Dnes je pátek 4. září 2015, svátek má Jindřiška
Aktuální teplota: 13.3 °C

Bleskovky

Čtvrtek 3. září 2015
20:49Líbí Letecký víkend začíná. Kromě letadel se můžete těšit na pivní slavnosti i Handicap rally Je tady pátek a vy máte před sebou poslední pracovní den. Ideální čas začít přemýšlet o tom, co podniknete o víkendu. A není lepší nápad než začít oslavovat přicházející dny volna už v pátek večer. Dnes můžete vyrazit do Hanušovic na pivovarské slavnosti, kde pivo poteče proudem a na podiu se budou střídat nejrůznější kapely. Živo bude také v Kině Hoblina, kde to rozjede náš redaktor Jan Procházka se svou kapelou Chernobyl generation. Pokud hledáte spíše akci rodinného charakteru, pak doporučujeme nedělní Handicap rally nebo sobotní Letecký den, u obou akcí se pobaví nejen děti, ale také jejich rodiče.
19:26Líbí69MIG 21 zahrají v olomouckém U-klubu22. října! Můžete se těšit na skvělý koncert, který se uskuteční v rámci turné pojmenovaném po úspěšném hitu Štěstí hejbe planetou. Info o předprodeji vstupenek zde.
18:45Líbí71

Čtvrteční party pro dnešní noc? Ve Varně se opět chystá velká Československá soc. párty! Za mixem oblíbený DJ Sly a akční drinky na baru. Vstup free a start ve 22:00.

18:16Líbí59

Užijte si první zářijový víkend! Už zítra 4. září se otevírá areál pivovaru Holba a s ním víkendové Pivovarské slavnosti s programem pro celou rodinu. V pátek na vás čeká exkurze po pivovaru, Vagon Rock Machine, ale také Dalibor Janda s kapelou Prototyp a Jiřina Anna Jandová. V sobotu pak na scénu přijde Petra Janů, Argema i Horkýže Slíže, o slavnostní zahájení se postarají atleti Denisa Rosolová a Petr Svoboda a na závěr ohňostroj!

 

 

 
17:53Líbí59

Zítra 4. září si přijďte do baru RYTMUS poslechnout live vystoupení Marka Soldána – acoustic blues/folk, hrajeme od 20:00, vstupné zdarma. 

17:01Líbí52

Po červnové předpremiéře má Moravské divadlo Olomouc zítra na programu první premiéru olomoucké činohry v nové sezoně. Od 19 hodin se těšte na tragikomedii amerického dramatika Neila Simona Drobečky z perníku. Vedle Ivany Plíhalové v roli zpěvačky Evy účinkují také Anna Stropnická v roli dcery Polly a Roman Vencl coby homosexuální přítel hlavní hrdinky Jimmy. Vstupenky zde.

16:27Líbí56

kině Metropol se dnes večer představí Radek Jaroš ve filmu o zdolávání vrcholů Země a života. Po promítání filmu je naplánována beseda s tvůrci filmu a Radkem Jarošem. Cesta vzhůru začíná ve 20:30.

 

 

16:00Líbí Teplota dnes odpoledne dosáhla 23.1 °C
15:41Líbí54
Olomouc si připomene 20. výročí návštěvy papeže Jana Pavla II. v Olomouci a při té příležitosti bude přejmenováno prostranství před Bazilikou Navštívení Panny Marie na Sv. Kopečku na Návrší Jana Pavla II. Slavnostní událost se uskuteční v úterý 8. září v 11 hodin před bazilikou.  
 

 

15:07Líbí62

Fort XVII. Křelov vás zve na Slavnost regionálních produktů a ukázky řemesel. V sobotu 19. září na vás od 11 do 19 hodin čeká den plný zábavy pro celou rodinu, ochutnáte dobroty od malých regionálních výrobců a žízeň zažene pivo malých místních pivovarů. Večer si můžete zatancovat u country kapely. Vstupné dobrovolné a součástí bude i zajímavý doprovodný program... Více zde.

14:57Líbí Podzim klepe na dveře! Čas letních šatů, krátkých sukýnek i sexy topů je nenávratně pryč. Podzim už se totiž neodbytně hlásí o slovo. Ale nemusíte se obávat, že by vám to v podzimních kouscích neslušelo, na módním poli je na co se těšit. In budou maxišaty, maxisvetry, úzké džíny, volné halenky, XXL kabáty, z materiálů povede kůže a hřejivá vlna, z barev vsaďte zejména na vínovou, rezavou i nesmrtelnou černou. Vydejte se s námi na lov a objevte poklady, které vám v šatníku nemohou chybět.
14:28Líbí47

Neznámý ničitel se někdy v noci z úterka na středu vloupal do cukrárny na Zikově ulici v Olomouci. O sladkosti mu ale rozhodně nešlo. Rozbil vyklápěcí okno v horní části výlohy. Jediné, co po jeho nezvané návštěvě však chybělo, byla peněženka s penězi. Celková škoda se tak vyšplhala na 23 tisíc korun. Policie po pachateli pátrá. Tomu teď hrozí až dva roky vězení.  

13:46Líbí57

Baletní studio při Moravském divadle hledá malé tanečníky – přijímat nové členy bude po celé září. Těmi se mohou stát děti od 4 do 10 let. Nábor bude probíhat každý zářijový pracovní den kromě středy. Trenéři na zájemce a jejich rodiče počkají v 15 hodin na vrátnici divadla. Na prvních hodinách mohou být i rodiče. Děti si mohou nejen samy vybrat svého trenéra, ale i který den budou cvičit. Více na www.baletolomouc.cz.

13:20Líbí50

Dnes začíná 47. Mezinárodní varhanní festival Olomouc. Letos ho zahájí Karel Martínek, který si přizval soubor Jumping Drums. V jejich podání zazní Toccata a fuga d moll J. S. Bacha a také jejich improvizovaná suita pro bicí nástroje a varhany. Druhý koncert se uskuteční 7. 9. v Redutě, kde bude hrát Kateřina Chroboková na svůj vlastní nástroj... Další podrobnosti o programu najdete ZDE. Na programu jsou také varhanní exkurze 10. a 14. 9. vždy v 17:30.

12:51Líbí45K třetímu výročí vzniku Galerie Anděl si tady pro vás připravili večer čínské poezie v podání herečky Hany Maciuchové. Představení se uskuteční ve dvou termínech, v pátek 4.9.2015 v 18:30 a v pondělí 28.9. v 15:00 v Galerii Anděl. Vstupné je 180 Kč, počet míst je omezen, vstupenky prosím rezervujte co nejdříve emailem, telefonicky nebo osobní návštěvou v Galerii Anděl.
12:50Líbí Handicap rally: to je netradiční soutěž pro celou rodinu Již poosmé pořádá sdružení Dobré místo pro život sportovně společenskou akci s názvem Handicap rally, která se tentokrát uskuteční v neděli 6. září na Korunní pevnůstce. Členové rodiny přiberou do týmu buď nevidomého, neslyšícího nebo invalidního kamaráda a budou společně plnit nejrůznější úkoly. Akce začíná v 10 hodin a bude zakončena losováním výherních rodin ve 14:00. Stejně jako v minulých ročnících i letos přislíbili svou účast fotbalisté Sigmy Olomouc.
12:25Líbí57Nábor do Baletní školy Irina Popova. Individuální a milý přístup, vysoká profesionalita. Rodiče i děti si mohou vybrat, zda se budou chtít zúčastnit soutěží a vystoupení, nebo zda budou brát balet jako prostor pro zdokonalení držení těla a rozvoj pohybových vlastností. Široká nabídka možností v čem dítě rozvíjet – klasický balet, moderní tanec, show dance, gymnastika (zaměřená na tanec) a další. Více informací zde.
12:00Líbí Teplota dnes v poledne dosáhla 20.8 °C
11:54Líbí66

Pivovárek Melichárek vás zve na grilovanou šunku, kterou pro vás připravuje na sobotu 5. září od 14:00 v areálu pivovárku v Horce nad Moravou. Na čepu budou tři piva z našeho pivovárku.

11:03Líbí62Ochutnejte dnes speciality orientální kuchyně: restaurace Taste of India nabízí mimo jiné Kashmiri Methi Murg neboli kuře v rajčatové omáčce s pískavicí. Vybírat také můžete z široké nabídky Poledního menu ZDE. Přejeme dobrou chuť!
10:41Líbí59

Kromě vodních radovánek potěší návštěvníky Aquaparku i výborné jídlo. Dnes si pochutnáte na Hrachové polévce s párkem, z hlavních chodů nabízí na výběr Jelení guláš zdobený cibulí s houskovým knedlíkem za 95 Kč, Kuřecí rarášky v pivním těstíčku s bramborovou kaší za 77 Kč nebo Dukátové buchtičky s vanilkovým krémem za 74 Kč. Jídlo můžete zapít kofolou za zvýhodněnou cenu. Dobrou chuť.

 

10:10Líbí174Čtvrtek je malý pátek, jak se praví v textu písně Korporát office popové kapely Simple Muffin. Pokud si jej chcete zpříjemnit, není nic lepšího, než si pustit jejich aktuální video, které k singlu natočili. Tento song bude jasným hitem tohoto podzimu a letošních vánočních večírků. Jen bych nechtěl vidět to množství ustřižených kravat. ;-)
10:05Líbí50
Výluka tramvají v úseku Okresní soud - Náměstí Hrdinů se prodlužuje do neděle 13. září 2015 včetně. Důvodem je úprava harmonogramu stavebních prací na opravách tramvajové tratě na třídě Svobody mezi zastávkami Náměstí Hrdinů a Okresní soud. Opravy se týkají také ostrůvku v zastávce Náměstí Hrdinů. Po celou dobu zde nejezdí tramvaje. Další podrobnosti o provozu tramvají a jízdních řádech ZDE.
9:37Líbí58

Sháníte kvalitní koloběžku, ale nemáte zkušenosti a chcete poradit s výběrem? Navštivte prodejnu Ride On v OC Haná v Olomouci. Jsme prodejci značkových koloběžek Kostka, Morxes, Kickbike a dalších světově uznávaných značek. Vaše dopravní prostředky ochráníme unikátními zabezpečovacími sytémy Datatag a Protect6, které odradí případné zloděje koloběžek a kol. Nabízíme praktické outdoorové doplňky určené nejen na koloběžky.

9:19Líbí63

Centrum Pohybu startuje a rozšiřuje nabídku služeb a místo svého působení: FIT – FLY STUDIO na ul. Janského 24 a FUNKČNÍ ZÓNA na ul. Holická 49a. Na obou místech najdete open classy = lekce za zvýhodněnou cenu a ke každé lekci nápoj dle vašeho výběru zdarma. Na obou místech najdete také kurzy = 15 lekcí za zvýhodněnou cenu s možností rozvíjet se. Všechny informace na www.centrumpohybuol.cz

8:57Líbí Zkušený bek Mory Pavel Skrbek by chtěl hrát o osmé místo Mora je na startu druhé extraligové sezóny. Všichni od vedení, trenérů i hráčů si uvědomují, jak bude těžké vyhnout se barážovým bojům, které byly v dubnu tak náročné. Odešla řada zkušených hráčů, z nich zůstal obránce Pavel Skrbek. Rodák z Kladna, který odehrál skoro celou svoji kariéru v USA a hlavně ve Švédsku, bude opět hlavní držákem olomoucké obrany. "Už tady zaznělo, že se chceme vyhnout baráži, ale cíl si musíme dát vyšší. Uvidíme, jak to bude. Hrát o osmé místo by bylo úplně super, ale to bude mít takto dalších šest týmů. Vepředu asi budou silné čtyři týmy a ostatní se o to budou rvát," říká před startem extraligy Pavel Skrbek.
8:50Líbí Ve sporáku ohříval vosk, pak do něj nalil vodu... K neštěstí nedošlo jen zázrakem K neobvyklému zásahu vyjížděli včera policisté. Starší muž si ohříval v troubě hrnec s voskem. Když se roztaveného vosku začal valit silný dým, nalil do něj vodu. Stalo se, co káží fyzikální zákony: vosk vyprskl a vzňal se.
8:43Líbí56
Denní pomaturitní studium a intenzivní kurzy angličtiny, španělštiny, němčiny a ruštiny nejen pro letošní maturanty – to je aktuální nabídka Jazykového a vzdělávacího institutu. Maturanti 2015 získají automaticky status studenta. Studium je koncipováno jako příprava na certifikované mezinárodní jazykové zkoušky. Více zde.
8:02Líbí57

Podívejte se, jaké knihy aktuálně u nás v Olomouci bodují u čtenářů! V čele TOP 10 nejprodávanějších knih v Knihkupectví Kosmas těchto dní najdete například Olomouc v roce 1968 Miroslava Čermáka, kalendář na rok 2016 Bohuslava Reynka i román Dívka v pavoučí síti Davida Lagercrantze. TOP10 přehledně najdete zde.

 

8:00Líbí Teplota dnes ráno dosáhla 13.2 °C
7:40Líbí Nová sezona v Tramtarii bude plná komedií, chystá se i klasika Stařec a moře či pokračování Jedlíků čokolády Tramtarie vstupuje do své dvanácté sezony. Nezávislé divadlo, které se už nějaký ten pátek honosí titulem profesionální, v ní představí pět novinek. Převládnou komedie, ale dojde i na klasiku. Hrát se bude Shakespeare i Stařec a moře, už na podzim navíc na diváky čeká kus s ambicemi na veliký hit: Růže pro Algernon.
7:28Líbí40Mezi olomouckým kramářem Jakubem Kaufmannem a pražským kramářem Fridlinem Rolem vypukly podle historických zápisů dne 3. září 1210 spory o dluhy. Nevyrovnané dluhy s Rolem měli také Heřman cíchař a Mikuláš Tauber.
6:30Líbí53Narozeniny dnes slaví americký herec Charlie Sheen (*1965), hokejisté Petr Čáslava (*1979), Martin Straka (*1972) a Michal Rozsíval (*1978) a spisovatel Zdeněk Zapletal (*1951). Gratulujeme!
6:00Líbí51Dobré ráno, Olomouci! Před 76 lety vyhlásily Francie, Velká Británie, Nový Zéland a Austrálie v reakci na německou agresi vůči Polsku válku nacistickému Německu.
5:18Líbí1Letošní varhanní festival, to jsou Jumping drums v kostele nebo hra na přenosné varhany Už dnes večer odstartuje 47. ročník Mezinárodního varhanního festivalu, který v průběhu necelého měsíce nabídne mimořádně šest koncertů. A jelikož diváci jsou stále náročnější a kromě klasiky vyžadují i modernější pojetí, můžete se letos těšit na unikátní spojení varhaníka Karla Martínka s bubeníky z Jumping drums. Vůbec poprvé v historii festivalu se navíc bude hrát mimo chrám svatého Mořice, v Redutě se představí Kateřina Chroboková se svými mobilními varhanami.

Máte zajímavý tip? Pošlete ho!

© 1997-2015 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace