Dnes je úterý 30. srpna 2016, svátek má Vladěna
Aktuální teplota: 24.1 °C

Bleskovky

Dnes je úterý 30. srpna 2016
16:50

Taneční skupina RYTMUS Olomouc pořádá zápisy nových členů. Středa 7. září 2016 v 17:00 pro juniory a mládež (ročník 2005 a starší), čtvrtek 8. září 2016 v 17:00 pro mini a děti (ročník 2013 - 2006). Tančíme disco dance, show dance, modern dance, jazz dance, disco a street show. Kde: tělocvična ZŠ Tř. Spojenců v Olomouci. Těšíme se na vás.

16:01Varhanní festival nabídne i světovou hvězdu: varhaníka Oliviera Latryho z Notre Dame Číslovka 48 stojí před letošním ročníkem mezinárodního varhanního festivalu, který vypukne už v pondělí. Podle pořadatelů bude letos daleko více zaměřen na klasické varhanní koncerty. Nabídne jich celkem pět. Do Olomouce dorazí špičkoví varhaníci z Česka, Itálie, Německa i Polska. V čele se světovou hvězdou: varhaníkem z pařížského chrámu Notre Dame Olivierem Latrym. První koncert je už v pondělí 5. září.
16:00Teplota dnes odpoledne dosáhla 22.3 °C
15:42

Od 5. do 10. 9. je tu FOFRnet Pétanque Open! Přijďte se s přáteli, rodinou a kolegy pobavit na pétanque! Na Horním náměstí se můžete zapojit do turnaje - každý večer budou vyhlášeni vítězové, na které čekají hodnotné ceny. Volná hra od 10:00 do 16:00 a turnaj se hraje od 17:00 do 20:00.

15:06Česká potravina pomáhá. Přijďte si užít rodinné odpoledne na Korunní pevnůstku V sobotu 3. září vystoupí v areálu Korunní pevnůstky hned několik známých osobností české hudební scény. Václav Neckář a Bacily, Petr Bende & Cimbál BIG Band, Vašo Patejdl a skupina ATMO Music - na ty všechny se můžete těšit. Součástí interaktivního odpoledne budou nejen hry a soutěže pro celou rodinu, ale také takzvaný Rodinný obchod, kam mohou lidé přinést jakoukoli českou trvanlivou potravinu. Nad akcí převzal záštitu ministr zemědělství Marian Jurečka.
14:48
Chcete lepší práci? Chcete změnu? Navštivte naši nově otevřenou pobočku personální agentury Pracanti s.r.o. na ulici Dobrovského 35 v Olomouci. Více informací najdete na www.pracanti.eu.

 

14:05

Nenechte si ujít Lázeňský den zdraví II. s Rock & Roll bandem Marcela Woodmana, který se uskuteční v sobotu 3. září v lázních Slatinice u Olomouce. Akce se koná v rámci oslav 490. výročí založení lázní. 

13:35

331 Dance Studio Olomouc rozšiřuje své portfolio tanečních kurzů pro děti i dospělé, do kterých se právě teď můžete přihlásit. Ještě než proběhnou první lekce, můžete hned na začátku školního roku navštívit obchodní centrum Galerie Šantovka. V sobotu 3. září 2016 tam totiž 331 Dance Studio Olomouc organizuje taneční soutěž nazvanou Šantovka Dance Contest. Více v článku.

13:03

Další přípravné utkání na domácím kluzišti hrají hokejisté HC Olomouce. Od 17 hodin nastoupí v plecharéně proti Dukle Trenčín.

 

12:53Ukradenou kartou platili dva podvodníci. Poznáte je? Na začátku je ztracená platební karta. Policie, která se jí pustila na stopu, vypátrala hned dva muže, kteří se ji pokusili použít. Jeden s ní kupoval benzin v Litovli, druhý se s její pomocí pokusil vybrat peníze v bance v Olomouci. Oba dva zachytily kamery. A policie se teď ptá: poznáte je? Pokud ano, volejte linku 158.
12:32

Chystá se fajn koncert: Laurence Jones získal před dvěma lety na British Blues Awards prestižní ocenění Mladý umělec roku. Ve svých 23 letech již sklidil několik ocenění a úspěchů na světové bluesové scéně. Vy jej budete moci vidět a slyšet už 15. září v Bounty Rock Cafe.

12:01

Přivítejte školní rok s námi! Od 1. 9. máme pro Vás připravený točený mražený jogurt a vynikající čokoládovou zmrzlinu.Těšíme se na Vás v prodejně La Formaggeria na Horním náměstí v Olomouci.

12:00Teplota dnes v poledne dosáhla 22.4 °C
11:30

Sháníte pro své děti aktivitu se zdravým pohybem? Naše centrum nabízí pravidelné lekce hravé jógy, která je určena dětem ve věku od 8 do 12 let.

10:54Nejlepší stolní tenisté světa míří do Olomouce. WORLD TOUR CZECH OPEN startuje ve středu Město přivítá už tento týden největší mezinárodní turnaj na území České republiky: ve sportovní hale Univerzity Palackého se od 31. srpna do 4. září už popáté uskuteční Světový pohár mužů a žen ve stolním tenise - GAC WORLD TOUR CZECH OPEN.
10:41

Srdečně Vás zveme v sobotu 3. září na akci Česká potravina pomáhá! Zapojte se do nevšedního projektu Rodinný obchod – přineste českou trvanlivou potravinu a získejte volnou vstupenku na program a koncert Václava Neckáře se skupinou Bacily, Vašo Patejdla, Petra Bendeho & Cimbál BIG Bandu a ATMO Music. Záštitu nad akcí převzal ministr zemědělství Marian Jurečka.

10:22Mladí filmaři z Olomouce natočili famózní fanouškovský klip britským Foals. Podívejte se Mladí olomoučtí kreativci natočili nezávislé hudební video k písni Snake Oil od britské kytarové kapely Foals. Zamířili kvůli tomu do magických Dolních Vítkovic. Videoklip o poutníkovi, který nalezne vnitřní energii, která se zdála být definitivně ztracená se dá číst a chápat různými způsoby. Podívejte se na něj.
10:16

Přemýšlíte, co dětem k snídani nebo do školy na svačinu? Přijďte si vybrat z pestré nabídky čerstvých moštů, nektarů nebo ovocných nápojů. Prodejna MOŠTOVNA LAŽANY pro Vás připravila 29 druhů. Kromě klasického jablka a hrušky nabízíme meruňku, višeň, švestku nebo černý rybíz, brusinku, malinu, jahodu apod. Velmi oblíbená je červená řepa a mrkev. Na naší prodejně v Sokolské ulici 44 (naproti kina Metropol) Vám také nabídneme čerstvý med – medovicový, javorový, akátový, květový, pastovaný nebo třeba se skořicí. Těšíme se na Vaši návštěvu. Po - Pá 10:00 - 18:00, So - 8:30 - 11:30.

 

9:37

Firma Freshnack hledá do týmu řidiče/řidičku sk. B pro distribuci svačin a obědů. Práce formou brigády 80 Kč/hod. čistého. Více info obdržíte na telefonu 725 258 035.

9:28Vodní slalomář Václav Chaloupka vybojoval bronz na mistrovství Evropy juniorů O posledním prázdninovém víkendu se ve slovinském Solkanu uskutečnilo mistrovství Evropy juniorů ve vodním slalomu. Tam se také vydal už dlouholetý reprezentant, singlkanoista Václav Chaloupka, a deblkanoisté Jan Vrublovský a Petr Novotný. Obě olomoucké lodě své kvalifikační jízdy zvládly s přehledem a postoupily do víkendových bojů o medaile.
8:31Květiny vystřídají tisíce malých zvířátek. Floru ovládne premiérová Chovatelská výstava Úplnou novinku si pro své návštěvníky a milovníky přírody připravili na přelom letošního léta a podzimu pracovníci Výstaviště Flora Olomouc. Od 2. do 4. září se v pavilonech A a E olomouckého výstaviště uskuteční premiérový ročník Chovatelské výstavy, zaměřené tentokrát na mláďata hospodářských zvířat. Po tři dny se zde zájemcům představí na 3000 malých králíků, 1700 holoubat a 1500 mláďat různých plemen drůbeže.
8:22

Léto vyvrcholí v Aquaparku, buďte u toho! Bavte se pod rozzářeným nebem, nechte se hýčkat maséry a osvěžte se ledovým drinkem. To vše už dnes.

8:00Teplota dnes ráno dosáhla 15.8 °C
7:27

Během třicetileté války, a hlavně během švédské okupace Olomouce (1643–1650), sídlo olomouckých biskupů velmi utrpělo. Obnovení bylo zahájeno až po zvolení biskupa Karla z Lichtenštejna v roce 1664. Mezi mnoha zprávami a plány o opravách je v archivu zpráva z 30. srpna 1672 o zřízení zahrady v paláci. Vznikla na hradbách po postavení nové opěrné zdi.

6:29

Narozeniny dnes slaví fotbalista Pavel Nedvěd (*1972), herec Jakub Prachař (*1983) a americká herečka Cameron Diaz (*1972).

6:09Jeden dětský den nestačí. Nadace Malý Noe chystá tradiční akci už 4. září Na návštěvníky již devátého ročníku oblíbené akce čeká v areálu Korunní pevnůstky 4. září bohatý program. "Děti i rodiče se mohou těšit na žongléry a akrobaty, vystoupení divadel i hudebních skupin, pěnovou show, ukázky bojového umění Wushu nebo oblíbené agility s cvičenými psy," zve Hana Tomaštíková z nadace.
6:00

Dobré ráno, Olomouci! Roku 1918 Fanny Kaplanová spáchala neúspěšný atentát na Vladimíra Iljiče Lenina.

0:06Dnešek: pozveme vás na varhanní festival i francouzský večer na letňáku Je tu úterý. Jaké bude? Pozveme vás na několik zajímavých akcí: na zvířátka, do aquaparku i na hudební zážitky.
Pondělí 29. srpna 2016
18:07

Ben-Hur je epický příběh potomka významného knížecího rodu z Jeruzaléma, jehož adoptivní bratr Messala, vysoce postavený příslušník římské armády, ho křivě obviní ze zrady. Jeho rodina včetně milované manželky skončí ve vězení a on sám je zbaven majetku a odsouzen k doživotním galejím... Už dnes ve 20:00 v kině.

16:59

Olomoucké kulturní prázdniny končí už 31. srpna. V tento večer od 20:00 vystoupí holandská kapela Leif De Leeuw Band.

16:15

Provozně-ekonomická fakulta České zemědělské univerzity v Praze nabízí ve svém Konzultačním středisku v Šumperku bakalářské (Bc.) a navazující magisterské (Ing.) studium oboru Veřejná správa a regionální rozvoj kombinovanou formou (dálkově o víkendech). Hledáte-li v těchto dnech možnosti zajímavého vysokoškolského studia v našem kraji, s dobrou možností uplatnění po ukončení, pak byste se zde měli rozhodně informovat. Přihlásit se je možné i elektronicky, a to na webu http://is.czu.cz

16:00Teplota dnes odpoledne dosáhla 23.6 °C
15:45

Srdečně Vás zveme do prodejny produktů pro zdraví v centru města - Obchůdek u zeleného věnce na Dolním náměstí č. 8. Prodáváme přírodní produkty pro zdraví, čaje a koření Sonnentor, aromaterapeutické prostředky od K. Hádka, doplňky stravy Barny´s a další kvalitní a prověřené výrobky.

15:32

Tým SK Sigma Olomouc nebude hrát zápas 5. kola Fotbalové národní ligy doma proti FC MAS Táborsko v původním termínu 2. 9. 2016. Utkání bylo odloženo na neurčito. Důvodem je nominace hráčů SK Sigma Olomouc do reprezentačního výběru.

15:10Policie pátrá po Brunovi Juříčkovi. Ztratil se z oslavy v Bělotíně Od 28. srpna pátrají kriminalisté Policie ČR po pohřešovaném Brunovi Juříčkovi narozeném 4. 1. 1934, který žije v okrese Přerov. 27. srpna byl senior na oslavě u příbuzných v Bělotíně, odešel se projít a už ho nikdo neviděl.
14:31

Galerie Labyrint zve na výstavu malíře Miloše Mlhy Uhřína. Výstava bude zahájena 9. září a potrvá do 30. září.

13:42

Podívejte se u nás na nové trendy v kuchyních. Využijte zvýhodněné nabídky! Sleva 25 % na kuchyně. Sleva 10 % na spotřebiče, sleva 20 % na vestavěné skříně. Vyberte si jakoukoliv kuchyň. Pokud si ji objednáte do KONCE měsíce, UŠETŘÍTE až 25 %.

13:19Pevnost poznání nabídne nové kroužky. Centrem zájmu bude YouTube i přírodověda Věda na kanálu YouTube, ale také ve víru sociálních sítí. Věda v přírodě, ale i v divadelním sále nebo ve výtvarné dílně. Na půdě interaktivního muzea vědy Pevnost poznání Univerzity Palackého startují s novým školním rokem také nové vědecké kroužky pro děti. Pod vedením lektorů při nich školáci rozvinou své kreativní i komunikativní dovednosti a ještě si užijí spoustu zábavy.
12:34

Pokud již máte vybranou svou dovolenou, nezapomeňte si včas objednat i přepravu na a z letiště. Vaše dovolená začíná již cestou na letiště! Opět pro vás chystáme zajímavé nabídky, aby Vaše cesta na dovolenou byla pohodová, bezpečná a bez stresu! Jen my máme na palubě Wi-Fi, občerstvení, tablety a pro děti rádi vezmeme i hračky :)

12:02

Léto vyvrcholí v Aquaparku, buďte u toho!! Bavte se pod rozzářeným nebem, nechte se hýčkat maséry a osvěžte se ledovým drinkem. To vše v úterý 30. 8. 2016.

12:00Teplota dnes v poledne dosáhla 24.3 °C
11:39

5 nutričně vyvážených jídel denně již od 210 Kč / den. Nejlepší nabídka v Olomouci. Objednávejte stravovací programy 5 000 -10 000 KJ s vyletněnými jídelníčky. ROZVOZ po Olomouci zdarma! Objednávky možné i na 5 dní - odpočiňte si od vaření a užívejte zbytek letních dní.

11:05

Úplně první letošní burčák ve Vinotéce VÍNO HRUŠKA budete mít možnost ochutnat od 9. září. Těšit se už teď můžete na ten z odrůdy Muškát moravský. Tak se pak určitě zastavte. ;-)

10:36Olomoučtí juniorští veslaři mají zlato z mistrovství světa Obrovský úspěch zaznamenali junioři Veslařského klubu Olomouc, kteří se v uplynulém týdnu představili na Mistrovství světa juniorů v Rotterdamu. Z rozbouřených vod tamního kanálu vylovili dva mistrovské tituly. Svěřenci olomouckých trenérů Luboše Zapletala a Daniely Hlaváčové přiváží do svého mateřského klubu zlato po dlouhých třiceti letech.
10:30

V sobotu 27. srpna za krásného počasí se uskutečnil již 14. ročník Leteckého dne v Olomouci na letišti v Neředíně. V rámci doprovodného programu se prezentovali také policisté, kteří návštěvníkům ukázali služební vozidlo, jízdní kola cyklohlídky, opilecké brýle, laserovou střelnici a policejní veterán si s dětmi zasoutěžil ve skládání policejního znaku a služebního vozidla.

 

10:14Dva mladí podvodníčci vyměnili použitý telefon za nový přímo v prodejně. Poznáte je? Dva vykutálení chlapci zřejmě potřebovali novou nebo náhradní baterii do telefonu. A tak zašli do obchodu v OC Haná a nechali si prodavačem telefon předvést. V nestřežené chvíli ho pak v krabici nahradili identickým modelem. Ale bez baterie. Pokud někoho z povedené dvojice poznáte, volejte linku 158.
10:11

Atelier ROMANTICA vám nabízí vyzkoušet si práci s živými čerstvými květinami a uvázat si krásnou kytici či se naučit, jak se správně starat o řezané květiny. A to formou kurzu, který se bude konat ve čtvrtek 8. září 2016 od 16. do 18. hodiny. Pozor - kapacita je omezená na pouhých 6 osob, a uzávěrka přihlášek je 2. září do 12. hodiny. Další informace získáte na prodejně nebo zde.

9:44Glosa Jana Procházky: o padání domů i nočních vlacích Deníček si nepíšu. Říkám to často. Jen mám občas plnou hlavu postřehů. Třeba o padání baráků v Olomouci. Nebo o nočních vlacích a taky o tom, že končí léto. I o tom, že hltat není zdravý...
9:33

Chcete-li si dát opravdu zdravý oběd, pak rozhodně vyzkoušejte VEGAMENU. Vaří zde jídla, která chutnají a po kterých se budete cítit dobře. Vycházejí z vegetariánské a veganské kuchyně a jsou určena pro ty, kdo si chtějí zpestřit jídelníček, ochutnat nové recepty a vyzkoušet, že zdravé může znamenat i chutné a cenově dostupné. Vyberte si z nabídky poledního menu.

9:19Pohár míru v házené žen vyhrály už potřetí za sebou hráčky Duslo Šala Svěřenkyně trenéra Michala Lukačína po oba dny suverénně kralovaly, porazily všechny své soupeřky a odvezly si domů cennou trofej, kterou kapitánka týmu Eva Veselková převzala z rukou olomouckého primátora Doc. Mgr. Antonína Staňka, českého senátora Ing. Martina Tesaříka a předsedy klubu DHK ZORA Olomouc Ing. Vítězslava Růžičky. Házenkářky Zory Olomouc skončily v silné konkurenci slovenského, polského a litevského týmu na čtvrtém místě.
8:23

Začátek školního roku se nezadržitelně blíží! Pro ten čas si pro vás společnost Arscom připravila školní a podzimní kolekci 2016 celokožených botiček od firmy Jonap, American CLUB - řádně certifikované státní zkušebnou ITC Zlín, papučky, tenisky, boty, gumáčky pro děti školou povinné. Najdete nás na stánku v OC HANÁ, prodejna FLIXI, OC TESCO Prostějov. V naší nabídce najdete také dětské čepice a další.

8:00Teplota dnes ráno dosáhla 18.6 °C
7:15

U příležitosti svých padesátých narozenin navštívil císař František Josef I. 29. srpna 1880 manévry v Olomouci. V 7 hodin ráno začaly manévry u Hněvotína, v 10 hodin navštívil císař vojenskou nemocnici na Klášterním Hradisku a odpoledne pak budovu německého reálného gymnázia a chrám sv. Mořice.

6:30

Narozeniny dnes slaví arcibiskup olomoucký Jan Graubner (*1948), hokejista Martin Erat (*1981) a režisér Saša Gedeon (*1970). 

6:00

Dobré ráno, Olomouci! Roku 1526 v bitvě u Moháče porazili Osmani v čele se sultánem Sulejmanem I. vojsko Ludvíka Jagellonského, uherského a českého krále, jenž se při útěku z bojiště utopil.

0:06Dnešek: končí prázdniny, čekají nás bouřky Máme tu pondělí. Poslední sprnové. Jaké bude? 

Máte zajímavý tip? Pošlete ho!

Přehled všech nabídek »

© 1997-2016 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace