Dnes je úterý 4. srpna 2015, svátek má Dominik
Aktuální teplota: 17.6 °C

Bleskovky

Dnes je úterý 4. srpna 2015
6:30Líbí13Narozeniny dnes slaví herec Vlastimil Zavřel (*1954), spisovatel Jáchym Topol (*1962), fotbalista Marek Heinz (*1977) a prezident USA Barack Obama (*1961). Gratulujeme!
6:00Líbí17Dobré ráno, Olomouci! Roku 1427 spojené husitské svazy porazily v Husitských válkách vojska třetí křížové výpravy v bitvě u Tachova.
5:46Líbí Archeologové našli v proluce u Muzea umění Olomouc i minci z desátého století Čtyři měsíce už pracují archeologové z Národního památkového ústavu v proluce v Denisově ulici v Olomouci. A přestože velkou část času věnovali přípravným pracím, vrstvy zeminy již vydaly několik pokladů. Tím největším je podle vedoucího výzkumu Richarda Zatloukala kolínský denár krále Oty III. z 10. století. Terénní práce jsou podle něj naplánované až do poloviny prosince.
Pondělí 3. srpna 2015
22:22Líbí Převrácený kamion komplikuje dopravu u kruháče v Týnecké ulici, až do rána se pojede v jednom pruhu Převrácené nákladní auto dnes zkomplikovalo a stále komplikuje dopravu mezi Olomoucí a Přerovem kousek od kruhového objezdu u Olympie. Kvůli překládání zboží, které zde kamion převrátil, bude provoz řízen pouze jedním pruhem. Omezení bude trvat zhruba dvanáct hodin, tedy zhruba do sedmé hodiny ranní.
22:00Líbí23Převrácené nákladní auto dnes zkomplikovalo dopravu mezi Olomoucí a Přerovem kousek od kruhového objezdu u Olympie. Kvůli překládání zboží, které zde kamion převrátil, bude provoz řízen pouze jedním pruhem. Omezení bude trvat zhruba dvanáct hodin, tedy zhruba do sedmé hodiny ranní.
19:05Líbí55V sobotu 22. srpna vypukne v Senici na Hané - Orlici benefiční festival pro ty, kdo jsou postiženi roztroušenou sklerózou. V 15 hodin začíná Roska Fest! Čekají vás kapely Roxy, The Again, All Stars United, Zákaz vjezdu, Pryor a další! K tomu samozřejmě občerstvení, ohňostroj a soutěže.
18:30Líbí67Odměnu od WWW.OLOMOUC.CZ za nákupy v Olomouckých obchodech a restauracích získávají:
1. František Krsek - 500 Kč v hotovosti na ruku
2. Lucie Opálková - poukaz na 1 hodinu bowlingu v Bowlandu v Galerii Šantovka
3. Dagmar Skopalíková - 2 vstupenky do ZOO Olomouc
Odměny za nákupy rozdáváme každý týden, podrobnosti najdete zde. ;-)
18:21Líbí66Filmový večer v Kině Cinestar? V nabídce je příběh muže podivuhodných schopností Ant-Man ve 20:10 a 20:30, striptérskou komedii Bez kalhot XXL ve 20:50 i pokračování Mission Impossible – Národ grázlů s Tomem Cruisem – začíná v 19:45 a 21:00.
17:26Líbí56Od soboty 8. srpna do pátku 11. září 2015 bude na třídě Svobody probíhat oprava tramvajových ostrůvku až po náměstí Hrdinů a oprava tramvajové trati mezi zastávkami Náměstí Hrdinů a Okresní soud. Po celou dobu zde nepojedou tramvaje. Provoz tramvají zajistí linky s označením X1/2, X4 a X5. Linky obslouží všechny současné tramvajové zastávky a všemi linkami bude obsluhována i zastávka Kosmonautů. Náhradní autobusová doprava nebude zavedena. Více informací a výlukové jízdní řády najdete zde.
16:43Líbí62Olomoucké kulturní prázdniny pokračují ve své nabídce opět ve čtvrtek 6. srpna. U Terezské brány a pivovaru Moritz na vás od 16:00 čeká Divadlo bez kliky, které se svými krátkými představeními a pohádkou O Andrýskovi potěší hlavně dětské publikum, ve 20:00 pak program vyvrcholí vystoupením jazzové hvězdy Melanie Scholtz z JAR. Vstupné v obou případech dobrovolné. Více zde.
16:18Líbí60Dnes večer se v kině Metropol ocitnete v Domácí péči. Ve 20:30 začíná česká komedie o obětavé zdravotní sestře.
16:00Líbí Teplota dnes odpoledne dosáhla 29 °C
15:38Líbí58Poslední srpnový týden přinese tradiční Olomoucké divadelní prázdniny. Program 6. ročníku festivalu nabídne 6 představení: v areálu Vlastivědného muzea v Olomouci vystoupí vedle pravidelných hostů, jako je Moravské divadlo, Divadlo Tramtarie, Slovanský TYÁTR, také Divadlo Mazec nebo Divadlo Do Houslí. Od 24. do 28. srpna a na programu je R.U.R., Výročí, Valérie aneb Slepičí mor, Naši furianti, HoRUR aneb Jak se to zvrtlo a Královny. Vstupenky v prodeji v pokladně Moravského divadla.
14:52Líbí53Centrum pohybu má pro vás a vaše děti letní NOVINKU! Příměstský tábor pro rodiče s dětmi – připraven bude aktivní program na celé dopoledne vždy od 9 do 12 hodin – v termínu PO–PÁ 10. až 15. srpna. Kromě cvičení, her a tvořivých dílniček budou také zdravé svačinky a obědy od firmy Freshnack. Více info na tel. 774 004 641 nebo na e-mailu lenka.fasnerova@volny.cz.
14:32Líbí Bednáře chtěla před sezonou Sigma, teď ji dvěma góly sestřelil Fotbalová Sigma Olomouc odehrála v sobotu po roční pauze v nejvyšší soutěži svůj první domácí zápas. Dlouho sahala po bodu, nakonec však o něj v samotném závěru duelu 2. ligového kola proti Příbrami přišla. Rozhodujícím faktorem utkání byl hostující útočník Roman Bednář, který svými dvěma brankami Sigmu prakticky sám popravil. "Připravovali jsme se na něj, ale stejně nám dva góly dal, byť ten jeden z penalty. Měli jsme si ho lépe pohlídat," uvedl po zápase obránce Olomouce Martin Hála.
14:03Líbí54Univerzita opravila další historický objekt: Moderní pracoviště ve dvou zrekonstruovaných budovách v Purkrabské ulici budou od zimního semestru 2015 využívat ke vzdělávacím i výzkumným aktivitám studenti i akademici Pedagogické fakulty UP. Kromě nových laboratoří a pódia na nádvoří se mohou vysokoškoláci těšit na prostory pro nácvik terapií či pro samostudium. Slavnostní otevření budov číslo 2 a 4 se uskuteční 2. září v 11 hodin na nádvoří Žerotínského paláce v Purkrabské.
13:29Líbí56Čtyři měsíce už pracují archeologové z Národního památkového ústavu v proluce v Denisově ulici v Olomouci. A přestože velkou část času věnovali přípravným pracím, vrstvy zeminy již vydaly několik pokladů. Tím největším je podle vedoucího výzkumu Richarda Zatloukala kolínský denár krále Oty III. z 10. století. Terénní práce jsou podle něj naplánované až do poloviny prosince.
12:51Líbí42Olomoučané POZOR! Ode dneška do 14. 8. 2015 je z důvodu přechodu na nový informační systém omezen provoz na oddělení místních poplatků. Provoz je zajištěn alespoň provizorně. Pokud můžete odložit projednání záležitostí na tomto oddělení na druhou polovinu srpna, případně začátek září, raději tak učiňte.
12:25Líbí56Lázně Slatinice u Olomouce se v neděli 16. srpna na jeden den vrátí do minulého století díky rallye automobilových veteránů Z lázní do lázní. Tradiční závod, ve kterém nerozhoduje maximální, ale průměrná rychlost aut a motocyklů, se bude konat na lázeňské trase Skalka – Slatinice. Start je v 10 hodin v lázních Skalka a chybět nebudou prvorepublikové vozy, tatrovky, škodovky, mercedesy a spousta dalších sběratelských kousků.
12:06Líbí Pošlete své děti Do muzea zadním vchodem, v průběhu příměstského tábora nakouknou do zákulisí muzea Už příští týden mohou vaše děti podniknout badatelskou expedici do tajných zákoutí Muzea umění Olomouc. Díky příměstskému táboru s názvem Do muzea zadním vchodem objeví spoustu věcí, které jsou obyčejným návštěvníkům utajeny. Dozví se například, jak vypadá příprava výstavy, navštíví depozitáře, dílny i ateliéry, kde budou restaurovat obraz či sochu nebo si budou moci vytvořit vlastní originální kousky. Na závěr pak rodiče a přátele dětí čeká slavnostní vernisáž.
12:00Líbí Teplota dnes v poledne dosáhla 26.4 °C
11:46Líbí46Policie tento týden chystá v Olomouci hned několik preventivních bezpečnostních akcí. Dnes od 15:00 do 17:00 narazíte na akci Řídím, piju nealko pivo a také na zástupce BESIPu ve Velké Bystřici na cyklostezce u železničního přejezdu kousek od Zámeckého náměstí. Další akce se koná zítra 4. srpna od 5:00 do 7:00, kdy proběhne kontrola cyklistů v Olomouci na Střední Novosadské (u kovošrotu) a také ve středu 5. srpna od 5:00 do 7:00 u sjezdu z cyklostezky u Moravských železáren v Řepčíně.
11:24Líbí Muž kopal do automatu na jízdenky, se strážníky se nechtěl bavit, tak skončil na záchytce Snad nesouhlas s cenou jízdného MHD v Olomouci chtěl osobitým způsobem vyjádřit podnapilý muž na tramvajové zastávce Pionýrská kopal do automatu na jízdenky. Se strážníky však nenašel společnou řeč a celý incident tak skončil na záchytce.
11:04Líbí61Kam si zajít na pondělní menu? Dneska si můžete dát vepřová líčka na merlotu, česneku a majoránce, podávané na jemné bramborové kaši s glazovanou zeleninou na másle, která nabízí v Restaraci Renomé. Další pestrý výběr z Poledního menu najdete zde. Přejeme dobrou chuť!
10:30Líbí31POZOR! Soutěžní Bleskovka: Kdo jako první klikne na tento odkaz, vyhrává 2 vstupenky na koncert britské rockové kapely THE BREW, který se uskuteční v rámci festivalu Olomoucké kulturní prázdniny 2015 ve čtvrtek 13.8.2015 od 18:00 v areálu Korunní pevnůstky v Olomouci.
10:19Líbí42Galerie Bohéma na Dolním náměstí 7 pro vás připravuje výstavu obrazů a objektů Soni Mrázové. Výstava se otevírá v úterý 4. a potrvá do 31. srpna. Otevřeno PO–PÁ od 9:00 do 13:00 a od 13:30 do 17:30, v SO pak od 9:00 do 12:00.
9:48Líbí42Z krádež je podezřelý zatím neznámý záškodník, který v sobotu časně ráno okradl šestadvacetiletého muže. Ten usnul na lavičce na bývalém autobusového nádraží na třídě Svobody v Olomouci a stal se tak snadným terčem zloděje. Ze zadní kapsy kalhot mu zmizel mobil značky Samsung a majiteli tak zůstala škoda za 6400 korun.
9:02Líbí52Ve dnech od 14. do 30. srpna bude z důvodu opravy povrchů podlah a dopravního značení omezen provoz podzemního parkoviště v Jeremenkově ulici před hlavním vlakovým nádražím. V uvedeném termínu bude uzavřeno 1. podzemní podlaží, parkování bude možné jen ve 2. podzemním podlaží, a to pouze pro držitele předplacených parkovacích karet. Dále bude 29. a 30. srpna parkoviště zcela uzavřeno, vjezd i výjezd nebude možný. Uvolnit všechna parkovací místa v 1. podzemním podlaží je nutné do 13. srpna 2015!
8:33Líbí Makakové si dělají z ošetřovatelů dobrý den, prchají z výběhu a zase se vrací Po svém si pojmenování průchozí výběh vysvětlila skupinka makaků v olomoucké zoo. Od svého pátečního vypuštění do nového areálu se z něj makakům podařilo utéct už nejméně desetkrát. Zřejmě ho ale neberou jako vězení, protože se do něj zase vrací. Zatím tak se tak naštěstí neopakuje dobrodružná cesta makaků Šimpiho a Tatina, kteří v roce 2010 urazili stovky kilometrů.
8:15Líbí56Koblížková kavárna Daniel´s Donuts se stěhuje z Galerie Moritz! Momentálně tady koblížky nekoupíte, protože prodejna je již uzavřena, ale nebuďte smutní, v září se stěhuje do nových prostor a otevře se vám v novém a prý také příjemnějším prostředí.
8:00Líbí Teplota dnes ráno dosáhla 15.7 °C
7:21Líbí56Roku 1367 byla prvně zmíněna Ostružnická ulice v Olomouci, nazvaná podle výrobců jezdeckých ostruh.
6:40Líbí53Narozeniny dnes slaví herec a politik 1947 Vítězslav Jandák (*1947), hudební skladatel Vojtěch Dlask (*1979 ) a americký herec Martin Sheen (*1940). Gratulujeme!
6:00Líbí50Dobré ráno, Olomouci! Přesně před 101 lety, roku 1914 vyhlásilo Německo válku Francii a napadlo Belgii.

Máte zajímavý tip? Pošlete ho!

NOVINKA - nové barvy koloběžek KOSTKA

Sháníte koloběžku a nevíte jakou zvolit, přijďte k nám . Poradíme Vám s výběrem. Můžete si ji u nás i půjčit. Právě teď i v nových barvách.

Cena: 3 479 Kč

Přehled všech nabídek »

© 1997-2015 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace