Dnes je čtvrtek 1. září 2016, svátek má Linda, Samuel
Aktuální teplota: 9.9 °C

Bleskovky

Dnes je čtvrtek 1. září 2016
0:06Dnešek: první školní den, Stouni na letňáku Školáky obávané, rodiči toužebně už vyhlížené první září je tu. Co přinese? Kromě otevření školních tříd třeba i filmový zážitek s Rolling Stones.
Středa 31. srpna 2016
18:42

Stavba rodinného domu a jeho správný výběr je rozhodnutí, které většinu stavebníků potká jen jednou za život. O to pečlivěji je potřeba zvážit řešení celkové stavby a použité stavební materiály. Pokud je vaší prioritou rychlost výstavby, úspora stavebních nákladů a hlavně nízkoenergetický až pasivní standard, řešením může být dřevostavba na klíč a olomoucká firma Dřevostavby Flexidomy s.r.o. vám ochotně pomůže.

18:03

25. září od 14:00 do 18:30 se uskuteční Kurz automatické kresby pro začátečníky. Rezervace nutná na tel: 774 819 124 nebo v prodejně Bezvakytka. V ceně kurzu jsou skripta, čisté papíry A4, pastelky a propisky modrá a červená. Cena: 1200 Kč.

 

16:56

Přijďte se k nám vybavit do školy a získejte dárek k nákupu nad 600 Kč. Jedná se o plastového létajícího draka ZDARMA (motiv populárních pohádek: Cars, Spiderman, Mimoni, Ledové království). Akce platí od 1. 9. do vydání zásob, tak neváhejte :)

16:51Galerie Šantovka se o víkendu promění v oázu zájmových kroužků Hledáte pro děti koníček, aby po škole trávili čas smysluplně? Pak si zapište do svých diářů termín 3. a 4. září, kdy se Galerie Šantovka promění v ostrov plný zájmových kroužků! Vybírat bude rozhodně z čeho.
16:04Rekonstrukce 1. máje se opět odkládá. Vítězná firma couvla a město přišlo o slíbené dotace Prokletí? Rekonstrukce tramvajové trati na ulici 1. máje se opět odkládá. Na příští rok. Firma Strabag, která vyhrála soutěž, z celé akce vycouvala a město tak pár dnů před plánovaným zahájením prací zůstalo bez dodavatele. A najít bude muset i jiný zdroj financí: švýcarské fondy, z nichž měla přitéct podstatná část prostředků na opravu, s odkladem padají.
16:03

Křest publikace Od rozštěpu k úsměvu, který se uskuteční už 1. září v Galerii Šantovka, slavnostně ukončí výstavu fotografií známé české fotografky Lenky Hatašové. Ty zachycují děti a dospělé, kteří se narodili s rozštěpem obličeje. Výstava je součástí osvětového projektu, jehož cílem je ukázat, že i přes dlouhodobou a náročnou léčbu rozštěpu lze s touto vrozenou vývojovou vadou prožít plnohodnotný a šťastný život. Publikace následně poputují do center prenatální diagnostiky a porodnic, aby ulehčily začátek rodičům, jejichž děťátko má rozštěp obličeje. 

16:00Teplota dnes odpoledne dosáhla 22.3 °C
15:42

Univerzita Palackého v Olomouci zve své absolventy na návštěvu. Přijeďte pozdravit staré přátele a město svých studentských let :)

14:36

Atelier ROMANTICA vám nabízí vyzkoušet si práci s živými čerstvými květinami a uvázat si krásnou kytici či se naučit, jak se správně starat o řezané květiny. A to formou kurzu, který se bude konat ve čtvrtek 8. září 2016 od 16. do 18. hodiny. Pozor - kapacita je omezená na pouhých 6 osob, a uzávěrka přihlášek je 2. září do 12. hodiny. Další informace získáte na prodejně nebo zde.

14:05

Svatební den můžete zažít už v neděli 11. září tohoto roku, a to na zámku v Náměšti na Hané. Od 11. hodiny zde totiž bude probíhat prezentace svatebních služeb. Těšit se tak můžete na módní přehlídky svatebních šatů, ukázky líčení, svatebních tabulí a obřadů, výstavu svatebních dortů s ochutnávkou a mnoho dalšího. Nebude chybět ani program pro děti či svatební tombola. Srdečně vás zve Skvělá svatba, další informace naleznete ZDE. Přijďte se nechat inspirovat i pobavit. ;-)

13:32

Centrum pohybu připravilo kompletní nabídku kurzů pro všechny aktivní SENIORY. Zápis do těchto kurzů bude probíhat 7. září 2016 od 14:45. Veškeré informace obdržíte na telefonu 774 004 641, na stránkách www.centrumpohybuol.cz nebo prostřednictvím e-mailu lenka.fasnerova@volny.cz.

12:51Přihlaste své děti na tancování. TS Rytmus pořádá nábor nových členů Taneční skupina Rytmus Olomouc pořádá s novým školním rokem opět nábor nových členů. Ve středu 7. září v 17:00 se mohou hlásit junioři a mládež (ročník 2005 a starší), ve čtvrtek 8. září v 17:00 pro mini a děti (ročník 2013 až 2006ú, a to v tělocvičně ZŠ Tř. Spojenců v Olomouci.
12:38

Olomoucké kulturní prázdniny končí už dnes. Večer od 20:00 vystoupí holandská kapela Leif De Leeuw Band.

12:03

Nositelem titulu Vesnice Olomouckého kraje roku 2016 se stala obec Hněvotín. Toto ocenění získává obec, která se nejlépe prezentuje ve všech posuzovaných oblastech – společenský život, aktivity občanů, podnikání, péče o stavební fond a obraz vesnice, občanská vybavenost, inženýrské sítě a úspory energií, péče o veřejná prostranství, přírodní prvky a zeleň v obci, péče o krajinu, připravované záměry, informační technologie obce a koncepční dokumenty. 17. září bude vyhlášen celostátní vítěz.

12:00Teplota dnes v poledne dosáhla 20.6 °C
11:30

Tata Bojs, Horkýže Slíže, Mandrage, Peter Lipa, Vypsaná fiXa, Michal Hrůza a samozřejmě No Name. Beerfest konečně odtajnil jména účinkujících. Olomoucký svátek piva se letos přesunul, vypukne 22. září, a kromě skvělé muziky slibuje samozřejmě i nevšední pivní lahůdky.

10:33

V kouzelnou zahradu promění kroměřížský Libosad festival Hortus Magicus. Program nabídne návštěvníkům Květné zahrady během soboty a neděle 3. a 4. září tři desítky položek barokních atrakcí a představení.

9:32

Přivítejte školní rok s námi! Od 1. 9. máme pro Vás připravený točený mražený jogurt a vynikající čokoládovou zmrzlinu.Těšíme se na Vás v prodejně La Formaggeria na Horním náměstí v Olomouci.

8:22

Přemýšlíte, co dětem k snídani nebo do školy na svačinu? Přijďte si vybrat z pestré nabídky čerstvých moštů, nektarů nebo ovocných nápojů. Prodejna MOŠTOVNA LAŽANY pro Vás připravila 29 druhů. Kromě klasického jablka a hrušky nabízíme meruňku, višeň, švestku nebo černý rybíz, brusinku, malinu, jahodu apod. Velmi oblíbená je červená řepa a mrkev. Na naší prodejně v Sokolské ulici 44 (naproti kina Metropol) Vám také nabídneme čerstvý med – medovicový, javorový, akátový, květový, pastovaný nebo třeba se skořicí. Těšíme se na Vaši návštěvu. Po - Pá 10:00 - 18:00, So - 8:30 - 11:30.

 

8:00Teplota dnes ráno dosáhla 11 °C
7:29

Na konci srpna roku 1416 zakázala olomoucká městská rada českým pekařům z Olomouce šrotovat v městských mlýnech, zřejmě proto, že projevovali sympatie k husitství.

6:46Můj brácha má prima bráchu. Tomáš a Juraj Mikúšové by mohli na Hané vytvořit údernou bratrskou dvojici HC Olomouc má deset dní do startu extraligy. Kádr se zúžil a trenéři Venera s Tomajkem už pomalu ladí sestavu pro první zápas s Litvínovem. Třetí útok, zdá se, bude zase slovenský. Petera Húževku zřejmě nahradí ve třetí formaci se Skladaným a Tomášem Mikúšem bratr posledního jmenovaného Juraj. Bratři Mikúšové ze Skalice by tak mohli hrát v jednom dresu za HC Olomouc. Juraj nehrál přes dva roky kvůli potížím s kolenem. O působení hokejisty, který má za sebou úspěšné působení v KHL, by se na Hané mělo rozhodnout dnes. Na ledě to bratrům klape, oba ještě chtějí zlepšit koncovku a svorně chválí kolegu z útoku Skladaného.
6:30

Narozeniny dnes slaví modelka Tereza Maxová (*1971), hokejisté Radek Martínek (*1976) a Ondřej Pavelec (*1987) i americký herec Richard Gere (*1949). 

6:00

Dobré ráno, Olomouci! Roku 1907 byla mezi Velkou Británií, Ruskem a Francií vytvořena Trojdohoda. A taky je poslední prázdninový den!

0:06Dnešek: poslední den prázdnin zpříjemní holandská rocková pecka Je tu poslední den prázdnin. Středa. Co se bude dít?

Máte zajímavý tip? Pošlete ho!

© 1997-2016 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace