www.olomouc.cz - hlavní stránka
Dnes je sobota 2. srpna 2014, svátek má Gustav
Aktuální teplota: 17.7 °C

Bleskovky

Pátek 1. srpna 2014
19:12Líbí84Víkend začíná, tak si přijďte užít páteční party! Ve Varně dnes zažijete Resident night a DJ Radka Koplíka! Na 2. stage Dj Sly, k tomu dárečky a vstup za 50 Kč...
18:34Líbí77Páteční noc v Belmondu začíná! Jsou tu Badboys DJ Domez & lounge Rocky. Dnes od 22:00.
18:05Líbí51Ještě nevíte, co budete dělat o víkendu? Inspirujte se našimi víkendovými tipy. Nabídka aktivit je tentokrát velmi bohatá.
17:25Líbí43Koncert Vladimíra Mišíka, který byl v plánu v rámci Olomouckých kulturních prázdnin dne 7.8. na nádvoří radnice, je ZRUŠEN. Důvodem jsou zdravotní potíže, ačkoliv to dlouho vypadalo nadějně, lékař nakonec doporučil hudebníkovi všechny akce o prázdninách odříct. Vstupenky lze vrátit v Informačním centru Olomouc.
16:45Líbí55Poslední srpnový týden přinese pátý ročník letního minifestivalu Olomoucké divadelní prázdniny! Během osmi dní a nabídnou celkem osm představení. Vedle místních souborů také bratislavské divadlo GUnaGU či Malá scéna Zlín a jako host festivalu známý pražský herec a dabér Alexej Pyško. A k tomu přídavkem koncert kapely Svervou v čele se sólistkou olomouckého baletu Renátou Mrózkovou. Od neděle do neděle 24. až 31. srpna ve Vlastivědném muzeu Olomouc. Vstupenky jsou již v prodeji v pokladně Moravského divadla a v IC v podloubí radnice.
16:11Líbí57Na příkaz císaře! Hrad Sovinec vás zve na rytířský turnaj v seku mečem. Bude to akce roku a čeká tu na vás gotický příběh s bohatým celodenním programem. Tento víkend vždy od 9:10 do 18:30 budou udatní rytíři zápolit v soubojích, poznáte život a etiketu při námluvách na středověkém hradě, středověký tábor s prezentací starobylých řemesel i urozené dámy s ukázkou dvorských tanců.
16:00Líbí Teplota dnes odpoledne dosáhla 24.8 °C
15:34Líbí62V srpnu to na olomouckých Poděbradech opět ožije! Ochutnejte každý víkend speciality s grilu od šéfkuchařů a k tomu si zpříjemněte pobyt u olomouckého moře úžasným programem. Druhý měsíc prázdnin začíná již dnes letním kinemve 21:15 uvidíte Koleje osudu.
15:09Líbí52Přijďte si zpříjemnit srpnové večery živou hudbou – hrát se bude nejen k  poslechu, ale i k tanci. Dnes večer vás v restauraci na Podskalí čeká kapela Dunibuch. Hrát se bude od 18:30, připraveno je také chutné jídlo, pití a vtsup je zdarma!
14:48Líbí57První srpnový víkend je tady. Čeká nás fotbalový turnaj, šermířské souboje i rockový festival Pořád ještě nevíte co s víkendem? Přinášíme několik zajímavých tipů, kam můžete vyrazit. Už dnes večer se v kině Metropol promítají všechny tři díly Pána prstenů. Pokud tenhle žánr není zrovna váš šálek kávy, můžete vyrazit na Poděbrady do letního kina. Hrady Sovinec a Bouzov vás o víkendu vtáhnou do doby středověku. Zažijete šermířské souboje, ukázky dvorských tanců a vyzkoušíte dobovou kuchyni. Rockové kapely navštíví v sobotu Velkou Bystřici a na své si přijdou i milovníci fotbalu.
14:38Líbí73Dnes v noci vás v Kině Metropol čeká pořádný maraton! Přenesete se do světa Středozemě – jak jinak než s Pánem prstenů. Na programu je celá trilogie a promítat se budou prodloužené verze. Začátek dnes v 17:00.
14:07Líbí63Zítra 2.8. se v Babicích u Šternberka hraje turnaj v malé kopané "InterCup". Hraje se dle pravidel MF Olomouc. Pro vítěze je připraven putovní pohár a zajímavé ceny.
13:42Líbí61Do konce srpna žije Galerie Šantovka Selfie Manií! Vyhrajte nákupy zadarmo! Stačí se během prázdnin vyfotit před jedním ze selfie pointů v Šantovce, pošlete fotku na info@galeriesantovka.cz a jste ve hře! Přesná pravidla soutěže najdete zde.
13:19Líbí22Mora jako první dobyla Werk arénu v Třinci Kohouti nastoupili ke svému druhému utkání na ledě nové třinecké Werk arény, který byla slavnostně otevřena na začátku týdne v utkání Ocelářů s Libercem, kde díky brankám Tomáš Houdka a Jana Knotka zvítězili 2:1.
13:05Líbí42Rychlé občerstvení v řeckém stylu Gyradiko ve Ztracené ulici hledá kuchaře. Bližší informace k pracovní pozici získáte na provozovně.
12:48Líbí55Vychutnejte si Olomouc přesně jako turista! Naskočte na olomoucký Vláček – projedete centrem města, prohlédnete si hlavní památky, Bezručovy sady až ke Svatováclavské katedrále... Vláček jezdí od pondělí do soboty od 12:30 každou hodinu a vyjíždí z Horního náměstí. Využít můžete také rozšířený okruh nebo zkuste speciální komentované projížďky po sakrálních památkách Olomouce s průvodcem. ;-) Kompletní info o vláčku a jízdních řádech najdete zde.
12:05Líbí56Obuv HULMAN zahájil letní výprodej. Slevy 30-50%! Neváhejte a přijďte nás navštívit do naší prodejny v Denisově ulici.
12:00Líbí Teplota dnes v poledne dosáhla 22.3 °C
11:47Líbí197Muž z videa znásilnil mladíka v parčíku u nádraží. Z vězení, kde seděl za zabití, ho pustili na podmínku Tajemný muž, pachatel znásilnění, jehož video jsme zveřejnili na počátku týdne, už má jméno i pouta na rukou. Pětatřicetiletý Pavel Mudruňka zatáhl devatenáctiletého mladíka do křoví za železniční poliklinikou a znásilnil ho. Policii přitom nebyl vůbec neznámý. Teprve před rokem byl na podmínku propuštěn z vězení, kde si odpykával trest za zabití prodavačky v zastavárně.
11:35Líbí49Neznámý pachatel někdy v době od pondělí do čtvrtku vnikl násilím na zahradu a do chaty na ulici Hollarova v Olomouci. Postupně majiteli ukradl zahradní gril, dvě skládací rybářské židle, zelený slunečník, čtyři kuchyňské nože, kleště na grilování, plastový koš na prádlo a blíže nezjištěné množství kosmetiky. Jeho prohlídka pokračovala násilným vniknutím do skladu s nářadím. Škoda dosáhla necelých pět tisíc korun.
11:08Líbí59Náš tip na dnešní den: zkuste grilovanou čerstvou tresku s restovanou zeleninou a cous-cous s bazalkovým pestem, bagetu. To je dnešní nabídka v restauraci U Anděla. Případně si můžete vybrat z nabídky Poledního menu. Přejeme vám dobrou chuť!
10:51Líbí56Dnes 1. srpna startuje 2. ročník soutěže Hledej želvu. Pátrání po symbolu želvy vás zavede do tajemných zákoutí Olomouce a umožní odhalit příběhy, které se mohou stát skutečným překvapením. V pátrání vám pomůže postupné zveřejňování indicií, které najdete na FB Informačního centra a na www.hledejzelvu.cz. Hra se bude hrát ve 2 kolech, každé z nich potrvá 2 týdny, bude v něm označeno 5 památek či objektů a zveřejněny indicie.
10:28Líbí30Zapojte se do soutěže Hledej želvu a objevte zajímavé historické skvosty Už dnes začíná druhý ročník soutěže o dějinách starobylé Olomouce. Pokud rádi objevujete, pátráte a zažíváte pocit odhalení, pak právě pro vás je určena soutěž Hledej želvu. Pátrání po symbolu, který krášlí Ariónovu kašnu na Horním náměstí, zavede účastníky prázdninové hry do tajemných zákoutí Olomouce a umožní jim odhalit příběhy, které se mohou stát skutečným překvapením.
10:12Líbí33POZOR! Soutěžní Bleskovka: Kdo jako první klikne na tento odkaz, vyhrává poukaz na jednu jízdu na bobové dráze v areálu Park sportu Hrubá Voda.
9:43Líbí47Od 7. do 10. 8. bude kvůli opravě silnice na křižovatce ulic Polská a Schweitzerova znemožněn průjezd pro veškerou dopravu. Autobusové linky číslo 16, 17, 24 a 51 pojedou mezi zastávkami Tržnice a Povel, škola v obou směrech po objízdné trase přes třídu Svobody, ulicemi Polská, Rooseveltova, Velkomoravská a Schweitzerova. Zastávky Smetanovy sady budou nahrazeny zastávkami Rooseveltova na objízdné trase. Zastávky U Botanické zahrady nebudou obsluhovány.
9:18Líbí63V netradičním hokejovém čase od 11:00 hrají Kohouti svůj druhý přípravný zápas. Tentokrát hrají na ledě extraligového soka z Třince.
8:40Líbí54POŘÁDNEJ SJEZD NA KOLOBCE! Zažijte dnes 1.8. ten úžasný pocit společně s kamarády a rodinou. Start je u hospůdky Pohořanská Bouda, cíl v cukrárně a restauraci U Bláhů. Celá trasa je velmi svižná a pojedete jen z kopce po asfaltové cestě. Vhodné pro starší děti a dospěláky. Rezervujte si koloběžky ještě dnes na tel. 604 760 476 nebo info@rideon.cz. Více informací na www.rideon.cz.
8:09Líbí59Dnes 1.8. otvírá Italia Market novou pobočku prodejny v Ostružnické ulici! K dostání budou mnohé typy sýrů a uzenin, vše samozřejmě v prvotřídní kvalitě. Dále si také budete moci koupit stáčené italské víno a nově také stáčené prosecco! Ve všední od 9 do 18 hodin, v sobotu od 9 do 13.
8:00Líbí Teplota dnes ráno dosáhla 17.9 °C
7:42Líbí21V pondělí 28. července zemřel ve věku 64 let dlouholetý zaměstnanec olomouckého divadla JIŘÍ ARELY. Jako zvukař a mistr elektroakustiky působil v Moravském divadle od února 1975 až do konce roku 2012. Poslední rozloučení se zesnulým se uskuteční v úterý 5. srpna v obřadní síni olomouckého krematoria. Čest jeho památce!
7:28Líbí54Ve dnech 1. až 5. srpna 1847 navštívil na území mezi Čelechovice na Hané a Hněvotínem Joachim Barrande vápencové lokality. Cestu uskutečnil společně s anglickým, francouzským, a estonským geologem. Z Barrandových zápisků vyplývá, že badatelé vyrazili z Olomouce na Olšany a Čelechovice.
6:41Líbí54Dnes doporučuji plundrový hřeben makový, ořechový, nebo tvarohový za 9,50 Kč a croissant s nivou za 11 Kč. Přijďte si k nám do Rašnerova pekařství v Denisově ulici. Těšíme se na Vás!
6:30Líbí51Narozeniny dnes slaví herec Ladislav Trojan (*1932), novinář Miloš Čermák (*1968), americký rapper Coolio (*1963) a britský režisér Sam Mendes (*1965). Gratulujeme!
6:00Líbí49Dobré ráno, Olomouci! Roku 1936 byl uveden do provozu první československý fototelegraf.
5:20Líbí25Sportovní ředitel Sigmy Olomouc Ladislav Minář: "David Bystroň bude pro Sigmu velkou posilou" Sigma Olomouc v neděli jako hlavní favorit Fotbalové národní ligy odstartuje svoji cestu zpět do nejvyšší soutěže v Praze na Žižkově. Na Hané si jiný cíl než postup nepřipouštějí. V návratu zpět povede Sigmu z pozice sportovního ředitele Ladislav Minář, který do Sigmy nastoupil na tuto pozici v zimní pauze. Na jaře se v posledních zápasech marně pokoušel už z trenérského postu udržet Modrou lavinu v lize. Nyní Minář spolu s trenérem Kalvodou věří v rychlý comeback Sigmy. Pomoci má i stoper David Bystroň, který přišel z Plzně. "Podle mě bude pro Olomouc velká posila," říká o Bystroňovi Ladislav Minář.

Máte zajímavý tip? Pošlete ho!

Přehled všech nabídek »

Partnerské weby:    Brno     Plzeň     Přerov     České Budějovice     Pardubice     Hradec Králové     Ústí nad Labem     Liberec     Ostrava     Zlín

© 1997-2014 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace