www.olomouc.cz - hlavní stránka
Dnes je čtvrtek 29. ledna 2015, svátek má Zdislava
Aktuální teplota: -0.3 °C

Bleskovky

Dnes je čtvrtek 29. ledna 2015
16:51Líbí6Galerie Anděl Vás zve a Vaše přátele zve na skupinovou výstavu obrazů s názvem Olomouc očima malířů. Výstava bude zahájena v pondělí 2. února a potrvá do 28. února 2015.
16:23Líbí14Přehledné, graficky vydařené a uživatelsky přátelské. Jako nejlepší mezi všemi městskými internetovými prezentacemi zhodnotili odborníci webové stránky města Olomouce. V soutěži Parádní web 2014, vyhlášené Ministerstvem vnitra, získaly stránky Olomouce první místo v kategorii měst. Primátor Staněk i s bývalým náměstkem Holpuchem pojedou v únoru do Prahy převzít ocenění za vítězství v soutěži.
16:04Líbí7Z ledově bílé Olomouce na zelený trávník Když jsem dnes cestou do práce pozoroval úsilí zaměstnanců technických služeb odhrnout či aspoň posypat další bílou nadílku, bylo mi jich líto. Chvíli poté jsem dvakrát uklouzl a málem sebou praštil, to vše díky tomu, že se pod sněhem skrývají oblíbené kovové pásky, které dodávají lesk dlažbě Horního náměstí. Když jsem si pak uvědomil, že dnes uvidím synovo pololetní vysvědčení, hůř už snad ani být nemohlo. Pak se ale najednou slunce rozzářilo a pod červnovou oblohou se zelenal pažit na ploše Androva stadionu.
16:02Líbí20Do přípravy s týmem SK Sigma Olomouc se dnes zapojil ghanský záložník Joachim Adukor (1993). V klubu bude na zkoušce do konce příštího týdne. Více si přečtěte zde.
16:00Líbí Teplota dnes odpoledne dosáhla 0.5 °C
15:48Líbí23Inovace nejen do kuchyně! Tescoma pro vás připravila zajímavou nabídku vychytávek. Chcete vidět a vědět více? Přijďte se podívat do naší prodejny na Erbenovu ulici 2 v Olomouci.
15:19Líbí34Ceny pohonných hmot se stále mění, pohodlně natankujete i za méně než 30 Kč/1l za naftu i benzín! Podívejte se, kde vás dnes čeká příjemné překvapení. Pokud chcete jet najisto, mrkněte do našeho přehledu Cen pohonných hmot, ať máte jasno.
14:55Líbí33V nemocnici už funguje nová lékárna. V moderní budově se nacházejí i sofistikovaná pracoviště na výrobu léků Více než sto milionů korun stála nová budova lékárny v areálu olomoucké nemocnice. Uvnitř futuristicky pojaté stavby se však zdaleka nenachází pouze výdejna léků. Ukrývají se tam také vysoce moderní provozy, kde se speciální léky přímo vyrábějí, pracoviště ředění cytostatik a další sofistikované provozy.
14:43Líbí33Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Emanuela Pöttinga a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Olomouc vyhlašuje přijímací řízení pro školní rok 2015/2016. Termín odevzdání přihlášek je do 15. 3., termín konání jednotlivých testů je 15. 4. Podrobné informace pro uchazeče o přijímacím řízení najdete ZDE.
14:17Líbí30Vysokoškolačky hrají odvetu poháru. Od 17 hodin se na domácí palubovce v odvetě semifinále Českého poháru postaví hráčky SK UP Olomouc proti Olympu Praha, jenž bude na Hané hájit výhru 3:1 ze své haly.
13:36Líbí39Sladký kopeček zmrzliny ALGIDA. Na tom si pochutnají školáci do 15 let, kteří DNES přijdou do Aquaparku s vysvědčením. U bazénu si pak užijí den plný zábavy a soutěží. Děti budou stavět pyramidu nebo si zahrají napínavou hru na mravence. Ti nejlepší navíc vybojují odměnu.
13:22Líbí45Návrat hitmakera na pódia českých prestižních klubů! Noc a den Michala Hrůzy v olomouckém U-klubu ve středu 8. dubna ve 20:00. Předprodej vstupenek na síti No Limits a Ticketportal. Vstupenky už jsou i v předprodejích U-klubu v Olomouci!
12:58Líbí38Nevíte si rady s výběrem správné velikosti? Vámi vybrané podprsenky nesedí, jak byste si přála? Bolí vás záda a řežou ramínka? Nebo jen chcete zkusit něco nového? Je tu pro vás Styling Day Triola s profesionální stylistkou spodního prádla! V pátek 30. ledna od 10 do 17 hodin v prodejně Elopur v Edelmannově paláci. Přijďte a užijte si to! Čeká vás také welcome drink, dárek k nákupu a další.
12:22Líbí22Padesát automatů funguje načerno, kontroly odhalily i sedm heren, které měly dávno zavřít Sedm heren, které už by dávno neměly být v provozu, stále funguje na území města. Vyplývá to z kontrol, které během ledna provedli pracovníci magistrátu. Herny jsou pozůstatkem povolení, které vydávalo v minulosti ministerstvo financí. Licence jim už ale skončila, proto radnice vyzve provozovatele, aby svou činnost do měsíce ukončili, jinak jim hrozí sankce. Kontroly odhalily i padesátku automatů, kterým skončilo povolení s posledním prosincem loňského roku, stále jsou ale v provozu. I ty budou provozovatelé nuceni vypnout.
12:14Líbí38V sobotu 14. února je sv. Valentýn, objednejte si kytici již dnes v NEJLEPŠÍM KVĚTINÁŘSTVÍ V OLOMOUCI. Vaše Bezvakytka.
12:00Líbí Teplota dnes v poledne dosáhla 1.3 °C
11:50Líbí37Junioři Mory pomstili áčko. Juniorka HC Olomouc vyhrála ve středu na ledě HC PSG Zlín 2:1. V 51. minutě nejprve vyrovnal slovenský útočník Šimon Beták a v 60. minutě rozhodl o výhře slovinský bek Aleš Jeklič.
11:09Líbí47Náš polední tip: dnes si můžete na oběd zajít třeba na bramborové knedlíky plněné špenátem s cibulkou a křenovou omáčkou do Denisovy šest. Další bohatý výběr z Poledního menu najdete zde. Dobrou chuť!
10:57Líbí32Dejte svým dětem za vysvědčení pořádnou odměnu: vezměte je do zoo, na bobovou dráhu nebo do akvaparku Už dnes dostanou všichni školáci pololetní vysvědčení. A v pátek je čekají zasloužené pololetní prázdniny. Přemýšlíte, jak byste své dítko za jeho snahu odměnili? Variant se nabízí hned několik, vyrazit můžete třeba na lyže, do akvaparku na zmrzlinu nebo do zoo.
10:43Líbí27Dnes po půlnoci zpozorovali strážníci během své hlídky na třídě Míru v Olomouci hořící velký plastový kontejner na odpad. Oheň zlikvidovali na místo přivolaní hasiči. Možného žháře se zjistit nepodařilo. Celou událost strážníci pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku předali k dořešení věcně příslušnému správnímu orgánu.
10:16Líbí42Přijďte společně s dětmi oslavit pololetní vysvědčení do Bubenické školy I. Batouška a zabubnujte si na africké bubny djembe a naučte se společně pár rytmů. Kurz je vhodný pro rodiny s dětmi od 7 let. Bubínky zapůjčíme. Vstupenky zakoupíte zde. V sobotu 31. ledna od 14:00 do 15:30 na adrese Litovelská 77/7 v Olomouci.
9:49Líbí45Přijďte se inspirovat, kam na dovolenou! Výstaviště Flora už za pár týdnů zaplní veletrh Tourism Expo s aktuální nabídkou cestovních kanceláří, ubytovacích zařízení, lázní, sanatorií, dopravců, kulturních zařízení či sportovního a volnočasového vyžití. Těšte se, novinkou bude přehlídka svatebních služeb a módních trendů Svatba nanečisto. Od pátku 13. do neděle 15. února. Otevřeno bude denně od 10 do 18 a poslední den do 17 hodin.
9:45Líbí71Muž nakládal palety v jednu hodinu ráno. Policii se to nezdálo, ukázalo se, že kradl Zabránit škodě se podařilo olomouckým policistům. Kolem jedné hodiny ráno se jim zdál podezřelý muž, který nakládal na Hněvotínské ulici palety. Během chvíle vyšlo najevo, že muž palety ukradl. Teď mu hrozí dva roky za mřížemi.
9:11Líbí47Karel Plíhal opět míří do Olomouce! Jedinečná hudební osobnost, která svým jemným humorem zasáhne každého, kdo chce poslouchat. Karla Plíhala si můžete poslechnout v pondělí 13. dubna od 19 hodin v Divadle na Šantovce. A vstupenky jsou k dostání zde.
8:45Líbí47Vážení zákazníci, prodejna dětské obuvi U Medvídka na ulici 8. května 27 v Olomouci pro vás připravila AKCI SLEVA 10%, 20%. Nyní v naší prodejně zakoupíte dětskou obuv značky SUPERFIT kolekce podzim/zima 2014/2015 se slevou 10, 20%. Těšíme se na Vás .
8:13Líbí64Čerstvé zprávy z dopravy: silničáři, jak bývá jejich dobrým zvykem, sněhovou nadílku zaspali a teprve se rozkoukávají. Vozovky jsou pokryté uježděnou vrstvou sněhu, tah na Šternberk ucpaný, auta jedou krokem, s komplikacemi počítejte i na vnitřním obchvatu Olomouce a dalších místech.
8:07Líbí46Chceš zhubnout? Potřebuješ nabrat svalovou hmotu? Přijď se poradit do největší prodejny sportovní výživy v Olomouci. Zdravi a fitness v OD Koruna.
8:00Líbí Teplota dnes ráno dosáhla -1.3 °C
7:32Líbí34Dne 29. ledna 1359 vystavil v Uničově markrabě Jan Jindřich listinu, jíž přiznal Olomoučanům právo odúmrti (svobodného pořizování testamentu). V případě úmrtí bez testamentu měly dědit děti zemřelého a jeho manželka, popřípadě jeho vzdálenější příbuzní. Markraběcí komora byla z dědictví vyňata.
7:25Líbí45Útočníci olomoucké Mory Roman Rác a Peter Zuzin byli nominováni do slovenské reprezentace. Slovenský národní tým hraje na začátku února dva turnaje, hráči Kohoutů se zúčastní třech zápasů jednoho z turnajů seriálu Euro Ice Hockey Challenge, který se tentokrát odehraje ve Vídni. Rác se v nominaci Slovenska objevil potřetí v sezóně, Zuzin obleče národní dres po roce.
6:37Líbí53Dnes doporučuji oříškový koláč za 15 Kč a croissant s nivou za 11 Kč. Přijďte si k nám do Rašnerova pekařství v Denisově ulici. Těšíme se na Vás!
6:30Líbí44Narozeniny dnes slaví hokejový brankář Dominik Hašek (*1965), český sdruženář a skokan na lyžích Jan Matura (*1980) a herec Pavel Liška (*1971).
6:00Líbí39Dobré ráno, Olomouci! Přesně před 129 lety získal německý automobilový konstruktér Karel Benz patent na první benzinem poháněný automobil. Tento model byl znám pod jménem Benz Velo.
Středa 28. ledna 2015
19:26Líbí67Každou středu má klub Belmondo na programu Student Party. Právě dnes večer vás budou bavit DJ Ron JB a DJ Rocky. Party začíná ve 22:00.
18:55Líbí15Chytnou se Kohouti proti neoblíbené Kometě? Mora klesla na 12. příčku tabulky Tipsport extraligy. Potřebuje nutně zvítězit a čekají ji o víkendu dva velmi těžcí soupeři. V pátek Kometa, která Moru letos s přípravou už pětkrát porazila, a v neděli silné Pardubice. Kohouti potřebují především prolomit neúspěšné přesilovky a střeleckou deku, která leží na některých osvědčených kanonýrech. Podaří se olomouckým hokejistům prolomit sérii proher už v pátek s Kometou Brno?
18:47Líbí65Vyzkoušej sbližující kouzlo svítících náramků a poznej partnera svých snů už dnes večer! Student Flirt Party jsou tu v Patnáctce pro vás každou středu! Dnes od 21:00.
17:53Líbí68Na filmové zážitky si dnes večer můžete zajít do Premiere Cinemas v Galerii Šantovka. V 19:30 začíná černá komedie Birdman, od 20:00 uvidíte příběh českého fotografa Jana Saudka Fotograf, ale na programu jsou také Babovřesky 3 od 19:00 a 21:30.
17:09Líbí48Muzeum moderního umění upozorňuje své návštěvníky, že bude ve čtvrtek 29. ledna otevřeno pouze do 15 hodin. Důvodem je příprava vernisáže výstav Jiřího Šalamouna a Victora Vasarelyho, která bude zahájena v 18:30.
16:37Líbí42Dnes večer se na Zimním stadionu opět bruslí! Zajezdit si můžete od 19:15 do 20:15. Vstupné je jednotné 40 Kč, lístky koupíte na pokladně zimního stadionu 20 minut před začátkem veřejného bruslení. Pozor, brusle se nepůjčují!
16:01Líbí67Přeložený koncert Vladimíra Mišíka + 40 let Etc tour 2015 z listopadu 2014 olomoucký U-klub uvede ve středu 4. února od 19:30. Etc touto šňůrou slaví své jubileum! Předprodej vstupenek v IC, podloubí radnice a na www.ticketstream.cz.
16:00Líbí Teplota dnes odpoledne dosáhla 2.2 °C
15:22Líbí56Za samé jedničky zdarma do zoo! Pro všechny školáky, kteří se v těchto dnech na pokladě zoo pochlubí samými jedničkami, je připraven dárek v podobě vstupného do zoo zdarma! Od čtvrtka 29. ledna do neděle 1. února.
15:09Líbí103Jihoslovanské mauzoleum se konečně dočká opravy, rekonstrukce by mohla začít už příští rok Dlouhodobá snaha města o opravu Jihoslovanského mauzolea v Bezručových sadech dostává konkrétní obrysy. Po komplikovaném dvouletém soudním jednání se vlastníkem stává město Olomouc, které teď může kulturní památku konečně zrekonstruovat. Oprava by mohla začít už v příštím roce.
14:56Líbí60Dnes večer zažije kino Metropol unikátní koncert dívčího smyčcového tria s rockovou kapelou, hostem bude Josef Vojtek. Začátek v 19:00. Poslední vstupenky jsou stále v prodeji! Koupíte zde.
14:18Líbí52Vypátrat zmizelý klaunský nos a zdolat spoustu všelijakých nástrah, to bude úkol pro Karolínku, které se moc nechce chodit do školy, a pro kluka z plakátu. o tom vám povypráví nedělní pohádka v Divadle na Šantovce. Od 16 hodin začíná Kluk z plakátu a po představení je připravena žonglovací dílnička s Cascabel. Vstupenky koupíte zde.
13:51Líbí51Současná podoba olomouckého adventu a vánočních trhů se Olomoučanům i návštěvníkům města líbí. Svou spokojenost vyjádřili lidé v anketě, kterou město uspořádalo vůbec poprvé v historii vánočních trhů v centru města. K podobě olomouckého adventu se lidé vyjadřovali prostřednictvím ankety zveřejněné na webových stránkách města. Hlasovalo bezmála 600 lidí a průměr kladných odpovědí je téměř 83 procent.
13:07Líbí56Nevíte si rady s výběrem správné velikosti? Vámi vybrané podprsenky nesedí, jak byste si přála? Bolí vás záda a řežou ramínka? Nebo jen chcete zkusit něco nového? Je tu pro vás Styling Day Triola s profesionální stylistkou spodního prádla! V pátek 30. ledna od 10 do 17 hodin v prodejně Elopur v Edelmannově paláci. Přijďte a užijte si to! Čeká vás také welcome drink, dárek k nákupu a další.
12:43Líbí54Hledáte inspiraci na dáreček pro své blízké? Přijďte se podívat do prodejny Tescoma na Erbenově ulici 2 v Olomouci.
12:39Líbí30Muzeum umění získalo dvě díla Victora Vasarelyho, chlubí se jimi na nové výstavě Muzeum umění získalo do své sbírky dvě díla slavného průkopníka op-artu Victora Vasarelyho: tapiserii Harmas a obraz Terek. S oběma se muzeum pochlubí návštěvníkům, vystaveny budou od zítřka až do poloviny května spolu s několika zapůjčenými Vasarelyho tisky.
12:08Líbí110Policie hledá nenechavce, který kradl v šatně na bazéně Případ vykradené šatny na plaveckém bazénu mají na stole olomoučtí policisté. Zjistili, že zloděj do objektu vnikl bez použití násilí a zajímalo ho volně odložené oblečení, ze kterého třem osobám ukradl peníze a ovladač od garážových vrat. Pokud bude pachatel dopaden, hrozí mu už dva roky vězení.
12:04Líbí61Rádi byste na jeden den na hory, ale netoužíte po cestě vlakem a přestupech? Nechcete do Alp a zároveň máte chuť na luxusní sjezdovky? Tak pojeďte se SKI-TAXI do Skiparku Červená Voda! Odjezd v pátek 30. ledna z parkoviště u hl. vlakového nádraží Olomouc v 7:30. 250 Kč/osoba. Rezervace a informace na info@rideon.cz. RIDE ON
12:00Líbí Teplota dnes v poledne dosáhla 1.8 °C
11:20Líbí55Restaurace Sal de Mar hotelu vás v novém roce zve do hotelu NH Olomouc Congress zve na únorový Sunday brunch V neděli 1. února od 12 do 15 hodin – těšit se můžete na širokou škálu pokrmů formou švédských stolů a pro děti je připraven dětský koutek s profesionálním dozorem. Rezervace nutná na tel.: 585 575 111 nebo l.slota@nh-hotels.com. Pro členy OmegaKlubu 10% sleva.
10:49Líbí58Přijďte si DNES pochutnat do Aquaparku. Na hlavní chod vás naladí hráškový krém. Pak máte na výběr ze tří jídel: Kuřecí paličky smažené v pikantní strouhance, coleslaw salát a pečené brambory 89 Kč, Mleté vepřové maso s drcenými rajčaty a červenými fazolemi a těstoviny tagliatelle 77 Kč nebo Dýňové rizoto se smetanou a parmazánem 74 Kč. Šéfkuchař myslí také na děti, dýňové rizoto podává i ve 100g porcích za 55 korun. Dobrou chuť!
10:23Líbí42Taneční klub Olymp získal po čtrnácti letech titul Mistrů České republiky Členové Tanečního klubu Olymp Olomouc se pod vedením rodiny Hýžových na sobotním Mistrovství České republiky ve standardních tancích v Otrokovicích zasloužili o největší úspěch olomouckého tanečního sportu za posledních čtrnáct let. Přesně po tolika letech se olomouckým tanečníkům podařilo vybojovat titul Mistr České republiky a odvezli si i titul Vicemistra.
10:18Líbí52Rychlé rande Olomouc – zimní randění ve čtvrtek 29. ledna 2015, věková kategorie 40 až 50 let. Randevkavarne.cz
9:46Líbí38Od včerejšího dne je dvaapadesátiletý muž z Olomouce podezřelý z nebezpečného pronásledování. Již od března 2013 do současnosti obtěžuje bývalou přítelkyni, neustále ji volá a posílá SMS zprávy, ve kterých jí vulgárně nadává a vyhrožuje, že zařídí, aby ji vyhodili ze zaměstnání. Opakovaně ženě volal také do zaměstnání, kde jí v době její nepřítomnosti zanechal vulgární vzkazy. Stejně se choval také k jejím dvěma dětem. Za jeho vytrvalost mu nyní hrozí až roční pobyt ve vězení.
9:13Líbí49Anglická školička s hernou ŽIRAFA pořádá také dnes ukázkovou hodinu výtvarného tvoření a hraní pro děti od 3 do 6 let. Přijďte se podívat. Více na www.zirafa-centrum.cz, info také na info@zirafa-centrum.cz.
8:42Líbí54Aktuálně nejžádanější literatura v Olomouci ? V čele TOP 10 nejprodávanějších knih posledních dní figuruje Accabadora Michel Murgiové či Poslední aristokratka Evžena Bočka. Podívejte se, o jaké další tituly je v Knihkupectví Kosmas v novém roce největší zájem a nechte se třeba inspirovat.
8:10Líbí56Dvě srdcové holky, které rády tvoří, vymýšlí různé kousky a milují kreativitu, otevřely v pondělí 26. ledna obchůdek na Zeyerově 14, kde si můžete udělat radost, či potěšit srdce někoho jiného. Bude to prostě Srdcovka! Přijďte nakouknout a nasát um "zlatých českých ručiček“ nebo vyzkoušet některý ze zajímavých kurzů srdcovky. Otevřeno je ve všední dny od 10 do 12 hodin a od 13 do 17 hodin. Více zde.
8:00Líbí Teplota dnes ráno dosáhla -0.8 °C
7:26Líbí45Před 171 lety, 28. ledna 1843, se narodil architekt a stavitel Karel Starý starší. V Olomouci se jako stavitel usadil v srpnu 1876 a působil zde pak celý život. Významně ovlivnil podobu Olomouce na konci 19. století. Je autorem většiny domů tzv. Úřední čtvrti, spolupracoval na stavbě Pöttingea, postavil hostinec U Města Prahy (pozdější kino Lípa) a především je autorem i stavebníkem Národního domu. Zemřel 22.10.1929 v Olomouci.
6:42Líbí73Dnes Vám doporučuji Honzovu buchtu s tvarohem za 11 Kč a bramborovou kapsu s uzeninou za 7 Kč. Přijďte si k nám do Rašnerova pekařství v Denisově ulici. Těšíme se na Vás!
6:30Líbí56Narozeniny dnes slaví hokejista Michal Pivoňka (*1966), česká moderátorka a sopranistka Martina Kociánová (*1971), američtí herci Elijah Wood (*1981) a Alan Alda (*1936), ruský tanečník Michail Baryšnikov (*1948) i francouzský prezident Nicolas Sarkozy (*1955). Gratulujeme!
6:00Líbí49Dobré ráno, Olomouci! V tento den v roce 1977 se v Národním divadle konalo shromáždění českých umělců, kteří zde vyslechli a podepsali tzv. Antichartu – rezoluci proti signatářům Charty 77.
5:44Líbí99Stýská se vám po vánoční atmosféře s kelímkem punče v ruce? Nezoufejte, zimní zahřátí může mít mnoho podob! Punčová sezóna se nám pomalu ale jistě chýlí ke konci, dokonce i stánky z náměstí už jsou dávno pryč. Počasí si dělá, co se mu zachce, téměř jarní teplotní rekordy střídají náhlé mrazy a přívaly sněhu. Ale nezoufejte, s námi neumrznete! Kromě punče existuje totiž nepřeberné množství jiných alkoholických i nealkoholických nápojů, které zimu zaplaší. Olomoucké restaurace, hospody a bary nabízí klasiku i originalitu. Máme pro vás několik tipů, jak se rychle a chutně zahřát!

Máte zajímavý tip? Pošlete ho!

Lázně Slatinice - Balíček pro muže po operaci prostaty

Četné výzkumy prokazují, že včasná a správná rehabilitace po radikálním chirurgickém výkonu odstraňujícím prostatu, redukuje míru inkontinence...

Cena: 6 640 Kč

Přehled všech nabídek »

© 1997-2015 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace