www.olomouc.cz - hlavní stránka
Dnes je sobota 2. srpna 2014, svátek má Gustav
Aktuální teplota: 25.3 °C

Bleskovky

Dnes je sobota 2. srpna 2014
9:08Líbí5Sigma začne druhou ligu v neděli na Viktorce Žižkov Sigma Olomouc hraje svůj první zápas ve Fotbalové národní lize v neděli na Viktorce Žižkov, která svoje zápasy hrává v neděli dopoledne. Hanáci nemají jednoduchý start, protože do Viktorky se vrátil legendární manažer "Ivánek" Horník, který bude chtít Viktorku vrátit do ligy. Pokud Sigma myslí návrat do ligy vážně, musí vozit body i z venku. Snad se jí první zápas ve druhé lize povede.
9:02Líbí24Dnes je to 62 let, kdy zemřel režisér prvorepublikových a válečných filmů Karel Lamač. Mezi jeho díla patří například komedie Ducháček to zařídí nebo U pokladny stál.
8:26Líbí33Na příkaz císaře! Hrad Sovinec vás zve na rytířský turnaj v seku mečem. Bude to akce roku a čeká tu na vás gotický příběh s bohatým celodenním programem. Dnes a zítra vždy od 9:10 do 18:30 budou udatní rytíři zápolit v soubojích, poznáte život a etiketu při námluvách na středověkém hradě, středověký tábor s prezentací starobylých řemesel i urozené dámy s ukázkou dvorských tanců.
8:00Líbí Teplota dnes ráno dosáhla 18.6 °C
7:00Líbí35Dobré ráno, Olomouci! Před 122 lety byl vydán zákon, který od 1. ledna 1900 zaváděl korunu jako platidlo na území Rakouska-Uherska.
Pátek 1. srpna 2014
19:12Líbí84Víkend začíná, tak si přijďte užít páteční party! Ve Varně dnes zažijete Resident night a DJ Radka Koplíka! Na 2. stage Dj Sly, k tomu dárečky a vstup za 50 Kč...
18:34Líbí77Páteční noc v Belmondu začíná! Jsou tu Badboys DJ Domez & lounge Rocky. Dnes od 22:00.
18:05Líbí52Ještě nevíte, co budete dělat o víkendu? Inspirujte se našimi víkendovými tipy. Nabídka aktivit je tentokrát velmi bohatá.
17:25Líbí43Koncert Vladimíra Mišíka, který byl v plánu v rámci Olomouckých kulturních prázdnin dne 7.8. na nádvoří radnice, je ZRUŠEN. Důvodem jsou zdravotní potíže, ačkoliv to dlouho vypadalo nadějně, lékař nakonec doporučil hudebníkovi všechny akce o prázdninách odříct. Vstupenky lze vrátit v Informačním centru Olomouc.
16:45Líbí55Poslední srpnový týden přinese pátý ročník letního minifestivalu Olomoucké divadelní prázdniny! Během osmi dní a nabídnou celkem osm představení. Vedle místních souborů také bratislavské divadlo GUnaGU či Malá scéna Zlín a jako host festivalu známý pražský herec a dabér Alexej Pyško. A k tomu přídavkem koncert kapely Svervou v čele se sólistkou olomouckého baletu Renátou Mrózkovou. Od neděle do neděle 24. až 31. srpna ve Vlastivědném muzeu Olomouc. Vstupenky jsou již v prodeji v pokladně Moravského divadla a v IC v podloubí radnice.
16:11Líbí57Na příkaz císaře! Hrad Sovinec vás zve na rytířský turnaj v seku mečem. Bude to akce roku a čeká tu na vás gotický příběh s bohatým celodenním programem. Tento víkend vždy od 9:10 do 18:30 budou udatní rytíři zápolit v soubojích, poznáte život a etiketu při námluvách na středověkém hradě, středověký tábor s prezentací starobylých řemesel i urozené dámy s ukázkou dvorských tanců.
16:00Líbí Teplota dnes odpoledne dosáhla 24.8 °C
15:34Líbí62V srpnu to na olomouckých Poděbradech opět ožije! Ochutnejte každý víkend speciality s grilu od šéfkuchařů a k tomu si zpříjemněte pobyt u olomouckého moře úžasným programem. Druhý měsíc prázdnin začíná již dnes letním kinemve 21:15 uvidíte Koleje osudu.
15:09Líbí52Přijďte si zpříjemnit srpnové večery živou hudbou – hrát se bude nejen k  poslechu, ale i k tanci. Dnes večer vás v restauraci na Podskalí čeká kapela Dunibuch. Hrát se bude od 18:30, připraveno je také chutné jídlo, pití a vtsup je zdarma!
14:48Líbí79První srpnový víkend je tady. Čeká nás fotbalový turnaj, šermířské souboje i rockový festival Pořád ještě nevíte co s víkendem? Přinášíme několik zajímavých tipů, kam můžete vyrazit. Už dnes večer se v kině Metropol promítají všechny tři díly Pána prstenů. Pokud tenhle žánr není zrovna váš šálek kávy, můžete vyrazit na Poděbrady do letního kina. Hrady Sovinec a Bouzov vás o víkendu vtáhnou do doby středověku. Zažijete šermířské souboje, ukázky dvorských tanců a vyzkoušíte dobovou kuchyni. Rockové kapely navštíví v sobotu Velkou Bystřici a na své si přijdou i milovníci fotbalu.
14:38Líbí73Dnes v noci vás v Kině Metropol čeká pořádný maraton! Přenesete se do světa Středozemě – jak jinak než s Pánem prstenů. Na programu je celá trilogie a promítat se budou prodloužené verze. Začátek dnes v 17:00.
14:07Líbí63Zítra 2.8. se v Babicích u Šternberka hraje turnaj v malé kopané "InterCup". Hraje se dle pravidel MF Olomouc. Pro vítěze je připraven putovní pohár a zajímavé ceny.
13:42Líbí61Do konce srpna žije Galerie Šantovka Selfie Manií! Vyhrajte nákupy zadarmo! Stačí se během prázdnin vyfotit před jedním ze selfie pointů v Šantovce, pošlete fotku na info@galeriesantovka.cz a jste ve hře! Přesná pravidla soutěže najdete zde.
13:19Líbí27Mora jako první dobyla Werk arénu v Třinci Kohouti nastoupili ke svému druhému utkání na ledě nové třinecké Werk arény, který byla slavnostně otevřena na začátku týdne v utkání Ocelářů s Libercem, kde díky brankám Tomáš Houdka a Jana Knotka zvítězili 2:1.
13:05Líbí42Rychlé občerstvení v řeckém stylu Gyradiko ve Ztracené ulici hledá kuchaře. Bližší informace k pracovní pozici získáte na provozovně.
12:48Líbí55Vychutnejte si Olomouc přesně jako turista! Naskočte na olomoucký Vláček – projedete centrem města, prohlédnete si hlavní památky, Bezručovy sady až ke Svatováclavské katedrále... Vláček jezdí od pondělí do soboty od 12:30 každou hodinu a vyjíždí z Horního náměstí. Využít můžete také rozšířený okruh nebo zkuste speciální komentované projížďky po sakrálních památkách Olomouce s průvodcem. ;-) Kompletní info o vláčku a jízdních řádech najdete zde.
12:05Líbí56Obuv HULMAN zahájil letní výprodej. Slevy 30-50%! Neváhejte a přijďte nás navštívit do naší prodejny v Denisově ulici.
12:00Líbí Teplota dnes v poledne dosáhla 22.3 °C
11:47Líbí221Muž z videa znásilnil mladíka v parčíku u nádraží. Z vězení, kde seděl za zabití, ho pustili na podmínku Tajemný muž, pachatel znásilnění, jehož video jsme zveřejnili na počátku týdne, už má jméno i pouta na rukou. Pětatřicetiletý Pavel Mudruňka zatáhl devatenáctiletého mladíka do křoví za železniční poliklinikou a znásilnil ho. Policii přitom nebyl vůbec neznámý. Teprve před rokem byl na podmínku propuštěn z vězení, kde si odpykával trest za zabití prodavačky v zastavárně.
11:35Líbí49Neznámý pachatel někdy v době od pondělí do čtvrtku vnikl násilím na zahradu a do chaty na ulici Hollarova v Olomouci. Postupně majiteli ukradl zahradní gril, dvě skládací rybářské židle, zelený slunečník, čtyři kuchyňské nože, kleště na grilování, plastový koš na prádlo a blíže nezjištěné množství kosmetiky. Jeho prohlídka pokračovala násilným vniknutím do skladu s nářadím. Škoda dosáhla necelých pět tisíc korun.
11:08Líbí59Náš tip na dnešní den: zkuste grilovanou čerstvou tresku s restovanou zeleninou a cous-cous s bazalkovým pestem, bagetu. To je dnešní nabídka v restauraci U Anděla. Případně si můžete vybrat z nabídky Poledního menu. Přejeme vám dobrou chuť!
10:51Líbí56Dnes 1. srpna startuje 2. ročník soutěže Hledej želvu. Pátrání po symbolu želvy vás zavede do tajemných zákoutí Olomouce a umožní odhalit příběhy, které se mohou stát skutečným překvapením. V pátrání vám pomůže postupné zveřejňování indicií, které najdete na FB Informačního centra a na www.hledejzelvu.cz. Hra se bude hrát ve 2 kolech, každé z nich potrvá 2 týdny, bude v něm označeno 5 památek či objektů a zveřejněny indicie.
10:28Líbí36Zapojte se do soutěže Hledej želvu a objevte zajímavé historické skvosty Už dnes začíná druhý ročník soutěže o dějinách starobylé Olomouce. Pokud rádi objevujete, pátráte a zažíváte pocit odhalení, pak právě pro vás je určena soutěž Hledej želvu. Pátrání po symbolu, který krášlí Ariónovu kašnu na Horním náměstí, zavede účastníky prázdninové hry do tajemných zákoutí Olomouce a umožní jim odhalit příběhy, které se mohou stát skutečným překvapením.
10:12Líbí33POZOR! Soutěžní Bleskovka: Kdo jako první klikne na tento odkaz, vyhrává poukaz na jednu jízdu na bobové dráze v areálu Park sportu Hrubá Voda.
9:43Líbí47Od 7. do 10. 8. bude kvůli opravě silnice na křižovatce ulic Polská a Schweitzerova znemožněn průjezd pro veškerou dopravu. Autobusové linky číslo 16, 17, 24 a 51 pojedou mezi zastávkami Tržnice a Povel, škola v obou směrech po objízdné trase přes třídu Svobody, ulicemi Polská, Rooseveltova, Velkomoravská a Schweitzerova. Zastávky Smetanovy sady budou nahrazeny zastávkami Rooseveltova na objízdné trase. Zastávky U Botanické zahrady nebudou obsluhovány.
9:18Líbí63V netradičním hokejovém čase od 11:00 hrají Kohouti svůj druhý přípravný zápas. Tentokrát hrají na ledě extraligového soka z Třince.
8:40Líbí54POŘÁDNEJ SJEZD NA KOLOBCE! Zažijte dnes 1.8. ten úžasný pocit společně s kamarády a rodinou. Start je u hospůdky Pohořanská Bouda, cíl v cukrárně a restauraci U Bláhů. Celá trasa je velmi svižná a pojedete jen z kopce po asfaltové cestě. Vhodné pro starší děti a dospěláky. Rezervujte si koloběžky ještě dnes na tel. 604 760 476 nebo info@rideon.cz. Více informací na www.rideon.cz.
8:09Líbí59Dnes 1.8. otvírá Italia Market novou pobočku prodejny v Ostružnické ulici! K dostání budou mnohé typy sýrů a uzenin, vše samozřejmě v prvotřídní kvalitě. Dále si také budete moci koupit stáčené italské víno a nově také stáčené prosecco! Ve všední od 9 do 18 hodin, v sobotu od 9 do 13.
8:00Líbí Teplota dnes ráno dosáhla 17.9 °C
7:42Líbí21V pondělí 28. července zemřel ve věku 64 let dlouholetý zaměstnanec olomouckého divadla JIŘÍ ARELY. Jako zvukař a mistr elektroakustiky působil v Moravském divadle od února 1975 až do konce roku 2012. Poslední rozloučení se zesnulým se uskuteční v úterý 5. srpna v obřadní síni olomouckého krematoria. Čest jeho památce!
7:28Líbí54Ve dnech 1. až 5. srpna 1847 navštívil na území mezi Čelechovice na Hané a Hněvotínem Joachim Barrande vápencové lokality. Cestu uskutečnil společně s anglickým, francouzským, a estonským geologem. Z Barrandových zápisků vyplývá, že badatelé vyrazili z Olomouce na Olšany a Čelechovice.
6:41Líbí54Dnes doporučuji plundrový hřeben makový, ořechový, nebo tvarohový za 9,50 Kč a croissant s nivou za 11 Kč. Přijďte si k nám do Rašnerova pekařství v Denisově ulici. Těšíme se na Vás!
6:30Líbí51Narozeniny dnes slaví herec Ladislav Trojan (*1932), novinář Miloš Čermák (*1968), americký rapper Coolio (*1963) a britský režisér Sam Mendes (*1965). Gratulujeme!
6:00Líbí49Dobré ráno, Olomouci! Roku 1936 byl uveden do provozu první československý fototelegraf.
5:20Líbí31Sportovní ředitel Sigmy Olomouc Ladislav Minář: "David Bystroň bude pro Sigmu velkou posilou" Sigma Olomouc v neděli jako hlavní favorit Fotbalové národní ligy odstartuje svoji cestu zpět do nejvyšší soutěže v Praze na Žižkově. Na Hané si jiný cíl než postup nepřipouštějí. V návratu zpět povede Sigmu z pozice sportovního ředitele Ladislav Minář, který do Sigmy nastoupil na tuto pozici v zimní pauze. Na jaře se v posledních zápasech marně pokoušel už z trenérského postu udržet Modrou lavinu v lize. Nyní Minář spolu s trenérem Kalvodou věří v rychlý comeback Sigmy. Pomoci má i stoper David Bystroň, který přišel z Plzně. "Podle mě bude pro Olomouc velká posila," říká o Bystroňovi Ladislav Minář.

Máte zajímavý tip? Pošlete ho!

RD 4+kk Olomouc - Radíkov
Obec

Olomouc - Radíkov

Cena

4.590.000,-Kč

Přehled všech nabídek »

Partnerské weby:    Brno     Plzeň     Přerov     České Budějovice     Pardubice     Hradec Králové     Ústí nad Labem     Liberec     Ostrava     Zlín

© 1997-2014 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace