www.olomouc.cz - hlavní stránka
Dnes je úterý 2. září 2014, svátek má Adéla
Aktuální teplota: 11.8 °C

Bleskovky

Dnes je úterý 2. září 2014
6:00Líbí3Dobré ráno, Olomouci! Před 667 lety byl Karel IV. korunován českým králem a Blanka z Valois českou královnou.
5:03Líbí Dny evropského dědictví se blíží, v rekordním počtu objektů se vyznáte i díky nové mobilní aplikaci V rámci Dnů evropského dědictví bude tento víkend zpřístupněn rekordní počet objektů. Abyste se lépe zorientovali ve všech sedmdesáti pěti památkách, určitě se vám bude hodit nová aplikace pro chytré mobilní telefony, kterou si můžete stáhnout zcela zdarma.
Pondělí 1. září 2014
19:26Líbí57Odpoledne na Horním náměstí bude zítra patřit setkání s hasiči a městskou policií. Od 13 do 17 hodin tu uvidíte ukázky hasičské techniky, požárního útoku děti si zařádí na atrakcích, jako jsou skákací hrad, vyzkouší požární útok, malování na obličej, proběhne zkouška hašení požáru, ukázka techniky městské policie, včetně segwayů, bude tu i laserová střelnice, děti vyzkouší skládání nábojnic nebo chytit zloděje. A něco pro dospělé – simulátor opilosti v podobě opileckých brýlí. Zajděte se podívat – za každého počasí.
18:45Líbí73Užijte si dnešní večer s kinem – v Cinestaru pro vás dnes mají akční specialitu Expendables: Postradatelní 3 ve 20:50, hudební drama Let’s Dance All In ve 21:15 nebo novou českou pohádku s Vojtou Dykem a Tomášem Klusem Tři bratři ve 21:00.
18:17Líbí62Nenechte si ujít veletrh zájmových kroužků a volnočasových aktivit pro děti. Příští víkend od 12. do 14. září v Galerii Šantovka. Najděte způsob, jak smysluplně naplnit volný čas svých dětí a jakým směrem rozvíjet jejich schopnosti a dovednosti. Více zde.
17:42Líbí59Zeki Müller nemá na vybranou. Někdo totiž postavil školní tělocvičnu přímo nad jeho "úsporami". Tedy nad místem se zakopanými ukradenými penězi, které tam pro něj ukryla jeho přítelkyně. A tak, aby se po propuštění z basy dostal ke své kořisti, musí se vydávat za suplujícího učitele na Götheho gymnáziu. Dnes večer od 20:00 v kině Metropol uvidíte německou komedii Fakjů pane učiteli.
17:02Líbí67Fanoušci Jaroslava Duška POZOR! Divadlo na Šantovce pro vás pro obrovský divácký zájem přidalo ještě jedno představení tohoto oblíbeného herce Jaroslava Duška a Divadla Vizita. Jeho nespoutané improvizace jsou na programu 30. září od 16:30 a navíc s levnějším vstupným – v druhém pásmu je pořídíte za 380 Kč. Zakoupit či zarezervovat je můžete zde.
16:25Líbí51Končí prázdniny, je tady tradiční nábor malých fotbalistů do přípravek SK Sigma Olomouc. Na trénink můžete zajít právě dnes od 17 hodin, pokud to nestíháte, máte příležitost ještě zítra 2. 9. opět v 17:00 v areálu Androva stadionu. A pokud ani to vám nevyhovuje, přijďte každé pondělí a středu, tréninky začínají v 16:30. Více info zde.
16:00Líbí Teplota dnes odpoledne dosáhla 15.1 °C
15:37Líbí65Tento týden Olomouc ožije oblíbenými Dny evropského dědictví. Také s ohledem na to, že bude zpřístupněn rekordní počet objektů, konkrétně 75, se jistě bude zájemcům velmi hodit nová aplikace pro chytré mobilní telefony. Aplikace jsou samozřejmě zdarma ke stažení – a to ve verzi pro Android, tak i i Phone. Více informací naleznete zde.
15:06Líbí49V pátek 5. září pro vás pořádají skauti z olomouckého okresu Den otevřených dveří. Skauti dveře svých kluboven otevřou mezi 16 a 18 hodinou. Vítání jsou všichni, děti i jejich rodiče. Přijďte se podívat na to, kde a v jakých místech se schází. V některých klubovnách bude připravený zajímavý doprovodný program, do kterého se můžete zapojit. Mapu otevřených kluboven a další podrobnosti najdete ZDE.
14:48Líbí57V sobotu 6.9. od 13 do 16 hodin proběhne v Hněvotíně (7 km od Olomouce) slavnostní otevření volně přístupného přírodního areálu Fit stezky, jako jediné svého druhu v Olomouckém kraji určené pro rozvoj fyzických sil, kondice a zdatnosti. Při akci bude zajištěn doprovodný program – postará se o něj Strongman Jiří Tkadlčík, Tvarůžková cukrárna z Loštic a Newman school. Fit stezka Hněvotín má celkovou délku 2000 m a je složená ze 14 různých stanovišť zaměřených na posílení a protažení celého těla.
14:22Líbí56Skvělá zpráva pro milovníky a znalce burčáku! Do Vinotéky SENECA už dovezli čerstvý burčák na moravských hroznů, a to z Vinařství roku 2011 Ing. Františka Mádla z Velkých Bílovic. Zveme všechny milovníky vína a burčáku ochutnat skutečnou kvalitu!
13:50Líbí61V Contours Fitness ode dneška běží soutěž VÁLKA S TUKY! Využijte ideální motivaci šitou ženám na míru, jak se stát do Vánoc těmi nejkrásnějšími na celém světě :-) Soutěž začíná právě dnes, ale přihlásit se můžete až do konce září. Každý měsíc bude provedena kontrola měření a vítězí dáma s největším % úbytkem tuku. Do 15. prosince!  
13:28Líbí59Moravské divadlo Olomouc opět vstoupí do nové sezony slavnostně a s grácií. Dnes od 19 hodin se na jevišti divadla představí soubory činohry, opery a operety a baletu, aby nabídly koktejl z toho nejzajímavějšího ze současného repertoáru i ochutnávku z chystaných premiér. Součástí tradičního galavečera bude předání cen za nejlepší umělecké výkony. Chybět nebudou ani divácké ceny pro nejoblíbenější umělce či Cena Klubu příznivců MDO za nejoblíbenější inscenaci. Večerem provedou Vlasta Hartlová a Jaroslav Krejčí. Poslední vstupenky jsou k dispozici ZDE!
13:24Líbí43Piana se dala do pohybu: to ze Svatého Kopečku mizí a z Denisovy ulice se stěhuje do podloubí radnice Příběh olomouckých pian nekončí, právě naopak. Po letní sezoně, kdy návštěvníci města i místní pianům nedali klid, dochází s úderem nového školního roku k dalším změnám. Piano z Lomené galerie v Denisově ulici se už dnes večer přesune přímo na náměstí do podloubí olomoucké radnice. To z Kopečku kvůli svému špatnému stavu zmizí úplně. Piano v parku naleznete až do konce října stále na stejném místě.
12:53Líbí63Po asi 15 týdnech opouští veřejné piano Lomenou galerii na Denisově ulici! Místní obyvatelé si tak oddechnou od nekonečného brnkání. Nový domov nalezne piano v podloubí olomoucké radnice. Stěhování proběhne dnes v podvečerních hodinách.
12:15Líbí87Do lavic dnes usedlo jedenáct set prvňáků, řada škol prošla přes léto rekonstrukcemi Více než jedenáct set dětí dnes poprvé usedlo do lavic v olomouckých základních školách. V řadě z nich je vítaly opravené prostory, školy totiž často k rekonstrukcím využívají prázdninové měsíce. Někde mají "jen" vymalováno, jinde se mohou radovat třeba z nového hřiště či opravené tělocvičny.
12:04Líbí62Ve znamení změn a příjemných novinek začal školní rok 2014/2015 ve většině olomouckých škol. Základní školy Rožňavská a Nedvědova jsou nově zatepleny, na základních školách Svatoplukova a Spojenců se budují hřiště a tělocvična. Během dvouměsíčního volna prošly školy opravami za 34 milionů korun. Další investice za bezmála 20 milionů skončí ve školách na podzim. Do prvních tříd v celkem 25 základních školách zřizovaných městem letos nastupuje 1170 školáků. Mateřské školy přijaly 878 dětí, kapacita 3 663 míst v celkem 44 mateřinkách je naplněna. Více informací připravujeme.
12:00Líbí Teplota dnes v poledne dosáhla 16.2 °C
11:45Líbí67Všichni vitariáni a milovníci RAW stravy POZOR! Ve Sklizenu Olomouc máme nově produkty RAWFOOD. Objevte placičky všech chutí: pohankové, lněné nebo výborné sladké kuličky. A mnoho dalšího ve Sklizenu Olomouc na ulici 8.května 523 v Olomouci.
11:26Líbí50Mora hlásí další tři posily. Obranu HCO vyztuží bývalý hráč NHL a účastník dvou olympijských her, zkušený zadák Ivan Majeský. Útočné řady posílí bývalý hráč Slavie, Brna a Karlových Varů Radek Dlouhý a vsetínský rodák Erik Hrňa z Třince, který se už na Hané v minulosti objevil. Všichni mají v Olomouci vyřízené roční hostování.
11:21Líbí58Romové z různých koutů České republiky se setkají 20. září na Svatém Kopečku u Olomouce během tradiční pouti, kterou organizuje Charita Olomouc. Přijďte se seznámit s romskou hudbou a tancem, nebo se jen pobavit v rámci atraktivního kulturního programu. V 10:00 odstartuje program pěší průvod alejí ze Samotišek.
11:09Líbí17Street dance pro děti i dospělé: Lola´s dance pořádá nábor nových tanečníků Olomoucká taneční škola Lola´s dance letos oslavila deset let své úspěšné existence. Po výborných umístěních na Mistrovstvích ČR v hip hopu i street dance show, kde získala několik titulů mistrů či vicemistrů republiky, se už nyní připravuje na mistrovství světa v těchto disciplínách. Nyní můžete využít speciálního náboru a zapsat nejen své dítě, ale i sebe do všech složek street dance.
10:47Líbí46Galerie Mona Lisa Vás zve na vernisáž výstavy Leonidase Kryvošeje Večeře je hotova. Proběhne v úterý 9. září v 17 hodin. Výstava je otevřena již od zítřka 2. září.
10:23Líbí57Centrum NATURAode dneška 1. září totální výprodej skladových zásob okrasných rostlin. Základní slevy na okrasné rostliny 30%. Při nákupu nad 1000 Kč až 50%.
10:22Líbí82Opilý nájemník vyhodil z okna hoteláku televizor. Těsně minul zahrádku restaurace Až na dva roky se může podívat třiadvacetiletý muž, který v současné době obývá pokoj v pátém patře olomouckého hotelového domu. Právě z této výšky na mol opilý nájemník vyhodil televizor. Patnáctikilový přistroj dopadl na plátěnou střechu restaurační zahrádky, od které se naštěstí odrazil a dopadl těsně vedle stolu.
9:58Líbí54Divadlo Tramtarie oslaví v letošní sezóně jubilejních 10 let své činnosti. Při té příležitosti spouští online prodej vstupenek na novém webu www.divadlotramtarie.cz. Díky nově zrekonstruovanému hledišti, jsou řady i sedačky očíslované, každý divák si v online systému vybere místo. Přes online systém lze vstupenky jak zakoupit, tak i zarezervovat. Nutné je zaplatit ji do 5 dnů od objednání. Všechny rezervace se ruší 24 hodin před představením.
9:30Líbí14Olomoucké týmy v MSFL bodovaly. Holice si poradila s Hlučínem, Sigma B remizovala s Prostějovem Obě olomoucká mužstva v MSFL hrála ve čtvrtém kole na svých stadionech. Holice se utkala s letos velice silným Hlučínem a i když hrála téměř půl hodiny v deseti a přesto zajímavé utkání dovedla do vítězného konce. Sigma B měla doma hodně těžkého a známými jmény prošpikovaného soupeře z Prostějova. Navíc posíleného vítězstvím 5:0 z minulého kola právě nad holickým týmem.
9:24Líbí61Hudební show s Darou Rolins a 5Angels s autogramiádou na Šantovce! Přijďte v sobotu 20. září od 17 hodin na charitativní koncert podpořit Dětské centrum Ostrůvek. Cena vstupenky je 250 Kč a jejím zakoupením věnujete celou částku této příspěvkové organizaci pro děti, které nemohou vyrůstat v rodinném prostředí. Vstupenky koupíte na internetu přes portál TicketArt nebo přímo na Šantovce na infocentru na recepci.
8:31Líbí42Galerie Bohéma na Dolním náměstí 7 vás zve na výstavu Ze zákulisí baletu Milady Plavčić Lipčíkové. Od 2. do 30. září, otevřeno PO–PÁ od 9 do 13 a od 13:30 do 17:30 hodin, v SO pak od 9 do 12 hodin.
8:00Líbí59Přesně před 75 lety bylo Polsko napadeno hitlerovským Německem. Tento den je považován za začátek 2. světové války.
8:00Líbí Teplota dnes ráno dosáhla 13.2 °C
7:05Líbí62Do prvních tříd letos v Olomouci nastoupí 1 170 dětí. Primátor Martin Major a náměstek pro školství Ladislav Šnevajs zahájí školní rok v pondělí 1. září hned ve dvou školách. V 8.00 hodin navštíví Waldorfskou školu Olomouc na ulici Rožňavská 21. V 9:00 hodin pak přivítají prvňáčky v ZŠ Rooseveltova.
6:36Líbí63Dnes doporučuji anglický rohlík za 13 Kč a svatební koláček s tvarohem za 7,50 Kč. Přijďte si k nám do Rašnerova pekařství v Denisově ulici. Těšíme se na Vás!
6:30Líbí63Narozeniny dnes slaví herečka Květa Fialová (*1929), fotbalista Václav Svěrkoš (*1983) a kubánsko-americká zpěvačka Gloria Estefan (*1957). Gratulujeme!
6:00Líbí61Dobré ráno, Olomouci! Všem školákům přejeme krásný první den ve škole!

Máte zajímavý tip? Pošlete ho!

FORD KUGA - PŘEDVÁDĚCÍ VŮZ

Ford Kuga Titanium 2.0 TDCi 140k, 2013

Cena: 723 231 Kč

Přehled všech nabídek »

Partnerské weby:    Brno     Plzeň     Přerov     České Budějovice     Pardubice     Hradec Králové     Ústí nad Labem     Liberec     Ostrava     Zlín

© 1997-2014 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace