Dnes je sobota 13. února 2016, svátek má Věnceslav
Aktuální teplota: 4.3 °C

Bleskovky

Dnes je sobota 13. února 2016
13:19

Bar Jak se sluší a patří si vás DNES dovoluje pozvat na Hudební večer s názvem Valentýn u klavíru. Od 20. hodiny se můžete se svoji drahou polovičkou těšit na příjemné klavírní melodie v podání Jakuba Knápka. Vstup zdarma. ;-)

12:31

Fotbalisté SK Sigma Olomouc nastoupí v prvním jarním duelu Synot ligy na Andrově stadionu od 16 hodin proti Bohemians 1905.

12:06

Zítra je sv. Valentýn, a proto na všechna růžová vína dáváme tento víkend slevu 20% Vaše vinotéka SENECA.

12:00Teplota dnes v poledne dosáhla 3.9 °C
11:28

Veleúšpěná pohádka O pračlovíčkovi oslaví neuvěřitelnou 350.reprízu. Pohádka měla premiéru v březnu 2010 a od té doby se nepřetržitě hraje už celých 6 let a sklízí jeden úspěch za druhým. Pračlovíček za dobu své existence baví děti nejenom po celé České republice, ale i v zahraničí. 350. repríza se odehraje DNES v 15hod v Divadle Tramtarie.

11:02

Nenechávejte rezervaci romantického oběda či večeře na poslední chvíli! Lobster Restaurant a ATMOSPHERE restaurant hlásí poslední volná místa. Rezervaci zajistíte na telefonu 588 884 137.

10:04

Restaurace Moravský Grunt v Topolanech pro vás připravuje na 12. 2. - 14. 2. 2016 TRADIČNÍ ZABIJAČKOVÉ HODY. Můžete se těšit na domácí jitrnice, jelita, tlačenku, zabijačkovou polévku, pečené maso, škvarky a další vepřové dobroty. Nabídka vín bude opět rozšířena o vhodná moravská vína z vinařství Vinselekt Michlovský, Vinofol Novosedly a zajímavé kousky od menších vinařů a také o pivní speciál z minipivovaru Kosíř. Rezervace na telefonu 777 798 987 nebo osobně v restauraci.

9:31

Chcete-li přestat kouřit, a stále nevíte jak, pak se určitě obraťte na Antinikotinové centrum v Olomouci. Za pomoci metody biorezonance vám k odnaučení stačí jediná terapie. Informujte se zde, nebo si přímo sjednejte schůzku na telefonu 777 002 948.

8:07

Květiny Lena, u příležitosti svátku sv. Valentýna, prodloužily otevírací dobu: v sobotu od 8:00 do 16:00 a v neděli od 9:00 do 13:00. Přijďte si vybrat kytičku z naší prodejny a potěšte své blízké. Najdete nás v supermarketu Terno v Olomouci. Těšíme se na Vaši návštěvu!

8:00Teplota dnes ráno dosáhla 2 °C
7:00

Josef Glogar se 13. února 1951 stal kanovníkem olomoucké kapituly. V roce 1952 byl jmenován generálním vikářem. Jeho situace nebyl snadná, musel jednat diplomaticky s tehdejším ateistickým režimem. 9. listopadu 1961 byl zvolen metropolitní kapitulou kapitulním vikářem. Přestože už byl starý, stále aktivně působil a například roku 1963 se postaral o oslavu výročí příchodu sv. Cyrila a Metoděje na Moravu a v Olomouci v roce 1968 obnovil kněžský seminář. Za Glogarova působení také začala probíhat liturgická reforma.

6:30

Narozeniny dnes slaví zpěváci Robbie Williams (*1974) a Peter Gabriel (*1950), herec a zpěvák David Kraus (*1980), spisovatelka a dramatička Daniela Fischerová (*1948) a český písničkář Jiří Dědeček (*1953).

6:00

Dobré ráno, Olomouci! Dne 13.2.1992 bylo pražské ČVUT, jako první v tehdejší ČSFR, připojeno k Internetu.

5:39Festival Jeden svět se letos zaměří na kontroverzní téma migrace i na hledání domova Vášnivé debaty české společnosti na téma migrace inspirovali 18. ročník festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět k tomu, aby zaměřil pozornost nejen na lidi přicházející do Evropy, kteří jsou momentálně kontroverzním tématem rozdělující společnost, ale především na nás samotné, kteří svůj domov a tím svoji jistotu máme.
Pátek 12. února 2016
18:07

Zvažujete návštěvu plesu? Všechny zajímavé akce najdete v našem Přehledu plesové sezony 2016.

17:44

Nové kurzy pro ženy a dívky, které se chtějí trošku odvázat a hlavně parádně pobavit, otevírá už v březnu ENOLA DANCE. Budeme tančit na melodie známých muzikálů (Chicago, Moulin rouge, Burlesque...), procvičíme si svůdné pohyby, naučíme se tančit na podpatcích a krásně si protáhneme a posílíme tělo. Tančíme v různých sálech v Olomouci. Více informací najdete ZDE. Tak to přijďte zkusit - první lekce je zdarma. ;-)

17:07

Město Olomouc se připojí ke kampani s názvem "Light it up gold", která probíhá v rámci Dne dětské onkologie. Ten připadá na zítřek, sobotu 13. února. Olomoucká radnice se proto v sobotu rozzáří zlatou barvou, a připojí se tak k dalším významným památkám v České republice i jiných státech, které se ve společnosti tímto způsobem snaží šířit povědomí o dětské onkologii.

16:36

Valentýnský víkend se blíží! Květiny - Sv.Mořic mají proto pro vás otevřeno i v neděli. Udělejte na svoji lásku dojem - pošlete jí květiny! ;-) Rozvoz květin zajistíte ZDE.

16:00Teplota dnes odpoledne dosáhla 4.8 °C
15:04

Bar Jak se sluší a patří vás zve tuto sobotu 13. února na Hudební večer s názvem Valentýn u klavíru. Od 20. hodiny se můžete se svoji drahou polovičkou těšit na příjemné klavírní melodie v podání Jakuba Knápka. Vstup zdarma. ;-)

14:45Na náměstích budou pítka, vytvoří je autor Arionovy kašny Ivan Theimer Sochař Ivan Theimer by se s trochou nadsázky mohl stát novodobým Václavem Renderem. Po Arionově kašně by se na obou náměstích mohl objevit další jeho počin. Pítka, z nichž lze v horkých dnech svlažit hrdlo. A chystá se i přesun zpustlé kašny z Kollárova náměstí do Čechových sadů. Na uvolněném místě by pak Theimer chtěl vzdát hold právě Renderovi.
14:31

Nenechávejte rezervaci romantického oběda či večeře na poslední chvíli! Lobster Restaurant a ATMOSPHERE restaurant hlásí poslední volná místa. Rezervaci zajistíte na telefonu 588 884 137.

13:51

Květiny Lena, u příležitosti svátku sv. Valentýna, prodloužily otevírací dobu: v sobotu od 8:00 do 16:00 a v neděli od 9:00 do 13:00. Přijďte si vybrat kytičku z naší prodejny a potěšte své blízké. Najdete nás v supermarketu Terno v Olomouci. Těšíme se na Vaši návštěvu!

13:12

V OpenWine jsme pro Vás připravili set skvělých 6 vín ať již pro Valentýnský přípitek, nebo jen tak pro radost! Chcete-li si udělat krásný večer, věříme, že set 3 růžových, 2 červených a 1 bílého vína se slevou 20 % vám jich připraví hned několik. K tomu Vám přidáme posilující guaraná sirup zdarma - je skvělý s vodou, na dozdobení dezertů, se zmrzlinou a podobně.

13:12Mrtvý z kontejneru byl nejspíš bezdomovec, podle policie nezemřel násilnou smrtí Mrtvý muž, kterého včera objevili zaměstnanci sběrného dvora mezi starým papírem, byl podle dosavadních zjištění nejspíš bezdomovec. A podle předběžných výsledků vyšetřování nezemřel cizím zaviněním. Policisté už znají i mužovu totožnost.
12:43Olomouc bude mít zlatou radnici, v sobotu tak symbolicky připomene Den dětské onkologie Město Olomouc se v sobotu 13. února připojí ke kulturně-osvětové akci k připomenutí Dne dětské onkologie. Podle hesla kampaně "Light it up gold", kdy světové památky září zlatou barvou, se v sobotu zlatě rozsvítí i olomoucká radnice.
12:27

Florbalistky FBS TEMPISH Olomouc čeká v Čajkaréně další extraligový zápas, tentokrát proti FBK Jičín. Zápas se hraje netradičně DNES a to od 18. hodiny. Přijďte naše děvčata povzbudit! ;-)

12:00Teplota dnes v poledne dosáhla 3.8 °C
11:09

Romantická hudba, svítící pochodně a sladkost za polibek. Takový se chystá Valentýn – svátek zamilovaných v Aquaparku Olomouc. Kdy? Přece v neděli 14. února. Valentýnské zpestření čeká na návštěvníky po celý den. Dvojice budou za polibek odměněny sladkostí. Po 17. hodině se pak rozsvítí pochodně a u vody začne hrát romantická hudba. Neprošvihněte to...

10:23

Blíží se svatý Valentýn, a proto na všechna růžová vína dáváme tento týden slevu 20% Vaše vinotéka SENECA.

10:01

Před víkendem se určitě může hodit vědět, jak jsou na tom skiareály v okolí Olomouce. Většina jich má otevřeno, někde ale teplejší počasí donutilo provozovatele přerušit provoz. Všechno pro vás sledujeme, aktuální informace v našem speciálu, který jsme právě aktualizovali.

9:31

Restaurace Moravský Grunt v Topolanech pro vás připravila TRADIČNÍ ZABIJAČKOVÉ HODY. Ode DNEŠKA až do neděle 14. 2. 2016 se můžete se těšit na domácí jitrnice, jelita, tlačenku, zabijačkovou polévku, pečené maso, škvarky a další vepřové dobroty. Nabídka vín bude opět rozšířena o vhodná moravská vína z vinařství Vinselekt Michlovský, Vinofol Novosedly a zajímavé kousky od menších vinařů a také o pivní speciál z minipivovaru Kosíř. Rezervace na telefonu 777 798 987 nebo osobně v restauraci.

9:18Užijte si smyslný valentýnský víkend Tento víkend je především ve znamení lásky. Jelikož v neděli 14. února oslaví zamilovaní na celém světě Den svatého Valentýna, nezůstává pozadu ani město Olomouc. Po celý víkend se tak můžete těšit na romantické degustační večeře, Valentýnem inspirované párty nebo například romantické čvachtání v aquaparku. A ani tento víkend nebudou chybět plesy, jejich nabídka je tentokrát opravdu pestrá.
9:10

Ve Ztracené ulici řádili sprejeři. Jejich nekalé počínání zachytila kamera. Mrkněte se na náš Facebook, jestli je nepoznáte. A pokud ano, rovnou volejte 158.

9:04

ČokoFest 2016 - valentýnský festival čokolády a sladkých drobností se koná od 12. - 14. února v horním patře Galerie Šantovka. Výstava historie čokolády, vaření s čokoládou, degustace, workshop, stánkový prodej. VSTUP ZDARMA

8:53Jarní boje v Synot lize startují. Sigma potřebuje pod sebe dostat Klokany Fotbalová nejvyšší soutěž má za sebou jarní přestávku, dnes se naplno rozběhnou boje o ligové body. Sigma Olomouc hostí v 17. kole Synot ligy Bohemians 1905 a z pohledu tabulky jde o mimořádně důležité utkání. Hanáci přezimovali předposlední, Bohemka je s bodem navíc třináctá. Podaří se Olomouci přehrát Klokany na lavičce s Pivarníkem, v brance se SuperBobem Zlámalem a v záloze s Josefem Jindřiškem? Bývalý kapitán Aleš Škerle hrát nebude, protože hostuje v Bohemce právě ze Sigmy a v utkání nemá start povolen.
8:09

Květinářství Bezvakytka otevírá pro všechny zamilované i v neděli 14.2.2016 od 9-12hod. Máme pro Vás objednané krásné a čerstvé květiny z dovozu i z Česka. Rozvoz je o víkendu bez příplatku. :)

8:00Teplota dnes ráno dosáhla -0.2 °C
7:00

V podvečerních hodinách 12. února roku 2008 zcizil neznámý zloděj vzácný barokní relikviář z chrámu sv. Mořice. Svým činem způsobil škodu 140 tisíc korun, podle zástupců církve však způsobil zloděj především historickou ztrátu. Relikviář totiž patřil do páru, který zdobil boční oltář.

6:30

Dnes slaví narozeniny moderátor Patrik Hezucký (*1970), herečky Jana Šulcová (*1947) a Markéta Fišerová (*1960), herec Jan Meduna (*1982), italský filmový režisér Franco Zeffirelli (*1923) a americká herečka Christina Ricci (*1980).

6:00

Dobré ráno, Olomouci! Dne 12.2.1950 Albert Einstein v televizním vystoupení varoval před výrobou vodíkové bomby, kterou prosazoval americký prezident Harry S. Truman.

0:06Dnešek: přichází Valentýn, vychází víkendové tipy Čím bude zajímavý dnešní den? Co se bude dít ve městě Olomouci? Přinášíme pro vás telegrafický přehled dnešních očekávaných událostí ze světa společenského života, zábavy i dopravy.

Máte zajímavý tip? Pošlete ho!

Poznávací zájezdy s pobytem u moře
Termín

široký výběr oblíbených pobytově poznávacích zájezdů s pobytem u moře a s výlety v programu a ceně

Cena

slevy first moment do 29.2.

Přehled všech nabídek »

© 1997-2016 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace