Dnes je středa 26. října 2016, svátek má Erik
Aktuální teplota: 11.1 °C

Bleskovky

Dnes je středa 26. října 2016
10:40

SKINNY MOLLY je americká kapela, jejíž ultrajižanský název už přímo odkazuje na příslušnost a provázanost se známou floridskou líhní největších legend jižanského rocku, kterými jsou Lynyrd Skynyrd, Blackfoot či Molly Hatchet! A vy si je můžete poslechnout už dnes ve 20:00 v Bounty Rock Cafe.

9:33

Nenechte si ujít dnešní jazzový workshop s Jiřím Levíčkem, který se koná v 16:00. Jiří Levíček je klavírista a skladatel původem z Brna. Po osmi letech strávených v USA, kde studoval, vyučoval a působil v různých ansámblech, se vrátil zpět do České republiky...

9:30Oslavy Dne vzniku samostatného československého státu budou patřit lampionovému průvodu a ohňostroji Den vzniku samostatného československého státu oslaví Olomouc již tradičním lampionovým průvodem, který opět zakončí oblíbený ohňostroj. Upřednostníte-li však raději kulturní zážitek, den před státním svátkem si můžete vychutnat i koncert Moravské filharmonie Olomouc.
9:16

Dnes v 19 hodin zazní v chrámu svatého Mořice v Olomouci Dvořákova Stabat Mater. Jedno z nejkrásnějších děl české a světové hudby provede Litomyšlský symfonický orchestr společně se sborem Arte Musica ze švýcarské Ženevy a sólisty Lucií Vagenknechtovou (soprán), Markétou Štefanikovou (alt), Alešem Nehněvajsou (tenor) a Jaroslavem Patočkou (baryton-bas). 

8:29

Novou knihu vydává po roce jeden z nejúspěšnějších českých spisovatelů současnosti Michal Viewegh. Román nese název Melouch a sám autor jej představí 2. listopadu v knihkupectví Knihy Dobrovský v Galerii Šantovka. Autogramiáda odstartuje v 17 hodin.

8:00Teplota dnes ráno dosáhla 8.8 °C
7:28

Akademický senát Filozofické fakulty UP zvolil 26. října 2009 novým děkanem fakulty Jiřího Lacha, a to hned v prvním kole počtem dvanácti hlasů, jeho protikandidát Wilken Engelbrecht získal sedm hlasů. Nikdo z devatenácti přítomných senátorů se nezdržel hlasování.

6:30

Narozeniny dnes slaví herec Pavel Trávníček (*1950) a americká politička Hillary Clintonová (*1947). 

6:00

Dobré ráno, Olomouci! Je to přesně 71 let, kdy byl vydán poslední z Benešových dekretů.

0:06Dnešek: jazzový workshop, koloběžky i beseda se Zuzanou Bubílkovou Středa je tady! Co se dnes v Olomouci chystá a na co se můžete těšit?
Úterý 25. října 2016
17:52

Moravská filharmonie Olomouc připravila ke Dni vzniku samostatného československého státu slavnostní koncert, na kterém zazní skladby W. A. Mozarta a A. Vivaldiho, nebude chybět ani česká hudba zastoupená B. Smetanou a A. Dvořákem. Jako sólisté se představí kytaristka Miriam Rodriguez Brüllová ze Slovenska a italský flétnista Massimo Mercelli. Moravská filharmonie bude hrát pod vedením svého šéfdirigenta Petra Vronského, a to 27. října v 19:00 v Redutě.

 

17:03

Galerie Bohéma chystá výstavu obrazů Petra Hajdy. Výstava bude k vidění od 1. do 19. listopadu.

16:50

Komedie odkrývající zákulisí českého showbyznysu - taková bude ONE WOMAN SHOW Evy HOLUBOVÉ Hvězda, na kterou se můžete těšit v 19:00.

16:03

Jaři přijíždějí představit po x letech své nové album, asi není třeba dál diskutovat :) Kdo nepřijde, půjde do pekla. A to nejlepší na závěr - vychutnáte si i několik koncertních verzí písní z připravovaného alba Eskalace dobra. Dvouhodinová funková vichřice vás dostane do varu už 3. 11. ve 21:00. 

16:02

Dlažka vás zve už dnes večer  v 19:30 do Klubu Teplo na Slet bubeníků.  

16:00Teplota dnes odpoledne dosáhla 14.2 °C
15:47

Neobyčejný švýcarský hudební poklad, písničkářka Sophie Hunger, koketovala s hudbou odmalička, kdy chodila na lekce klavíru. Vliv na ni měl i její otec, diplomat a zároveň vášnivý posluchač jazzu. Její koncert si budete moci vychutnat v Jazz Tibet Clubudnes ve 20:00.

15:01

Poslední říjnová sobota bude v zoo opět plná duchů, úžasné podzimní atmosféry, dobrot pro zahřátí i mlsné jazýčky. Nebojácní, kteří se těší na tajemnou večerní atmosféru, si musí ovšem vzít baterku nebo raději lampion, aby byli styloví. 29. října od 14:00 do 18:30 se tu koná Večer duchů.

14:44

Galerie Mona Lisa pro vás připravuje výstavu fotografií Petr Zatloukal - MUZIKA. Ta bude zahájena vernisáží dnes v 18 hodin v prostorách galerie, a k vidění pak bude do 5. listopadu 2016. Jste srdečně zváni.

14:14Tramtarie se představila na mezinárodním divadelním festivalu v Bukurešti FEST IN ON THE BOULEVARD je čtrnáctidenní festival, na který jsou zvaná špičková divadla ze střední a východní Evropy. Divadlo Tramtarie na festivalu zahrálo svůj Kabaret nahatý Shakespeare.
13:41

Sbor Chorus Mauritiensis Olomouc vás zve na Dušičkový koncert REQUIEM Wolfganga Amadea Mozarta. Ten se uskuteční v neděli 30. října 2016 od 19. hodiny v chrámu sv. Mořice. 

13:01Kam za sportem? Na extraligový florbal, hokej nebo prvoligový basketbal Sportovní týden odstartuje už v úterý, ale naplno se rozjede v pátek, kdy hostí florbalistky FBS Olomouc pražský Chodov a volejbalistky VK UP hrají derby v Přerově. Mora hraje doma v neděli proti Karlovým Varům. Ve stejný den hostí Basketbal Olomouc brněnské Šlapanice. Sigma zajíždí v úterý pro desátou výhru do Frýdku-Místku.
12:50Teroristé v Šantovce: zůstaly po nich desítky zraněných Je půl páté ráno, den jako každý jiný - chtělo by se říct. Ale není to tak docela pravda. Sedíme v hasičárně, ruce maskérek a maskérů pracují neuvěřitelně obratně. Za chvíli kolem sebe vidíme ošklivé rány po kulkách, podřezané krky, téměř skalpovanou hlavu, těla poleptaná kyselinou i hlubokou ránu v břiše. Figuranti posedávají, svá latexová poranění si suší fénem, připravují si vaky s krví, aby bylo autentičnosti učiněno zadost. O pár hodin později to totiž vypukne - Šantovka se stane terčem tří ozbrojených teroristů...
12:31

Made To Measure právě pro Vás. Vybíráme pouze z přírodních a nejkvalitnějších vlněných, bavlněných a lněných látek, doplníme podšívky, knoflíky, vybereme střih a špičkově technologicky zpracujeme. Váš oblek, kostým, košile, halenka - vše na míru, budou Vaší ozdobou. LuiLui.

12:02

Nevíte-li ještě, jak využít s rodinou páteční volno, pak přijměte pozvání od Resortu Bystrovany (bývalý Horizont) na Dýňovou slavnost aneb Halloween v Resortu Bystrovany. Těšit se můžete na vyřezávání dýní, speciální dýňové menu, výzdobu parku,teplé nápoje pro děti i dospělé a dokonce už i kvalitní svatomartinská vína. Začátek v pátek 28. 10. od 11. hodiny. Tak se u nás zastavte ;-)

12:00Teplota dnes v poledne dosáhla 13 °C
11:37

Pokud milujete rockovou muziku, pak zbystřete - v kině Metropol se už dnes představí kapela Kiss. Pro fanoušky, kteří dorazí s líčením ve stylu Gena Simmonse, Paula Stanleyho nebo dalších členů kapely, je připravena sleva na vstupenku! V předprodeji zakoupíte lístky za 110 Kč, na místě pak za 150 Kč Kč. Kiss Rocks Vegas!

10:58

Konečně Vám můžeme nabídnout ty nejlepší Amaretti morbidi z celé Itálie. Jemné sušenky z meruňkových jader od firmy Saronno. Balené jsou jednotlivě v překrásných plechových dózách. Potěšte sebe nebo své blízké lahodnou drobností. Těšíme se na Vás na Horním náměstí v prodejně La Formaggeria.

10:36

Srdečně zveme všechny zákazníky do našeho studia přírodních kamenných povrchů a designu (ROCKFOIL & STALART), kde se můžou seznámit s novou nabídkou kamenných dýh velikosti až 1,22 m x 2,44 m v unikátních provedeních různých hornin, např. fylitů, svorů, atd. pro obkládání interiérů i exteriérů. Info na: www.rockfoil.cz. Pište a volejte kdykoliv!

9:33

O víkendu 28., 29. a 30. října se na Sovinci bude slavnostně zakončovat sezona. Těšte se na program Hofmistrova závěť, který potrvá po tři dny vždy od 09:10 do 17:30

8:31

Ajurvédské studio Maky nabízí účinné prostředky na podzimní deprese a vyčerpání. Ajurvédské masáže jsou oblíbenou lázeňskou procedurou, která poskytuje jednoduchý klíč k znovunastolení vnitřního řádu. Součástí masáží je i indická antistresová masáž hlavy, jež ulevuje od napětí a stresu. Masáže vyvolávají pocit klidu a vyrovnanosti, což poznáte už po první masáži.

8:00Teplota dnes ráno dosáhla 10.3 °C
7:27

25. října 1999 bylo slavnostně otevřeno Informační centrum Univerzity Palackého v rekonstruované budově Tereziánské zbrojnice. Budova zbrojnice byla součástí barokní pevnosti. Základní kámen k ní byl položen v dubnu 1768 a vojenským účelům sloučila až do roku 1989. Po pětileté rekonstrukci byla v roce 1997 předána k novému využití a po dvou letech stěhování a zařizování zpřístupněna studentům.

6:30

Narozeniny dnes slaví herci Jan Kanyza (*1947), Jiří Schmitzer (*1949) i americká zpěvačka Katy Perry (*1987).

6:00

Dobré ráno, Olomouci! V komunistickém Československu byl roku 1948 přijat zákon, na jehož základě byly zřizovány tábory nucené práce.

0:06Dnešek: Barbora Hrzánová, Eva Holubová i koncert KISS Je tady úterý. Co se bude v Olomouci dít? Dnešek je událostmi nabitý, přesvědčte se sami...

Máte zajímavý tip? Pošlete ho!

Vyčistěte své tělo- poděkuje Vám!

Výjimečná akce na všechny humátové přípravky Energy v podobě 1+1 zdarma!

Přehled všech nabídek »

© 1997-2016 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace