Dnes je pátek 28. října 2016, svátek má Den vzniku samostatného československého státu (1918)
Aktuální teplota: 9.1 °C

Bleskovky

Dnes je pátek 28. října 2016
13:36

Albertík a jeho kamarádi Vás přenesou do říše strašidýlek a smyšlených zázraků, které s pravidelností přináší halloweenská noc. Těšit se můžete na velká soutěžní klání s kostřičkou zlobivou tykví, soutěže pro malé i velké a v neposlední řadě na pravou hallowveenskou kapelu... To je Halloween v Šantovce od 16:00!

12:41

Vážení zákazníci, nová podzimní a zimní kolekce 2016/2017 je již v prodeji naší prodejny dětské obuvi U Medvídka na ulici 8. května 27 v Olomouci. Najdete zde nové podzimní, zimní vzory oblíbené značky SUPERFIT i s membránou GORETEX. Obujte své děti do kvalitních certifikovaných botiček na nadcházející podzimní a zimní počasí.

12:05

Další extraligový zápasodehraje ženský oddíl FBS Olomouc na domácí půdě v Čajkaréněve 14:30 proti třetímu družstvu tabulky FAT PIPE FLORBAL CHODOV.

12:00Teplota dnes v poledne dosáhla 8.3 °C
11:30

Už víte, co podniknete o prodlouženém víkendu? Inspirujte se v našich Tipech!

10:38

Novou knihu vydává po roce jeden z nejúspěšnějších českých spisovatelů současnosti Michal Viewegh. Román nese název Melouch a sám autor jej představí 2. listopadu v knihkupectví Knihy Dobrovský v Galerii Šantovka. Autogramiáda odstartuje v 17 hodin.

9:33

Nevíte-li ještě, jak využít s rodinou páteční volno, pak přijměte pozvání od Resortu Bystrovany (bývalý Horizont) na Dýňovou slavnost aneb Halloween v Resortu Bystrovany. Těšit se můžete na vyřezávání dýní, speciální dýňové menu, výzdobu parku,teplé nápoje pro děti i dospělé a dokonce už i kvalitní svatomartinská vína. Začátek dnes od 11. hodiny. Tak se u nás zastavte ;-)

8:30

Lovecká chata Horka nad Moravou vás zve na závod O pohár Lovecké chaty se speciálními závody pro kategorii XS a veterány. Uskuteční se dnes; v sobotu 29.10. pak proběhne Dvojité agility s 1, 2 a 3 jumpy. Je to sport pro pejsky, ve kterém jde o nejrychlejší překonání dráhy v určitý čas. Těšit se můžete na bohaté občerstvení včetně zvěřinových specialit. Srdečně zvou pořadatelé a Lovecká chata.

8:00Teplota dnes ráno dosáhla 1.6 °C
7:27

Dne 28.10.1453 korunoval v Praze olomoucký biskup Jan Haz na českého krále třináctiletého vnuka Zikmunda Lucemburského – Ladislava Pohrobka. Stalo se tak proto, že arcibiskupem pražským byl utrakvista Jan Rokycan. Správou země byl za Ladislava pověřen v Čechách Jiří z Poděbrad, na Moravě Jan z Cimburka s desetičlennou radou, v níž zasedal i další olomoucký biskup Bohuslav ze Zvole.

7:00

Dobré ráno, Olomouci! Dnes slavíme státní svátek: Den vzniku samostatného československého státu.

0:07Prodloužený víkend přinese oslavy Halloweenu i výlety na koloběžkách Poslední říjnový víkend je tu a díky státnímu svátku si volno budeme užívat i v pátek. Jak a kde tři volné dny nejlépe strávit? Program přeje fanouškům sportovním, hudebním i divadelním a láká například na oslavy strašidelného Halloweenu, dýňovou slavnost nebo na koloběžkový výlet do olomoucké svíčkárny. Stačí si jen vybrat...
Čtvrtek 27. října 2016
17:54

Dekflor & Santina flowers; to je nový velko i maloobchod specializující se na originální bytové dekorace a doplňky či materiály určené k aranžování či špičkové floristické služby. Najdete ho na Hamerské ulici č. 137/44. Tak se určitě zastavte, velký výběr vás skutečně překvapí.

17:50Žilka Hodinky Krása a lesk, z nichž přechází zrak. Všudypřítomný tikot, který jako by symbolizoval tlukot srdce dvou mladých lidí, jejichž největší vášní jsou hodinky. Manželé Lída a Radek jsou hrdými majiteli úspěšné firmy, jež nese jejich jméno - Žilka Hodinky. A vedle e-shopu, který funguje už od roku 2009, si před nedávnem v Olomouci otevřeli kamennou prodejnu. Jsou sympatičtí, vstřícní, komunikativní, skvěle se doplňují a největším úspěchem je pro ně spokojený klient. Svou práci tito rodiče tříletého synka zkrátka milují. A to je hodně znát…
16:41

Sbor Chorus Mauritiensis Olomouc vás zve na Dušičkový koncert REQUIEM Wolfganga Amadea Mozarta. Ten se uskuteční v neděli 30. října 2016 od 19. hodiny v chrámu sv. Mořice. Rozhodně doporučujeme včasné pořízení vstupenek - předprodej od 9. 10. v podloubí radnice.

16:12Teroristé v Šantovce: podívejte se na emotivní dokument ze cvičení V úterý ráno se v Šantovce odehrálo velké cvičení záchranářů a zdravotníků z olomoucké univerzity. Zdeněk Hošák, mluvčí záchranářů a autor mnoha působivých klipů, nasadil do akce svůj tým a celou událost zachytil na několik kamer ze země i ze vzduchu. Podívejte se na výsledné dílo.
16:00Teplota dnes odpoledne dosáhla 9.3 °C
15:46

O víkendu 28., 29. a 30. října se na Sovinci bude slavnostně zakončovat sezona. Těšte se na program Hofmistrova závěť, který potrvá po tři dny vždy od 09:10 do 17:30

14:40

Arcidiecézní charita Olomouc spouští letošní akci Vánoční balíček. Čeští dárci tak obdarují 304 ukrajinských dětí v nouzi. Více se dočtete tady.

13:35

S příchodem podzimu jsme unavenější, ozývají se bolesti hlavy i zad, a s úbytkem sluníčka nás opouští dobrá nálada. Často si nevíme rady, jak se nepříjemných a stresujících pocitů zbavit. Masáž u nás, v Relaxačním centru Čtyřlístek, je ideálním únikem ze všedního dne. A navíc už jen do konce října nabízíme ODPOČINKOVÝ BALÍČEK relaxačních masáží za skvělé ceny. Tak se přijďte zrelaxovat. ;-)

13:05

Tradiční Mikulášská charitativní akce proběhne v pátek 25.11. od 18:30 v Domě kultury v Mohelnici. Těšit se můžete na Tomáše Kluse s jeho kapelou, a další dvě kapely - BIG DOG a Krápník. Výtěžek z akce půjde na pacientský onkologický program, lidi, kteří si procházejí nebo prošli léčbou zhoubného nádorového onemocnění. Vstupenky už najdete v předprodeji, a to mimo jiné v Informačním centru v podloubí radnice.

12:41Zubní klinika je bezbariérová. Dostala i novou fasádu Bezbariérové toalety, výtah nebo vyhrazené parkovací stání zpříjemní hendikepovaným pacientům návštěvu Kliniky zubního lékařství olomoucké fakultní nemocnice. Historicky cenná budova v centru Olomouce navíc prošla v minulých měsících kompletní rekonstrukcí obvodového pláště včetně výměny oken a dveří. Celkové náklady na stavební úpravy, které probíhaly půl roku za plného provozu kliniky, dosáhly částky bezmála 24 milionů korun, přičemž 10 milionů korun poskytlo ministerstvo zdravotnictví a 14 milionů korun zaplatila nemocnice z vlastního rozpočtu.
12:33

V Pivovárku Melichárek v Horce nad Moravou se uskuteční už dnes tradiční prodej piva ze dvora, tzv. Prodejní čtvrtek. Budeme tu pro Vás v době od 15:00 do 19:00. A co máme pro Vás na tento čtvrtek připraveno? Melichárek světlý 11% - světlý ležák, Challenger APA 12% - polotmavý American Pale Ale, Hanácká Pšenice 13% - světlý pšeničný speciál, Cascade APA 13% - polotmavý American Pale Ale, Fuggles EPA 13% - světlý English Pale Ale.

12:00Teplota dnes v poledne dosáhla 9.1 °C
11:40

Moravská filharmonie Olomouc připravila ke Dni vzniku samostatného československého státu slavnostní koncert, na kterém zazní skladby W. A. Mozarta a A. Vivaldiho, nebude chybět ani česká hudba zastoupená B. Smetanou a A. Dvořákem. Jako sólisté se představí kytaristka Miriam Rodriguez Brüllová ze Slovenska a italský flétnista Massimo Mercelli. Moravská filharmonie bude hrát pod vedením svého šéfdirigenta Petra Vronského, a to už dnes v 19:00 v Redutě.

 

10:29

To bude jízda - Jaři přijíždějí představit po x letech své nové album! A teď to nejlepší - vychutnáte si i několik koncertních verzí písní z připravovaného alba Eskalace dobra. Dvouhodinová funková vichřice vás dostane do varu už 3. 11. ve 21:00. 

9:36

Atelier Romantica a Živá zahrada pořádají workshop Aranžování květin pro začátečníky. Ten se uskuteční v pondělí 31.10.2016 od 17 hodin, místem konání bude Živá zahrada v Edelmannově paláci na Horním náměstí č. 5. Další informace naleznete i ZDE.

9:12Cyklistický oddíl Mapei Merida Kaňkovský se drží na špici domácího mládežnického pelotonu Cyklistická sezona skončila nejen u profíků, ale i na domácí scéně. Olomoucký mládežnický oddíl Mapei Merida Kaňkovský hrál doma zase prim. Stačí jen shrnout čísla. Dohromady 28 medailí na silnici i dráze na republikových závodech. Obhajoba titulu mistra republiky na silnici u Jakuba Otruby, jeho vítězství na velmi silném mezinárodním závodu Regionem Orlicka o osmé místo na ME v časovce. Český pohár v kadetech opanoval Vojtěch Kmínek, starší žáky pak devíti tituly velký talent Pavel Bittner. Bylo co bilancovat...
8:49V chrámu sv. Mořice zazní Mozartovo Requiem Jak nejlépe prožít poslední říjnovou neděli a při dušičkovém koncertě v dušičkový čas zavzpomínat na naše drahé zemřelé? Chrámový sbor Chorus Mauritiensis při farnosti sv. Mořice v Olomouci zve na koncert nejznámějšího duchovního díla Requiem Wolfganga Amadea Mozarta.
8:32

Poslední říjnová sobota bude v zoo opět plná duchů, úžasné podzimní atmosféry, dobrot pro zahřátí i mlsné jazýčky. Nebojácní, kteří se těší na tajemnou večerní atmosféru, si musí ovšem vzít baterku nebo raději lampion, aby byli styloví. 29. října od 14:00 do 18:30 se tu koná Večer duchů.

8:00Teplota dnes ráno dosáhla 5.1 °C
7:51Kdo je to anděl? Muzeum umění vás provede historií nebeských poslů Od konce října do března příštího roku se v Muzeu moderního umění a v Arcidiecézním muzeu potkáte s více než dvěma stovkami andělů. Výstava Šumění andělských křídel provede návštěvníky historií ztvárnění nebešťanů v nejrůznějších provedeních od gotiky po současnost.
7:27

T. G. Masaryk byl 27. října 1919 jmenován starostou Karlem Marešem prvním čestným občanem města Olomouce.

6:30

Narozeniny dnes slaví houslová virtuózka Vanessa-Mae (*1978), český alpský lyžař Ondřej Bank (*1980), fotbalista Jiří Jarošík (*1977) i rychlobruslařka Karolína Erbanová (*1992). 

6:00

Dobré ráno, Olomouci! Roku 1108 kníže Svatopluk přikázal vyvraždit Vršovce kvůli jejich údajné kolaboraci s Poláky.

0:15Dnešek: minus123minut, filharmonie i prodejní čtvrtek A máme tu čtvrtek - vlastně konec pracovního týdne! Těšíte se na prodloužené volno? Dnes nás ale ještě pár akcí čeká, podívejte se.

Máte zajímavý tip? Pošlete ho!

Vyčistěte své tělo- poděkuje Vám!

Výjimečná akce na všechny humátové přípravky Energy v podobě 1+1 zdarma!

Přehled všech nabídek »

© 1997-2016 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace