Dnes je čtvrtek 28. května 2015, svátek má Vilém
Aktuální teplota: 13.1 °C

Bleskovky

Dnes je čtvrtek 28. května 2015
11:07Líbí11Dnešní menu tip: do Café Restaurantu Caesar si dnes můžete zajít na plněný paprikový lusk s rajskou omáčkou a domácími houskovými knedlíky. Další pestrý výběr z Poledního menu najdete zde. Přejeme dobrou chuť!
10:36Líbí18Nejen Pepek je špenátem živ, stavte se proto dnes do kina Hoblina ochutnat špenátovou polévku a k tomu bude velká houska z malého pekařství.
10:10Líbí6Světová elita míří do Jeseníků na Závod míru U23 Už v pátek odstartuje v Jeseníku Závod míru U23. Letos bude k vidění špička cyklistiky do 23 let. Závod se jede od 29. do 31. května a v českých barvách se představí Josef Černý, František Sisr, Daniel Turek, Michael Kukrle, Michal Schlegel a Vojtěch Nipl.
10:04Líbí31Restaurace TROPIC má za sebou důkladné změny. Připravte se na řadu novinek – návštěvu vám zpříjemní nové vybavení, nově nainstalované čističky vzduchu, posedíte na nové zahrádce a osvěžíte se novými druhy piv v nabídce! Prostě příjemné posezení! Zajít si samozřejmě můžete také na polední menu – podívejte se, co nabízí.
9:38Líbí36Butik EMILY MODA Olomouc vás láká k jarnímu provětrání šatníku. Vyberete si skvěle padnoucí kalhoty Zerres, jarní bundičky, halenky a letní šaty... Máme vše pro krásu a šarm každé ženy. :-)
9:36Líbí8Házenkáři STM Olomouc skončili v 1. lize na 11.místě, ale ještě neví, v jaké soutěži budou hrát příští sezónu Opravdu prazvláštní soutěž je 1.liga házené. Před dvěma lety zde hráli házenkáři Velké Bystřice a rozhodnutím házenkářské federace nakonec sestoupili z devátého místa. Letos olomoučtí házenkáři jako nováček obsadili předposlední jedenáctou příčku, která by podle reglementu měla znamenat sestup. Situace v oddílech házené je díky nedostatku financí velmi špatná, a tak je docela možné, že STM by za příznivých okolností mohla i v následujícím ročníku startovat v 1.lize. Na to však bude odpověď známa až v následujících měsících. Olomoučtí házenkáři měli velmi špatný start do soutěže a první vítězství získali až v posledním podzimním kole. Zato jarní část byla o něčem jiném. Tým vybojoval tři výhry a dvě remízy a se ziskem 11 bodů vybojoval 11.místo před Bohunicemi. Na desátý Dvůr Králové ztratili šest bodů. Zeptali jsme se trenéra mužstva pana Vladana Táborského na jeho hodnocení a vizi do budoucna.
9:17Líbí48Den D je tady! Brány Beerfestu se otevírají dnes ve 14:00 a vy můžete ochutnávat nabídku pivních specialit z více než 30 pivovarů a k tomu také řadu hudebních lákadel. Pokladna před vstupem do areálu se dnes otevírá v 10 hodin a vstupenky zde koupíte až do 23. hodiny, zítra pak ve stejném čase a v sobotu od 9 do 23 hodin. Tak neváhejte! Vše důležité o Beerfestu najdete pěkně pohromadě u nás ZDE.
8:42Líbí36Lázně Slatinice se letos poprvé připojují ke Světovému Dni zdraví, který vyhlašuje WHO, letos s motem Bezpečné potraviny. Přijďte si proto užít v sobotu 30. května Lázeňský den zdraví. Čekají na vás přednášky, ukázky cvičení, program pro děti, stánky a občerstvení se zdravou výživou, k tomu se bude soutěžit, zazní koncert bubnování a užijete si i večer s písničkou pod lampionovým nebem. Začátek už v 9 hodin.
8:05Líbí26Střední zdravotnická škola a VOŠ zdravotnická E. Pöttinga pořádá Kurz dietního stravování pro školní jídelny. V termínu od 8 do 10. června 2015 ve cvičné kuchyňce SZŠ, celkový počet účastníků školení je 8–10. Na programu lekcí je Intolerance a alergie na složky potravin, Metabolická onemocnění a Onemocnění trávicího traktu. Více informací a přihláška ZDE.
8:00Líbí Teplota dnes ráno dosáhla 9.8 °C
7:28Líbí38V Olomouci se ve dnech 28.–31. května 1851 konala důležitá politická jednání za přítomnosti císaře Františka Josefa I., ruského cara Mikuláše I., polního maršálka Václava Radeckého, Alfreda von Windischgrätze, knížete Felixe Schwarzenberga a několika členů německých panovnických dvorů. Divadelní život obohatili v činohře i opeře hosté zvučných jmen, které vedl kapelník Heinrich Proch. 28. 5. se hrála Donizettiho opera Don Pasquale, pak následovaly dva večery s pestrým programem hudebních, mluvených i tanečních čísel.
6:34Líbí40Dnes doporučuji biskupský chlebíček s čoko polevou 250g za 25 Kč a croissant s nivou za 11 Kč. Přijďte si k nám do Rašnerova pekařství v Denisově ulici. Těšíme se na Vás!
6:30Líbí36Narozeniny dnes slaví zpěvačka Pavlína Filipovská (*1941), fotbalový trenér František Straka (*1958), český herec, divadelní pedagog a režisér Svatopluk Skopal (*1951) a australská zpěvačka Kylie Minogue (*1968). Gratulujeme!
6:00Líbí27Dobré ráno, Olomouci! V roce 1888 byla 28. května ve Francii založena firma Michelin.
5:08Líbí38V podchodech budou nainstalovány nové kamery, měly by ochránit chodce Deset nových kamer městské policie bude dohlížet na bezpečnost Olomoučanů i návštěvníků města v podchodech pro pěší. Od listopadu by se obyvatelé měli cítit bezpečněji v pěti podchodech, například pod ulicemi Brněnská, Foerstrova či Ostravská.
Středa 27. května 2015
18:55Líbí28Anežka Drahotová představila na olomouckém Sportovním dni Nestlé atletiku pro nejmenší Velká akce pro školy a veřejnost v Olomouci, která proběhla 27. května na stadionu AK Olomouc, uzavřela první ročník úspěšné spolupráce nového projektu Českého Atletického svazu- Atletika pro děti do škol a partnera projektu, firmy Nestlé. Díky projektu se hravá atletika stala náplní hodin tělesné výchovy na dvou stovkách škol v republice. Olomoucká akce si vytkla za cíl zdravou formu sportování nejmenších dětí zpropagovat i v moravském regionu a to za účasti patronky projektu, juniorské mistryně světa v chůzi, Anežky Drahotové.
18:52Líbí63Každou středu má klub Belmondo na programu Student Party – a dneska tomu nebude jinak – bavit vás budou Dj Tom Hanzl & Lounge Monicue. Party začíná ve 22:00.
18:18Líbí56Pamatujete na prince z černobílé Popelky? Pak se těšte na Recitál Jiřího Štědroně v Divadle na Šantovce již v pátek 12. června. Jako host vystoupí čtrnáctiletá talentovaná zpěvačka Johanka Kopačková z Divadla Semafor. Vstupenky si můžete zakoupit zde.
17:49Líbí66Dnešní večer přináší do Patnáctky seznamovací Sexy Flirt Party a k tomu naservíruje oblíbené akční drinky! Zajděte se bavit dnes od 20:00.
17:02Líbí48Jaké to je vzít život do svých rukou? Že to rozhodně není snadné, se dozvíte dnes v Moravském divadle Olomouc. Povypráví o tom klasické drama české literatury z dílny bratrů Mrštíkových. Maryša dnes v 19:00.
16:34Líbí56Park sportu Hrubá Voda vás zve na Dětský den ve stylu westernu v neděli 31. května od 14:00. Těšit se můžete na vyjížďky na koních, rýžování drahokamů, bojově taneční show skupiny capoeira Olomouc nebo pohádku ve verších pro nejmenší! K tomu soutěže, lukostřelba, bobová dráha, trampolíny, grilování! Indiánské a kovbojské masky získají jednu jízdu na bobové dráze ZDARMA! Více info na www.hrubavoda.cz.
16:07Líbí57Chcete pracovat v oblasti online marketingu se zaměřením na SEO? Je slovenština Váš mateřský jazyk? Máte zkušenosti s návrhem strategií pro efektivní optimalizaci webových projektů? Baví Vás pravidelné vylepšování webu, sledování úspěchů optimalizace a analýza faktorů, které ovlivňují pozice ve vyhledávačích? Přidejte se do týmu Parfemgroup.cz a rozviňte svůj potenciál v oblasti online marketingu naplno! Více info ZDE.
16:00Líbí Teplota dnes odpoledne dosáhla 12 °C
15:29Líbí51ZUŠ Stiborova zve všechny zájemce o studium výtvarného oboru na talentové zkoušky! Konají se v pátek 5. června ve 14 a v 16 hodin na pobočce v Olomouci. V dalších termínech také v Dolanech, Náměšti na Hané a ve Velké Bystřici. A nejprve se samozřejmě můžete také přijít podívat – 1. až 4. června se koná Den otevřených dveří. Více informací na www.zusmsol.cz, na e-mailu info@zusmsol.cz nebo tel. 585 425 101.
14:50Líbí49Kamery městské policie budou dohlížet na naši bezpečnost v ulicích Olomouce nově i v podchodech pro pěší. Pod dozorem deseti nových kamer bude již na konci letošního roku pět podchodů pro chodce. Náklady činí 1,7 milionu korun a objeví se v podchodech pod ulicemi Brněnská, Föerstrova a Ostravská.
14:16Líbí76Beerfest startuje už zítra ve čtvrtek a pokladna před vstupem do areálu je již otevřena! Lístky si můžete přijít koupit dnes do 18:00, zítra a v pátek v čase od 10 do 23 hodin a v sobotu má pokladna otevřeno od 9 do 23 hodin. Tak neváhejte! Vše důležité o Beerfestu najdete pěkně pohromadě u nás ZDE.
13:42Líbí68Kdo by je neznal?! Zábavné stand-up celovečerní představení, ve kterém vás dnes přijedou pobavit Miloš Knor, Josef Polášek a Pavel Tomeš. Komici s.r.o. dnes od 19:00 v kině Metropol! Vstupenky ještě koupíte zde.
13:41Líbí74Odměňte své děti, jak se patří! Den dětí slaví Poděbrady, zoo, Královna Koloběžka a bude i western Mezinárodní den dětí má v kalendáři své místo sice až v pondělí 1. června, my si ho ale s dětmi můžeme naplno užít už tento víkend. A někde se dokonce začíná už tento pátek – třeba jako v Domě dětí a mládeže, který chystá poznávací mezinárodní Den dětí a o dne později nabízí pokračování, ale pro změnu u vody. A k vodě zvou v neděli také Poděbrady. Ve stejný den přijede také Královna Koloběžka První do Moravského divadla a westernová atmosféra zavládne v Parku sportu Hrubá Voda. Dětem bude rezervována též Rudolfova alej plná her, řádění i cyklosoutěží, v pondělí pak zvídavé děti zve do Šantovky Leonardo da Vinci na své létající stroje a příští víkend si nenechte ujít Víkend dětí v zoo. Takže o zábavu rozhodně nouze nebude!
13:32Líbí140Kamiony bloudící vilkovou čtvrtí? Město zavádí pro těžkou dopravu plošný zákaz vjezdu Těžká nákladní auta budou mít v Olomouci zákaz. Zkratky přes město, kterými se šoféři vyhýbali placení mýta, se pro ně nejspíš už v září definitivně uzavřou. Zatím byla pro ně zapovězena jen část vnitřního obchvatu a kamiony tak bylo možno spatřit klidně na náměstí Hrdinů.
13:11Líbí43Sigma Olomouc B si předehrává 30. kolo MSFL. Od 17 hodin hraje derby na hřišti SK Uničov.
12:39Líbí52Na letních táborech DDM Olomouc zbývají poslední volná místa. Hlásit se můžete na www.ddmolomouc.cz/tabory.
12:14Líbí54Rychlé rande Olomouc – letní láska na vás možná čeká v pátek 29.5.2015 v kavárně, věková kategorie 30–40 let. Randevkavarne.cz
12:00Líbí Teplota dnes v poledne dosáhla 12.3 °C
11:43Líbí51Olomouci aktuálně vládne řada dopravních uzavírek. Od pondělí 1. do 30. června 2015 zasáhne částečná uzavírka také do provozu v ulici Na Vozovce na Nové Ulici. Důvodem je rekonstrukce NTL plynovodu. Vyznačené částečné uzavírky spojené s úplnou uzavírkou na ulici Karoliny Světlé najdete ZDE.
11:36Líbí27Závod v jízdě na tobogánu se blíží, zaregistrujte se co nejdříve Chcete to být vy, kdo letos pokoří stopatnáctimetrového hada a vyjezdí titul Hanácký rychlík? Tuto příležitost budete mít v sobotu 27. června v olomouckém aquaparku, kde se uskuteční v pořadí již třetí Hanácké mistrovství ve sjezdu na tobogánu. Soutěžit se bude ve čtyřech kategoriích, přičemž nejmladší závodníci mohou soutěžit už od čtyř let. Zájemci by se měli dopředu zaregistrovat, a to co nejdříve.
11:05Líbí59Středeční menu tip: v hostinském pivovaru Moritz nám dneska servírují roštěnou po makedonsku a k tomu špagety. Další pestrý výběr z Poledního menu najdete zde. Přejeme dobrou chuť!
10:38Líbí59První krok ke zdraví na besedě s Petrem Havlíčkem – koná se ve středu 27. května v OMEGA centru. Pro účastníky besedy ZDARMA ukázkové sportovní lekce i individuální poradenství. Kromě přednášky a diskuse s řadou tipů, rad a osobních zkušeností vám nabídne možnost vyzkoušet si zdarma služby profi koučů nebo si nechat změřit tělesné parametry na přístroji Tanita. Vstupné 99 Kč člen, 149 Kč nečlen – na recepci OMEGA centra nebo elektronicky ZDE.
10:16Líbí91Noční výtržníci trhali květiny a převraceli stojany. Strážníci je přiměli po sobě uklidit Noční výtržnosti se pod dohledem kamer městské policie nevyplácejí. Vědí o tom už dva muži, kteří v noci na dnešek trhali květiny a převraceli reklamní stojany na Horním náměstí. Hlídka strážníků je dostihla a nejen, že muže čekala pokuta, ale museli po sobě i uklidit.
10:09Líbí56Firma ROCKFOIL oznamuje všem fanouškům designu přírodního kamene, že od 4. do 29. května 2015 probíhá slevová akce na nabízené kamenné obklady a tenkým kamenem obložené výrobky, které jsou skladem v naší vzorkovně. Výprodejové ceny platí do vyprodání zásob. Více informací najdete na www.rockfoil.cz.
9:40Líbí42S platností od pondělí 1.6.2015 dochází ke zrušení autobusové linky č. 28. Poslední spoj na lince pojede v neděli 31.5.2015 ve 23:30 ze zastávky Olomouc CITY do zastávky Hlavní nádraží dle platných jízdních řádů. Obsluhu hypermarketu Globus a centra Olomouc CITY budou nadále zajišťovat pouze linky č. 27 a 29.
9:07Líbí55Dnes od 8 do 14 hodin v lékárně SPEA prezentace firmy SimplyYou – přípravky na klouby, štípnutí hmyzem a dovolenou. Při nákupu jakéhokoliv přípravku dostanete dárek zdarma: chladivé mazání nebo pastilky proti kašli.
9:03Líbí394Beerfest vypukne už zítra, na pivo se těší i kapely, No Name by se do Olomouce klidně přestěhovali Už zítra se otevřou brány olomouckého svátku piva. Na Korunní pevnůstce vypukne Beerfest. Kromě bohaté nabídky piva má připraven i zajímavý hudební program. Z Rakouska přijedou muzikanti z někdejší doprovodné kapely zpěváka Falca a přivezou jeho nestárnoucí hity. A podle svých slov se těší, že v Olomouci kromě hraní též ochutnají řadu pivních speciálů. Překvapení si pro beerfestové návštěvníky přichystali slovenští No Name. Ti během koncertu poprvé naživo zahrají novou píseň.
8:45Líbí53Prodejna FRIM-Nadměrky v Ostružnické ulici 29 má pro vás novinku – nadměrnou obuv. Nabízí pánskou obuv od velikosti 47 do 50, společenskou i pro volný čas a také zimní. V dámských velikostech od čísla 41 do 45, zejména volnočasovou obuv a na denní nošení. A na jaře přibudou také společenské boty a lodičky!
8:02Líbí60V květnu má pro vás olomoucká kavárna KAFE KODÓ spolu se sdružením Šance charitativní projekt Káva pro Šanci. Při návštěvě kavárny si můžete vybrat, jestli chcete nápoj za obvyklou cenu, nebo se zúčastníte projektu a přispěje libovolnou částkou od 20 Kč na konto nadace. Za espresso/cappuccino z fair trade speciálu pak zaplatíte 8/13 Kč. Cílem akce je podpořit hematologicky a onkologicky nemocné děti.
8:00Líbí Teplota dnes ráno dosáhla 8.9 °C
7:35Líbí61Podle zpráv olomouckého stavebního úřadu bylo těsně po válce v květnu 1945 během bojů úplně zničeno 75 domů, těžce poškozeno 450 a lehce 1400 budov. Nacisté vyhodili do vzduchu betonovou tribunu Androva stadionu, byly vypáleny sladovny, zničeny budovy hlavního nádraží, řada mostů, poškozena radnice a řada dalších významných budov. Podle neúplných statistik padlo na území Olomouce nejméně 90 příslušníků sovětské armády a několik civilistů a odbojářů, mezi nimi jeden z velitelů Moravské brigády Jaroslav Pavelčák.
6:39Líbí67Dneska si můžete přijít vychutnat oříškový koláček za 8 Kč a picnic se slaninou a sýrem za 16 Kč. Přijďte si k nám do Rašnerova pekařství v Denisově ulici. Těšíme se na Vás!
6:30Líbí58Narozeniny dnes slaví komik Luděk Sobota (*1943), rychlobruslařka Martina Sáblíková (*1987), britský kuchař Jamie Oliver (*1975) a nositel Nobelovy ceny míru Henry Kissinger (*1923).
6:00Líbí50Dobré ráno, Olomouci! Roku 1942 Jozef Gabčík a Jan Kubiš provedli atentát na Reinharda Heydricha; jednalo se o operaci s krycím názvem Operace Anthropoid. Nacisté bezprostředně poté vyhlásili stanné právo a později provedli zastrašovací akce – obce Lidice a Ležáky byly vypáleny a obyvatelé popraveni nebo odvedeni do táborů.

Máte zajímavý tip? Pošlete ho!

Byt 2+kk Olomouc – Wellnerova ul.
Obec

Olomouc - Wellnerova

Cena

2 990 000,-Kč

Přehled všech nabídek »

© 1997-2015 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace