Dnes je pondělí 2. května 2016, svátek má Zikmund
Aktuální teplota: 15.9 °C

Bleskovky

Dnes je pondělí 2. května 2016
14:23

Jeden z nejlepších světových tenoristů Ramón Vargas vystoupí dnes v 19:00 společně s Moravskou filharmonií Olomouc pod vedením vynikajícího českého dirigenta Leoše Svárovského v pavilonu A Výstaviště Flora. Tento mimořádný koncert je současně zahajovacím koncertem Mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Olomouc.

13:23

Galerie města Olomouce vás zve na zahájení výstavy “zahrada Q”, které se uskuteční ve středu 4. května 2016 od 18. hodiny v prostorách galerie, a samotná výstava pak potrvá do 28. května 2016.

12:14

Pizza za pusu! Ano, v pizzerii 8 vegetarian pizzas, 8 world salads a jeden koblížek. Přijďte se k nám první týden v květnu políbit a ke každému zakoupenému kousku pizzy dostanete od nás druhý bezplatně a z lásky. ;-)

12:00Teplota dnes v poledne dosáhla 16.1 °C
11:47Sigma drží naději na záchranu. Věří v ni i Roman Hubník Sigma je sice stále na předposlední pozici Synot ligy, ale tři kola před koncem se přiblížila na bod čtrnácté Příbrami. Hanáky nyní čeká venkovní dvojzápas na Dukle a na Slovácku, končí pak doma s Teplicemi. K jistotě by bylo třeba devíti bodů, pomohla by určitě aspoň jedna výhra, pak ale bude Olomouc muset spoléhat i na to, že její soupeři zaváhají.
11:43Vylezte si na střechu přírodovědecké fakulty za kapelou O5 a Radeček, zbývá pár posledních lístků Určitě jste už navštívili spoustu koncertů, ale takový, který připravuje kapela O5 a Radeček 12. května asi ne. Zve nás na místo, kde v osamění vrní vzduchotechnika a kam dopadají první ranní paprsky slunce... Je to tak, kapela O5 a Radeček nám zahraje na střeše přírodovědecké fakulty.
11:21Olomoučtí filmaři se chtějí pustit do historického snímku ze 14. století. Přispějte ke vzniku filmu také vy... Mladí nadějní filmaři Milan Cyroň a Tomáš Uher za sebou mají úspěšný projekt – film o mobilizaci roku 1938 Na konci září nyní putuje do kin po celé České republice. Filmaři však nehodlají usnout na vavřínech a už teď mají v plánu další historický projekt - Pláč svatého Šebestiána, jehož příběh se odehrává na území Svaté říše římské roku 1348 v době velké morové rány. Vzhledem k nákladnosti projektu chtějí část peněz získat prostřednictvím crowdfundingového portálu Hit Hit, kde můžete přispět také vy.
11:14Co přinesl duben: Floru, rozárium, komplikace v dopravě i tvarůžky Čtvrtý měsíc roku 2016 skončil. Jaký byl duben? Docela bohatý na události. Po rekonstrukci se otevřelo rozárium, konal se tvarůžkový festival, pálily se čarodějnice a taky jsme si užili docela dost komplikací v dopravě. Pojďte se s námi ohlédnout za uplynulým měsícem.
11:09

V T.S.BOHEMIA do 6. května zakoupíte vybrané modely jízdních kol za bezkonkurenční ceny. Třeba špičkové jízdní kolo Kross Level B4 za 10 990 Kč (sleva 7 000 Kč). Navíc na prodejně okamžitá sleva 20% na ostatní nezlevněné modely. Prohlédněte si akční nabídku.

10:26

Dnes v 9 hodin odstartovala hokejistům HC Olomouc letní příprava na sezónu 2016-2017. Podívejte se, co se v kádru Kohoutů událo za změny.

10:09

Baletní škola MgA. Irina Popova letos pořádá již 6. ročník Tanečního týdne. Letní taneční týden 2016 proběhne v termínu 11.- 15. 7. Děti různých věkových skupin a všech tanečních úrovní si budou moci vyzkoušet taneční rytmiku, balet, moderní tanec i taneční gymnastiku. Veškeré taneční hodiny budeme vyučovat v našem tanečním sále na Třídě svobody vybaveném zrcadlovou stěnou, baletními tyčemi a gymnastickým náčiním. Taneční lekce povedou zkušení pedagogové naší školy.

9:07

Kurzy: INSTRUKTOR FITNESS a VÝŽIVOVÝ PORADCE s Milanem OBOŘILEM a Sabinou PLEVÁKOVOU v Olomouci už od 21.5. Kurz se rychle plní, tak neváhej a zamluv si své místo! Získej sportovní postavu díky radám ze závodního prostředí kulturistiky a fitness. Seminářem vás provedou známé české ikony Extrifit týmu.

8:54

Dnes od 9:00 – 15:00 Vám lékárna SPEA nabízí kosmetické a vizážistické poradenství profesionální vizážistky a nezávislé kosmetické poradkyně Mary Kay – Pavlíny Borastero. Za každý nákup přípravků bez receptu nad 500 Kč v lékárně obdržíte Dárkový pokaz na proměnu vizáže v ceně 800 Kč.

8:04

Dnes a zítra proběhne již 14. ročník sbírky Zasukované Tkaničky. Olomoučtí vozíčkáři společně s dalšími dobrovolníky – studenty a herci Moravského divadla Olomouc budou v ulicích měst rozdávat jako poděkování za dobrovolné finanční dary barevné svázané tkaničky. Na podporu akce vystoupí v pondělí 2.května 2016 od 14 do 20h hodin na Horním náměstí v Olomouci hudební skupiny Fantajm, Faith No More Tribute a HAZYDECAY.

8:00Teplota dnes ráno dosáhla 10.3 °C
7:34

Roku 1204 byl olomoucký kostel sv. Václava poškozen velkým požárem. Biskup Robert nechal kostel i přilehlé budovy opravil. Pro katedrálu sv. Václava nechal podle "Jádra soupisu moravských biskupů" zhotovit nedochovaný drahocenný relikviář sv. Kristýna (spolumučedníka sv. Vojtěcha). Měl podobu rakve se stříbrnými pozlacenými soškami a z obou stran byl obklopen pozlacenými sloupky.

6:33

Narozeniny dnes slaví zpěvák skupiny Olympic Petr Janda (*1942), hudební skladatel Ondřej Soukup (*1951) a anglický fotbalista David Beckham (*1975).

6:00

Dobré ráno, Olomouci! Dnes slaví své narozeniny populární loutková postavička jménem Hurvínek. Je mu už 90 let!

0:06Dnešek: startuje Majáles a Floru ovládne Ramón Vargas O víkendu jsme si pěkně odpočinuli a máme tu zase pondělí. Co nás dnes čeká? Tak v první řadě startuje Majáles, který potrvá celý týden, a večer se na olomouckém výstavišti Flora představí mexický tenorista Ramón Vargas. Začíná totiž Dvořákova Olomouc. Přejeme vám hezký vstup do nového týdne!
Neděle 1. května 2016
18:27

Jeden z nejlepších světových tenoristů Ramón Vargas vystoupí zítra v 19:00 společně s Moravskou filharmonií Olomouc pod vedením vynikajícího českého dirigenta Leoše Svárovského v pavilonu A Výstaviště Flora. Tento mimořádný koncert je současně zahajovacím koncertem Mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Olomouc.

17:28

Garden Food Festival se koná už za DVA týdny o víkendu 14. a 15. května ve Smetanových sadech. Vstupenky lze zakoupit v síti Ticketstream a na obvyklých místech – v Informačním centru v podloubí olomoucké radnice a v Bounty Rock Cafe. Nyní jsou k dostání za rovnou stokorunu, varianta s 10 grešlemi (festivalová měna) přijde na 350 korun. Na místě zaplatí návštěvníci za vstup do areálu 150 korun. Děti do 140 centimetrů mají vstup zdarma.

16:42Moru posílí Fořt ze Zlína. Končí Buc, Kucharczyk a Húževka V pondělí začíná příprava Kohoutů. Včera končili hráčům smlouvy, a tak se prvomájová neděle stala také dnem přestupů. HC Olomouc už dříve oznámil příchod brankáře Faltra a útočníku Buriana a Protasenjy. Nyní oznámil příchod útočníka Fořta ze Zlína a také potvrzení konce Vošvrdy, Valenty, Buce, Kucharczyka a Húževky. Smlouvy naopak prodloužili Miroslav Holec a Aleš Jergl. Nabídku na prodloužení dostali také forvardi Vodný, Pekr. O setrvání Eberleho jedná klub s Kladnem.
16:06

Ve dnech 21. - 22. května proběhne Velká cena Mohelnice 2016 - 2. závod seriálu Mistrovství České republiky v truck trialu. Patříte-li mezi fanoušky silných trucků, nechejte se pozvat na tuto divácky velmi atraktivní akci. Chybět nebude ani letos rozsáhlá nabídka občerstvení a řada atrakcí pro děti. Podrobnosti o letošním programu najdete na oficiálních stránkách této akce.

16:00Teplota dnes odpoledne dosáhla 15.1 °C
15:39

Házenkáři TJ STM Olomouc hrají zápas 20. kola 1. ligy od 17 hodin v Ostravě s místním Sokolem.

14:27

Chystáte-li se renovovat omítky exteriéru či interiéru vašeho bydlení nebo provozovny, pak se určitě informujte ve firmě NEOM na Střední Novosadské 16. Mají zde totiž aktuálně velmi výhodné ceny na nátěrové a dekorativní hmoty a omítky. Kompletní nabídku a informace naleznete ZDE.

13:24

KLUK Z PLAKÁTU - vypátrat zmizelý klaunský nos a zdolat spoustu všelijakých nástrah, to bude úkol pro Karolínku, které se moc nechce chodit do školy, a pro kluka z plakátu. DNES v 16:00 v Divadle na Šantovce.

12:28

Galerie města Olomouce vás zve na zahájení výstavy “zahrada Q”, které se uskuteční již tuto středu 4. května 2016 od 18. hodiny v prostorách galerie, a samotná výstava pak potrvá do 28. května 2016.

12:00Teplota dnes v poledne dosáhla 17.5 °C
11:31

V plné přípravě je 2.ročník festivalu Rock na statku Skrbeň, který vypukne v sobotu 18. června od 14:00. Těšit se můžete na řadu skvělých kapel, výborný guláš a další občerstvení, a pro děti bude k dispozici skákací hrad a další atrakce. Zakoupením vstupenky navíc podpoříte Blanickou školku v Olomouci, kterou navštěvují děti s autismem a dalšími postiženími. Přijďte se pobavit - přispějete tím na dobrou věc. ;-)

10:41Bagrista si při couvání nevšiml kolegy. Ten v nemocnici zemřel Včera v odpoledních hodinách se prováděla rekonstrukce tramvajového svršku na třídě Svobody. Na stavbě se nacházel i jednačtyřicetiletý strojník s bagrem, který si při couvání nevšiml padesátiletého pracovníka a přejel ho zadním kolem. Za pomoci spolupracovníků byl poškozený vyproštěn a záchranná služba, kterou přivolali jeho kolegové na místo, ho převezla do fakultní nemocnice. Muž bohužel utrpěl tak závažná zranění, že později v nemocnici na jejich následky zemřel.
10:03

Na Benefiční koncert žáků Bubenické školy Ivo Batouška se můžete těšit v neděli 22.května od 11 hodin v kině Metropol. Představí zde své umění a dovednosti na bicí soupravu a africký buben djembe. Jako hosté vystoupí bubeníci Jumping Drums. Výtěžek ze vstupného bude věnován Julince, které byl diagnostikován velmi vzácný Angelmanův syndrom. Peníze budou použity na intenzivní rehabilitační program. Přijďte se pobavit a současně přispět na dobrou věc.

9:58Zora v boji o záchranu vyhrála v Písku Házenkářky DHK ZORA Olomouc nepostoupily o bod do play-off, navíc musí příslušnost v interlize zachraňovat v play-out. První krok k záchraně udělaly svěřenkyně Jana Bělky na palubovce Sokola Písek, kde zvítězily 29:23. Série se nyní přesune na Hanou, kde k zachování nejvyšší soutěže potřebují Hanačky ještě jednou zvítězit.
9:19

Pizza za pusu! Ano, v pizzerii 8 vegetarian pizzas, 8 world salads a jeden koblížek. Přijďte se k nám první týden v květnu políbit a ke každému zakoupenému kousku pizzy dostanete od nás druhý bezplatně a z lásky. ;-)

9:04Martin Šindelář byl proti Jablonci kapitánem a dal branku Fotbalisti SK Sigma Olomouc dokázali ve 27. kole nejvyšší soutěže porazit po šesti letech Jablonec, a udrželi se tak v boji o záchranu. První branku Hanáků v souboji 27. kola Synot ligy dal kapitán v utkání Martin Šindelář. Roli kapitána nějak nepřeceňoval. "Gól nebyl důležitý kvůli tomu, že jsem měl na ruce kapitánskou pásku, ale proto, že jsme potřebovali tři body. Gól byl jen bonus, dnes bylo jedno, kdo ho dá," říkal po zápase Martin Šindelář.
8:52Čarodějnice ve Smetanových sadech: dorazily tisíce lidí, podívejte se na fotky Na tři tisíce lidí dorazily včera odpoledne a navečer do Smetanových sadů. Na netradičním místě mohli návštěvníci oslavit filipojakubskou noc spojenou nejen s pálením čarodějnic, ale také opékáním špekáčků a bohatým programem.
8:29

Král Václav II. daroval 1. května roku 1298 klášteru klarisek ostrov Lazce u Olomouce s rozličným příslušenstvím a důchody. Tehdejším klášterem klarisek je dnešní budova Vlastivědného muzea na náměstí Republiky. Jedná se o první zmínku o existenci kláštera ženské větve řehole sv. Františka v Olomouci.

8:00Teplota dnes ráno dosáhla 7.8 °C
7:31

Narozeniny dnes slaví čeští herci Jan Čenský (*1961) a Jan Antonín Duchoslav (*1965) i televizní kuchař Jiří Babica (*1961).

7:00

Dobré ráno, Olomouci! Dnes je první máj, lásky čas. Před 63 lety při té příležitosti zahájila Československá televize své vysílání z budovy Měšťanské besedy.

Máte zajímavý tip? Pošlete ho!

Společenské ponožky se stříbrem nanosilver®

Stříbro, obsažené v ponožkách, slouží jako prevence plísní, mykóz a ekzémů a pomáhá je odstranit. Eliminují zápach.

Cena: 185 Kč

Přehled všech nabídek »

© 1997-2016 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace