www.olomouc.cz - hlavní stránka
Dnes je čtvrtek 2. října 2014, svátek má Olívie
Aktuální teplota: 10.4 °C

Bleskovky

Dnes je čtvrtek 2. října 2014
6:00Líbí6Dobré ráno, Olomouci! Před 593, roku 1421, husité zvítězili v bitvě u Žatce nad německými křižáky.
Středa 1. října 2014
19:35Líbí76Elegantní electro-swingová party přichází opět do Olomouce! Vyfikněte se v dobovém stylu, naleštěte botky a přijďte se rozhýbat v rytmu electro-swingu! Dnes večer od 21:00 do U-klubu!
18:32Líbí67Galerie Šantovka vás zve k oslavám 1. narozenin na párty s Michalem Davidem! Slavit se bude od pátku 17. do neděle 19. října a na své si určitě přijdou dospělí i děti. Páteční program proběhne v duchu motta Já chci žít nonstop, sobotní v duchu Fashion shooow a neděle zažije Šantíkův den plný zábavy. Bohatým programem vás v pátek a v neděli provede moderátor rádia Haná Lukáš Kobza, v sobotu však Lukáš předá mikrofon moderátorovi Liborovi Boučkovi.
18:24Líbí54Zítra, 2. října, propukne v 17 hodin v Divadle na Šantovce celostátní finále soutěže pro handicapované talenty Nad oblaky aneb Každý může být hvězdou. V silné konkurenci uspěli tři zpěváci z Olomouckého kraje – Jana Janáčkov, Jana Strkáčová a Kateřina Gavlasová. Olomoucký kraj si odnese ještě cenu pro Jiřího Gefinga za umístění v TOP nejlepších autorů republiky. Slavnostního finále se zúčastní z populárních osobností kmotra Kateřina Kornová a patronka Monika Žídková. Výtvarníky ocení patron soutěže – sochař a malíř Kurt Gebauer. Výstava prací bude k vidění v Galerii Šantovka až do 10. října.
17:43Líbí56Divadlo Tramtárie dnes večer zve na nejslavnějšího detektiva všech dob: Poslední případ Sherlocka Holmese. Divoká variace na slavné téma začíná v 19:30.
17:17Líbí44Slalomová dráha kolem Šantovky je reálná, ukázala studie. Podívejte se, jak by se řeka proměnila Už zhruba za pět let by mohli mít olomoučtí vodáci k dispozici zbrusu nový moderní umělý kanál, na kterém by mohlo vyrůst mnoho světově úspěšných sportovců. Studie, kterou si totiž sportovní klub kanoistů nechal zpracovat, ukázala, že projekt je ve vyhlédnuté lokalitě kolem Šantovky reálný.
17:16Líbí64Dnes večer patří Kino Metropol hudební dvojici Haně Zagorové a Petru Rezkovi v doprovodu skupiny Jiřího Dvořáka. Začátek koncertu je ve 20:00. Ale POZOR! Kino hlásí VYPRODÁNO!
17:11Líbí33Zaostřeno na módní doplňky: Vykročte vstříc podzimu ve vyladěném outfitu! Podzim už je každodenní realitou a nezadržitelně vtrhl také do našich šatníků. Pryč je doba sukní, krátkých topů a lehkých sáček. Podzim velí jasně: zahalte se! Jestli se vám nechce kupovat kvanta oblečení podle aktuálního módního diktátu, věřte, že to není ani třeba. Stačí, když kousky ze své skříně citlivě podtrhnete doplňky. Jaké šperky jsou teď trendy, která kabelka vám doma nesmí chybět a bez jakého šátku se prostě neobejdete? Nechte se inspirovat našimi tipy...
16:49Líbí62U Šantovky a místní frekventované křižovatky znovu vzniká přechod pro chodce. Problematické místo k přecházení spojující autobusové nádraží u tržnice s obchodní galerií dostane po vlně kritiky také semafor – opět se tedy stane regulérním přechodem pro chodce. Semafor by měl být synchronizován se světelnou křižovatkou a chodce pouštět jen ve chvíli, kdy má doprava na Polské červenou. Sloužit by měl již příští týden.
16:43Líbí4Muzeum moderního umění obléklo podzimní kabát: uvítá vás nová šatna i pokladna Nová pokladna, šatna i přehlednější muzejní obchod vítá od 1. října návštěvníky Muzea moderního umění. Stavební změny, které by měly vést především k lepšímu a pohodlnějšímu servisu pro návštěvníky, trvaly tři měsíce a stály bezmála tři miliony korun. Kromě nových vstupních prostor muzeum představilo také nové logo nebo internetové stránky.
16:32Líbí70Radnice chce zahnat kamiony na obchvat, do města dostanou zákaz Kamiony a těžké náklaďáky budou mít od nového roku v Olomouci zákaz. Přestože město se dá rychle objet po obchvatu, řidiči si kvůli šetření na mýtném hledají zkratky přes město a pak s mnohatunovými bloudí v úzkých uličkách, brzdí dopravu a znečišťují vzduch. Zákaz jejich vjezdu na vnitřní obchvat před několika lety nepřinesl kýžený výsledek, radní se proto rozhodli pro opravdu radikální krok.
16:22Líbí61Dnes večer vystoupí v olomouckém Jazz Tibet Clubu britský písničkář James Harries, který již desítku let žije v Praze. Jeho styl bývá přirovnáván k různým jménům světové hudby, od nežijících bardů Jeffa Buckleyho či Nicka Drakea po taková esa jako Tom Waits, Neil Young či Van Morrison. Koncert začíná dnes ve 20:00. Pokud jste nestihli vstupenky, koupíte také na místě za 130 Kč.
16:00Líbí Teplota dnes odpoledne dosáhla 14.1 °C
15:51Líbí46Olomoucký podnikatel a člen představenstva Hospodářské komory České republiky pan Tomáš Sýkora včera v knihkupectví Dobrovský na Horním náměstí pokřtil svou knihu Vídeňské vzpomínky. Kmotrem knihy se stal Tomio Okamura, který se křtu knihy i následné autogramiády osobně zúčastnil.
15:13Líbí59Dnes, 1. října, zahraje od 20:00 v Bounty Rock Cafe kapela BLUES POWER, přijďte si užít příjemný večer s výbornou bluesovou muziku.
14:50Líbí42Peníze ZPĚT za účtenku registrovanou ve včerejším kole získává Marcela Hofírková. Akce Peníze ZPĚT dnes pokračuje. Podmínky si můžete přečíst zde. Stokorunu jen tak na ulici nenajdete, pro tu si musíte zajít na www.olomouc.cz. ;-)
14:49Líbí53Od zítřka 2. do 5. října proběhne na Výstavišti FLORA podzimní zahradnická výstava FLORA Olomouc 2014. Dopravní podnik proto ve čtvrtek a v pátek kapacitně posílí vozy na tramvajové lince č. 6. Protože je očekáván zvýšený počet cestujících, vypraví navíc na této trase od 8:00 a v cca 9:00 posilovou tramvaj. V sobotu 4. a v neděli 5.10. posílí v ranních a dopoledních hodinách tramvajovou linku č. 4. V odpoledních hodinách vyjedou kapacitně posílené vozy podle aktuální potřeby.
14:27Líbí51Nová pokladna a šatna i přehlednější muzejní obchod vítá ode dneška 1. října návštěvníky Muzea moderního umění v Olomouci. Cílem rekonstrukce vstupní části bylo podle ředitele Michala Soukupa zlepšit servis pro veřejnost. Přibila také pokladna na rezervační systém. Stavební úpravy podle projektu architekta Michala Sborwitze trvaly tři měsíce a stály bezmála tři miliony korun. Více pro vás připravujeme.
13:52Líbí75Junioři HC Olomouc přivítají ve 14. kole extraligy Bruslařský Klub z Mladé Boleslavi. Utkání začíná na olomouckém zimáku v 16:45.
13:24Líbí51Radní dali další stopku vjezdu nákladních aut do centra Olomouce. Návrh omezení nákladní dopravy určuje oblasti, kam nebude umožněn vjezd nákladních aut, objízdnou trasu a současně zohledňuje stávající dopravní omezení. Zahrnuje omezení v celé městské památkové rezervaci, včetně vilové oblasti při Krapkově ulici, centrum rozšířené pro oblast křižovatky ulic 17. listopadu, třídy Kosmonautů a Wittgensteinovy i oblast tzv. úřední čtvrti mezi ulicemi Krapkova a Foerstrova. Podrobnosti pro vás připravujeme.
12:48Líbí44Galerie Rubikon vás zve na výstavu obrazů Barbary Issy Wagner s názvem Tajemství snů. Začíná 7. a potrvá do 25. října.
12:15Líbí47Poznejte, jaké to je mít Oči dokořán! Sály a chodby šternberského kláštera opět oživnou uměleckými díly nejmladších výtvarníků. Od pátku 3. října si tak můžete přijít prohlédnout výstavu výtvarných prací, které vybrala a ocenila porota ústředního kola 12. Národní přehlídky výtvarného oboru Základních uměleckých škol ČR. Výstava nese název "Oči dokořán" a představí to nejlepší, co v ateliérech "zušek" za poslední tři roky vzniklo! Slavnostní vernisáž proběhne ve 14:00 a výstava potrvá do konce září 2015, návštěvníci se musí předem hlásit na tel. 604 591 340 u správce objektu.
12:00Líbí Teplota dnes v poledne dosáhla 14.8 °C
11:45Líbí57Přijďte se v sobotu 4.10. od 11:00 rozloučit s létem,, ochutnat domácí kvasnicové pivo, grilované selátko a dobroty s udírny. V Pivovárku Melichárek v Horce nad Moravou bude na čepu světlý speciál Mechoš 13%, světlý výčepní Mechoš 10% a Kazbek IPA 16%. Víkend 4.-5.10.2014 bude zároveň poslední, kdy bude v letošním roce otevřen Pivovarský dvůr pivovárku. Opět se otevře až na jaře. Těšíme se na Vás.
11:27Líbí39Občas mám pocit, že jsem ještě v dramaťáku a je mi deset, říká Sandra Pogodová, budoucí host Davida Hrbka Ve středu 8. října přijede do Talk show Davida Hrbka vzácný host Sandra Pogodová, populární divadelní, filmová a televizní herečka. Širší veřejnosti je známá hlavně jako představitelka postav z tv seriálů Rodinná pouta, Vyprávěj, Bazén, Černí baroni, z filmů Juraje Jakubiska Nejasná zpráva o konci světa, Post Coitum a Báthory, a spousty jiných. Sandra je ale hlavně výborná divadelní herečka. Málo se ví, že k maturitě na herecké konzervatoři ji tajně připravoval Boris Rösner, který byl jedním z prvních opravdových herců, jenž jí během několika setkání nad textem vštípil, co je herecké řemeslo, z kterého čerpá dodnes. Málo se také ví, že Sandra před dvěma lety absolvovala dlouhou pouť do Santiaga de Compostela. Proč se rozhodla dát přednost obtížné pouti před relaxační dovolenou u moře a jak jí pomohl soukromý útěk do New Yorku, kde před šestnácti lety rok žila? I na to se bude ve svém pořadu ptát svého hosta jako vždy David Hrbek. Interview bude zpestřeno i o několik písní v podání Sandry a za hudebního doprovodu jejího otce, Richarda Pogody.
11:14Líbí64Náš polední tip: Restaurace ARIGONE má pro vás dnes pochoutku – steak z tuňáka s grilovanou cuketou a cherry rajčátky, pečenými brambory a k tomu dezert. Pokud vás náš výběr z menu neláká, vyberte si sami z nabídky Poledního menu. Dobrou chuť!
10:55Líbí57Pro každého, kdo chce být v POHYBU – užijte si sportovně-relaxační pobyt v Ostružné v Jeseníkách. Čeká vás až 20 lekcí cvičení dle vašeho výběru a nordic walkingové výlety. Od pátku do neděle 24.–26.10. nebo od pátku do úterý 24.–28.10. s polopenzí a ubytováním v hotelu Skiland. Zve vás Centrum Pohybu. Přihlášky nejpozději do 20.10. společně s platbou. Závazné přihlášky e-mailem lenka.fasnerova@volny.cz. Více najdete zde.
10:18Líbí63Zdravá svačinka ve Sklizenu Olomouc! Ochutnejte nové pomazánky z těch nejkvalitnějších a nejčerstvějších surovin. Pomazánky paní Petry Krejčové jsou vyrobeny tak, aby byly 100% vegan. A z jakých chutí můžete vybírat? Co třeba brokolicovou s mandlemi, fazolovou s chilli, nebo cizrnovou s pečenou paprikou a sušenými rajčaty? Přijďte a poznejte opravdové jídlo ve Sklizenu Olomouc.
9:46Líbí53Alena Vychodilová, autorka třídílné série knih o automatické kresbě "Svět je kouzelná hra energií", vás zve na kurz (nejen) automatické kresby Měním svůj život. Nevíte si rady se svým životem, máte problémy se vztahy či zdravím? Chcete znát odpovědi na otázky PROČ? Pak přijďte na kurz, kde se mnohé dozvíte. V sobotu 4. října od 9 do 17 hodin v Peoplepointu na Vídeňské 6 v Olomouci.
9:19Líbí77POZOR! Soutěžní Bleskovka: Kdo jako první klikne na tento odkaz, vyhrává 2 vstupenky na pěvecký recitál Tarase Štondy, který se v rámci Podzimního festivalu duchovní hudby koná v neděli 5.10.2014 od 19:00 v Klášterním Hradisku v Olomouci.
8:42Líbí53Centrum pro děti Žirafa má pro vás kurzy angličtiny, anglickou herničku, kroužky... Dnes se můžete od 15:00 do 18:00 přijít podívat na Den otevřených dveří!
8:04Líbí54Přihlaste se do jazykových kurzů Agentury ACADEMIA – NOVĚ jsme otevřeli kurzy Aj pro začátečníky, mírně pokročilé a přípravy na FCE a CAE. Máte už angličtinu v malíčku? Zkuste třeba španělštinu – nabízíme začátečníky a mírně pokročilé. Těšíme se na vás! Více v rozvrhu hodin.
8:00Líbí1Teplota dnes ráno dosáhla 12.6 °C
7:26Líbí54Na hřišti, které bylo u lávky přes řeku Moravu proti klášteru Hradisko (hřiště v ulici Na Letné tam stojí dodnes a hraje se tam malá kopaná), se uskutečnily 1. října 1916 první velké závody jako mistrovství Moravy za účasti atletů až z Čech. Na tomto místě se poprvé veřejnosti představily dívky v první poválečné sezoně 6. července 1919 před velkou návštěvou a zájmem diváků.
6:43Líbí42Dnes vám doporučuji koblih exklusive za 10 Kč a listové těsto 500g za 22 Kč. Přijďte si k nám do Rašnerova pekařství v Denisově ulici. Těšíme se na Vás!
6:30Líbí52Narozeniny dnes slaví umělec Jiří Suchý (*1931), zpěvačka Ilona Csáková (*1970) a hokejista Vladimír Bednář (*1948). Gratulujeme!
6:00Líbí45Dobré ráno, Olomouci! Dnes je Mezinárodní den seniorů, Mezinárodní den hudby, Mezinárodní den kávy i Světový den vegetariánů.

Máte zajímavý tip? Pošlete ho!

Satelitní LED TV Finlux

28" (72cm) HD Ready DVBS2/T/C MPEG4 HD Satelitní příjem DVBS/S2 HD SAT instalace z USB USB PVR+MediaPlayer Časovač pro nahrávání v nepřítomnosti

Cena: 6 499 Kč

Přehled všech nabídek »

© 1997-2014 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace