Dnes je čtvrtek 27. října 2016, svátek má Šarlota, Zoe
Aktuální teplota: 8.8 °C

Bleskovky

Dnes je čtvrtek 27. října 2016
16:41

Sbor Chorus Mauritiensis Olomouc vás zve na Dušičkový koncert REQUIEM Wolfganga Amadea Mozarta. Ten se uskuteční v neděli 30. října 2016 od 19. hodiny v chrámu sv. Mořice. Rozhodně doporučujeme včasné pořízení vstupenek - předprodej od 9. 10. v podloubí radnice.

16:00Teplota dnes odpoledne dosáhla 9.3 °C
15:46

O víkendu 28., 29. a 30. října se na Sovinci bude slavnostně zakončovat sezona. Těšte se na program Hofmistrova závěť, který potrvá po tři dny vždy od 09:10 do 17:30

14:40

Arcidiecézní charita Olomouc spouští letošní akci Vánoční balíček. Čeští dárci tak obdarují 304 ukrajinských dětí v nouzi. Více se dočtete tady.

13:35

S příchodem podzimu jsme unavenější, ozývají se bolesti hlavy i zad, a s úbytkem sluníčka nás opouští dobrá nálada. Často si nevíme rady, jak se nepříjemných a stresujících pocitů zbavit. Masáž u nás, v Relaxačním centru Čtyřlístek, je ideálním únikem ze všedního dne. A navíc už jen do konce října nabízíme ODPOČINKOVÝ BALÍČEK relaxačních masáží za skvělé ceny. Tak se přijďte zrelaxovat. ;-)

13:05

Tradiční Mikulášská charitativní akce proběhne v pátek 25.11. od 18:30 v Domě kultury v Mohelnici. Těšit se můžete na Tomáše Kluse s jeho kapelou, a další dvě kapely - BIG DOG a Krápník. Výtěžek z akce půjde na pacientský onkologický program, lidi, kteří si procházejí nebo prošli léčbou zhoubného nádorového onemocnění. Vstupenky už najdete v předprodeji, a to mimo jiné v Informačním centru v podloubí radnice.

12:41Zubní klinika je bezbariérová. Dostala i novou fasádu Bezbariérové toalety, výtah nebo vyhrazené parkovací stání zpříjemní hendikepovaným pacientům návštěvu Kliniky zubního lékařství olomoucké fakultní nemocnice. Historicky cenná budova v centru Olomouce navíc prošla v minulých měsících kompletní rekonstrukcí obvodového pláště včetně výměny oken a dveří. Celkové náklady na stavební úpravy, které probíhaly půl roku za plného provozu kliniky, dosáhly částky bezmála 24 milionů korun, přičemž 10 milionů korun poskytlo ministerstvo zdravotnictví a 14 milionů korun zaplatila nemocnice z vlastního rozpočtu.
12:33

V Pivovárku Melichárek v Horce nad Moravou se uskuteční už dnes tradiční prodej piva ze dvora, tzv. Prodejní čtvrtek. Budeme tu pro Vás v době od 15:00 do 19:00. A co máme pro Vás na tento čtvrtek připraveno? Melichárek světlý 11% - světlý ležák, Challenger APA 12% - polotmavý American Pale Ale, Hanácká Pšenice 13% - světlý pšeničný speciál, Cascade APA 13% - polotmavý American Pale Ale, Fuggles EPA 13% - světlý English Pale Ale.

12:00Teplota dnes v poledne dosáhla 9.1 °C
11:40

Moravská filharmonie Olomouc připravila ke Dni vzniku samostatného československého státu slavnostní koncert, na kterém zazní skladby W. A. Mozarta a A. Vivaldiho, nebude chybět ani česká hudba zastoupená B. Smetanou a A. Dvořákem. Jako sólisté se představí kytaristka Miriam Rodriguez Brüllová ze Slovenska a italský flétnista Massimo Mercelli. Moravská filharmonie bude hrát pod vedením svého šéfdirigenta Petra Vronského, a to už dnes v 19:00 v Redutě.

 

10:29

To bude jízda - Jaři přijíždějí představit po x letech své nové album! A teď to nejlepší - vychutnáte si i několik koncertních verzí písní z připravovaného alba Eskalace dobra. Dvouhodinová funková vichřice vás dostane do varu už 3. 11. ve 21:00. 

9:36

Atelier Romantica a Živá zahrada pořádají workshop Aranžování květin pro začátečníky. Ten se uskuteční v pondělí 31.10.2016 od 17 hodin, místem konání bude Živá zahrada v Edelmannově paláci na Horním náměstí č. 5. Další informace naleznete i ZDE.

9:12Cyklistický oddíl Mapei Merida Kaňkovský se drží na špici domácího mládežnického pelotonu Cyklistická sezona skončila nejen u profíků, ale i na domácí scéně. Olomoucký mládežnický oddíl Mapei Merida Kaňkovský hrál doma zase prim. Stačí jen shrnout čísla. Dohromady 28 medailí na silnici i dráze na republikových závodech. Obhajoba titulu mistra republiky na silnici u Jakuba Otruby, jeho vítězství na velmi silném mezinárodním závodu Regionem Orlicka o osmé místo na ME v časovce. Český pohár v kadetech opanoval Vojtěch Kmínek, starší žáky pak devíti tituly velký talent Pavel Bittner. Bylo co bilancovat...
8:49V chrámu sv. Mořice zazní Mozartovo Requiem Jak nejlépe prožít poslední říjnovou neděli a při dušičkovém koncertě v dušičkový čas zavzpomínat na naše drahé zemřelé? Chrámový sbor Chorus Mauritiensis při farnosti sv. Mořice v Olomouci zve na koncert nejznámějšího duchovního díla Requiem Wolfganga Amadea Mozarta.
8:32

Poslední říjnová sobota bude v zoo opět plná duchů, úžasné podzimní atmosféry, dobrot pro zahřátí i mlsné jazýčky. Nebojácní, kteří se těší na tajemnou večerní atmosféru, si musí ovšem vzít baterku nebo raději lampion, aby byli styloví. 29. října od 14:00 do 18:30 se tu koná Večer duchů.

8:00Teplota dnes ráno dosáhla 5.1 °C
7:51Kdo je to anděl? Muzeum umění vás provede historií nebeských poslů Od konce října do března příštího roku se v Muzeu moderního umění a v Arcidiecézním muzeu potkáte s více než dvěma stovkami andělů. Výstava Šumění andělských křídel provede návštěvníky historií ztvárnění nebešťanů v nejrůznějších provedeních od gotiky po současnost.
7:27

T. G. Masaryk byl 27. října 1919 jmenován starostou Karlem Marešem prvním čestným občanem města Olomouce.

6:30

Narozeniny dnes slaví houslová virtuózka Vanessa-Mae (*1978), český alpský lyžař Ondřej Bank (*1980), fotbalista Jiří Jarošík (*1977) i rychlobruslařka Karolína Erbanová (*1992). 

6:00

Dobré ráno, Olomouci! Roku 1108 kníže Svatopluk přikázal vyvraždit Vršovce kvůli jejich údajné kolaboraci s Poláky.

0:15Dnešek: minus123minut, filharmonie i prodejní čtvrtek A máme tu čtvrtek - vlastně konec pracovního týdne! Těšíte se na prodloužené volno? Dnes nás ale ještě pár akcí čeká, podívejte se.
Středa 26. října 2016
17:54

V Pivovárku Melichárek v Horce nad Moravou se uskuteční ve čtvrtek 27. 10. 2016 tradiční prodej piva ze dvora, tzv. Prodejní čtvrtek. Budeme tu pro Vás v době od 15:00 do 19:00. A co máme pro Vás na tento čtvrtek připraveno? Melichárek světlý 11% - světlý ležák, Challenger APA 12% - polotmavý American Pale Ale, Hanácká Pšenice 13% - světlý pšeničný speciál, Cascade APA 13% - polotmavý American Pale Ale, Fuggles EPA 13% - světlý English Pale Ale.

16:51

Lovecká chata Horka nad Moravou vás zve na závod O pohár Lovecké chaty se speciálními závody pro kategorii XS a veterány. Uskuteční se v pátek 28.10.2016; v sobotu 29.10. pak proběhne Dvojité agility s 1, 2 a 3 jumpy. Je to sport pro pejsky, ve kterém jde o nejrychlejší překonání dráhy v určitý čas. Těšit se můžete na bohaté občerstvení včetně zvěřinových specialit. Srdečně zvou pořadatelé a Lovecká chata.

16:00Teplota dnes odpoledne dosáhla 9.6 °C
15:47

Nakladatelství ANAG nabízí nyní jedinečnou příležitost 50% slevy na celou řadu titulů ekonomické a právní literatury. Tato nabídka platí pro prodejny ANAG v Olomouci v Ostružnické ulici 8 a na Kollárově náměstí 7, prodejnu v Praze v Jungmannově ulici 30 a pro eshop www.anag.cz. Akce trvá do 31. 10. 2016.

 

14:40

Rodinná firma Žilka hodinky otevřela novou prodejnu s hodinkami na Schweitzerově ulici v Olomouci. Přijďte si vybrat z více než 500 kusů hodinek od 45 světových značek nebo si vyberte z více než 7000 modelů na našem eshopu www.zilkahodinky.cz a zboží si přijďte vyzkoušet. Hodinky Vám na místě zdarma zkrátíme. Těšíme se na Vás.

14:02

Zítra, tedy 27. října, oslaví své 106. narozeniny nejstarší Olomoučanka, paní Marta Musilová. Marta je vyučená pánská krejčová a dlouhá léta pracovala jako hospodyňka v hotelu, až do důchodu pak působila jako pokladní v hotelu Morava v Olomouci. Gratulujeme!

 

13:39

2. listopadu ve 20:00 ovládnou U-klub kapely Nebe a Mirai. Mají za sebou nespočet živých vystoupení, zkušenosti z velkých i menších pódií, řadu úspěšných singlů, které se několikrát probojovaly na přední příčky hitparád či milionová zhlédnutí videoklipů na YouTube. Lístky seženete na www.smsticket.cz nebo na www.ticketstream.cz.

13:05

Nevíte-li ještě, jak využít s rodinou páteční volno, pak přijměte pozvání od Resortu Bystrovany (bývalý Horizont) na Dýňovou slavnost aneb Halloween v Resortu Bystrovany. Těšit se můžete na vyřezávání dýní, speciální dýňové menu, výzdobu parku,teplé nápoje pro děti i dospělé a dokonce už i kvalitní svatomartinská vína. Začátek v pátek 28. 10. od 11. hodiny. Tak se u nás zastavte ;-)

12:29

S příchodem podzimu jsme unavenější, ozývají se bolesti hlavy i zad, a s úbytkem sluníčka nás opouští dobrá nálada. Často si nevíme rady, jak se nepříjemných a stresujících pocitů zbavit. Masáž u nás, v Relaxačním centru Čtyřlístek, je ideálním únikem ze všedního dne. A navíc do konce října nabízíme ODPOČINKOVÝ BALÍČEK relaxačních masáží za skvělé ceny. Tak se přijďte zrelaxovat. ;-)

12:00Teplota dnes v poledne dosáhla 11.1 °C
11:35

Restaurace Caesar dnes nabízí drůbeží vývar. Pochutnat si pak můžete třeba na pečeném kachním stehně, červeném zelí a karlovarských knedlících...

10:40

SKINNY MOLLY je americká kapela, jejíž ultrajižanský název už přímo odkazuje na příslušnost a provázanost se známou floridskou líhní největších legend jižanského rocku, kterými jsou Lynyrd Skynyrd, Blackfoot či Molly Hatchet! A vy si je můžete poslechnout už dnes ve 20:00 v Bounty Rock Cafe.

9:33

Nenechte si ujít dnešní jazzový workshop s Jiřím Levíčkem, který se koná v 16:00. Jiří Levíček je klavírista a skladatel původem z Brna. Po osmi letech strávených v USA, kde studoval, vyučoval a působil v různých ansámblech, se vrátil zpět do České republiky...

9:30Oslavy Dne vzniku samostatného československého státu budou patřit lampionovému průvodu a ohňostroji Den vzniku samostatného československého státu oslaví Olomouc již tradičním lampionovým průvodem, který opět zakončí oblíbený ohňostroj. Upřednostníte-li však raději kulturní zážitek, den před státním svátkem si můžete vychutnat i koncert Moravské filharmonie Olomouc.
9:16

Dnes v 19 hodin zazní v chrámu svatého Mořice v Olomouci Dvořákova Stabat Mater. Jedno z nejkrásnějších děl české a světové hudby provede Litomyšlský symfonický orchestr společně se sborem Arte Musica ze švýcarské Ženevy a sólisty Lucií Vagenknechtovou (soprán), Markétou Štefanikovou (alt), Alešem Nehněvajsou (tenor) a Jaroslavem Patočkou (baryton-bas). 

8:29

Novou knihu vydává po roce jeden z nejúspěšnějších českých spisovatelů současnosti Michal Viewegh. Román nese název Melouch a sám autor jej představí 2. listopadu v knihkupectví Knihy Dobrovský v Galerii Šantovka. Autogramiáda odstartuje v 17 hodin.

8:00Teplota dnes ráno dosáhla 8.8 °C
7:28

Akademický senát Filozofické fakulty UP zvolil 26. října 2009 novým děkanem fakulty Jiřího Lacha, a to hned v prvním kole počtem dvanácti hlasů, jeho protikandidát Wilken Engelbrecht získal sedm hlasů. Nikdo z devatenácti přítomných senátorů se nezdržel hlasování.

6:30

Narozeniny dnes slaví herec Pavel Trávníček (*1950) a americká politička Hillary Clintonová (*1947). 

6:00

Dobré ráno, Olomouci! Je to přesně 71 let, kdy byl vydán poslední z Benešových dekretů.

0:06Dnešek: jazzový workshop, koloběžky i beseda se Zuzanou Bubílkovou Středa je tady! Co se dnes v Olomouci chystá a na co se můžete těšit?

Máte zajímavý tip? Pošlete ho!

Holicí strojek na žiletky - Mühle R89

Kvalitní celokovový holicí strojek Mühle R89 na klasické žiletky. Vhodný pro každodenní holení. Kupte přes e-shop nebo na prodejně v Olomouci!

Cena: 920 Kč

Přehled všech nabídek »

© 1997-2016 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace