www.olomouc.cz - hlavní stránka
Dnes je čtvrtek 18. prosince 2014, svátek má Miloslav
Aktuální teplota: 6 °C

Bleskovky

Dnes je čtvrtek 18. prosince 2014
20:14Líbí4Vánoční dárek plný rockové hudby. Ještě nevíte, čím uděláte pod stromečkem radost vašim blízkým? Co takhle vstupenka na špičkový bigbít v příštím roce v Olomouci? Rockový ples 21. února, bývalý člen skupiny Yes a klavírní virtuos Rick Wakeman 23. února nebo lístek na Uriah Heep, Stromboli, Tublatanku a další hvězdy, které zahrají na Bounty Rock Cafe Open Air 13. června? Vstupenky v síti Ticketstream nebo v Bounty Rock Cafe na třídě Kosmonautů.
19:27Líbí23Každý čtvrtek v Meex club nejen pro všechny z Olomouce Studentská party! Má pro vás vstup free a start ve 22:00. A všichni, kdo se registrují zde na FB dostanou speciální drink gratis! ;-)
18:43Líbí78Opět je tu čtvrtek s Československou soc. párty ve Varně. Finlandia za 30 Kč a také vstup free! Otevřeno od 22:00. Zajděte se bavit. ;-)
17:57Líbí17Dejte si pohov, neblázněte! Nebo vám uteče něco podstatnějšího než dárky Proč my vlastně slavíme Vánoce, říkám si, když kolem mě - téměř nehybného - v ulicích proudí zamračené davy obtížené taškami a balíčky. Všechny ty infarkty a deprese z nedostatku prostředků na vysněné Točiono se ženou jako vichřice a smysl se z toho dávno vytratil. Je to škoda. Vánoce - to je přece čas zázraků - zdaleka ne jenom těch spirituálních. Je škoda, že v tomhle tempu je málokdo stihne prožít.
17:56Líbí45Připravte se na nejdivočejší a nejdobrodružnější Noc v muzeu všech dob. Dnes večer v kině Metropol. Ve 20 hodin začíná Noc v muzeu: Tajemství hrobky.
16:53Líbí39Na dnešní večer si pro vás baletní soubor Moravského divadla Olomouc připravil taneční ztvárnění klasické opery Rusalka Antonína Dvořáka. Nelehkého úkolu poprvé převést nejznámější českou operu do řeči tance se ujal šéf souboru, režisér a choreograf Robert Balogh. V inscenaci se představují nové zahraniční posily souboru. Dnes v 19 hodin.
16:32Líbí70V letošním čtrnáctém ročníku charitativní aukce slavného kalendáře Pirelli, který pořádá portál iDNES.cz, zvítězil olomoucký Resort Hodolany. Výtěžek ve výši 244 444 Kč poputuje tradičně ve prospěch Masarykova onkologického ústavu v Brně.
16:12Líbí41V salonu Tatatattoo si prvních 5 zákazníku či zákaznic může nechat udělat krásné malé tetování se slevou 50%! Zima je vhodná doba na nové tetování – nesvítí sluníčko, nepotíme se tak jak v létě a koupeme se méně... Vhodné i jako vánoční dárek! Rezervace na tel. 705 101 127 nebo formou zprávy na FB Tatattatoo.
16:00Líbí Teplota dnes odpoledne dosáhla 6.5 °C
15:47Líbí40Dnes večer vás Divadlo na Šantovce zve na speciál populární travesti skupiny! Scandalladies Brno se představí dnes od 19 hodin. Vstupenky v ceně 220 Kč koupíte zde.
15:20Líbí41Distributor a prodejce autodílů pro osobní, užitková i nákladní vozidla, APM Automotive s.r.o. hlásí změnu adresy! Firmu najdete nově přestěhovanou na adrese Týnecká 714/6 v Olomouci v nových a větších prostorách. ;-)
15:19Líbí8Házenkářka Michaela Hrbková končí v Chorvatsku a míří do Německa Česká reprezentantka v házené Michaela Hrbková ukončila po půl roce své první zahraniční angažmá v chorvatském klubu Lokomotiva Záhřeb. Z týmu účastníka letošní Ligy mistrů odchází z finančních důvodů, protože klub dluží hráčkám peníze. O svém dalším působišti by chtěla mít sedmadvacetiletá Hrbková, bývalá hráčka Zory Olomouc a naposledy v Česku Sokola Poruba, jasno nejpozději do konce roku. Momentálně vyjednává s klubem z prvním německé bundesligy.
14:48Líbí43Na poslední adventní víkend je připraven také olomoucký Dopravní podnik. Ve dnech 20.–21. prosince posiluje tramvajový i autobusový provoz. Posílena bude linka tramvají č. 2, kde budou vypraveny spřažené soupravy. V případě potřeby bude na pokyn dispečera posílena doprava i na lince č. 4. Autobusový provoz bude posílen na lince č. 16, kde budou nasazeny kloubové autobusy. Více zde.
14:13Líbí56Betlémské světlo, symbol míru a naděje, připutuje do Olomouce v sobotu 20. 12. v 8:51 se skauty z Brna na hlavní nádraží, v neděli 21. 12. jej při slavnostní bohoslužbě předá arcibiskup Jan Graubner spolu s vánočním poselstvím osobnostem veřejného života. Pro plamínek z Betléma si můžete přijít do olomouckých kostelů nebo ke sloupu Nejsvětější Trojice, kde jej budou na Štědrý den rozdávat skauti. Další info o místě a čase předávání Světla najdete zde.
14:00Líbí15Hřebejkův Případ pro exorcistu znovu v Olomouci. Přijďte na exkluzivní předpremiéru Exkluzivní předpremiéra prvního filmu z třídílné detektivní minisérie Případ pro exorcistu se uskuteční ve čtvrtek 18. prosince od 19:30 ve filmovém sále konviktu. Vstup na akci je zdarma, a to až do vyčerpání kapacity sálu. Projekce se zúčastní také spisovatel Michal Sýkora, se kterým po promítání proběhne diskuze.
13:29Líbí47V Olomouci letos odborníci zaznamenali unikátní výskyt vzácného netopýra jižního, který je doma především ve Středozemí. Na dospělého samce i netopýří slečnu upozornili sami obyvatelé města. Jedná se o dosud nejsevernější výskyt tohoto druhu v Česku. Jelikož tito savci žijí v koloniích, dá se předpokládat, že jich je ve městě více. Vůbec poprvé byl zaznamenán v roce 2007 ve Znojmě a předloni v Brně. Olomouc je tedy teprve třetím místem v ČR, kde byl netopýr jižní nalezen.
13:27Líbí21Do Jazzu míří legendární Priessnitz. A je beznadějně vyprodáno Legendární jesenická kapela Priessnitz je vzácná. Hraje málo, desku nevydala už osm let. Není se proto čemu divit, že kapelu na prosincovém turné, čítajícím jen několik zastávek, provázejí vyprodané sály. Nejinak je tomu i v Olomouci, kde kapela kolem Jaromíra Švejdíka vystoupí v pátek 19. prosince.
13:18Líbí19Moravské divadlo bude v další novince řešit Spor: kdo může za nevěru, muži, nebo ženy? Už zítra se v Moravském divadle bude poprvé řešit odvěký spor: kdo byl první nevěrný - Adam, nebo Eva? Inscenace Spor francouzského dramatika Pierre de Marivauxe na tuto otázku sice neodpoví, divákům ale slovenský režisér Michal Spišák nabídne zajímavou podívanou.
12:51Líbí35V období vánočních a novoročních svátků bude svoz odpadů a provoz sběrových dvorů probíhat v mimořádném režimu, upozorňují Technické služby města Olomouce. Svoz odpadů od 24. prosince do 31. 12. 2014 bude probíhat podle platného harmonogramu – tedy ve stanovených svozových dnech. Více informací ZDE.
12:24Líbí53Sýkorův Případ pro exorcistu se vrací do Olomouce. Česká televize jej na akademické půdě uvede v exkluzivní předpremiéře. První film z třídílné detektivní minisérie, zrežírované Janem Hřebejkem, můžete vidět už dnes 18. prosince od 19:30 pod záštitou olomouckého Pastiche Filmz a Filozofické fakulty ve filmovém sále Uměleckého centra UP v Olomouci. Vstup je zdarma. Projekce se zúčastní spisovatel Michal Sýkora, se kterým po promítání proběhne diskuze. Více informací zde.
12:00Líbí Teplota dnes v poledne dosáhla 5.7 °C
11:43Líbí55OpenWine si pro vás připravilo last minute nabídku vín a sektů z Jižní Ameriky. Ochutnejte novinky letošního roku, nové ročníky vašich oblíbených vín a vybrané sekty v setu 12 vybraných vín se speciální předvánoční slevou 30%. Tato sleva se vztahuje pouze na celý set, dodatečné změny nejsou možné. Pokud si vína objednáte do pátku 19.12., expresní kurýr vám je doručí v úterý 23.12.! Objednávky na tel. 731 484 399 nebo mailem zuzana@openwine.cz.
11:07Líbí54Náš polední tip: dnes si zajděte pochutnat třeba na grilovaných kouscích lososa s parmazánovými noky. Ty vás lákají do Taboo restaurantu. Pokud vás náš výběr z menu neláká, vyberte si z nabídky Poledního menu sami. Dobrou chuť!
10:48Líbí50Přijďte si užít Předvánoční pohádkovou noc do Centra pohybu. Z pátku 19. na sobotu 20. prosince od 18 do 9 hodin. Děti si s sebou vezmou spacák, karimatku, plyšáka na spaní, pyžamo, kartáček na zuby s pastou, lahev na pití a teplejší oblečení na večerní hru. Večer je čeká výtvarná dílna, čtení pohádky a promítání, hry a zábava. :-) Nutná rezervace míst na tel. 774 004 641, nebo e-mailem lenka.fasnerova@volny.cz.
10:29Líbí52Před vánoční žranicí, proběhni se vánicí! :-) To je motto Vánočního běhu, který se rozeběhne v neděli 21. prosince u přírodního koupaliště Poděbrady! Start je v 10 hodin a připojit se může doslova každý! Připraveny jsou kategorie Medvídci pro kluky a holky a okruh cca 500 metrů, Medvědi, kteří si oběhnou jeden okruh kolem Poděbrad a nakonec Supermedvědi, kam budou zařazeni všichni, kdo se cítí na dva okruhy kolem Poděbrad. Vklad je 50 Kč, za což vás čeká teplý čaj v cíli, odměny a tombola. Informace podá Mgr. Martina Gallo, sport@ddmolomouc.cz, 731 444 445.
10:17Líbí20Betlémské světlo dorazí do Olomouce už tuto sobotu Betlémské světlo, symbol míru a naděje, připutuje do Olomouce v sobotu 20. prosince, v neděli jej pak při slavnostní bohoslužbě předá arcibiskup Jan Graubner spolu s vánočním poselstvím osobnostem veřejného života. Lidé si pro plamínek z Betléma mohou přijít do některého z olomouckých kostelů nebo ke sloupu Nejsvětější Trojice, kde jej budou na Štědrý den rozdávat olomoučtí skauti.
9:51Líbí52Předvánoční slevy v Obuvi Hulman až -35 % na zimní boty a kozačky. Neváhejte a přijďte nás navštívit. Jistě si tu vybere každý své vysněné botky. Můžete se i podívat na e-shop www.obuvhulman.cz, kde máme všechny modely i slevy.
9:28Líbí13Olomoucké volejbalistky v pohárové Evropě končí, na tureckou Bursu znovu nestačily Ani set neuhrály volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc v odvetě 3. kola evropského poháru Challenge Cup na palubovce tureckého týmu Bursa BBSK. Po dvou porážkách 0:3 vysokoškolačky pohárovou Evropu alespoň pro letošek definitivně opouštějí, vysoce favorizovaná Bursa postupuje podle očekávání do osmifinále soutěže.
9:26Líbí37Včera po 16. hodině zaměstnal olomoucké hasiče hořící novinový stánek na třídě Kosmonautů. Když dorazili na místo, zjistili, že hoří uvnitř nepoužívaného plechového novinového stánku, ve kterém přebývali lidé bez domova. Jeden z nich byl uvnitř a utrpěl popáleniny na ruce. Zdravotnická záchranná služba ho proto odvezla na ošetření do nemocnice. Hasiči stánek uhasili a věci, které uvnitř hořely, vynesli ven a dohasili na volném prostranství. Výše škody a příčina vzniku požáru se vyšetřuje.
8:46Líbí55Potěšte partnera, děti nebo rodiče netradičním dárkem. Nadělte svým blízkým pod stromeček stylovou koloběžku Kostka nebo jim kupte poukaz na pěkný výlet přírodou se sjezdy a hospůdkami na trase s RIDE ON. Výlet z Kopečka do Olomouce tentokrát na koloběžce může být pod stromečkem to pravé. ;-) Nakupovat můžete pohodlně přes e-shop. Pokud nevíte kterou, nechte si poradit zde. A samozřejmě nemusíte kupovat zajíce v pytli – otestujte kolobku v terénu!
8:02Líbí44Zpříjemněte si předvánoční čas a zajeďte si do Barokní sýpky v Ludéřově na výstavu betlémů soukromých sběratelů a na vánoční koncert Koleda nám nastala, který se koná v sobotu 20.12. v 18. hodin. Vstupné je dobrovolné. Na výstavě pak uvidíte betlémy soukromých sběratelů i výstavu fotografií zimní krajiny Aleny Kopecké, a to ve dnech 20. a 31. prosince od 13 do 18 hodin a dnes ve středu 17. prosince od 17 do 19 hodin.
8:00Líbí Teplota dnes ráno dosáhla 4.2 °C
7:26Líbí29Dnes je to tři roky, kdy zemřel první prezident České republiky Václav Havel.
6:39Líbí52Dnes doporučuji biskupský chlebíček za 25 Kč a croissant se zelím a slaninou za 13 Kč. Přijďte si k nám do Rašnerova pekařství v Denisově ulici. Těšíme se na Vás!
6:30Líbí52Narozeniny dnes slaví herec a moderátor Marek Eben (*1957), americký režisér Steven Spielberg (*1946), američtí herci Brad Pitt (*1963) a Katie Holmesová (*1978) i americká zpěvačka Christina Aguilera (*1980). Gratulujeme!
6:00Líbí41Dobré ráno, Olomouci! Dnes je to přesně 79 let ode dne, kdy byl Dr. Edvard Beneš zvolen druhým Československým prezidentem.
5:03Líbí108Opilec způsobil hromadnou havárku, zranili se tři lidé Řetězovou havárku způsobil na mol opilý řidič v ulici U Podjezdu. Nezvládl zastavit a jeho selhání odnesla hned tři další auta. A zranili se tři lidé.
Středa 17. prosince 2014
19:13Líbí80Středa v Belmondu? To je tradiční Erasmus party, tentokrát na téma Greece Turkish Ukraine. Bavit vás budou DJ Ron JB, k tomu welcome drink a půlnoční překvapení! Začátek ve 22:00. Tak přijďte. ;-)
18:53Líbí55Útočník HC Olomouc Roman Rác neodcestuje se slovenskou reprezentací na turnaj Arosa Challenge do Švýcarska. Turnaje se kvůli zraněné noze nezúčastní.
18:03Líbí75Také dnes večer si můžete zajít na velké finále hobitího dobrodružství! Hobit: Bitva pěti armád uzavírá epické dobrodružství Bilbo Pytlíka, Thorina Pavézy a skupiny trpaslíků. Jak to všechno dopadne, uvidíte dnes večer od 20:00 v kině Metropol.
17:26Líbí52Dnes večer nabízí Moravské divadlo Olomouc operu ve třech dějstvích podle skici Alberta Steffena Pád Antikrista. Dílo německo-židovského skladatele Viktora Ullmanna v prvním scénickém provedení v České republice. Navíc je to poprvé, kdy s olomouckým souborem spolupracuje Jan Antonín Pitínský uznávaný režisér, dramatik a prozaik, několikanásobný držitel Ceny Alfréda Radoka. Začátek v 19 hodin.
16:49Líbí67Dnes večer na vás ve Stage baru čeká noc věnovaná Michaelu Jacksonovi! Po celý večer se budou hrát jeho nejznámější i méně známé písničky. K tomu Tullamore za 35 Kč, fotbálek & šipky, kvalitní ozvučení a spousta dalšího. Začátek ve 20:00.
16:19Líbí90Sháníte dárky na poslední chvíli? Nechte se inspirovat našimi tipy Vánoce už jsou za rohem a vy ještě nemáte nakoupeno? Prekérní situace. Ale nebojte, nejste v tom sami. Ač si každý rok říkáme, že příště už určitě vybereme dárky s předstihem a dáme si záležet, aby naše nápady byly vskutku originální, zase to neklaplo. Opět se musíme obrnit notnou dávkou trpělivosti a tolerance a po hlavě se vrhnout vstříc zuřivému davu v nejbližším obchoďáku a nechat se dovléknout tu k parfémům, podruhé třeba k oblečení či elektronickým pomocníkům do domácnosti. A nebo stačí sednout s hrnkem kávy k internetu a podívat se, kde seženete záchranu v podobě dárkových poukazů. Zkrátka když chybí nápad, darujte výběr! Inspirujte se našimi tipy na dárky na poslední chvíli a užijte si fajn Vánoce.
16:13Líbí62Nechte se pozvat, milovníci vín, do vinotéky Petry Kobzové na Rožňavské 10 v Olomouci. Během čtvrtečního večera 18. prosince zde ochutnáte vína z vinařství Lahofer z Dobšic. Čekat na vás bude 12 přívlastkových vín. Průvodcem vinařstvím na dálku, víny a vším, co vás bude zajímat, bude jako obvykle pan Chaloupecký, odborník a profesionál ve svém oboru. Cena na osobu činí 250 Kč a začíná se v 19:00. Závazné rezervace míst na tel. 737 818 161.
16:00Líbí Teplota dnes odpoledne dosáhla 3.5 °C
15:50Líbí49Judo klub Olomouc pořádá v pátek 19. prosince od 16:30 akci Judoshow v prostorách školní tělocvičny na Terrerově náměstí v Olomouci. Cílem této akce je motivovat děti k lepším výkonům a podílet se na rozvoji sportovní činnosti v Olomouckém kraji. Zároveň by měla vám, divákům, poskytnout i jiný pohled na Judo, než jak ho znáte z televize.
15:24Líbí56"Jak to, že vlastníte tygra? Já nevím, měl jsem ho skoro celý život…" Úsměvné vyprávění o tom, co je a není v životě důležité, volně podle slavné novely Williama Saroyana. Vladislav Kracík: …a za Tracym tygrdnes večer v 19:30 DERNIÉRA v Divadle Tramtarie.
14:53Líbí53Diváci pozor, Moravské divadlo Olomouc hlásí změna programu! Z provozních důvodů se v neděli 21. prosince ruší představení My Fair Lady, místo něj divadlo uvádí od 19 hodin muzikálové představení Noc na Karlštejně. Již zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti na náhradní představení, případně je lze vrátit v pokladně divadla do 23. prosince.
14:19Líbí46Z důvodu nepřízně počasí je Park sportu Hrubá Voda nucen dočasně přerušit provoz lyžařského areálu! Znovuotevření areálu pro veřejnost plánuje opět na neděli 21. 12. 2014 na 9:00.
14:11Líbí92Policie pátrá po lupiči v krátkém kabátku. S nožem v ruce vybral bar a odkráčel k Týnečku K ozbrojenému přepadení došlo včera odpoledne v baru na ulici Pavlovická. Muž v krátkém kabátku, s čepicí na hlavě a nožem v ruce obral servírku o tržbu a zmizel směrem k Týnečku. Policie teď po něm pátrá, o pomoc prosí i svědky.
13:41Líbí52Rok se s rokem sešel a olomoucké akvabely si pro vás opět připravily Vánoční vystoupení, tentokrát na téma Letem muzikálovým světem. Přijít se podívat můžete na Plavecký stadion v sobotu 20. prosince od 16:30 a 19:00 a v neděli 21. prosince od 18:30. Vstupné 100 Kč, děti od 3 do 10 let 50 Kč.
13:06Líbí51SK Sigma Olomouc rozšiřuje trenérské týmy u mládeže. Ta patří již pár desetiletí k nejúspěšnějším v České republice. Chcete se na tom podílet? Rádi byste trénovali v jednom z nejúspěšnějších klubů v zemi? Máte možnost. SK Sigma Olomouc v rámci rozšíření realizačních týmů hledá trenéry pro kategorie žáků a přípravek. Pokud vlastníte minimálně trenérskou licenci B a rádi byste se stali členy úspěšného mládežnického týmu SK Sigma Olomouc, můžete se hlásit u šéftrenéra žáků Pavla Tökölyho na email pavel.tokoly@sigmafotbal.cz. Více čtěte zde.
12:35Líbí64Sýkorův Případ pro exorcistu se vrací do Olomouce. Česká televize jej na akademické půdě uvede v exkluzivní předpremiéře. První film z třídílné detektivní minisérie, zrežírované Janem Hřebejkem, můžete vidět už ve čtvrtek 18. prosince od 19:30 pod záštitou olomouckého Pastiche Filmz a Filozofické fakulty ve filmovém sále Uměleckého centra UP v Olomouci. Vstup je zdarma. Projekce se zúčastní spisovatel Michal Sýkora, se kterým po promítání proběhne diskuze. Více informací zde.
12:18Líbí58Potřebujete inspiraci na Vánoce? Pro sebe nebo pro své blízké? Jaké knihy jsou aktuálně v Olomouci nejžádanější? V TOP 10 nejprodávanějších knih posledních dní figuruje Havel od Michala Žantovského, Na útěku Miroslava Kasáčka, ale také Tvarytmy Jaroslava Duška a Pavlíny Brzákové. Podívejte se, o jaké další tituly je v Knihkupectví Kosmas těsně před Vánoci největší zájem.
12:00Líbí Teplota dnes v poledne dosáhla 3.7 °C
11:45Líbí56Ochutnejte nejlepší kávy na světě: do zítřka 18. prosince vaří Cafe Delux NEPÁL MONT EVEREST 100% – ARABICA SUPREME. Plná sametová chuť koření a čokolády. Tato káva pěstovaná na úpatí Mt. Everestu je právem označovaná jako jedna z nejvzácnějších na světě. Plantáž Plantec Coffee Estate se nachází 75 km severně od Katmandu podél řeky Trisuli. Káva má ekologický certifikát USDA Organic. Ochutnejte čerstvou praženou kávu v Cafe Delux.
11:08Líbí62Náš polední tip: dnes si zajděte třeba na špagety s opečenými rajčátky, restovanými žampiony a tyrolskou slaninou, sypané parmazánem. Ty na vás čekají v kavárně a pizzerii U Netopýra. Pokud vás náš výběr z menu neláká, vyberte si z nabídky Poledního menu sami. Dobrou chuť!
10:42Líbí63Dárek, který potěší nejeden mlsný jazýček. :-) Ve Sklizeno je to táááák jednoduché. Vybírat můžete ze spousty těch nejlepších dobrot např. vína, marmelád, pálenky, té nejlepší čokolády, čaje nebo rovnou namíchaným dárkovým košem. Přijďte v těchto dnech do Sklizena Olomouc, rádi vám s výběrem poradíme a vše krásně zabalíme. Těšíme se na Vaši návštěvu Vaše Sklizeno Olomouc.
10:14Líbí60Vánoční dárek? DÁRKOVÉ BALENÍ MOŠTŮ A MEDŮ. S blížícími se Vánocemi si pro vás Moštovna Lažany připravila několik druhů dárkových balení. Letošní novinkou je "na přání". Můžete si sami vybrat, kterými mošty, ovocnými nápoji nebo nektary obdarujete své blízké. Další novinkou jsou dárková balení medů, která si můžete opět naplnit podle svých představ. Budete tak mít nejen originální, ale i zdravý dárek, který potěší. Přijďte do Moštovny Lažany na Sokolské 44 u kina Metropol, těšíme se na Vaši návštěvu.
9:43Líbí54Nevíte, čím překvapit své blízké pod vánočním stromečkem? Máme pro vás tip. Dárkové poukázky do Aquaparku se slevou až 50%! A to není vše. Při zakoupení deseti poukázek získáte jedenáctou ZDARMA! Již nyní v e-shopu aquaparku: http://eshop.aqua-olomouc.cz.
9:08Líbí81Vánoční dárek plný rockové hudby. Ještě nevíte, čím uděláte pod stromečkem radost vašim blízkým? Co takhle vstupenka na špičkový bigbít v příštím roce v Olomouci? Rockový ples 21. února, bývalý člen skupiny Yes a klavírní virtuos Rick Wakeman 23. února nebo lístek na Uriah Heep, Stromboli, Tublatanku a další hvězdy, které zahrají na Bounty Rock Cafe Open Air 13. června? Vstupenky v síti Ticketstream nebo v Bounty Rock Cafe na třídě Kosmonautů.
8:46Líbí56Zcela originálním vánočním dárkem, který vydrží opravdu napořád a navíc sluší, můžete letos překvapit pod vánočním stromečkem. Nadělte tetování! Třeba z nově otevřeného tatérského studia Tatatattoo, které najdete přímo v centru města, ve Ztracené 36.
8:03Líbí58Nadace Bezpečná Olomouc si Vás dovoluje pozvat na další ročník Adventního varhanního koncertu, který se uskuteční v pátek 19. prosince 2014 od 19 hodin v Chrámu sv. Mořice. Na jedny z největších varhan střední Evropy zahraje Karel Martínek a některé skladby dokreslí zpěvem sbor Amoc. Jde o příležitost se na chvíli zastavit v tomto předvánočním shonu a zaposlouchat se do skladeb J.S. Bacha, A. Brucknera, E.Gigouta a dalších předních skladatelů. Vstup je volný.
8:00Líbí Teplota dnes ráno dosáhla 1.5 °C
7:28Líbí58Nad Moravou se 17. prosince 1944 odehrála největší letecká bitva 2. světové války, známá také jako "Krvavá neděle". Z italských základen tehdy vzlétlo 527 bombardovacích letounů Liberator a Flying fortress a 300 doprovodných stíhacích letounů Lockheed Lightning a North American Mustang. Cílem byly rafinerie v Horním Slezsku. V oblasti Přerovska prudce zaútočila německá Luftwaffe stovkou stíhaček Messerschmitt a Focke Wulf. K zemi během bitvy padlo 25 amerických a 51 německých letounů. Pomníky sestřelených amerických letců najdeme v Troubkách, Rokytnici a Palačově.
6:38Líbí67Dnes doporučuji pizzu s olivami, nebo kukuřicí za 25 Kč a Honzovu buchtu s povidlím za 11 Kč. Přijďte si k nám do Rašnerova pekařství v Denisově ulici. Těšíme se na Vás!
6:30Líbí43Narozeniny dnes slaví čeští herci Jaroslav Satoranský (*1939) a Jaromír Dulava (*1960) i britská atletka Paula Radcliffeová (*1973). Gratulujeme!
6:00Líbí52Dobré ráno, Olomouci! Před 76 lety, roku 1938, vyšel v časopise Mladý hlasatel první díl kresleného seriálu Rychlé šípy spisovatele Jaroslava Foglara
5:51Líbí60Bikepark ve Slavoníně vyroste ještě před letními prázdninami Na konci června roku 2015 by mělo konečně vzniknout dlouho očekávané terénní hřiště pro freestylové cyklistické aktivity, MTB a BMX sporty. Projekční přípravy začaly v roce 2009. Volně přístupné veřejné sportoviště o celkové rozloze 10 tisíc metrů čtverečních vyroste ve Slavoníně, v provozu bude každoročně od dubna do října.

Máte zajímavý tip? Pošlete ho!

DELUX RIKO 250g

SMĚS VYBRANÝCH DRUHŮ ARABIC A ROBUSTY. Mandlově karamelová chuť s kořeněným aroma.

Cena: 120 Kč

Přehled všech nabídek »

© 1997-2014 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace