www.olomouc.cz - hlavní stránka
Dnes je pondělí 1. září 2014, svátek má Linda, Samuel
Aktuální teplota: 15.7 °C

Bleskovky

Dnes je pondělí 1. září 2014
14:48Líbí14V sobotu 6.9. od 13 do 16 hodin proběhne v Hněvotíně (7 km od Olomouce) slavnostní otevření volně přístupného přírodního areálu Fit stezky, jako jediné svého druhu v Olomouckém kraji určené pro rozvoj fyzických sil, kondice a zdatnosti. Při akci bude zajištěn doprovodný program – postará se o něj Strongman Jiří Tkadlčík, Tvarůžková cukrárna z Loštic a Newman school. Fit stezka Hněvotín má celkovou délku 2000 m a je složená ze 14 různých stanovišť zaměřených na posílení a protažení celého těla.
14:22Líbí21Skvělá zpráva pro milovníky a znalce burčáku! Do Vinotéky SENECA už dovezli čerstvý burčák na moravských hroznů, a to z Vinařství roku 2011 Ing. Františka Mádla z Velkých Bílovic. Zveme všechny milovníky vína a burčáku ochutnat skutečnou kvalitu!
13:50Líbí26V pátek 5. září pro vás pořádají skauti z olomouckého okresu Den otevřených dveří. Skauti dveře svých kluboven otevřou mezi 16 a 18 hodinou. Vítání jsou všichni, děti i jejich rodiče. Přijďte se podívat na to, kde a v jakých místech se schází. V některých klubovnách bude připravený zajímavý doprovodný program, do kterého se můžete zapojit. Mapu otevřených kluboven a další podrobnosti najdete ZDE.
13:50Líbí32V Contours Fitness ode dneška běží soutěž VÁLKA S TUKY! Využijte ideální motivaci šitou ženám na míru, jak se stát do Vánoc těmi nejkrásnějšími na celém světě :-) Soutěž začíná právě dnes, ale přihlásit se můžete až do konce září. Každý měsíc bude provedena kontrola měření a vítězí dáma s největším % úbytkem tuku. Do 15. prosince!  
13:28Líbí36Moravské divadlo Olomouc opět vstoupí do nové sezony slavnostně a s grácií. Dnes od 19 hodin se na jevišti divadla představí soubory činohry, opery a operety a baletu, aby nabídly koktejl z toho nejzajímavějšího ze současného repertoáru i ochutnávku z chystaných premiér. Součástí tradičního galavečera bude předání cen za nejlepší umělecké výkony. Chybět nebudou ani divácké ceny pro nejoblíbenější umělce či Cena Klubu příznivců MDO za nejoblíbenější inscenaci. Večerem provedou Vlasta Hartlová a Jaroslav Krejčí. Poslední vstupenky jsou k dispozici ZDE!
13:24Líbí9Piana se dala do pohybu: to ze Svatého Kopečku mizí a z Denisovy ulice se stěhuje do podloubí radnice Příběh olomouckých pian nekončí, právě naopak. Po letní sezoně, kdy návštěvníci města i místní pianům nedali klid, dochází s úderem nového školního roku k dalším změnám. Piano z Lomené galerie v Denisově ulici se už dnes večer přesune přímo na náměstí do podloubí olomoucké radnice. To z Kopečku kvůli svému špatnému stavu zmizí úplně. Piano v parku naleznete až do konce října stále na stejném místě.
12:53Líbí40Po asi 15 týdnech opouští veřejné piano Lomenou galerii na Denisově ulici! Místní obyvatelé si tak oddechnou od nekonečného brnkání. Nový domov nalezne piano v podloubí olomoucké radnice. Stěhování proběhne dnes v podvečerních hodinách.
12:15Líbí36Do lavic dnes usedlo jedenáct set prvňáků, řada škol prošla přes léto rekonstrukcemi Více než jedenáct set dětí dnes poprvé usedlo do lavic v olomouckých základních školách. V řadě z nich je vítaly opravené prostory, školy totiž často k rekonstrukcím využívají prázdninové měsíce. Někde mají "jen" vymalováno, jinde se mohou radovat třeba z nového hřiště či opravené tělocvičny.
12:04Líbí41Ve znamení změn a příjemných novinek začal školní rok 2014/2015 ve většině olomouckých škol. Základní školy Rožňavská a Nedvědova jsou nově zatepleny, na základních školách Svatoplukova a Spojenců se budují hřiště a tělocvična. Během dvouměsíčního volna prošly školy opravami za 34 milionů korun. Další investice za bezmála 20 milionů skončí ve školách na podzim. Do prvních tříd v celkem 25 základních školách zřizovaných městem letos nastupuje 1170 školáků. Mateřské školy přijaly 878 dětí, kapacita 3 663 míst v celkem 44 mateřinkách je naplněna. Více informací připravujeme.
12:00Líbí Teplota dnes v poledne dosáhla 16.2 °C
11:45Líbí45Všichni vitariáni a milovníci RAW stravy POZOR! Ve Sklizenu Olomouc máme nově produkty RAWFOOD. Objevte placičky všech chutí: pohankové, lněné nebo výborné sladké kuličky. A mnoho dalšího ve Sklizenu Olomouc na ulici 8.května 523 v Olomouci.
11:26Líbí35Mora hlásí další tři posily. Obranu HCO vyztuží bývalý hráč NHL a účastník dvou olympijských her, zkušený zadák Ivan Majeský. Útočné řady posílí bývalý hráč Slavie, Brna a Karlových Varů Radek Dlouhý a vsetínský rodák Erik Hrňa z Třince, který se už na Hané v minulosti objevil. Všichni mají v Olomouci vyřízené roční hostování.
11:21Líbí40Romové z různých koutů České republiky se setkají 20. září na Svatém Kopečku u Olomouce během tradiční pouti, kterou organizuje Charita Olomouc. Přijďte se seznámit s romskou hudbou a tancem, nebo se jen pobavit v rámci atraktivního kulturního programu. V 10:00 odstartuje program pěší průvod alejí ze Samotišek.
11:09Líbí Street dance pro děti i dospělé: Lola´s dance pořádá nábor nových tanečníků Olomoucká taneční škola Lola´s dance letos oslavila deset let své úspěšné existence. Po výborných umístěních na Mistrovstvích ČR v hip hopu i street dance show, kde získala několik titulů mistrů či vicemistrů republiky, se už nyní připravuje na mistrovství světa v těchto disciplínách. Nyní můžete využít speciálního náboru a zapsat nejen své dítě, ale i sebe do všech složek street dance.
10:47Líbí33Galerie Mona Lisa Vás zve na vernisáž výstavy Leonidase Kryvošeje Večeře je hotova. Proběhne v úterý 9. září v 17 hodin. Výstava je otevřena již od zítřka 2. září.
10:23Líbí41Centrum NATURAode dneška 1. září totální výprodej skladových zásob okrasných rostlin. Základní slevy na okrasné rostliny 30%. Při nákupu nad 1000 Kč až 50%.
10:22Líbí41Opilý nájemník vyhodil z okna hoteláku televizor. Těsně minul zahrádku restaurace Až na dva roky se může podívat třiadvacetiletý muž, který v současné době obývá pokoj v pátém patře olomouckého hotelového domu. Právě z této výšky na mol opilý nájemník vyhodil televizor. Patnáctikilový přistroj dopadl na plátěnou střechu restaurační zahrádky, od které se naštěstí odrazil a dopadl těsně vedle stolu.
9:58Líbí39Divadlo Tramtarie oslaví v letošní sezóně jubilejních 10 let své činnosti. Při té příležitosti spouští online prodej vstupenek na novém webu www.divadlotramtarie.cz. Díky nově zrekonstruovanému hledišti, jsou řady i sedačky očíslované, každý divák si v online systému vybere místo. Přes online systém lze vstupenky jak zakoupit, tak i zarezervovat. Nutné je zaplatit ji do 5 dnů od objednání. Všechny rezervace se ruší 24 hodin před představením.
9:30Líbí8Olomoucké týmy v MSFL bodovaly. Holice si poradila s Hlučínem, Sigma B remizovala s Prostějovem Obě olomoucká mužstva v MSFL hrála ve čtvrtém kole na svých stadionech. Holice se utkala s letos velice silným Hlučínem a i když hrála téměř půl hodiny v deseti a přesto zajímavé utkání dovedla do vítězného konce. Sigma B měla doma hodně těžkého a známými jmény prošpikovaného soupeře z Prostějova. Navíc posíleného vítězstvím 5:0 z minulého kola právě nad holickým týmem.
9:24Líbí46Hudební show s Darou Rolins a 5Angels s autogramiádou na Šantovce! Přijďte v sobotu 20. září od 17 hodin na charitativní koncert podpořit Dětské centrum Ostrůvek. Cena vstupenky je 250 Kč a jejím zakoupením věnujete celou částku této příspěvkové organizaci pro děti, které nemohou vyrůstat v rodinném prostředí. Vstupenky koupíte na internetu přes portál TicketArt nebo přímo na Šantovce na infocentru na recepci.
8:31Líbí32Galerie Bohéma na Dolním náměstí 7 vás zve na výstavu Ze zákulisí baletu Milady Plavčić Lipčíkové. Od 2. do 30. září, otevřeno PO–PÁ od 9 do 13 a od 13:30 do 17:30 hodin, v SO pak od 9 do 12 hodin.
8:00Líbí45Přesně před 75 lety bylo Polsko napadeno hitlerovským Německem. Tento den je považován za začátek 2. světové války.
8:00Líbí Teplota dnes ráno dosáhla 13.2 °C
7:05Líbí48Do prvních tříd letos v Olomouci nastoupí 1 170 dětí. Primátor Martin Major a náměstek pro školství Ladislav Šnevajs zahájí školní rok v pondělí 1. září hned ve dvou školách. V 8.00 hodin navštíví Waldorfskou školu Olomouc na ulici Rožňavská 21. V 9:00 hodin pak přivítají prvňáčky v ZŠ Rooseveltova.
6:36Líbí50Dnes doporučuji anglický rohlík za 13 Kč a svatební koláček s tvarohem za 7,50 Kč. Přijďte si k nám do Rašnerova pekařství v Denisově ulici. Těšíme se na Vás!
6:30Líbí50Narozeniny dnes slaví herečka Květa Fialová (*1929), fotbalista Václav Svěrkoš (*1983) a kubánsko-americká zpěvačka Gloria Estefan (*1957). Gratulujeme!
6:00Líbí49Dobré ráno, Olomouci! Všem školákům přejeme krásný první den ve škole!
Neděle 31. srpna 2014
21:20Líbí49Přívalový déšť, který se přehnal Olomouckým krajem, ucpal kanalizace a zatopil sklepy v Hrubé Vodě. Profesionální hasiči z Olomouce a dobrovolná jednotka z Hluboček zde provedli pročištění ucpaných vpustí a odčerpání pomoci kalových čerpadel vody ze sklepa. Během činnosti hasičů došlo k prasknutí hadice, při které došlo ke zranění jednoho z dobrovolných hasičů. Ten byl preventivně odvezen ke kontrole do nemocnice v Olomouci. Naštěstí se nejedná o vážné zranění, pouze zhmožděniny.
20:36Líbí Kam za sportem? Na generálku Mory nebo na 56. ročník Poháru Míru v házené Tento týden mají sportovní nadšenci opět několik možností kam vyrazit za pasivním sportem. Před posledním přípravným pátečním zápasem Mory se mohou fanoušci zúčastnit autogramiády. Sigma hraje tento týden pohár. Pokud v úterý postoupí ve Velkém Meziříčí, čeká ji v sobotu doma ve 3. kole Třinec. V pátek pak začíná 56. ročník házenkářského Poháru Míru na Zoře.
19:42Líbí11Basketbalový MAXAM CUP 2014 získal rakouský Mistelbach V sobotu a neděli se hrál v Čajkaréně basketbalový turnaj dorostenců a mužů. V mužích se představili i hráči domácího Basketbalu Olomouc. Ti sice na turnaji skončili poslední, ale trenér i jednatel klubu Michal Pekárek byl s přípravným turnajem spokojen.
19:04Líbí15Czech Open 2014 ve stolním tenisu vyhráli v Olomouci Portugalec Freitas a Rumunka Samaraová Olomouc byla od středy hlavním městěm stolního tenisu. Hrál se zde turnaj série World Tour. Domácí stolní tenisté se bohužel do bojů o medaile neprobojovali, ale i tak bylo určitě dobrým rozhodnutím na pinec vyrazit. V sobotu i neděli předváděli japonští, ale i evropští stolní tenisté ve Sportovní hale UP na Lazcích skvělé výkony. Dvouhry vyhráli Portugalec Freitas a Rumunka Samaraová, debly pak Japonci. V mužích Morizono a Ošima a v ženách Fukuharaová a Wakamijaová
17:52Líbí56Dny evropského dědictví se blíží! Letos budou ve znamení Návratů ke kořenům. Co nás čeká? Ve středu 3. září se těšte v zahradě kostela Sv. Michala na Jana Sulovského a Mladíka od Zlaté štiky i komentovanou prohlídku sv. Michala, o den později vypuknou na Dolním náměstí Antikvariátní trhy 2014, ale těšte se také na plno koncertů, divadla a třeba i bubenickou dílnu. Více o programu najdete zde.
16:30Líbí61Pokud hledáte zájmový kroužek pro své děti nebo pohybovou aktivitu sami pro sebe, obraťte se na 331 Dance Studio Olomouc. To na začátku školního roku pořádá zápis do nových tanečních kurzů street dance vhodných pro děti od 7 let, teenagery od 11 let, mládež od 15 let, ale i dospělé, u kterých není horní věková hranice nijak omezena. Kompletní nabídku tanečních kurzů najdete zde.
16:00Líbí Teplota dnes odpoledne dosáhla 20.1 °C
14:24Líbí59Po letní přestávce vás restaurace Sal de Mar hotelu NH Olomouc Congress zve na první poprázdninový Sunday brunch V neděli 7. září od 12 do 15 hodin – těšit se můžete na širokou škálu pokrmů formou švédských stolů a pro děti je připraven dětský koutek s profesionálním dozorem. Rezervace nutná na tel.: 585 575 111 nebo l.slota@nh-hotels.com. Pro členy OmegaKlubu 10% sleva.
13:11Líbí55Už dnes končí prázdninový autobusový i tramvajový provoz. Počínaje pondělím 1. září dochází k obnovení plného provozu platného před letními prázdninami. Ke změnám v jízdních řádech nedochází.
12:03Líbí51Co přinesl týden: znásilnění u nádraží, zapálená auta i bezbrankový pokus Sigmy o získání ztracené cti Poslední týden prázdnin se nesl hlavně v pochmurném duchu, alespoň co se týče počasí. A nebylo ani moc veselých událostí, o kterých by se dalo psát. Posuďte sami: neznámý žhář zapálil na Stiborově ulici luxusní auto a plameny se pochopitelně rozšířily i na sousední vozy. Přinesli jsme i zprávu o znásilnění ženy u olomouckého nádraží. A příliš veselé čtení není ani reportáž z dalšího pokusu Sigmy o získání ztracené cti: navzdory proklamacím o vítězství totiž olomoučtí fotbalisté přivezli jen bod za bezbrankovou remízu.
12:00Líbí Teplota dnes v poledne dosáhla 19.3 °C
11:42Líbí71Tento víkend vás v restauraci Fojtství čekají zabijačkové hody! Přijďte ochutnat pečenou jitrničku, jelítko, žebírko, koleno nebo pečínku se zelím. Připraven bude také ovar či panenka v sekané a bránici. V případě pěkného počasí bude v provozu i spodní zahrádka s grilovanými specialitami. Těšíme se na vás.
10:29Líbí51Na konci srpna roku 1416 zakázala olomoucká městská rada českým pekařům z Olomouce šrotovat v městských mlýnech, zřejmě proto, že projevovali sympatie k husitství.
9:07Líbí55Oslavte s Kavárnou Déjàvu silvestr v srpnu – právě dnes je tu Dětský silvestr. Po celý den bude probíhat výtvarný workshop vedený zkušenými lektory z Výtvarných potřeb Olomouc, k tomu budou hry pro děti se Sárou, dětská diskotéka a nakonec i dětské karaoke pod vedením DJ Michala... V neděli 31. srpna od 10 do 19 hodin.
8:16Líbí56Narozeniny dnes slaví modelka Tereza Maxová (*1971), hokejisté Radek Martínek (*1976) a Ondřej Pavelec (*1987) i americký herec Richard Gere (*1949). Gratulujeme!
8:00Líbí Teplota dnes ráno dosáhla 15.3 °C
7:37Líbí30Hanácké derby v MSFL. V 10:15 hostí na hřišti č. 2 Androva stadionu ve 4. kole MSFL Sigma Olomouc B celek 1. SK Prostějov.
7:00Líbí50Dobré ráno, Olomouci! Roku 1907 byla mezi Velkou Británií, Ruskem a Francií vytvořena Trojdohoda.

Máte zajímavý tip? Pošlete ho!

LCD FINLUX - uhlopříčka 165cm (AKCE - dekód. modul zdarma)

LED TV se satelitním tunerem. Full HD, SMART, MPEG4, USB PVR.

Cena: 39 999 Kč

Přehled všech nabídek »

Partnerské weby:    Brno     Plzeň     Přerov     České Budějovice     Pardubice     Hradec Králové     Ústí nad Labem     Liberec     Ostrava     Zlín

© 1997-2014 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace