www.olomouc.cz - hlavní stránka
Dnes je středa 22. října 2014, svátek má Sabina
Aktuální teplota: 11.2 °C

Bleskovky

Úterý 21. října 2014
19:07Líbí68Tradiční retro party v U-klubu, na kterou chodíte rádi převlečeni v dobových kostýmech. Ti nejlepší budou odměněni a k tomu si po celou noc budete užívat retro hity 70. až 90. let a na barech stylové retro drinky. Dnes od 21:00.
18:43Líbí71Dnešní noc v Patnáctce bude patřit modrobílému prokrastinovadlu, které organizuje náš volný čas už od doby vytvoření profilu... Od 20:00 je tu Facebook Party, takže potvrďte účast a dejte lajk, pozvěte přátele, sdílejte a samozřejmě se přijďte bavit! U vstupu budou přichystány nalepovací "lajky", hraj s kamarády naši "lajkovací" soutěž a získej zdarma volňásky na koncert MIG 21 ALBUM TOUR!
17:56Líbí59V kině Metropol dnes pokračuje festival Outdoor films. Od 20 hodin na vás čekám komponovaný pořad ředitele festivalu Jiřího Kráčalíka – film, foto, hudba, slovo z expedice do atraktivní oblasti Jižní Afriky. Podíváte se do pouště Namib, na horu Spitzkope, za kmeny Himbu, na safari Etosha a další.
17:10Líbí57Dnes v Divadle na Šantovce vystoupí Karel Plíhal, pokud jste nestihli vstupenky, bohužel už je v podstatě vyprodáno. Zato můžete v neděli přijít prolistovat Prázdniny blbce č. 13 aneb Jak jsme zachraňovali svět Miloše Kratochvíla. V 10 hodin začíná LiStOVáNí Lukáše Hejlíka, v hlavních rolích Pavel Oubram a Tomáš Drápela.
16:49Líbí62Pokud se rádi bojíte, pak vás určitě zaujme nové představení Divadla Tramtarie podle Alfreda Hitchcocka. V 19:30 dnes večer začíná Psycho. Bohužel ale hlásí už VYPRODÁNO, další možnost máte v sobotu 25. října.
16:07Líbí54Soubor baletu Moravského divadla Olomouc slaví výročí 450 let od narození Williama Shakespeara. Minifestival dnes večer pokračuje od 19:00 tragédií Macbeth a zítra slavným příběhem veronských milenců v baletní verzi Romea a Julie s hudbou Sergeje Sergejeviče Prokofjeva. Vstupenky jsou v prodeji v pokladně divadla.
16:00Líbí Teplota dnes odpoledne dosáhla 14.8 °C
15:50Líbí56Rezervujte si poslední místa na gastronomický večer na téma Italský podzim s Emanuelem Ridim. Proběhe v restauraci Sal de Mar hotelu NH Collection Olomouc Congress v pátek 24. října od 19:00. Můžete se těšit, kromě Emanuela Ridiho, na degustaci vín z rodinného vinařství Springer v Bořeticích za účasti pana Springera, buffet s italskými specialitami, živou hudbu a další překvapení. Rezervace stolu nutná, na tel.: 585 575 111 nebo emailem: l.slota@nh-hotels.com. Doporučován neformální oděv. Pro členy OmegaKlubu 10% sleva.
15:33Líbí138Opravený dům U Zlatého jelena hyzdí obří logo banky. Památkáři ho schválili, lidé kroutí hlavou Je to obludnost. Tak hodnotí řada Olomoučanů obří logo banky, která se usidluje v přízemí opraveného domu U Zlatého jelena. Barevný nápis umístěný do vstupního oblouku historického měšťanského domu ovšem nevadí státním ani radničním památkářům. Lidé i odborníci ale nad cedulí kroutí hlavou.
15:16Líbí55V úterý 28. října si připomínáme vznik samostatného československého státu. V předvečer svátku si můžete zajít od 19:00 do olomoucké Redutyna slavnostní koncert. V úvodu zazní předehra k opeře Figarova svatba W. A. Mozarta. Hlavním lákadlem koncertu bude klarinetista, saxofonista, skladatel a dirigent Felix Slováček. Známý jazzman vystoupí jako sólista v Koncertě pro klarinet a orchestr č. 7 Es dur Mozartova staršího vrstevníka – Karla Stamitze. Večer vyvrcholí hudbou Antonína Dvořáka. Vstupenky jsou v prodeji v Infocentru v podloubí radnice.
14:27Líbí56Každý, kdo chce zjistit, zda mu správně fungují plíce a jestli se nepotýká s chronickou plicní chorobou, se může ve čtvrtek nechat zkontrolovat. Plicní klinika Fakultní nemocnice v Olomouci na 23. října vyhlásila Den spirometrie, kterým se připojuje k celoevropské kampani Dýchej čistý vzduch. Přijďte si na Horní náměstí dýchnout do spirometru. Přítomní lékaři vám změří, jak vaše plíce fungují. Výsledky můžete probrat s přítomnými specialisty. Měření začne ve 12:00 a skončí v 18:00.
14:10Líbí48POZOR! Soutěžní Bleskovka: Kdo jako první klikne na tento odkaz, vyhrává 2 volné vstupenky do ZOO Olomouc.
14:00Líbí78Fit story, díl 1: Tři odhodlané dívky vyráží na svou cestu za lepší postavou. Zvládnou to? Když se natočí divácky úspěšný film, vzniká zpravidla jeho pokračování. Stejně tak se i nám po úspěchu Run story, ve kterém se kolega Honza Procházka připravoval se svým týmem na olomoucký půlmaraton, začali ozývat čtenáři, zda bychom nepřipravili novou sportovní výzvu. A proč vlastně ne? Řekli jsme si. Tentokrát je však pod vedením ženy a přesouvá se do prostor, které jsou pro zimu přece jenom příznivější než venkovní exteriéry. Fit story sledující boj tří dívek v ženské posilovně právě začíná.
13:48Líbí63Pro první dva klienty, kteří si dobijí permanentku nejméně za 1000 Kč, má centrum v SUN WELL připravenou volnou vstupenku na veletrh nábytku a vybavení interiérů BYDLENÍ a veletrh módy, kosmetiky a zdravého životního stylu MODERNÍ ŽENA, který se koná v Olomouci ve dnech 31.10.–2.11.2014.
13:11Líbí58Poleťte od 11. do 16.12.2014 do USA a vychutnejte si kouzlo adventu! Užijete si to nejlepší z New Yorku a předvánoční nákupy k tomu! Odlet z Prahy. Více informací v kanceláři CKM Olomouc na Denisově 4.
12:34Líbí52Architektka Alena Vychodilová vás zve na přednášku Bydlete zdravě – aneb co vše může narušovat pohodu vašeho bytu a co s tím udělat. Pokud se ráno budíte unavení, trpíte chronickými bolestmi nebo jsou vaše děti stále nemocné, příčinou může být i vás byt. Přijďte si poslechnout více – dnes 21. října od 17 hodin v Peoplepointu na Vídeňské 6 v Olomouci. Vstupné 150 Kč a také možnost osobní konzultace.
12:11Líbí20Divadlo na cucky nabídne nové talenty alternativního divadla Z prachu se zrodil člověk. Vykročil do času, do světa, do dějin. A nezůstal sám... Fyzické divadlo o životě dvou bytostí z prostoru s jinými zákony. Těla neznají gravitaci, svaly a klouby jakoby neměly omezení. To jest představení Tešlon a Frkl, které můžete vidět už dnes večer v Divadle na cucky.
12:09Líbí67Každý týden na WWW.OLOMOUC.CZ rozdáváme odměny za nákupy v olomouckých obchodech a restauracích. Už v pondělí 27. října 2014 se tři z vás mohou těšit na:
1. cena - 500,- Kč v hotovosti na ruku
2. cena - poukaz na 500 Kč do Restaurace Lobster v Galerii Šantovka
3. cena - poukaz na 1 hodinu bowlingu v Bowlandu v Galerii Šantovka
Podrobnosti najdete zde.
12:00Líbí Teplota dnes v poledne dosáhla 14 °C
11:42Líbí65Komorně laděný koncert osobité umělkyně Chantal Poullain v U-klubu! Hluboko posazený sexy hlas, šarmantní francouzština, jazzově laděná kapela pod vedením Štěpána Markoviče a atmosféra sladké Francie. Chantal zazpívá své vlastní písně, ale také tradiční francouzské šansony. Cena vstupenek podle vzdálenosti od pódia. Předprodej obvyklý a také v síti www.ticketstream.cz. Recitál Chantal Poullain se skupinou začíná ve čtrvtek 23.10. ve 20:00.
11:19Líbí64Náš polední tip: pochutnejte si v restauraci U Anděla na vepřové kotletě bez kosti pečené na smetaně s konfitovaným česnekem a cibulí a restovanými bramborovými noky. Pokud vás náš výběr z menu neláká, vyberte si sami z nabídky Poledního menu. Dobrou chuť!
10:35Líbí76Miss Aerobic České republiky je z Gymnázia Čajkovského v Olomouci! Aneta Filípková, studentka třídy 4.A, uspěla v náročné konkurenci 42 dívek v české polovině soutěže Česko-Slovenská Miss Aerobic, kterou vyhrála a získala titul Miss Aerobic České republiky. Aneta a dalších pět nejúspěšnějších dívek z české části soutěže se zúčastnili v sobotu 18. října v Ostravě československého finále, kde se utkala společně s dalšími šesti dívkami ze Slovenska.
10:08Líbí78Na Dolním náměstí právě začala výstavba kluziště! Montéři se činí, a tak se sklouzneme už za pár dní. Zahájení provozu organizátoři plánují na začátek listopadu, podle toho jak to podmínky dovolí.
9:57Líbí61Ode dneška běží ochutnávky svačin firmy Freshnack na vybraných školách. Připraveny jsou pomazánky pohanková, drožďová, vajíčková a další na kváskovém pečivu – chléb či rohlík. Dále vás čeká ochutnávka kaší např. jáhlová, pohanková, šlehaný tvaroh a jiné. Dnes od 15:30 na ZŠ Helsinská a ZŠ Tererova. Poté 4. 11. od 16:30 na ZŠ Waldorf, 13. 11. od 16:00 na ZŠ tř. Spojenců, 20. 11. od 16:00 ochutnávka na ZŠ Rožňavská a 27. 11. od 16:00 na ZŠ sv. Voršily.
9:22Líbí73Stále se pokračuje v rekonstrukci olomouckého hlavního nádraží, Od 24. října se práce přesunou na 1. nástupiště. Od tohoto dne uzavřou České dráhy vstup do starého podchodu z hlavní části vestibulu. Cestujícím bude nadále k dispozici vchod do nového podchodu v pravé části vestibulu a také vchod z přednádražního prostoru. Tato omezení potrvají přibližně do května příštího roku.
8:51Líbí61Po loňském mimořádně kladném ohlasu přichází i letos příležitost vychutnat si Mozartovo Requiem v chrámu Sv. Mořice v Olomouci! Tentokrát v podání sólistů: Lea Vítková, Barbora Martínková-Polášková, Ondřej Koplík, Jiří Přibyl a téměř stočlenného sboru. V neděli 2. listopadu v 19:00 hodin v chrámu Sv. Mořice. Vstupenky v ceně 120 Kč / 80 Kč jsou zajištěny v dostatečném množství, včetně předprodeje v Informačním centru v podloubí radnice.
8:12Líbí62Ve středu 22. října se v rámci projektu Daruj krev s Českým rozhlasem Olomouc uskuteční další ze série podporovaných odběrů krve. Přijďte přispět svou vlastní krví i vy! Odběry budou probíhat v transfuzních stanicích v Olomouci, v Přerově, Šumperku a Bruntále. Přicházet můžete již od 6. do 9. hodiny, v Olomouci dokonce do 13. hodiny. Patronem projektu je Jiří Ondrušek, obránce hokejového klubu HC Olomouc. A právě on dobrovolné dárce krve podpoří svou přítomností na transfuzní stanici v Olomouci mezi 7. a 8. hodinou ranní.
8:00Líbí Teplota dnes ráno dosáhla 7.4 °C
7:36Líbí45V reakci na federalizační manifest císaře Karla I. založil dne 21. října 1918 budoucí olomoucký starosta Richard Fischer v Olomouci okresní Národní výbor. Zástupci českých politických stran agrární, státoprávní demokracie, katolické národní strany, živnostenské strany a sociální demokracie potom Fischera zvolili prozatímním předsedou výboru.
6:37Líbí62Dnes doporučuji babiččiny koláčky s marmeládou a tvarohem bez rozinek za 9,- Kč a pizzu s kukuřicí za 25 Kč. Přijďte si k nám do Rašnerova pekařství v Denisově ulici. Těšíme se na Vás!
6:30Líbí54Narozeniny dnes slaví herec Oldřich Navrátil (*1952), slovenský zpěvák Miro Žbirka (*1952), egyptolog Jaromír Kozák (*1962) i spisovatel Vojtěch Steklač (*1945). Gratulujeme!
6:00Líbí57Dobré ráno, Olomouci! Před 135 lety vyzkoušel Thomas Alva Edison žárovku s uhlíkovým vláknem. Svítila 13 a půl hodiny.

Máte zajímavý tip? Pošlete ho!

Sat. příjímač Mascom 2600HD (AKCE HDMI kabel zdarma)

•HD satelitní přijímač s dekodérem pro příjem Skylink, Freesat, T-Mobile •Vestavěný USB Videorekordér •Přijímač je vybaven funkcí FastScan

Cena: 2 790 Kč

Přehled všech nabídek »

© 1997-2014 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace