek má Vlastislav
Aktuální teplota: 10.6 °C

Bleskovky

Dnes je úterý 28. dubna 2015
5:16Líbí6Zajímají vás aktuální informace z dopravy nebo meteorologické výstrahy? Vše najdete na novém webu Veškeré informace týkající se bezpečnosti nyní najdete na jednom místě. Město Olomouc spustilo webové stránky, na kterých se dozvíte spoustu věcí, které jsou důležité pro ochranu obyvatelstva. Naleznete zde nejen aktuální informace z dopravy, ale také informace o průtocích na vodních tocích nebo vydaných meteorologických výstrahách.
Pondělí 27. dubna 2015
18:51Líbí68Je důležité vykročit do nového týdne správnou nohou a Pondělní Patnáctka vám v tom pomůže! Užijte si dnes večer pořádnou párty hned na začátku týdne! Morgan s Colou a Křídla za 39 Kč!
18:30Líbí77Odměnu od WWW.OLOMOUC.CZ za nákupy v Olomouckých obchodech a restauracích získávají:
1. Petr Vrtěl - 500 Kč v hotovosti na ruku
2. Petra Foukalová - poukaz na 500 Kč do Restaurace Lobster v Galerii Šantovka
3. Monika Hájková - poukaz na 1 hodinu bowlingu v Bowlandu v Galerii Šantovka
Odměny za nákupy rozdáváme každý týden, podrobnosti najdete zde. ;-)
18:23Líbí60Mimořádný film, který je příjemně hořkou komedií s erotickými prvky, dnes večer nabízí kino Metropol. Ve 20:00 začíná české komediální drama Fotograf o životě Jana Saudka s Karlem Rodenem v hlavní roli.
17:41Líbí51Divadlo Tramtarie dnes zve na svou novou inscenaci z pera Patrika Ouředníka – Europeana: Stručné dějiny dvacátého věku. Dvacáté století v šedesáti minutách! Dnes večer od 19:30. Vstupenky zde.
17:09Líbí42Dvě herečky vídeňského Josefstadtu a génius ze Steinhofu zvou k rodinnému obědu. Sourozenecká láska ve třech aneb Co jiného je filozofie než matematika? To se dozvíte dnes večer v Divadle na Cucky. V 19:30 začíná nemilosrdná existenciální analýza sourozeneckých vztahů Thomas Bernhard: Ritter, Dene, Voss.
16:38Líbí49Moravské divadlo Olomouc dnes večer uvádí operetu Emmericha Kálmána Hraběnka Marica. Čeká vás komedie plná zábavných peripetií, která osloví svojí cikánskou magií, maďarským temperamentem a ohnivými čardáši. Hraběnka Marica vás zve dnes od 19:00.
16:02Líbí59Jednou za rok se otevře vojenský prostor Libavá a můžete si ho projet na kole. Letos pro změnu na koloběžce s dopravou až na místo. V pátek 1. května vás RIDE ON dopraví z Olomouce do Kozlova, zapůjčí koloběžky Kostka Tour nebo Hill a podniknete výlet na koloběžce vojenským prostorem s návštěvou Bílého kamene – délka 25 km. Rezervace nutná na info@rideon.cz. Cena dopravy včetně zapůjčení koloběžky je 350 Kč. Více na FB ZDE.
16:00Líbí Teplota dnes odpoledne dosáhla 21.3 °C
15:31Líbí55Nevíte kam uložit koření? Kořenky SEASON od Tescomy jsou to pravé právě pro vás. Tři, šest osm nebo rovnou šestnáct kořenek. Bílé nebo antracitové. Chcete vidět a vědět více? Tak neváhejte a přijďte se podívat do prodejny Tescoma na Erbenově ulici.
14:59Líbí48Olomoučtí biketrialisté přivezli z Brna 3 medaile! Sobotní závod v Brně – Kníničkách odstartoval seriál Mistrovství a přeboru ČR v biketrialu. V úvodní soutěži získali olomoučtí jezdci 2 stříbrné a 1 bronzovou medaili. V kategorii junior obsadil 2. místo Lukáš Janka. Další stříbro získal v mládežnické kategorii poussin Vojtěch Vepřek, loňský vicemistr světa. Poslední medaili pro Olomouc získal desetiletý Vojtěch Koblížek v kategorii hobby bílá.
14:26Líbí67V květnu se v Galerii Šantovka můžete těšit na jedno velezajímavé setkání! V sobotu 23. května dorazí Jakub Vágner a povídat si s ním můžete nejen o rybách, ale samozřejmě i o dobrodružných expedicích a exotických krajích. Od 14 do 18 hodin. Mrkněte na Jakubovu osobní pozvánku. ;-)
13:47Líbí45Nepálem otřáslo 25. dubna zemětřesení o síle 7,9 stupně Richterovy škály. Neštěstí si vyžádalo více než 1800 obětí a způsobilo velké škody především severozápadně od Kathmandu. Podle odhadů jde o nejhorší zemětřesení v Nepálu za posledních 80 let. Česká Charita vyhlásila finanční sbírku a uvolnila 200 000 Kč. Posílat finanční dary můžete na účet: 55660022/0800, variabilní symbol 107. Více ZDE.
13:24Líbí43Je padesát slov hodně, nebo málo na to, aby se v nich dalo říct vše podstatné? V Divadle na Šantovce se dnes večer schyluje k dalšímu dílu LiStOVáNí. Tentokrát přichází debutantka Lidmila Kábrtová s originální prózou, v níž záleží na každém slově. Od 20:00 vám zahrají Lenka Janíková a Jakub Zedníček příběh Koho lišky vypijou. Vstupenky ZDE.
12:50Líbí41V Galerii Labyrint se chystá vernisáž výstavy perokreseb Rudolfa Polláka. Bude součástí Olomoucké muzejní noci, proto se uskuteční v pátek 15. 5. v 18:00 a otevřeno bude do 24:00. K poslechu zahraje olomoucké jazzové trio Blue Canysters.
12:19Líbí54Dva hráči SK Sigma Olomouc vyrazili na sraz fotbalové reprezentace ČR U20. V nominaci trenéra Pavla Hoftycha k přípravnému utkání na Slovensku jsou záložník Petr Ševčík (1994) a útočník Tomáš Chorý (1995). V listině náhradníků je ze Sigmy ještě záložník Lukáš Kalvach (1995). Utkání Slovensko U 20 – Česká republika U 20 se hraje v Senici ve středu 29. dubna od 17:30.
12:00Líbí Teplota dnes v poledne dosáhla 19.8 °C
11:51Líbí9Hála získal po rychlostní vložce titul na divoké vodě Po mistrech republiky v dlouhém sjezdu mezi seniory známe i nové české šampiony v téže disciplíně do třiadvaceti let. Na Labi pod přehradou Labská, která pro vodáky otevřela svá stavidla po dvou letech, zajeli v sobotu nejrychlejší časy favorité, jmenovitě Ondřej Rolenc (singlkánoe muži) Anežka Paloudová (kajak ženy), Filip Jelínek s Václavem Kristkem (deblkánoe muži) a Richard Hála (kajak muži).
11:43Líbí59V pátek 1. května začíná Dvořákova Olomouc a do Olomouce zavítají operní hvězdymezzosopranistka Dagmar Pecková a tenorista Štefan Margita. Doprovodí je Moravská filharmonie Olomouc pod taktovkou Stanislava Vavřínka. Koncert se uskuteční i 3. 5., do prodeje byly zařazeny i přístavky a vstupenky k stání. Koupíte v infocentru v podloubí radnice a v síti Ticketportal.
11:35Líbí23Kluk z klidné Hané – sedmnáctiletý Václav Chaloupka má světovou medaili z divokého vody Sedmnáctiletý Václav Chaloupka z olomouckého klubu SK UP Olomouc zaznamenal jeden z největších úspěchů, v historii klubu. Na mistrovství světa juniorů ve vodním slalomu získal v brazilském Foz do Iguacu v kategorii singlkanoistů bronzovou medaili.
11:10Líbí82Jarní květinová Flora přilákala přes 65 tisíc lidí, přijel se podívat i premiér Krásné jarní počasí i originální expozice, které návštěvníci mohli vnímat všemi smysly, přilákaly na jarní Floru o pět tisíc lidí více než vloni. Mezi 65 tisíci návštěvníky jste mohli zahlédnout také premiéra Bohuslava Sobotku nebo ministra zemědělství Mariana Jurečku.
11:07Líbí61Dnešní polední tip: ochutnat můžete z nabídky Restaurace Renomégrilovaný steak z farmářské krkovičky se sázeným vejcem a grilovanou slaninkou a k tomu pečené brambůrky. To je jen malá ochutnávka z polední nabídky, další pestrý výběr z Poledního menu najdete zde. Dobrou chuť!
10:52Líbí61Letní příměstský tábor? Co třeba Léto na lanech? Flash Wall nabízí letní lezení na umělé stěně, činnosti s lezením spojené, doplňkové sportovní a kreativní aktivity a hry v přírodě. Vybírat můžete ze tří termínů: 13.–17. 7., 20.–24. 7. a 10.–14. 8. Určen je dětem od 6 do 15 let, max. pro 12 účastníků. Začíná vždy v pondělí a končí v pátek od 8:30 do 16:30. Pro děti, které se přihlásí do 31. 5. platí zvýhodněná cena 2130 Kč! Více ZDE.
10:22Líbí56V neděli mezi 11. a 12. hodinou využil v restauraci na ulici Nedvědova v Olomouci neznámý zloděj jedinečnou příležitosti – na stole ležel jednatřicetiletý spící muž a takovému lákadlu se nedalo odolat! Během jeho poklidného spánku mu z pod těla ukradl peněženku s penězi, osobními doklady a platebními kartami. Celkem tak spáči způsobil škodu necelých 19 tisíc korun.
10:21Líbí156Drzý zloděj sebral iPhone. Nepoznáte ho? Mobilní telefon iPhone 5 si vyhlédl zatím neznámý zloděj ve stánku v Šantovce. Přístroj za deset tisíc korun prostě sebral z pultu a odešel. Policie teď po něm pátrá a protože se jí podařilo k případu získat fotografie z bezpečností kamery, prosí o pomoc i veřejnost? Nepoznáte muže na snímku?
9:48Líbí51ZUŠ Campanella a Spolek rodičů a přátel vás zvou na tradiční Jarní koncert! Účinkovat budou Broučci předškoláci, Berunky, Zelená Campanella a Červená Campanella. Zítra 28. dubna 2015 v 18:00 v Redutě!
9:07Líbí44Prodejna FRIM-Nadměrky v Ostružnické ulici 29 má pro vás novinku – nadměrnou obuv. Nabízí pánskou obuv od velikosti 47 do 50, společenskou i pro volný čas a také zimní. V dámských velikostech od čísla 41 do 45, zejména volnočasovou obuv a na denní nošení. A na jaře přibudou také společenské boty a lodičky!
8:39Líbí60Hlasujte pro nejlepší tablo! Přijďte se podívat na soutěžní výstavu nejoriginálnějších tabel Olomouckého kraje umístěnou v Galerii Šantovka a podpořte svými hlasy ty nejlepší! Pro vítězná tabla i 3 šťastné návštěvníky jsou přichystané hodnotné finanční i věcné ceny. Podívejte se, jak to na Ostrově maturantů vypadá a kde tabla najdete. K vidění jsou do 10. května.
8:27Líbí15B tým Sigmy po vítězství nad Opavou B má již 12 bodů náskok. Holice tři minuty před koncem urvala bod Je již jasné, že Sigma B vážně útočí na postup do druhé ligy. Po vítězství nad Opavou B má osm kol před koncem soutěže náskok na druhý Zábřeh 12 bodů a to by musel nastat kolaps, aby jej olomoučtí ztratili. Zato druhý olomoucký tým Holice svádí urputnou bitvu o udržení se v MSFL. Ve 22.kole hostili rezervu Slovácka a nakonec gólem Hornicha tři minuty před koncem získali alespoň jeden důležitý bod.
8:15Líbí47Od soboty 2. do čtvrtka 7. května včetně nepojedou od Hlavního nádraží po Pavlovičky tramvaje z důvodu opravy tratě na ulici Jeremenkova. Tramvajový provoz zajistí šest linek s označením X1, X2, X3, X5, X6 a X7 a linkou U. Ty budou obsluhovat všechny současné zastávky, zastávku Hlavní nádraží nahradí zastávka Kosmonautů. Náhradní autobusovou dopravu zajistí po trase Hlavní nádraží – Pavlovičky a zpět výlukové autobusy s označením X. Podrobnosti a jízdní řády najdete ZDE.
8:00Líbí Teplota dnes ráno dosáhla 10.7 °C
7:28Líbí49Chovatelky olomoucké zoo zjistily 27. dubna 2009 při ranní kontrole svých svěřenců, že skupina kočkodanů husarských se rozrostla o další mládě. Již druhého potomka v Zoo Olomouc přivedla na svět Nelli. Rok poté, co dala život prvnímu mláděti Kryšpíně, která se narodila 16. dubna 2008. V tomto roce to byl již třetí přírůstek do rodiny kočkodanů husarských. Otcem opičího miminka se stal vůdce tlupy s hrdým jménem Leopold Husar.
7:12Líbí67Dnes Vám doporučuji muffiny s čokoládou, rybízové, nebo kakaové za 17,- Kč a cereální koláčky hruška, borůvka za 13 Kč. Přijďte si k nám do Rašnerova pekařství v Denisově ulici. Těšíme se na Vás!
6:40Líbí51Narozeniny dnes slaví herečka Dagmar Patrasová (*1956), moderátor Leoš Mareš (*1976), filmová a divadelní herečka Lenka Vlasáková (*1972) a skokan na lyžích Jakub Janda (*1978). Gratulujeme!
6:00Líbí48Dobré ráno, Olomouci! Před 160 lety se novinář Karel Havlíček Borovský dočkal propuštění z Brixenu, kam byl nuceně deportován 22. prosince 1851.

Máte zajímavý tip? Pošlete ho!

Dětský dřevěný doktorský kufřík Isabel

Kufřík obsahuje - teploměr, fonendoskop, injekční stříkačku, masti, léky, celkem 28 ks - vše vyrobené ze dřeva20x8,5x25 cm.

Cena: 1 209 Kč

Přehled všech nabídek »

© 1997-2015 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace