www.olomouc.cz - hlavní stránka
Dnes je čtvrtek 24. července 2014, svátek má Kristýna
Aktuální teplota: 21.6 °C

Bleskovky

Dnes je čtvrtek 24. července 2014
14:42Líbí6České akademičky budou zanedlouho obhajovat zlaté medaile, získané na loňském AMS v Brazílii. V portugalském historickém městě Guimarães proběhne ve dnech 3.–10. srpna letošní házenkářské Akademické mistrovství světa. V zatím 17 členné nominaci je také čtveřice olomouckých hráček ZORYMichaela Dederlová, Kristýna Salčáková, Tereza Kubáčková a Lucie Severová. České reprezentantky budou startovat ve čtyřčlenné skupině B, kde budou jejich soupeřkami Brazílie, Španělsko a Srbsko.
14:18Líbí13Přijďte si užít sportovní odpoledne! Také poslední sobota v červenci je zasvěcena v OC Haná programu pro celou rodinu – čeká vás škola in-line bruslení, nafukovací atrakce, trampolína, kreslení i soutěže a balonky! 26. července vždy od 14 do 18 hodin.
13:51Líbí21Přijďte se s přáteli, rodinou a kolegy pobavit na pétanque! Na olomouckém Horním náměstí se můžete zapojit do turnaje - každý večer budou vyhlášeni vítězové, na které čekají hodnotné ceny. Volná hra od 10 do 16 hodin a turnaj se pak rozehraje od 16 do 21 hodin. Přijďte se také podívat na malý trh s občerstvením, pitím a ručními řemeslnými výrobky. Od 27.7. do 1.8. je tu Pétanque Open! Více na www.cesimajikoule.cz. ;-)
13:17Líbí32Připravte si klobouk, bouchačku, kolo a plavky a vyrazte na Poděbrady! Pastiche Filmz pořádá zítra 25.7. komponovaný večer – cyklojízdu na Poděbrady, kde proběhne koncert a projekce snímku Nespoutaný Django. Více informací zde.
12:48Líbí36Balneo – Lázně Flora v hotelu Flora Olomouc si připravily pro všechny klienty prázdninovou akci! K jakékoli masáži půl hodiny v relaxačním bazénu ZDARMA. Objednávejte se na tel. 702 003 963.
12:13Líbí36Prodejna a servis MTmobil ve Švédské ulici stále nabízí kvalitní a rychlý servis mobilních telefonů a navíc rozšiřuje svoji nabídku! Nyní u nás nově naleznete LED reflektory a měřicí přístroje. Vše je možné vyzkoušet přímo na prodejně. Přijďte se přesvědčit na vlastní oči nebo navštivte náš e-shop.
12:00Líbí Teplota dnes v poledne dosáhla 20 °C
11:35Líbí39Máte dnes chuť na něco sladkého? Vyzkoušejte Alpské knedlíky s borůvkami a tvarohem. ;-) Ty dnes nabízí Hospůdka U Flory. Pokud ale máte jinou představu, vyberte si z nabídky Poledního menu. Přejeme vám dobrou chuť!
11:24Líbí24Z břehů Moravy zmizí kanadské topoly, jejich stav je kritický Povodí Moravy připravuje rozsáhlou údržbu břehových porostů v úseku od lávky u MVE Chomoutov po jez Řepčín. Půlroční akce, která začne 1. září a potrvá až do konce února příštího roku, zahrnuje hlavně kácení geograficky nepůvodních topolů kanadských, které v současné době dožívají, takže hrozí jejich pád do koryta řeky.
11:04Líbí36Nechte se naladit saunovými ceremoniály. DNES V AQUAPARKU! Na návštěvníky olomouckého Aquaparku čeká opět překvapení. Letní saunové ceremoniály nabízí nevšední zážitek na vlastní kůži ve wellness zóně. Vítaní jsou jak saunaři, tak i návštěvníci vodního světa. Přes léto si užijí eukalyptový či ledový ceremoniál, v nabídce jsou i toskánské bylinky, finská bříza, ruská baňa a španělský citron. Nechte se překvapit od 14 hodin, který ceremoniál si užijete...
10:45Líbí40Ve dvou se to lépe táhne! Přijďte cvičit s kamarádkou a získejte měsíc cvičení zdarma. ;-) V Contours Fitness – nejoblíbenějším fitness pro ženy s kruhovým tréninkem v ČR. Účinně a rychle pálí tuky a tvaruje ženskou postavu již za 30 minut 2x týdně. Překážkou není jakýkoliv věk, hmotnost, kondice a zdravotní omezení. Po celou dobu se o Vás stará trenérka, která Vám poradí i se stravou.  
10:43Líbí34Podvodník si smlsl na důvěřivé dívce: ta investovala tisíce do bezcenné repliky telefonu Když nakupujete na internetu, buďte si vždy jistí tím, kdo je na druhé straně! Jednadvacetiletá žena žijící v Olomouci tak nešťastně vložila důvěru v prodejce na internetovém bazarovém portále a objednala si mobilní telefon Apple iPhone za 5500 korun. Teď ale nemá nic. "Po domluvě s prodávajícím si telefon včera vyzvedla po zaplacení dobírky na jedné z pošt v Olomouci. Když balíček rozbalila, zjistila, že si zaplatila dokonalou repliku objednaného telefonu s nulovou hodnotou,“ popsala situaci policejní mluvčí Marie Štrbáková. Dívka celý podvod hned ohlásila na policii a prodejci za podvod hrozí v případě odsouzení až dva roky ve vězení.
10:22Líbí45V Olomouci se bude natáčet akční sci-fi snímek Trhlina a vy, fanoušci, se můžete podílet na jeho vzniku! Příběh to bude napínavý i romantický a téma? Jste nesmrtelní. Dokážete vidět do budoucnosti. Do své vlastní i do budoucnosti ostatních. Jak s tím naložíte?! Režie se ujal mladý debutující režisér a student UP Jan Haluza. Každý fanoušek oblíbeného žánru sci-fi může na produkci snímku finančně přispět přes internetový portál Hithit.cz – od 100 Kč výše a každá částka s sebou nese určité odměny - např. podepsané plakáty, DVD, Blu-ray či přímo osobní poděkování v titulcích.
9:43Líbí30Koncert Vladimíra Mišíka, který byl v plánu v rámci Olomouckých kulturních prázdnin dne 7.8. na nádvoří radnice, je ZRUŠEN. I když to ještě na začátku měsíce vypadalo, že legenda českého bigbítu má nejhorší zdravotní potíže za sebou a letní koncerty odehraje, lékař nakonec doporučil hudebníkovi všechny akce o prázdninách odříct.
9:11Líbí39DEKORDORT vám nabízí prodej cukrářských potřeb a surovin. Najdete ho na adresa Voskovcova 3 v Olomouci. A jak se k němu dostanete? Z Náměstí Hrdinů, či Tržnice cca 10 minut autobusem č. 16 (směr Nové Sady), nebo autobusem č.1 7 (směr Nemilany), zastávka U kapličky.
9:10Líbí Fanoušci Mory vybrali klubové motto: "S kohoutem ve znaku, s bojovností v srdci" Mora má nové klubové motto. Víc než týden měli fanoušci Mory na to, aby vybrali z pěti návrhů na motto pro HC Olomouc to finální, které následně hanácký celek bude používat ke své propagaci. Volba fanoušků byla naprosto jasná. Celkem 66 % procent hlasujících zvolilo "S kohoutem ve znaku, s bojovností v srdci". Tak zní nové motto pro extraligového nováčka.
8:59Líbí56POZOR! Soutěžní Bleskovka: Kdo jako první klikne na tento odkaz, vyhrává poukaz na jednu jízdu na bobové dráze v areálu Park sportu Hrubá Voda.
8:35Líbí38Přijďte si užít s dětmi výtvarný workshop! Vytvořte si vlastní malované kamínky, unikátní výrobky s 3D efektem nebo malovaná trička! Atmosféru zajistí DJ Mickey Degeut a DJ Džísek a k tomu občerstvení. V neděli 27.7. od 10 do 20 hodin ve Výtvarných potřebách na Kollárově náměstí.
8:34Líbí22Tenisový ITS CUP se letos opravdu povedl. Trofeje posbírala Petra Cetkovská V neděli 20. července byl úspěšně ukončen mezinárodní tenisový turnaj žen ITS CUP 2014 s dotací 50 tisíc USD. Tento ročník navazoval na předchozích pět ročníků a kvalitou se zařadil mezi nejlepší turnaje žen v České republice v roce 2014. Vítězkou turnaje se stala první nasazená hráčka Petra Cetkovská, která s Renatou Voráčovou vyhrála i čtyřhru. Přinášíme vám shrnutí povedeného tenisového klání.
8:03Líbí33Ode dneška do 8.8. probíhají na třídě Míru opravy sdělovacího kabelu AČR. V souvislosti se stavebními pracemi je do prostoru zastávky U Zlaté koule směr Globus umístěn kontejner a dojde k zúžení přilehlého jízdního pruhu. Zastávka U Zlaté koule se proto podle potřeby posunuta o cca 20 metrů k přenosnému označníku.
8:00Líbí Teplota dnes ráno dosáhla 16.1 °C
7:47Líbí1Pavel Patera na prvním tréninku: "Těším se na nováčkovské nadšení celého klubu" Pavel Patera naskočil do přípravy Kohoutů kromě pár tréninků v suché přípravě naplno až na ledě. Je to logické, ve svých letech si kondici chystá sám. Kohouti jsou na prahu historické sezóny. Po sedmnácti letech se vrací do extraligy. Trenéři Fiala s Dopitou budou spoléhat na zkušenosti Pavla Patery, který by měl být zárukou toho, že Mora nebude v žádném utkání dopředu poražená, protože porážky, to je něco, co "Patýs" nesnáší.
7:34Líbí42Josef von Engel, mluvčí Stavebního spolku mořického kostela, referoval 24. července 1878 v dopise vídeňské Centrální komisi, že kaple rodiny Petrášovy u kostela sv. Mořice je nestylovou stavbou. V prosinci téhož roku pak vypracoval olomoucký sochař a kameník A. Melnitzký projekt, který bral v úvahu požadavek zkrácení prostoru od vozovky (dnešní ul. 8. května) a tedy zbourání části kaple. Kaple sloužila po zrušení hřbitovů nalézajících se uvnitř osídlení jako hrobka rodiny Petrášovy.
6:32Líbí41Dnes doporučuji balkánský rohlík za 13 Kč a hřebeny s náplní mák, ořech, malina za 12 Kč. Přijďte si k nám do Rašnerova pekařství v Denisově ulici. Těšíme se na Vás!
6:30Líbí43Narozeniny dnes slaví tanečník a choreograf Vlastimil Harapes (*1946), olomoucký básník, publicista a překladatel Radek Malý (*1977) a americká zpěvačka a herečka Jennifer Lopez (*1969). Narozeniny by oslavil také malíř Alfons Mucha (*1860,†1939).
6:00Líbí38Dobré ráno, Olomouci! Roku 1744 byla podle spojenecké smlouvy mezi císařem Karlem VII. a Fridrichem II. část pravého břehu Labe s Kolínem a Pardubicemi připojena k Prusku.
5:07Líbí28Kulturní prázdniny jsou v půlce. Ještě nás čeká spousta hudebních i divadelních zážitků Červenec je skoro pryč a v půlce jsou také Olomoucké kulturní prázdniny. Před sebou ale mají ještě bohatý program. Na diváky čeká například koncert balkánské hudby uskupení Kon Sira, americké blues v podání maďarského souboru Jack Cannon Blues Band či představení Švandova divadla Cry Baby Cry.
Středa 23. července 2014
19:28Líbí61Není nad to, mít doma domácího mazlíčka. Nevěříte? Zabaví sebe i vás. Pozor - zvuk nutný! :-)
18:43Líbí78Pravidelná středa v Belmondu přináší již tradiční Student party ve společnosti DJs Boruuf & Rocky a samozřejmě studentské ceny! ;-) Dnes od 22:00.
18:12Líbí65Olomoucký festival Colores Flamencos opět přivítá světové hvězdy! Zítra poprvé až do 27.7. v Pavilonu A výstaviště Flora. Poprvé v České republice zde vystoupí fenomenální španělská tanečnice Karime Amaya. Společně s ní se představí za doprovodu pěti hudebníků vycházející hvězda světového flamenca, tanečnice Alba Heredia a charismatický tanečník Iván Vargas. Předprodej vstupenek na Galavečer ZDE, na ostatní program v IC Olomouc.
17:54Líbí69Letní romantická láska? Někdy trochu drama i komedie. V Kině Metropol dnes večer zazní Love song! Začíná ve 20:00.
17:16Líbí41Povodí Moravy připravuje rozsáhlou údržbu porostů břehů v úseku od lávky u MVE Chomoutov po jez Řepčín. Akce začne 1. září a potrvá do konce února. Zahrnuje hlavně kácení geograficky nepůvodních topolů kanadských. Ty už dožívají a hrozí jejich pád do koryta řeky. Během celé akce bude platit zákaz splouvání udržovaného úseku. Dřeviny vybrané ke kácení jsou ve špatném stavu nebo jsou nestabilní a hrozí jejich vyvrácení. Po vykácení starých a nebezpečných topolů se uvolní místo domácím dřevinám, které se v úseku nacházejí nebo je správce toku na jaře vysadí. Půjde o duby, jasany, javory a olše.
16:42Líbí61Připravte si klobouk, bouchačku, kolo a plavky a vyrazte na Poděbrady! Pastiche Filmz pořádá v pátek 25.7. komponovaný večer – cyklojízdu na Poděbrady, kde proběhne koncert a projekce snímku Nespoutaný Django. Více informací zde.
16:07Líbí52Deset tříčlenných týmů se v sobotu 26. července utká o vítězství turnaje Coqui Beach Volleyball 2014 v Aquaparku Olomouc. Plážoví volejbalisté starší 15 let se mohou zdarma registrovat na e-mailu info@coquiworld.com. Hráči budou mít navíc vstup do areálu Aquaparku ZDARMA! Soutěžící se sejdou v 11 hodin u hlavního vchodu do budovy, v pravé poledne pak rozhodčí odpíská start turnaje. V případě, že se nepřihlásí všech deset týmů, mohou se zapojit i návštěvníci Aquaparku. A je o co hrát!
16:00Líbí Teplota dnes odpoledne dosáhla 22.5 °C
15:49Líbí52Další přípravný duel hrají fotbalisté Holice. Soupeřem je FC FASTAV ZLÍN. Zápas začíná v 17:00, stadion Letná ve Zlíně.
15:23Líbí53Sigma U19 hraje na Nových Sadech. Zápas FK Nové Sady – SK Sigma Olomouc U 19 má výkop v 17 hodin. Pro svěřence trenérů Michala Coufala a Romana Sedláčka půjde o generálku, v sobotu už jim začíná ligové sezona.
14:50Líbí56Balneo – Lázně Flora v hotelu Flora Olomouc si připravily pro všechny klienty prázdninovou akci! K jakékoli masáži půl hodiny v relaxačním bazénu ZDARMA. Objednávejte se na tel. 702 003 963.
14:17Líbí55Béčko Sigmy Olomouc jede do Mohelnice a bude za něj hrát ghanský záložník Godfred Asante, který je v klubu na zkoušce. Utkání FK Mohelnice – SK Sigma Olomouc B se hraje na Městském stadionu v Mohelnici od 17:00, vstup je zdarma.
13:46Líbí56Olomoucké kulturní prázdniny přináší dnes 24.7. další pokračování! Na nádvoří radnice vystoupí herečka a zpěvačka Sidónia Tobiášová, známá jako Szidi Tobias. Koncert začíná ve 20 hodin, vstupenky za 300 Kč koupíte v Informačním centru Olomouc.
13:15Líbí60NOVĚ se na letní terase Aquaparku Olomouc můžete opalovat bez plavek. Každý den od 10.00 do 21.00. K dispozici budete mít venkovní ochlazovací sprchu, relaxační whirpool s teplou vodou a zmrzlinový bar s osvěžujícími ovocnými nápoji. ;-)
12:48Líbí57Přijďte se s přáteli, rodinou a kolegy pobavit na pétanque! Na olomouckém Horním náměstí se můžete zapojit do turnaje - každý večer budou vyhlášeni vítězové, na které čekají hodnotné ceny. Volná hra od 10 do 16 hodin a turnaj se pak rozehraje od 16 do 21 hodin. Přijďte se také podívat na malý trh s občerstvením, pitím a ručními řemeslnými výrobky. Od 27.7. do 1.8. je tu Pétanque Open! Více na www.cesimajikoule.cz. ;-)
12:41Líbí48Sluníčko svítí, teplota stoupá a pitný režim se nesmí podcenit. Cesta za osvěžujícími drinky právě začíná Léto je v plném proudu a jelikož naši zemi zasáhla vedra, je třeba přísně dodržovat pitný režim. Také vás už nebaví pít pouze vodu a kofola i pivo vás už omrzely? Pak se s námi vydejte na obhlídku olomouckých kaváren a barů, vypátrali jsme pro vás několik zajímavých alko i nealko nápojů, které mají jedno společné – dokonale vás osvěží i v tom nejparnějším dni.
12:21Líbí53Do čtvrtka máte poslední možnost koupit si vstupenku na festival Šternberský kopec 2014 v Informačním centru v Olomouci. Festival se uskuteční v sobotu 26. července v areálu Státního hradu Šternberk. Bližší informace na FB.
12:00Líbí Teplota dnes v poledne dosáhla 25 °C
11:42Líbí59Pro všechny gurmány: začalo to s Italem v kuchyni, pokračuje se se Španělem. Restaurant OLIVA vám představuje nového šéfkuchaře Miguela Angela Moraga Delgada neboli Mitxela, jak si rád nechává říkat. Spolu s ním restaurace přechází od převážně italských pokrmů k pestré středomořské kuchyni. Díky Mitxelovi bude nabídka obohacena o originální středozemní delikatesy, samozřejmě z čerstvých surovin. Podívejte se na první nabídku, příští týden patří Španělským dnům!
11:07Líbí61Sužuje vás hlad, ale ještě nevíme, co a kde zakousnout? Dnes můžete vyzkoušet třeba Hovězí maso po Sečuánsku s rýží v restauraci U Lampionu. Pokud ale máte jiné chutě, vyberte si z nabídky Poledního menu. Přejeme vám dobrou chuť!
10:38Líbí50Vyhrajte nákup školních a kancelářských potřeb v hodnotě 2000 Kč! Stačí nakoupit v Papírnictví Ladislav Koutný v Pavelčákově ulici do 31.8. v minimální hodnotě 200 Kč, odpovědět správně na otázku a výhra může být Vaše! Podívejte se také na nový e-shop www.prestige-pens.cz.
10:17Líbí77Odpálím tu bombu! vyhrožoval hostům ve sklípku. Ukrývat ji měl v batohu na zádech Paniku a strach o život mezi hosty sklípku ve Slatinicích vzbudil v pondělí v noci třiatřicetiletý muž. Ve sklípku se mu asi ani trochu nelíbilo. Asi patnáctce hostů tu vyhrožoval odpálením bomby. Plané vyhrožování, nebo děsivá skutečnost? Plný batoh na zádech vzbuzoval nemalé obavy.
10:12Líbí57Oslavte narozeniny ve vodním světě! ;-) Dobrodružství, která běžně u bazénu neprožijete! To slibuje oslava narozenin v Aquaparku Olomouc. Oslavenci i jejich přátelé ve věku od 10 let se vydovádí při spoustě her a na vodních atrakcích. Radovánky ve zachycené ve fotografiích pak obdrží na památku, a to ZDARMA. Narozeninovou party můžete zahájit třeba uvítacím rautem z ovocných mís. Tříhodinové dovádění pak zakončíte v bistru. Více včetně cen najdete na www.aqua-olomouc.cz.
9:53Líbí49Pozor na skútry a motorky! Během uplynulého týdne zmizel z Hněvotínské ulice v Olomouci nepojízdný skútr Kontoya zaparkovaný před domem. Škoda je necelých 5 tisíc korun, zloděj je však neznámý. Ze soboty na neděli pak další neznámý nenechavec ukradl motocykl Kawasaki GPZ ze společných garáží na ulici Handkeho. V tomto případě škoda činí 11 tisíc korun. Policisté po pachatelích a odcizených motocyklech pátrají.
9:47Líbí45Vystoupejte na radniční věž a prohlédněte si Olomouc ve večerním světle V průběhu srpna budete mít jedinečnou příležitost pokochat se historickým centrem našeho města pěkně z výšky. Od 1. srpna až do 5. září bude vždy ve čtvrtek a pátek od devíti hodin večer otevřený vyhlídkový ochoz na sedmdesát pět metrů vysoké věži radnice.
9:21Líbí59Obuv HULMAN hlásí VÝPRODEJ! Poslední velikosti se slevou 70%. Dětská obuv za 100 Kč, pánské a dámské boty z kůže za 300 Kč, a mnoho dalších. Přijďte se podívat a určitě si vyberete.
8:47Líbí52Potřebujete odvézt nebo dovézt materiál? Smětal se vám o něj postará! Zabývá se především autodopravou a nakládáním s odpady, zvládá recyklaci i zemní a demoliční práce. Vše s ohledem na životní prostředí, bezpečnost zaměstnanců i ostatních osob! Smětala najdete v Bystrovanech, volejte 585 312 985 nebo 602 538 058.
8:07Líbí40Až do 3. 8. bude z důvodu stavebních prací v křižovatce ul. Schweitzerova X Polská přesunuta zastávka U Botanické zahrady ve směru Povel, škola do ulice Polská, viz mapa.
8:00Líbí Teplota dnes ráno dosáhla 20.2 °C
7:34Líbí50Před 22 lety se zástupci české ODS a slovenské HZDS v Bratislavě dohodli na zániku československé federace.
6:34Líbí57Dnes si dovoluji doporučit Vaší pozornosti žmolenkové rohlíky za 6 Kč a výborný koblih s pudinkem za 9 Kč. Přijďte si k nám do Rašnerova pekařství v Denisově ulici. Těšíme se na Vás!
6:30Líbí57Narozeniny dnes slaví spisovatel a publicista Ludvík Vaculík (*1926), textař, žurnalista Michal Horáček (*1952) a herec a hudebník Vojtěch Dyk (*1985). Gratulujeme!
6:00Líbí53Dobré ráno, Olomouci! 23. července 1904 si jistý Charles Menches nechal patentovat kornoutek na zmrzlinu.

Máte zajímavý tip? Pošlete ho!

Přehled všech nabídek »

Partnerské weby:    Brno     Plzeň     Přerov     České Budějovice     Pardubice     Hradec Králové     Ústí nad Labem     Liberec     Ostrava     Zlín

© 1997-2014 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace