www.olomouc.cz - hlavní stránka
Dnes je pátek 19. prosince 2014, svátek má Ester
Aktuální teplota: 9.3 °C

Bleskovky

Dnes je pátek 19. prosince 2014
8:43Líbí5Pouze do 31.12.2014 platí zvýhodněná cena vstupenek na PoVánoční Networkingový večírek podnikatelů a manažerů, který pořádá Business for Breakfast Olomoucký kraj, UP Business Club, Okresní hospodářská komora a BEA centrum Olomouc. Loni bylo 73 účastníků, letos plánujeme až 120 účastníků, proto počítáme také s vámi. Zahajte nový rok dynamicky, aktivací nových i stávajících kontaktů získaných prostřednictvím profesionálně organizovaného, leč zcela dobrovolného, networkingu.
8:11Líbí14Na poslední adventní víkend je připraven také olomoucký Dopravní podnik. Ve dnech 20.–21. prosince posiluje tramvajový i autobusový provoz. Posílena bude linka tramvají č. 2, kde budou vypraveny spřažené soupravy. V případě potřeby bude na pokyn dispečera posílena doprava i na lince č. 4. Autobusový provoz bude posílen na lince č. 16, kde budou nasazeny kloubové autobusy. Více zde.
8:00Líbí Teplota dnes ráno dosáhla 8 °C
7:29Líbí25Akademický sbor Žerotín je nejstarším olomouckým sborovým tělesem. První valná hromada pěvecko-hudebního spolku, jehož jméno bylo převzato od starého moravského šlechtického rodu, se sešla 19. prosince 1880. Na začátku své činnosti čítal Žerotín 44 členů, na prvním koncertě konaném 27. března 1881 v městské Redutě vystoupilo už 60 zpěváků.
6:39Líbí47Dnes doporučuji anglický rohlík za 15 Kč a vánočku s mandlemi 400g za 23 Kč. Přijďte si k nám do Rašnerova pekařství v Denisově ulici. Těšíme se na Vás!
6:30Líbí32Narozeniny dnes slaví herec a politik Martin Stropnický (*1956), bývalý český hokejista Robert Lang (*1970), zpěvačka a herečka Radka Fišarová (*1977) a Patricie Solaříková (*1988). Gratulujeme!
6:00Líbí32Dobré ráno, Olomouci! Přesně před 81 lety zazněl historicky první Vánoční rozhlasový projev prezidenta T.G. Masaryka.
Čtvrtek 18. prosince 2014
20:14Líbí57Vánoční dárek plný rockové hudby. Ještě nevíte, čím uděláte pod stromečkem radost vašim blízkým? Co takhle vstupenka na špičkový bigbít v příštím roce v Olomouci? Rockový ples 21. února, bývalý člen skupiny Yes a klavírní virtuos Rick Wakeman 23. února nebo lístek na Uriah Heep, Stromboli, Tublatanku a další hvězdy, které zahrají na Bounty Rock Cafe Open Air 13. června? Vstupenky v síti Ticketstream nebo v Bounty Rock Cafe na třídě Kosmonautů.
19:27Líbí75Každý čtvrtek v Meex club nejen pro všechny z Olomouce Studentská party! Má pro vás vstup free a start ve 22:00. A všichni, kdo se registrují zde na FB dostanou speciální drink gratis! ;-)
18:43Líbí78Opět je tu čtvrtek s Československou soc. párty ve Varně. Finlandia za 30 Kč a také vstup free! Otevřeno od 22:00. Zajděte se bavit. ;-)
17:57Líbí52Dejte si pohov, neblázněte! Nebo vám uteče něco podstatnějšího než dárky Proč my vlastně slavíme Vánoce, říkám si, když kolem mě - téměř nehybného - v ulicích proudí zamračené davy obtížené taškami a balíčky. Všechny ty infarkty a deprese z nedostatku prostředků na vysněné Točiono se ženou jako vichřice a smysl se z toho dávno vytratil. Je to škoda. Vánoce - to je přece čas zázraků - zdaleka ne jenom těch spirituálních. Je škoda, že v tomhle tempu je málokdo stihne prožít.
17:56Líbí68Připravte se na nejdivočejší a nejdobrodružnější Noc v muzeu všech dob. Dnes večer v kině Metropol. Ve 20 hodin začíná Noc v muzeu: Tajemství hrobky.
16:53Líbí53Na dnešní večer si pro vás baletní soubor Moravského divadla Olomouc připravil taneční ztvárnění klasické opery Rusalka Antonína Dvořáka. Nelehkého úkolu poprvé převést nejznámější českou operu do řeči tance se ujal šéf souboru, režisér a choreograf Robert Balogh. V inscenaci se představují nové zahraniční posily souboru. Dnes v 19 hodin.
16:32Líbí93V letošním čtrnáctém ročníku charitativní aukce slavného kalendáře Pirelli, který pořádá portál iDNES.cz, zvítězil olomoucký Resort Hodolany. Výtěžek ve výši 244 444 Kč poputuje tradičně ve prospěch Masarykova onkologického ústavu v Brně.
16:12Líbí54V salonu Tatatattoo si prvních 5 zákazníku či zákaznic může nechat udělat krásné malé tetování se slevou 50%! Zima je vhodná doba na nové tetování – nesvítí sluníčko, nepotíme se tak jak v létě a koupeme se méně... Vhodné i jako vánoční dárek! Rezervace na tel. 705 101 127 nebo formou zprávy na FB Tatattatoo.
16:00Líbí Teplota dnes odpoledne dosáhla 6.5 °C
15:47Líbí52Dnes večer vás Divadlo na Šantovce zve na speciál populární travesti skupiny! Scandalladies Brno se představí dnes od 19 hodin. Vstupenky v ceně 220 Kč koupíte zde.
15:20Líbí51Distributor a prodejce autodílů pro osobní, užitková i nákladní vozidla, APM Automotive s.r.o. hlásí změnu adresy! Firmu najdete nově přestěhovanou na adrese Týnecká 714/6 v Olomouci v nových a větších prostorách. ;-)
15:19Líbí15Házenkářka Michaela Hrbková končí v Chorvatsku a míří do Německa Česká reprezentantka v házené Michaela Hrbková ukončila po půl roce své první zahraniční angažmá v chorvatském klubu Lokomotiva Záhřeb. Z týmu účastníka letošní Ligy mistrů odchází z finančních důvodů, protože klub dluží hráčkám peníze. O svém dalším působišti by chtěla mít sedmadvacetiletá Hrbková, bývalá hráčka Zory Olomouc a naposledy v Česku Sokola Poruba, jasno nejpozději do konce roku. Momentálně vyjednává s klubem z prvním německé bundesligy.
14:48Líbí53Na poslední adventní víkend je připraven také olomoucký Dopravní podnik. Ve dnech 20.–21. prosince posiluje tramvajový i autobusový provoz. Posílena bude linka tramvají č. 2, kde budou vypraveny spřažené soupravy. V případě potřeby bude na pokyn dispečera posílena doprava i na lince č. 4. Autobusový provoz bude posílen na lince č. 16, kde budou nasazeny kloubové autobusy. Více zde.
14:13Líbí69Betlémské světlo, symbol míru a naděje, připutuje do Olomouce v sobotu 20. 12. v 8:51 se skauty z Brna na hlavní nádraží, v neděli 21. 12. jej při slavnostní bohoslužbě předá arcibiskup Jan Graubner spolu s vánočním poselstvím osobnostem veřejného života. Pro plamínek z Betléma si můžete přijít do olomouckých kostelů nebo ke sloupu Nejsvětější Trojice, kde jej budou na Štědrý den rozdávat skauti. Další info o místě a čase předávání Světla najdete zde.
14:00Líbí21Hřebejkův Případ pro exorcistu znovu v Olomouci. Přijďte na exkluzivní předpremiéru Exkluzivní předpremiéra prvního filmu z třídílné detektivní minisérie Případ pro exorcistu se uskuteční ve čtvrtek 18. prosince od 19:30 ve filmovém sále konviktu. Vstup na akci je zdarma, a to až do vyčerpání kapacity sálu. Projekce se zúčastní také spisovatel Michal Sýkora, se kterým po promítání proběhne diskuze.
13:29Líbí57V Olomouci letos odborníci zaznamenali unikátní výskyt vzácného netopýra jižního, který je doma především ve Středozemí. Na dospělého samce i netopýří slečnu upozornili sami obyvatelé města. Jedná se o dosud nejsevernější výskyt tohoto druhu v Česku. Jelikož tito savci žijí v koloniích, dá se předpokládat, že jich je ve městě více. Vůbec poprvé byl zaznamenán v roce 2007 ve Znojmě a předloni v Brně. Olomouc je tedy teprve třetím místem v ČR, kde byl netopýr jižní nalezen.
13:27Líbí34Do Jazzu míří legendární Priessnitz. A je beznadějně vyprodáno Legendární jesenická kapela Priessnitz je vzácná. Hraje málo, desku nevydala už osm let. Není se proto čemu divit, že kapelu na prosincovém turné, čítajícím jen několik zastávek, provázejí vyprodané sály. Nejinak je tomu i v Olomouci, kde kapela kolem Jaromíra Švejdíka vystoupí v pátek 19. prosince.
13:18Líbí26Moravské divadlo bude v další novince řešit Spor: kdo může za nevěru, muži, nebo ženy? Už zítra se v Moravském divadle bude poprvé řešit odvěký spor: kdo byl první nevěrný - Adam, nebo Eva? Inscenace Spor francouzského dramatika Pierre de Marivauxe na tuto otázku sice neodpoví, divákům ale slovenský režisér Michal Spišák nabídne zajímavou podívanou.
12:51Líbí41V období vánočních a novoročních svátků bude svoz odpadů a provoz sběrových dvorů probíhat v mimořádném režimu, upozorňují Technické služby města Olomouce. Svoz odpadů od 24. prosince do 31. 12. 2014 bude probíhat podle platného harmonogramu – tedy ve stanovených svozových dnech. Více informací ZDE.
12:24Líbí61Sýkorův Případ pro exorcistu se vrací do Olomouce. Česká televize jej na akademické půdě uvede v exkluzivní předpremiéře. První film z třídílné detektivní minisérie, zrežírované Janem Hřebejkem, můžete vidět už dnes 18. prosince od 19:30 pod záštitou olomouckého Pastiche Filmz a Filozofické fakulty ve filmovém sále Uměleckého centra UP v Olomouci. Vstup je zdarma. Projekce se zúčastní spisovatel Michal Sýkora, se kterým po promítání proběhne diskuze. Více informací zde.
12:00Líbí Teplota dnes v poledne dosáhla 5.7 °C
11:43Líbí63OpenWine si pro vás připravilo last minute nabídku vín a sektů z Jižní Ameriky. Ochutnejte novinky letošního roku, nové ročníky vašich oblíbených vín a vybrané sekty v setu 12 vybraných vín se speciální předvánoční slevou 30%. Tato sleva se vztahuje pouze na celý set, dodatečné změny nejsou možné. Pokud si vína objednáte do pátku 19.12., expresní kurýr vám je doručí v úterý 23.12.! Objednávky na tel. 731 484 399 nebo mailem zuzana@openwine.cz.
11:07Líbí61Náš polední tip: dnes si zajděte pochutnat třeba na grilovaných kouscích lososa s parmazánovými noky. Ty vás lákají do Taboo restaurantu. Pokud vás náš výběr z menu neláká, vyberte si z nabídky Poledního menu sami. Dobrou chuť!
10:48Líbí57Přijďte si užít Předvánoční pohádkovou noc do Centra pohybu. Z pátku 19. na sobotu 20. prosince od 18 do 9 hodin. Děti si s sebou vezmou spacák, karimatku, plyšáka na spaní, pyžamo, kartáček na zuby s pastou, lahev na pití a teplejší oblečení na večerní hru. Večer je čeká výtvarná dílna, čtení pohádky a promítání, hry a zábava. :-) Nutná rezervace míst na tel. 774 004 641, nebo e-mailem lenka.fasnerova@volny.cz.
10:29Líbí59Před vánoční žranicí, proběhni se vánicí! :-) To je motto Vánočního běhu, který se rozeběhne v neděli 21. prosince u přírodního koupaliště Poděbrady! Start je v 10 hodin a připojit se může doslova každý! Připraveny jsou kategorie Medvídci pro kluky a holky a okruh cca 500 metrů, Medvědi, kteří si oběhnou jeden okruh kolem Poděbrad a nakonec Supermedvědi, kam budou zařazeni všichni, kdo se cítí na dva okruhy kolem Poděbrad. Vklad je 50 Kč, za což vás čeká teplý čaj v cíli, odměny a tombola. Informace podá Mgr. Martina Gallo, sport@ddmolomouc.cz, 731 444 445.
10:17Líbí31Betlémské světlo dorazí do Olomouce už tuto sobotu Betlémské světlo, symbol míru a naděje, připutuje do Olomouce v sobotu 20. prosince, v neděli jej pak při slavnostní bohoslužbě předá arcibiskup Jan Graubner spolu s vánočním poselstvím osobnostem veřejného života. Lidé si pro plamínek z Betléma mohou přijít do některého z olomouckých kostelů nebo ke sloupu Nejsvětější Trojice, kde jej budou na Štědrý den rozdávat olomoučtí skauti.
9:51Líbí59Předvánoční slevy v Obuvi Hulman až -35 % na zimní boty a kozačky. Neváhejte a přijďte nás navštívit. Jistě si tu vybere každý své vysněné botky. Můžete se i podívat na e-shop www.obuvhulman.cz, kde máme všechny modely i slevy.
9:28Líbí16Olomoucké volejbalistky v pohárové Evropě končí, na tureckou Bursu znovu nestačily Ani set neuhrály volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc v odvetě 3. kola evropského poháru Challenge Cup na palubovce tureckého týmu Bursa BBSK. Po dvou porážkách 0:3 vysokoškolačky pohárovou Evropu alespoň pro letošek definitivně opouštějí, vysoce favorizovaná Bursa postupuje podle očekávání do osmifinále soutěže.
9:26Líbí42Včera po 16. hodině zaměstnal olomoucké hasiče hořící novinový stánek na třídě Kosmonautů. Když dorazili na místo, zjistili, že hoří uvnitř nepoužívaného plechového novinového stánku, ve kterém přebývali lidé bez domova. Jeden z nich byl uvnitř a utrpěl popáleniny na ruce. Zdravotnická záchranná služba ho proto odvezla na ošetření do nemocnice. Hasiči stánek uhasili a věci, které uvnitř hořely, vynesli ven a dohasili na volném prostranství. Výše škody a příčina vzniku požáru se vyšetřuje.
8:46Líbí61Potěšte partnera, děti nebo rodiče netradičním dárkem. Nadělte svým blízkým pod stromeček stylovou koloběžku Kostka nebo jim kupte poukaz na pěkný výlet přírodou se sjezdy a hospůdkami na trase s RIDE ON. Výlet z Kopečka do Olomouce tentokrát na koloběžce může být pod stromečkem to pravé. ;-) Nakupovat můžete pohodlně přes e-shop. Pokud nevíte kterou, nechte si poradit zde. A samozřejmě nemusíte kupovat zajíce v pytli – otestujte kolobku v terénu!
8:02Líbí48Zpříjemněte si předvánoční čas a zajeďte si do Barokní sýpky v Ludéřově na výstavu betlémů soukromých sběratelů a na vánoční koncert Koleda nám nastala, který se koná v sobotu 20.12. v 18. hodin. Vstupné je dobrovolné. Na výstavě pak uvidíte betlémy soukromých sběratelů i výstavu fotografií zimní krajiny Aleny Kopecké, a to ve dnech 20. a 31. prosince od 13 do 18 hodin a dnes ve středu 17. prosince od 17 do 19 hodin.
8:00Líbí Teplota dnes ráno dosáhla 4.2 °C
7:26Líbí32Dnes je to tři roky, kdy zemřel první prezident České republiky Václav Havel.
6:39Líbí56Dnes doporučuji biskupský chlebíček za 25 Kč a croissant se zelím a slaninou za 13 Kč. Přijďte si k nám do Rašnerova pekařství v Denisově ulici. Těšíme se na Vás!
6:30Líbí56Narozeniny dnes slaví herec a moderátor Marek Eben (*1957), americký režisér Steven Spielberg (*1946), američtí herci Brad Pitt (*1963) a Katie Holmesová (*1978) i americká zpěvačka Christina Aguilera (*1980). Gratulujeme!
6:00Líbí45Dobré ráno, Olomouci! Dnes je to přesně 79 let ode dne, kdy byl Dr. Edvard Beneš zvolen druhým Československým prezidentem.
5:03Líbí134Opilec způsobil hromadnou havárku, zranili se tři lidé Řetězovou havárku způsobil na mol opilý řidič v ulici U Podjezdu. Nezvládl zastavit a jeho selhání odnesla hned tři další auta. A zranili se tři lidé.

Máte zajímavý tip? Pošlete ho!

Hugo Boss Boss Nuit Pour Femme dárková sada

50 ml parfemovaná voda + 100 ml tělové mléko. Hugo Boss Boss Nuit Pour Femme je vůně pro moderní, elegantní a svůdné ženy.

Cena: 1 105 Kč

Přehled všech nabídek »

© 1997-2014 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace