Dnes je čtvrtek 30. června 2016, svátek má Šárka
Aktuální teplota: 18.6 °C

Bleskovky

Dnes je čtvrtek 30. června 2016
0:25Dnešek: Olomoucké kulturní prázdniny, poutavá výstava i zmrzka v aquaparku Dnes je 30. června, to znamená poslední školní den! Co všechno nás čeká a co se v Olomouci děje? Tak třeba startují Olomoucké kulturní prázdniny a v Moravském divadle se představí Queen, Muzeum umění nabídne unikátní výstavu. A bude krásně, tak si ten čtvrtek pojďme užít :)
Středa 29. června 2016
20:50

Útočník HC Olomouc Jakub Herman byl pozván na kemp reprezentačních kandidátů, který se uskuteční od 27. do 29. července v Rokycanech. Jedná se o kemp, na kterém se budou moci pozvaní hokejisté předvést novému reprezentačnímu kouči Jandačovi během čtyřech tréninků. Nominace čítá celkem 25 jmen. Kompletní nominace.

18:12

Již probíhá předprodej na koncert JARKA NOHAVICI, který se uskuteční na nádvoří Zbrojnice, IC UP, Biskupské nám.1 Olomouc ve čtvrtek 4.8.2016 od 20:00. Koncert se koná za každého počasí, vstupné na stání nebo sezení, jednotné. Koncert přístupný od 15 let. Vstupenky v předprodejích nelze rezervovat, počet omezen na 6 kusů na jednoho kupujícího. Koncert se koná za každého počasí. Aktuálně zbývá necelá 1/3 vstupenek.

17:09

DNES se v Divadle na cucky rozloučíme s divadelní sezónou 2015/16 a doufáme, že u toho budete i vy! Pozvali jsme do Olomouce slovenský soubor ELLEDANSE s oceňovaným činoherním autorským představením MAMA MA MÁ. V pěti osobních výpovědích se dozvíte mnohé o významu našich matek v životě a v dnešním světě. Představení začíná v 19:30.

16:01

Krajský soud v Brně zamítl žalobu společnosti Prior a.s. na určení neplatnosti smlouvy mezi městem Prostějov a společností Manthellan a.s. Společnost Manthellan tak bude moci pokračovat v přípravách výstavby Galerie Prostějov a přeměny centra města na moderní obchodně-společenské centrum.

16:00Teplota dnes odpoledne dosáhla 26.4 °C
15:08

Po celý červenec budou muset řidiči objíždět podjezd pod železničním mostem v ulici Dr. Milady Horákové tzv. myší díru. Na měsíc jej uzavře rekonstrukce, kterou zde bude provádět Správa železniční dopravní cesty. Pěší budou moci i během rekonstrukce využít chodník po straně podjezdu, řidiči však budou muset využít objízdnou trasu. Ta povede ulicemi Jeremenkova, Pasteurova, U Podjezdu, Pavlovická, Divišova.

14:40Vyšetřovatelé pátrají po příčině požáru skladu textilu. Škoda je odhadnuta na 80 milionů Policie společně s vyšetřovateli hasičského záchranného sboru pátrá po příčinách požáru skladu textilu. Sklad na ulici Matěje z Janova začal hořet v sobotu po půl jedné v noci a profesionální i dobrovolní hasiči jej zlikvidovali během pěti hodin. S jeho následky se však potýkali mnohem déle, dohašování probíhalo až do pondělí. Teprve ve středu mohlo začít bližší zkoumání a ohledávání místa.
14:05

Konec školního roku se blíží a v Lobsteru jsme si pro všechny malé školáky a předškoláky připravili vymazlené 3-chodové menu. Udělejte radost sobě i dětem a přijďte k nám na oběd, určitě si to po celém školním roce zasloužíte. :)

13:02

Kvásek na nádraží! Ano, není to vtip. Společnost ve vlaku Vám dnes může dělat živý kvásek. Dostanete ho ke Kváskové kuchařce zdarma v hale hlavního nádraží jen dnes do 18 hod. Autorka Jana Berková, původně železničářka, Vám ráda poskytne i kváskové rady.

12:04

Chcete-li dát paní učitelce kytičku opravdu čerstvou a krásnou, pak ji kupte až ráno ;-) Květiny - Sv.Mořic pro vás ve čtvrtek otevírají své prodejny už v 7 hodin.

12:00Teplota dnes v poledne dosáhla 25.1 °C
11:59Nikdy nezveřejněné Štreitovy fotografie budou k vidění v Muzeu umění Při příležitosti sedmdesátých narozenin Jindřicha Štreita, jednoho z nejvýznamnějších českých fotografů, si Muzeum umění Olomouc připravilo speciální výstavu umělcových fotografií. Expozice (Ne)známé fotografie 1978–1989 návštěvníkům představí přes dvě stě snímků, z nichž více než polovina dosud nebyla publikovaná.
11:11

Los určil, že SK Sigma Olomouc vstoupí do MOL Cupu poslední červencovou sobotu, kdy bude hrát od 17:00 na hřišti lepšího z dvojice Provodov – Holešov.

10:16

Nová stylová parfumerie značky INCANTO byla otevřena v centru Olomouce a zve vás k návštěvě. Na prvním místě je zde kvalita a cena; každý tu najde tu svoji vůni, která jej učiní ještě více atraktivním a neodolatelným. Obchod najdete na Pekařské 4 naproti Koruny. Tak se určitě zastavte. ;-)

9:56Travič otrávil rybník na Olomoucku, teď mu hrozí vězení K poněkud neobvyklému případu byli přivoláni policisté z Velké Bystřice. Soukromý rybník, který slouží výhradně pro chov ryb, navštívil neznámý pachatel. Ten však pobyt u vody nenechal jen tak. Do rybníku nasypal granule, kterými ryby otrávil.
9:07

Knihkupectví Kosmas pro vás připravilo pravidelný přehled knih, o které je v Olomouci největší zájem. Nechte se inspirovat a podívejte se na aktuální TOP 10 prodeje.

8:04

Diagnostika poškození pleti slunečním zářením pod UV kamerou ZDARMA. Dnes od 10 do 17h, pouze v Lékárně U Pöttingea - DERMOCENTRUM!

8:00Teplota dnes ráno dosáhla 17.2 °C
7:29

Král Vladislav Jagellonský potvrdil 29. června 1510 Olomouci mílové právo, které se vztahovalo na vaření, šenkování a prodej piva v okruhu jedné míle od města. Bylo to na žádost městské rady, která měla patrně s králem dobré (finanční) vztahy, protože mnohá města o toto právo marně usilovala. Král Vladislav však současně povolil vařit a šenkovat pivo klášteru Hradisko a vsi Skrbeň, které nebyly vzdáleny na míli od Olomouce. Tak vznikl spor mezi městem a klášterem, který byl ukončen až na počátku 18. století vítězstvím kláštera.

6:35

Narozeniny dnes slaví zpěvák Daniel Nekonečný (*1966), herec Petr Stach (*1974) a zpěvák Jan Toužimský (*1978). 

6:00

Dobré ráno, Olomouci! Roku 1989 rozhlasové stanice Svobodná Evropa a Hlas Ameriky odvysílaly ve svých programem výzvu Několik vět, která odstartovala pád komunistického režimu.

0:02Dnešek: Štreitovy fotografie i koncert Markéty Irglové Jsme v polovině týdne. Jaká bude středa? Rozhodně slunečná. A také se bude ledacos dít. Pozveme vás na výstavu fotografií Jindřicha Štreita a večer můžete zakončit den na koncertě Markéty Irglové... Tak hezkou středu!

Máte zajímavý tip? Pošlete ho!

ČAJ v dárkové dóze

Černý čaj s kousky jahod, kustovnice a chrpy. Hmotnost: 100 g.

Cena: 195 Kč

Přehled všech nabídek »

© 1997-2016 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace